Skocz do zawartości


Zaobserwowałam coś dziwnego!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Wczoraj, jakieś 15 - 20 min. po północy zaobserwowałam na niebie dziwne zjawisko.
Trudno mi je opisac, poniewaz trwało ułamek sekundy, ale wyglądało mniej wiecej tak:
na niebie pojawiło się coś w rodzaju dziwnego, jasnego światła jakie rzucają czasem lampy laserowe.
Było to dosyć dużych rozmiarów, poruszało się bardzo szybko, zostawiając za sobą jasną smugę. W pewnej chwili zniknęło, jakby rozpłynęło się w powietrzu. Światło to , miało okrągły kształt (nie licząc owej smugi) i przelatywało na dość niskim pułapie, jak zdążyłam się zorientować. W pobliżu nie ma zadnej dyskoteki dysponującej laserami, ani innego, tak silnego żródła światła. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. :shock:
  • 0

#2

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to był NOL, albo może masz nową dyskotekę w pobliżu, przejdź się po mieście/miasteczku, w którym mieszkasz i zobacz, czy nie przyjechał jakiś cyrk lub coś takiego :P
  • 0

#3

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miałem raz podobne przeżycie - stoje sobie na dworze, a tu tuż nad południowym horyzontem wize takie światło dośc wielkie na chmurze które pokazuje sie na 2 sek, i znów 'chowa' za widnokrąg.
Myśle sobie, poczekam troche. No i jakieś 5 sekund później ten cykl znów się powtarza :)
Do dzisiaj ta zagadka nie została wyjaśniona, choć były podejrzenia że to były światła jakiejś dyskoteki, choć jest to mało prawdopodobne 8-)
  • 0



#4 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

W moim "miasteczku" :P w pobliżu mojego domu nie ma żadnej dyskoteki ani cyrku, ani niczego takiego.
Przypuszczam, ze widziałam zwyczajne UFO tylko w bardziej "wyrafinowanej" formie. :smile:
  • 0

#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

inga, Ja Ci wierze bo sam bylem swiadkiem wielokrotnych obserwacji podobnych zjawisk. Mam tylko pytanie. To swiatlo lecialo w jednym kierunku , czy rowniez skręcało?
  • 0

#6

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

UWAGA !UWAGA !UWAGA !UWAGA !UWAGA !UWAGA !UWAGA !UWAGA !

Dokładnie to samo zaobserwowałem u siebie ok. godziny 3 nad ranem gdy szedłem z kumplami nad jeziorko. Widać było smuge a "to coś" leciało b. szybko i często robiło zykzaki.
  • 0

#7

rogal.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

siema jestem z lubuskiego i widzialem podobny obiekt w okolicy 2,30 rano
  • 0

#8

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj, jakieś 15 - 20 min. po północy zaobserwowałam na niebie dziwne zjawisko.

Wczoraj to znaczy kiedy? 4/5 czy 5/6.07? Czy spojrzałaś na zegarek która była godzina? Jesteś pewna, że to było tuż po północy? Skąd obserwowałaś? Bez tych danych relacja jest mało dokładna.
Z opisu wynika, że miałaś szczęście zobaczyć jasny meteor. Gratulacje :-)
  • 0



#9 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wczoraj, jakieś 15 - 20 min. po północy zaobserwowałam na niebie dziwne zjawisko.

Wczoraj to znaczy kiedy? 4/5 czy 5/6.07? Czy spojrzałaś na zegarek która była godzina? Jesteś pewna, że to było tuż po północy? Skąd obserwowałaś? Bez tych danych relacja jest mało dokładna.
Z opisu wynika, że miałaś szczęście zobaczyć jasny meteor. Gratulacje :-)


Cos co wisialo nieruchomo pomiedzy moim domem a wujka na wysokosci dachu to tez meteor?

Nawet nie dales Indze dokladnie napisac, czy to cos skrecalo, robilo jakies zwroty czy nie.
Zamiast odrazu wszystkich sprowadzac na ziemie to moze sam zacznij cos badac.Moze to Ci w czyms pomoze.Jak narazie tylko nasmiewasz sie z ludzi, drwisz i prowokujesz swoimi wypowiedziami:)
  • 0

#10

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cos co wisialo nieruchomo pomiedzy moim domem a wujka na wysokosci dachu to tez meteor?

Przeczytaj jeszcze raz opis Ingi i porównaj go ze swoim powyżej. Widzisz jakieś podobieństwo? ;->

Nawet nie dales Indze dokladnie napisac, czy to cos skrecalo, robilo jakies zwroty czy nie.

Wyszedłem z założenia, że Inga jest na tyle inteligentna, że wie co chce napisać. Gdyby chciała opisać obiekt kręcący esy-floresy, zrobiłaby to.

Zamiast odrazu wszystkich sprowadzac na ziemie to moze sam zacznij cos badac.

Na taki zarzut mam jedną odpowiedź: zamiast wszędzie doszukiwać się kosmitów, zainteresuj się obserwacjami astronomicznymi.
  • 0



#11 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeczytaj jeszcze raz opis Ingi i porównaj go ze swoim powyżej. Widzisz jakieś podobieństwo? ;->


WIem ale wole zadac pytania niz z gory uznac ze to co widziala to meteoryt( chociaz tego w tym przypadku nie wykluczam)

Wyszedłem z założenia, że Inga jest na tyle inteligentna, że wie co chce napisać. Gdyby chciała opisać obiekt kręcący esy-floresy, zrobiłaby to.


Ty wyszedles z takiego zalozenia , ja z innego. Mowie, wole sie zapytac niz odrazu cos z gory zakladac.

Na taki zarzut mam jedną odpowiedź: zamiast wszędzie doszukiwać się kosmitów, zainteresuj się obserwacjami astronomicznymi.


To co ja robie to jest moja sprawa.Tak przy okazji; nie wiesz o czym mysle, nie wiesz o mnie nic wiec daruj sobie te imprertynencje.
Mam sie zainteresowac obserwacjami astronomicznymi? Juz nie bede wchodzil w Twoje dalsze gierki ale powiem Ci cos. Zamiast szukac tutaj ciagle tamtu, czyjejs wypowiedzi tyklo po to by kogos zlapac na niewiedzy lub kogos osmieszyc, moze najpierw naucz sie sluchac innych, nie wyciagac pochopnie wnioskow. W przypadku Ingi nie wiesz co Ona widziala. Twoje stanowisko z gory zaklada; wysmiej, obal i nie pozwol na zrozumienie.
  • 0

#12 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie kłóćcie sie!
To COŚ, widziałam dzisiaj 6.07 , 15 - 20 min. po północy. Tez pomyślałam, ze to meteoryt, ale nie. Po pierwsze meteoryt swieciłby dużo jaśniej i byłby widoczny dłużej, no i kierunek tj. trajektoria lotu byłaby inna. Światło które widziałam nie skręcało gwałtownie, ale leciało bardzo szybko poziomo i było stanowczo za duże jak na jakieś "ciało niebieskie". Tak więc moim skromnym zdaniem idea meteorytu odpada. Obiekt pojawił sie na wschodniej stronie nieba i leciał z północy na południe.
Czy taki opis wystarczy panowie? :smile:
  • 0

#13 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

i wlasnie o taki dokladny opis mi chodzilo :smile: dziekuje. Ja swoj wniosek juz mam.
  • 0

#14

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tez pomyślałam, ze to meteoryt, ale nie. Po pierwsze meteoryt swieciłby dużo jaśniej i byłby widoczny dłużej, no i kierunek tj. trajektoria lotu byłaby inna. Światło które widziałam nie skręcało gwałtownie, ale leciało bardzo szybko poziomo i było stanowczo za duże jak na jakieś "ciało niebieskie". Tak więc moim skromnym zdaniem idea meteorytu odpada.

Ależ idei meteorytu nikt nawet nie wysuwał - to byłoby niedorzeczne ;-> Za to opcja meteoru jest jak najbardziej aktualna i prawdopodobna. Chciałbym zadać Ci w związku z tym kilka pytań. Z góry przepraszam za wścibstwo ;-)
1. Czy zajmowałaś się kiedyś obserwacjami astronomicznymi?
2. Czy prowadziłaś kiedyś obserwacje meteorów?
3. Czy potrafiłabyś odróżnić meteor od innego zjawiska astronomicznego (choćby flary Iridium)?
4. Co masz na myśli pisząc, że "kierunek tj. trajektoria lotu byłaby inna"?
5. Jaką jasność i jaką wielkość przypisałabyś widianemu zjawisku?
Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedzi :-)
  • 0



#15 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ad.1) Tak, jak większość z nas, za pomocą lunety.

Ad.2) Owszem.

Ad.3) Oczywiście!!!

Ad.4) No cóż, nie widziałeś tego czegoś, więc masz prawo pytać. Światło które obserwowałam nie spadało, ale leciało do przodu, ze tak to ujmę,bez zadnego widocznego kąta nachylenia.

Ad.5)Trudno mi podać wielkosć obiektu. Z tarasu na czwartym piętrze mogłam to ocenić w przybliżeniu na wielkość (sorry, głupio i nieprofesjonalnie to zabrzmi, ale nie jestem profesjonalistką) monety 2 groszowej.
Jaskrawość światła porównam doświatła jasnego , mlecznego, bardzo delikatnego.
Nie było ono jednolite, ale jakby układało się we wzór mniejszych kółek.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych