Skocz do zawartości


Zdjęcie

PSI Wheel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Olivander

Gość_Olivander.
  • Tematów: 0

Napisano

Panowie, może trochę bardziej merytorycznie?

Rozumiem że na forum zjawisk paranormalnych wiem wszystko wkurza swoim sceptycyzmem. Ale specyfika podawanych tu informacji potrzebuje sceptyków aby oddzielić ciekawe informację - takie które mają szanse poszerzyć nasz punkt widzenia na rzeczywistość - od ściemy, która ją tylko fałszuje.

Niemniej niepotrzebnie emocje latają w powietrzu zaciemniając wątek.

Starałem się przeprowadzić eksperyment. Wykonałem w tym celu wiatraczek z dość grubej kartki papieru. Grubość moim zdaniem nie ma znaczenia, jeśli już jakieś siły maja działać to będą działać na papier. Folia ze swojej natury ma bardzo dobre właściwości reakcji na ciepło, więc fałszuje próby.

Na jednym z brzegów zaznaczyłem czarną kropkę. Po pierwsze wyszedłem z pokoju pozostawiając wiatraczek sam sobie - otwieranie drzwi, wstawanie, podmuchy związane z oknem i drzwiami, to wszystko miało pokazać czy wiatraczek obraca się pod wpływem jakiś czynników niezależnych ode mnie. Podczas 15 minut wiatraczek drgał, ale kropka pozostała w tej pozycji w której ją ustawiłem.

Faza druga - dłonie wokół wiatraczka, koncentracja na próbie wywierania wpływu na karteczkę. Drgania, raczej związane z ruchami powietrza.
Ku mojemu zdumieniu (zakładałem że nie drgnie), nieznacznie się obraca, 40-60 stopni. Warunki identyczne jak wtedy gdy był pozostawiony sam sobie.

Wniosek, jakieś czynniki związane z moim działaniem zmieniały sytuację na tyle że następowała zmiana położenia kropki. Teraz, najprawdopodobniej ruch ten był związany z ciepłotą dłoni i ruchem powietrza, chodź fakt że wirowanie było bardzo nieregularne sprawia że nie jestem w 100% przekonany co do działania tego czynnika (próbowałem też ogrzewać i oziębiać dłonie - bez widocznego efektu na ruch).
Starałem się nie poruszać dłońmi.

Czy wywołuje to jakiś podmuch powietrza - możliwe ale pozostawiony sam sobie w pomieszczeniu wiatraczek nie zmienił pozycji.
Podsumowując - nie mam jednoznacznej odpowiedzi co właściwie porusza kartką papieru.
Na pewno jest to ciekawe ćwiczenie, warte sprawdzenia samemu :)
  • 2

#62

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak zbytnio to nie napisałeś nic nowego. Jak się przykłada ręce do wiatraka to nawet nieświadomie się nimi tak obraca i porusz żeby wiatrak zaczął się choć trochę kręcić. Dlatego normalne otwieranie drzwi (nie ma napisane w jakiej odległości jest wiatrak od drzwi) powoduje dość nieuporządkowany ruch powietrza, a jak te powietrze ma długą drogę do przebycia to ono rozłoży w przestrzeni i wiatrakiem nie pokręci w jednym kierunku. To co się dzieje z takim wiatrakiem jest w dużej mierze przypadkowe.
  • 0



#63

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Temat chyba został już wyczerpany,emocje opadły .
  • 0

#64

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napisano 07.03.2011 - 06:02 kabanoz napisał:
"daruj już sobie. Skończ sobie wmawiać,że masz wielkie zdolności. Niestety,prawa fizyki bywają nie miłe :("


zadałąm pytanie:
Kwestionujesz zdolności kolegi a nie samo doświadczenie ?


wiem wszystko dnia 06.03.2011 - 18:56 napisał:
"Nie każ mi czytać jakiś bzdur o siatce ziemi bo ja już czytałem o tym i to jedna wielka ściema jest."


zadałam pytanie:
masz dowody na to że promieniowanie ziemi jest wielką ściemą.


Dopowiadam dzisiaj:
Dobre, w ramach odpowiedzi na moje pytania posypały mi się minusy. Stało się więc to klasyką na tym forum ...


Wracając do tz eksperymentu setnej małpy.
W trakcie przeprowadzanego eksperymentu japońscy naukowcy uchwycili krytyczny moment duszy zbiorowej zwierząt po przekroczeniu którego inne osobniki tego samego gatunku nie mające kontaktu z daną czynnością przyswajają ją sobie. Tą ilością progową dla zwierząt jest właśnie sto osobników danego gatunku zwierząt.
A właściwie 100 +1.


Jeśli w trakcie ćwiczeń z wiatraczek umieści się pod szklannym naczyniem. ( o czym wspominałam już wcześniej ) wyeliminuje się ewentualne ruchy powietrza.
W trakcie tego doświadczenia wiatraczek ma zostać wprowadzony w ruch naszą siłą woli.

Użytkownik Aidil edytował ten post 09.03.2011 - 21:33

  • -1



#65

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś ci dał minusy za głupie pytania. Uważam że dobrze zrobił.
Jeśli ten wiatrak umieści się pod szklanym naczyniem to nie będzie się on obracał bo ciepło rąk będzie zbyt słabe żeby ogrzać powietrze w jego wnętrzu. Tyle że jeśli takie szklane naczynie połozymy na nierównym terenie to część powietrza dostanie się od spodu i to również może poruszyć takim wiatrakiem.
Chyba każdy z was był na jakiś przyjęciach, urodzinach gdzie znajdowało się sporo ludzi. Po kilku godzinach siedzenia w takim tłumie każdy zauważy że zrobiło się cieplej. To samo zjawisko jest odpowiedzialne za obracanie wiatraka.

A co do promieniowania Ziemi. Ziemia ma pole magnetyczne bo jądro jest płynnym metalem i ono wytwarza to pole, gdyby tego pola nie było to słońce dawno by nas spaliło. Masz google to wpisz ,,promieniowanie" a potem zobacz jakie są rodzaje promieniowań i pomyśl które mogą pasować do Ziemi. Trochę samodzielności.
  • 2



#66

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś ci dał minusy za głupie pytania. Uważam że dobrze zrobił.
Jeśli ten wiatrak umieści się pod szklanym naczyniem to nie będzie się on obracał bo ciepło rąk będzie zbyt słabe żeby ogrzać powietrze w jego wnętrzu. Tyle że jeśli takie szklane naczynie połozymy na nierównym terenie to część powietrza dostanie się od spodu i to również może poruszyć takim wiatrakiem.
Chyba każdy z was był na jakiś przyjęciach, urodzinach gdzie znajdowało się sporo ludzi. Po kilku godzinach siedzenia w takim tłumie każdy zauważy że zrobiło się cieplej. To samo zjawisko jest odpowiedzialne za obracanie wiatraka.

A co do promieniowania Ziemi. Ziemia ma pole magnetyczne bo jądro jest płynnym metalem i ono wytwarza to pole, gdyby tego pola nie było to słońce dawno by nas spaliło. Masz google to wpisz ,,promieniowanie" a potem zobacz jakie są rodzaje promieniowań i pomyśl które mogą pasować do Ziemi. Trochę samodzielności.



Jesteś arogancki.

Nadal brakło Ci wiedzy aby odpowiedzieć na moje pytania.
Interesowała mnie Twoja wiedza nie to co znajdę na portalach informacyjnych.
Napisałam interesowała ponieważ tracę chęć prowadzenia wymiany pogladów z Tobą.

Użytkownik Aidil edytował ten post 09.03.2011 - 17:26

  • -1



#67

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil, o jakie promieniowanie Ci chodzi ? Do czego zmierzasz ?

Aidil, jeśli przykryjesz wiatraczek pokrywą, nadal będzie występował tam ruch powietrza - zmiany temperatur (np ogrzanie jednego miejsca przez światło lub ciepło wydzielające się z ludzkich dłoni) powodują przesuwanie się powietrza. (Ciepłe powietrze ma mniejszą gęstość od zimniejszego).
  • 0

#68

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

musze przyznac racje ze wiemwszystko jest wyjatkowo irytujacym sceptykiem.
  • 0

#69

...:::OpenMind:::....
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mi sie już nie chce przekonywać. Sami weźcie ten wiatraczek i poświęćie godzine dziennie. Myśle że prędzej czy później załapiecie że to działa i co trzeba roibić żęby zadziałało. To jest sztuka utrzymania odpowidniej cześtotliwości pracy umysłu i nie rozpraaszania się na niczym. Łatwiej to robić gdy jest się wypoczętym i wesołym ale nei podnieconym. To już koniec ode mnie bo nie mam więcej dowodów, a najlepiej poprostu zrobic to samemu i poczuć oczywisty związek. Tak jak pisałem na wiatrak mogę dmuchać, trzymać ręce, przykładać kubek z gorącą cherbatą i nie sposób go obrócić tak jak robię to telepatycznie. Może pod kloszem wcale to nie musi działać. Nie wiemy jaka jest natura zjawiska i czy klosz czasem skutecznie uniemożliwia porusznaie tym wiatraczkiem. pozdrawiam wszystkich niedowiarków i szczerze wam życzę żebyście sie zbudzili.
  • 1

#70

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil nie wiem o co ci chodzi, i do czego zmierzasz.

virus daruj sobie pustosłowie

A ty openmind nie ściemniaj że możesz dmuchać w wiatrak i nic się z nim nie dzieje, bo to nieprawda jest. Dziecko zrozumie że kitujesz. Wygląda na to że ty się już tak w to wkręciłeś że nic cię nie przekona. Musisz sam się wyleczyć z tego nieracjonalnego i fałszywego myślenia.
  • 0



#71

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiem wszystko
Aidil nie wiem o co ci chodzi, i do czego zmierzasz.




Cieszy mnie rozmowa z Tobą w trakcie której przypomniała mi się stara opowiastka o dziadzie co do obrazu gadał. W tej opowiastce obraz nie odpowiadał Ty natomiast odpowiadasz i jeszcze polecasz mi czytanie prac naukowych.
Ciekawa jestem o jakie nauki Ci chodzi. Materializm wywodzący się z czasów Oświecenia jest stareńki i stetryczały nieco ale może przez szacunek dla uwiądu tej ideologi wyznajesz ją i polecasz na forum. Z mojej strony polecę Ci Heisenberga i jego teorię nieoznaczoności a także proponuję abyś też zainteresuj się fizyką kwantową a zadziwisz się a może sfrustrujesz, że ci fizycy dopuszczają a wręcz tłumaczą niektóre zjawiska wpływami psychiki.
Kończę i życzę Ci poszerzania horyzontów.
  • -1



#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, a twoje zainteresowanie fizyką ogranicza się do pytań tak jak z tematu ,,dobrowolne opętanie"

pytam:
Co rozumiesz pod słowami:
- mechaniki kwantowej, oraz pojmowanie fizyki w sposób klasyczny.


Jeśli chcesz mi polecić filmy z youtuba w stylu what the bleep do we know? To ja dziękuję.
  • 0



#73

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, a twoje zainteresowanie fizyką ogranicza się do pytań tak jak z tematu ,,dobrowolne opętanie"

pytam:
Co rozumiesz pod słowami:
- mechaniki kwantowej, oraz pojmowanie fizyki w sposób klasyczny.


Jeśli chcesz mi polecić filmy z youtuba w stylu what the bleep do we know? To ja dziękuję.




Twoje pisanie jest jak trzepotanie rzęs dziewczęcia które totalnie nie rozumie o co chodzi. A odpowiedzi tegoż dziewczęcia są przypadkowe i nie na temat.
  • 0



#74

...:::OpenMind:::....
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli bawimy sie w atakowanie nawzajem to bez egzotycznych porównań ja powiedział bym że "wiem wszystko" zachowuje się jak człowiek za wszelką cenę chcący zachować swoją opinie i poglądy na dany temat,, nawet nie próbując zrozumieć strony przeciwnej, pewnie dlatego ze po prostu boisz się świata zupełnie nowego dla "ciebie". Takie podejście do życia które potrafi zaskoczyć, nawet gdy myślisz że "wiesz wszystko", jest zaiste mocno niedojrzałe, dziecko :/

Pisałem wielokrotnie. Spróbuj sam. Dopuść do swojego upartego ego myśl że to może być prawda. Zrób symulacje, uwierz i zacznij próbować a mocno sie zdziwisz jeśli tylko masz dość determinacji i wiary. to moja ostatnia rada. Po prostu sobie to przemyśl...

Każdy kto przeczytał ten temat w całości proszony jest o przemyślenie. Spróbowanie.

Zastanowcie sie jak mocno musze w to wierzyć żeby pisac tyle tekstu "od serca" :|

Teraz poprostu spróbujcie zakręcić tym wiatraczkiem i sami zobaczcie to co jest oczywiste! To może być pierwszy krok do wielu wspaniałych odkryć na temat natury świata i naszego istnienia.
  • 2

#75

...:::OpenMind:::....
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli bawimy sie w atakowanie nawzajem to bez egzotycznych porównań ja powiedział bym że "wiem wszystko" zachowuje się jak człowiek za wszelką cenę chcący zachować swoją opinie i poglądy na dany temat,, nawet nie próbując zrozumieć strony przeciwnej, pewnie dlatego ze po prostu boisz się świata zupełnie nowego dla "ciebie". Takie podejście do życia które potrafi zaskoczyć, nawet gdy myślisz że "wiesz wszystko", jest zaiste mocno niedojrzałe, dziecko :/

Pisałem wielokrotnie. Spróbuj sam. Dopuść do swojego upartego ego myśl że to może być prawda. Zrób symulacje, uwierz i zacznij próbować a mocno sie zdziwisz jeśli tylko masz dość determinacji i wiary. to moja ostatnia rada. Po prostu sobie to przemyśl...

Każdy kto przeczytał ten temat w całości proszony jest o przemyślenie. Spróbowanie.

Zastanowcie sie jak mocno musze w to wierzyć żeby pisac tyle tekstu "od serca" :|

Teraz poprostu spróbujcie zakręcić tym wiatraczkiem i sami zobaczcie to co jest oczywiste! To może być pierwszy krok do wielu wspaniałych odkryć na temat natury świata i naszego istnienia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych