Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska państwem totalitarnym: roz. 1 - Wszyscy do woja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
113 odpowiedzi w tym temacie

#76

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ja jednak wolę tych co płaczą i się modlą niż tych co idą zadać śmierć opasani dynamitem i wierzą że za ten czyn pójdą do Raju


Ci co płaczą i modlą się udają "TWARDZIELI" z armii USA.

[ Dodano: 2006-07-20, 15:00 ]
A pozatym ci co wysadzają się w powietrze zabijając uzbrojonych policjantów i obcych żołnierzy chyba są bardziej męscy niż ci, którzy zabijają bezbronną iracką rodzinę.
:-D

[ Dodano: 2006-07-20, 15:02 ]
Pozatym żołnierze chowają się w metalowych puszkach zwanych czołgami :-D
a tamci otwierają te puszki jak konserwy mięsne :-D

[ Dodano: 2006-07-20, 15:06 ]
Ci żołnierze są twardzi i bezwzględni jak mają do czynienia z cywilami, a stają się mamisynkami jak ktoś ich atakuje - smutna rzeczywistość... ci ludzie są nie na swoich miejscach - niech się zamienią rolami :mrgreen:

#77

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może jest dlatego że irakijczycy są bardziej zdesperowani.Ale prawda taka że samobójcy to tchurze bo zabić się to nie jest taki wielki kłopot a podjąć już walke chociażby partyzancką już tak.

#78

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr, i zobacz taka "armia tchórzy" a rządzą światem :-D
Obejrzałeś jeden filmik i od razu wszystkich od tchórzy wyzywasz - trochę rozsądku kolego.

Bielak, ja nie nazwał bym tych samobójców tchórzami ale debilami, którzy dali się omamić fanatykom. Sami radykalni ideolodzy islamscy nie angażują się w walkę zbrojną - od tego mają głupich, omamionych ludzi i to wykorzystują.

#79

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ejael masz racje.Ale z tym że usa rządzi światem nie moge się zgodzić.Może rządzi dużą częścią świata ale nie całym

#80

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mortyr, i zobacz taka "armia tchórzy" a rządzą światem :-D
Obejrzałeś jeden filmik i od razu wszystkich od tchórzy wyzywasz - trochę rozsądku kolego.


Oni rządzą światem? To nie tylko tchórze, to głomby :-D
Obejrzałem kilkadziesiąt godzin filmów.

Bielak, ja nie nazwał bym tych samobójców tchórzami ale debilami, którzy dali się omamić fanatykom. Sami radykalni ideolodzy islamscy nie angażują się w walkę zbrojną - od tego mają głupich, omamionych ludzi i to wykorzystują.


Ci samobójcy zostali prawdopodobnie poddani tym samym działaniom, które stworzyli agenci CIA w ramach PROJEKTU MK-ULTRA. To samo można zrobić z każdym człowiekiem, niezależnie od jego wiary.

Operacja (program) "Mkultra"

O tym, że Centralna Agencja Wywiadowcza dokonywała serii eksperymentów
psychiatrycznych dotyczących możliwości kontrolowania umysłu ludzkiego za pomocą różnych eksperymentalnych narkotyków, w tym LSD, z których co najmniej jeden zakończył się śmiercią ofiary, poinformowała po raz kolejny prasa amerykańska, powołując się na przeciek z samej centrali CIA w Langley.

Ówczesny dyrektor CIA, Richard M. Helms, słusznie przewidując, że zanosi się na generalny skandal, nakazał zniszczyć oryginalne dokumenty opisujące przebieg i wyniki z programu Mkultra.

Skandale i afery związane z działalnością CIA i jej pracowników doprowadziły do powołania komisji śledczych, m.in: komisji Rockefellera, powołanej przez prezydenta Forda do badania okoliczności programu "Mkultra", oraz komisji Churcha badającej okoliczności operacji "Mangusta".

Śledztwo w sprawie CIA doprowadziło do utworzenia w maju 1976 roku stałej komisji specjalnej do spraw wywiadu, nadzorującej państwowe organizacje wywiadowcze.

żródło:
http://pl.wikipedia....9_.22Mkultra.22

[ Dodano: 2006-07-23, 21:57 ]
Za bardzo odbiegamy od tematu.
Myślę, że powinni powoływać tych co chcą, a nie przeszkadzać ludziom w karierze zawodowej i naukowej. :smile:

#81

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ta... niech kazdego polaka wychoduja na dobrego zolnierza, a on pojdzie pod sejm i wystrzela... kaczki :lol : :lol : :lol : :lol : :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :lol : :lol : :lol :
trzeba olewac takie pierdoły :P albo pomysl nie przejdzie bo costam, albo rzad sie zmieni i nastepni beda mysleli inaczej i to sie zmieni. ;x
powiem krotko - uczyc sie jezykow i spier**lac stad :P
i podobalo mi sie zdanie "co mi da jak jakis debil sie bedzie darl nademna skoro na wojnie przejde i tak na strone silniejszego" :lol : Polska! :-D

#82

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I właśnie przez takich ludzi jak ponczak nasz kraj wygląda jak wygląda.Ale już nie długo będziemy krajem silniejszym a ci co uciekną będą się rozglądali za możliwością powrotu.Irlandii rozwój zajął 15 lat a polska za 10 lat będzie o wiele lepiej wyglądała niż teraz.
Jak ja skończe studia to będzie rok 2015 czyli niskie bezrobocie i wyższe płace.Odkąd
weszliśmy do unii płace średnio wzrosły o 7,8% o ile się nie myle a to dużo jak na 2 lata i bezrobocie wynosi ok 16%

#83 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Bielak, tak bielak dzieciaku tylko ze np. ja jestem od CIebie starszy o prawie 9 lat i ja nie mam zamiaru czekac na poprawe drugie tyle rozumiesz? dla Ciebie MOZE sa jakies perspektywy w przyszlosci...dla mnie np. narazie nie ma i wielu z nas zeby godnie wyzyc musi wyjechac. Narazie to Ty wiesz chyba bardzo malo o realaich jakie panuja. MOwie, lat Ci przybedzie to i moze zmadrzejesz i nabierzesz wiekszego dystansu:)

#84

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To prawda średnio zarobki wzrosły... np. w służbie zdrowia były ostatnio spore podwyżki... jednak tyczyły się one jedynie kadry kierowniczej... i jakie ma to znaczenie dla normalnych ludzi? Na razie wychodzi na to, że bogaci się bogacą, a ci co zarabiali 1000 zł, nadal tyle zarabiają.

Wiec średnia zarobków nie oddaje realiów :) .

#85

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz muhad ja odnosiłem się do tej wypowiedzi
"powiem krotko - uczyc sie jezykow i spier**lac stad
i podobalo mi sie zdanie "co mi da jak jakis debil sie bedzie darl nademna skoro na wojnie przejde i tak na strone silniejszego" Polska! "

I nie mam wielkich pretensji co wyjeżdzają zagranice za pracą tylko do takich co tak głupio gadają.Mój ojciec sam jeździ do pracy za granice wiec wiem co mówie.
I ci co wyjeżdzają na stałe niech w przyszłości jak beda mieli 50-60 lat nie chcą wracać bo wtedy będą tutaj niepotrzebni

#86

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadciąga wojna o poborowych

Polska armia powinna jak najszybciej stać się zawodowa - wynika z analiz specjalistów od obrony. Prezydent ma jednak inny pomysł: obowiązkową kilkumiesięczną służbę dla wszystkich. Nie zwolniłyby od niej studia - pisze "Rzeczpospolita.

Od decyzji polityków, która ma zapaść w najbliższych tygodniach, będzie zależał los wszystkich nastolatków. Chodzi o ich rolę w polskiej armii: czy będą szli do wojska tylko ci, którzy chcą, czy wszyscy - wcielani na kilka miesięcy - podkreśla "Rz".

Nad przygotowywaniem zmian w armii od końca 2004 roku pracują autorzy Strategicznego Przeglądu Obronnego - gruntownej analizy wszystkich spraw związanych z wojskiem. Przegląd jest już gotowy, wkrótce dostaną go prezydent, premier i parlamentarzyści.

Kluczową decyzją wynikającą z przeglądu będzie przyszła liczebność armii i stopień jej uzawodowienia. W tej chwili polskie wojsko liczy około 148 tysięcy żołnierzy; połowa z nich to zawodowi oficerowie, podoficerowie i szeregowi, pozostali to żołnierze z poboru, wcielani na dziewięć miesięcy.

Autorzy przeglądu - ponad tysiąc osób, głównie wojskowych - chcą, żeby armia się zmniejszała: docelowo miałaby liczyć od 90 do 120 tysięcy żołnierzy (decyzję pozostawiają do wyboru politykom). Byliby to jednak znakomicie wyszkoleni żołnierze zawodowi, mniej liczną armię o wiele łatwiej też modernizować. Pomysł ten oznacza poważne ograniczenie bądź nawet likwidację powszechnego poboru.

Według planów ministerstwa konkretne projekty ustaw, które rozstrzygałyby kwestie liczebności armii i kształt poboru, miałyby być gotowe jeszcze w tym roku.

http://fakty.interia...tow,797862,2943



#87

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od decyzji polityków, która ma zapaść w najbliższych tygodniach, będzie zależał los wszystkich nastolatków. Chodzi o ich rolę w polskiej armii: czy będą szli do wojska tylko ci, którzy chcą, czy wszyscy - wcielani na kilka miesięcy - podkreśla "Rz".


Jakos mnie to nie pociesza jako studenta. Ten kraj schodzi na psy...



#88

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To bezsensu ktos jest np. na 4 roku studiów i musi przerwac nauke bo musi isc do woja i ma rok w plecy,to totalna bzdura.

#89

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ci co studiują na 4 roku np by im się upiekło.
Dla mnie ideałem byłoby żeby ci co chcą iść do wojska by se poszli np na 3 miesięczne szkolenie bojowe i np kilka weekendów lub 2-3 tygodnie by poświęcali na ćwiczenia wojskowe i dostawali by za to pół pensji minimalnej i mogli by być powołani pod broń na jakieś misje pokojowe lub wojne i wtedy dostawali by uposarzenie wojskowe i pozwoliło by to na to aby wojsko zawodowe było oraz na to żeby zawodowi w pełni żołnierze np piloci i inni specjaliści byli zawodowymi a tam gdzie potrzebne są masy ludzi np w piechocie by byli ochotnicy.Wtedy armia byla by liczebna profesjonalna oraz by mieli wysokie morale i poziom patriotyzmu a nie jak teraz by wojna wybuchła to co dali by żołnierze rezerwy co ciągle narzekali że muszą iść do wojska i dla nich to była wielka krzywda.

#90

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

NIe ma co panikować... Nie wprowadzą tej ustawy gdyż Polski na to nie stać... Ale Kaczyński jeszcze o tym nie wie ;)


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych