Skocz do zawartości
Zdjęcie
- - - - -

TYBET ZAGINIONE CYWILIZACJE 5-5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Tybet:Zaginione cywilizacje
Czas trwania: 9:02+9:40+9:39+8:35+9:49
Polska lokalizacja: tak
Tagi: Budda Tybet wiedza duchowa historia miłość
Krótka recenzja: Jest to opowieść o rewolucji, która przeobraziła naród o skąpanej we krwi wojowniczej przeszłości, w cywilizację dążącą do uzyskania wiedzy duchowej i wewnętrznego spokoju. Jest to również historia o starożytnym księciu, który stał się Buddą i natchnieniem dla całej linii boskich królów nadal sprawujących rządy i będących przewodnikami w naukach o miłości i współczuciu.
Link do filmu:

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK


  • 4#2

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TYTUŁ FILMU: Pod okiem Buddy

OPIS: Bohaterka reportażu, trzydziestoletnia Agnieszka, mówi, że wyrwała się z wyścigu szczurów, by realizować swoje marzenia. Po kilku latach pracy zrezygnowała z dobrze płatnej posady dyrektorki organizacyjnej w warszawskiej agencji reklamowej, a także z ustabilizowanego, lecz toksycznego związku, i wyjechała do Nepalu.

Na Uniwersytecie Kathmandu studiuje język tybetański. Jest jedyną Polką w historii tej uczelni i jedną z trzech osób polskiej narodowości posługujących się tym językiem. Pomimo utrudnień, na jakie narażeni są mieszkańcy Nepalu -- codziennych wielogodzinnych przerw w dostawie prądu, niedostatku wody, wszędzie widocznej biedy -- Agnieszka czuje się tam szczęśliwsza niż w Warszawie.

Nie chce wracać do Polski. Nepal stał się jej drugim, i jak sama mówi -- jedynym domem. Autorka reportażu Sylwia Kucharska pokazuje bohaterkę w trakcie codziennych zajęć, na wykładach, a także w czasie tybetańskiego święta "Wadżrakilaja" - "Dordże Purba", kiedy bierze udział w barwnych i widowiskowych buddyjskich obrzędach w klasztorze Benchen w Kathmandu. O Agnieszce opowiadają także Lama Rinczen, rezydent Centrum Buddyjskiego w Grabniku oraz przyjaciele.

LINK:

CZAS: 20,03 min.

Pozdrawiam, Erik.
  • 4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u