Skocz do zawartości


Dziwne światła nad Japonią nad wulkanem Sakurajima


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano


Zadziwiające jest to że żadna TV tego nie skomentowała , pominięto temat, a przecież w każdej TV na świecie również i naszej pokazywano ten film z 7 kwietnia.
  • 3

#2

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy film, jak to nie fake to mamy do czynienia z czyms nieziemskim :) +

Użytkownik restek edytował ten post 08.04.2011 - 15:26

  • 0

#3

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na poczatku wyglądalo to jakby był tam jakis nie wielki pożar, ale z czasem światlo przybrało forme kuli, wiec nie mam pojęcia jak to sklasyfikować. Jednakże niedaleko źrodla światła była droga, więc musiałbyć jakis naoczny świadek a więc być może jakieś relacje. Jakby ktoś znalazł to nie umieści w tym temacie.
  • 0

#4

corradam.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mnie bardziej interesuja te male punkciki ktore wisza wokol wulkanu.
  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobny obiekt występuje na filmiku z ostatniego trzęsienia:

Miejsce inne, czas inny, inna pora dnia (noc/dzień) - ale obiekt wygląda niemal identycznie.
Z początku stawiałam na jakiś wybuch wywołany trzęsieniem ale teraz nie jestem już tego taka pewna.
Może to tylko jakiś system alarmowy Japończyków coś jak nasze syreny alarmowe? "Wybucha wulkan? Trzęsie się ziemia? Zapalamy diodę!" - byłoby to całkiem logiczne (tak jaskrawe światło widać z daleka) i tłumaczyłoby dlaczego nikt się tym specjalnie nie przejmuje mimo, że obiekt pojawia się wielokrotnie w mediach. Wie ktoś coś na ten temat?
  • 0



#6

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powyższe nagranie przypomniało mi stary temat - „Chińska wioska po prostu nagle zniknęła. Czy wykorzystano tajemniczą broń?” w którym to również było nagranie z tajemniczym niebieskim światłem.

http://www.youtube.com/watch?v=QSDhOTXjYS8&feature=player_embedded#at=27


Może to tylko jakiś system alarmowy

Też mi się tak wydaje, ale sam nie wiem.

Użytkownik Ladd edytował ten post 08.04.2011 - 17:31

  • 0

#7

Aeq.
  • Postów: 160
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok. 6:10 pojawia się coś dziwnego na niebie faktycznie. Jakieś świecące światełka. To na ziemi na UFO mi nie wygląda ale na niebie... Hmm
  • 0



#8 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwne światła nad Japonią nad wulkanem Sakurajima

http://www.youtube.com/watch?v=Qnzuz4uQXdE&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=6N4m_i9_Ojw&feature=player_embedded

Proszę spojrzeć na tą flotę w pierwszym filmie. Tych świateł jest bardzo dużo i pytanie jakie się teraz nasuwa; czy są one ziemskiego pochodzenia i mają wpływ na erupcję i jej przebieg, czy są pozaziemskiego pochodzenia i starają się niwelować skutki kataklizmów?
Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Dołączam jeszcze trzeci film:

Moim zdaniem filmy pokazują niesamowity fenomen, zarówno na niebie jak i tuż przy powierzchni. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Zaznaczam, że te wszystkie materiały były pokazywane w japońskich stacjach, więc nie ma mowy o oszustwie.

http://www.youtube.com/watch?v=BaH7RFkeh3E&feature=related

Użytkownik Muhad edytował ten post 09.04.2011 - 11:11

  • 0

#9

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te obiekty nad wulkanem jeszcze moge sobie wytłumaczyć nawet jako statki kosmiczne. Ale to co dzieje się poniżej wulkanu to nie mam pojęcia. Jakieś światła w lesie( bo to chyba las pod samym wulkanem), które rozświetlają sporą powierzchnie oraz poruszające się z niezwyklą szybkością? Chciałbym usłyszeć jakiekolwiek wytłumaczenie, które mogłoby mnie naprowadzić co to może być, bo jak narazie nie potrafie sobie wyobrazic co to jest.



EDIT:
Może niech moderatorzy połączą ze sobą oba te tematy bo tu jest więcej dołączonych filmów.

Edit admin: załatwione

Użytkownik Eury edytował ten post 09.04.2011 - 13:01

  • 0

#10

Danix.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Ana Mert

Ten sam filmik mamy tutaj - http://www.paranorma...post__p__430724

z przypuszczeniem, że to "najprawdopodobniej eksplozja jakiejś dużej stacji transformatorowej".

Za to w filmiku autora tematu, świeci to bardzo długo, nie mam pojęcia co to może być.
  • 0



#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na początek warto rzucić okiem na zdjęcie satelitarne (google map) tego terenu. Oczywiście chodzi o górę-wulkan Mt Sakurajima na wyspie Kyushu w Japonii. Wokół stożka istnieje siec lokalnych dróg, po których porusza się wiele samochodów. To ich światła przesuwają się w różnych kierunkach, oświetlając okoliczne lasy, krzaki i powierzchnię morza przy linii brzegowej. Punktowe światełka na niebie to wschodzące nad północno wschodnim horyzontem gwiazdy. Ich ruch jest widoczny, bo film wykonano metoda poklatkową. Wielka łuna świetlna może być jak najbardziej sztucznego pochodzenia i da się ją wygenerować przy pomocy samochodowego reflektora w kierunku kamery. Wystarczy się umówić i ustalić scenariusz działania. Takie wnioski nasunęły mi się, po obejrzeniu ostatniego z tych sensacyjnych filmików.
  • 0



#12

Izeer.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ Dager
Z tymi światłami pod wulkanem to jest możliwe. Ze światłami na górze też, jednakże w jednym z filmików było widać jak jedno ze świateł porusza się w obie strony, podczas gdy reszta jest nieruchoma.
  • 0

#13

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ana Mert

Ten sam filmik mamy tutaj - http://www.paranorma...post__p__430724

z przypuszczeniem, że to "najprawdopodobniej eksplozja jakiejś dużej stacji transformatorowej".

A czy ja stwierdziłam, że ten filmik nie był nigdzie przedstawiony? Uznałam jedynie, że warto o nim wspomnieć w ramach tematu ponieważ ukazuje podobne zjawisko. A to że został przedstawiony w innym w innym temacie? Co z tego? Do tego też pasuje.
  • 1



#14

Danix.
  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Up

A czy ja mówię, że to źle? Po prostu tam było również prawdopodobne wyjaśnienie.

Użytkownik Danix edytował ten post 09.04.2011 - 13:25

  • 0



#15 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

O jakich Wy samochodach piszecie? Dager, przecież te kule światła były pokazane z kilu perspektyw i widać na drugim filmie, że to żadne pojazdy kołowe nie były.
Poza tym nie wiem czy zauważyliście, ale nad wulkanem latały różne obiekty i to dość sporo. Jeden nawet wleciał do wulkanu.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych