Skocz do zawartości


Tajemnicza syrena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Witajcie.

Mam świadomość, że ludzie nie wierzą w syreny i inne dziwne stworzenia, ale postanowiłem umieścić ten krótki filmik, bo jest całkiem interesujący. Nie oznacza to, że ja pokładam w nim wiarę. Nie umiem się do niego sam ustosunkować. Co o nim myślicie?

Pierwsze dwa filmiki są ujęciami z kamery. Trzeci ostatni jakby analiza.




********


  • 3

#2

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli w sumie, filmiki są oznaczone jako ściema, ale gość mówi, że to nie ściema. Dziwne, skoro wyszły od tego samego użytkownika.

A odblask to rzeczywiście ryba, to widać wyraźnie na przybliżeniu. Jeśli dobrze zrozumiałem, to ta druga miała mieć podkurczone kolana? Nie zauważyłem..

Jeśli gość mówi prawdę, to jest jeszcze motyw, że to ktoś inny, nie on, bawił się w syrenki, a on przypadkowo to nagrał.
  • 0

#3 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest jedna i ta sama syrena, tylko dwa różne ujęcia. Raz się oddala a raz wraca, by zobaczyć co robi ten facet z kamerą i znów odpływa.
Mnie zastanawia w jaki sposób będąc tak skrępowaną tak szybko płynie. Owszem, ktoś sobie mógł robić jaja i z biologicznego punktu widzenia tak właśnie jest, ale na ziemi są różne dziwne stwory, więc sam nie wiem :)
  • 1

#4

Kagetsu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest jedna i ta sama syrena, tylko dwa różne ujęcia.

W wyjaśnieniu koleś sam mówi że to są dwie różne syreny ze względu na kształt ogona ;]

Jeśli to faktyczne fake to i tak jestem pełny uznania dla tych "syren".
  • 0

#5 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Rzeczywiście, umknęło mi to na uwadze. Ja głównie skupiłem się na samych syrenach, próbując dopatrzeć się czegoś, co mogłoby zdradzić jakąś zabawę. Widziałem wcześniej parokrotnie w jaki sposób kobiety pływały z sztucznym ogonem. Były to mozolne ruchy, a sama prędkość pływania powolna. Tu wygląda to inaczej i to jest ciekawe.
  • 0

#6

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze cholernie dobra jakoś jak na kryptozoologiczne filmiki, a po drugie ta szybkość.. kto wie :) W Bałtyku byłoby im za zimno, chyba.

Użytkownik Monolith edytował ten post 20.02.2011 - 11:43

  • 0

#7

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety jest takie coś, jak ktoś już tu wspomniał jak sztuczne ogony i to naprawdę realistyczne, więc nigdy nie wiadomo :/
  • 0

#8

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Eupsychia - sztuczny ogon to jedno, nie mówimy o przebraniu, tylko o sposobie poruszania się - byłbyś w stanie tak zapierniczać z doczepionym syrenim ogonem?
  • 0

#9

Kitajec.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze to z takim doczepionym ogonem właśnie się zapiernicza. Nurkowie którzy biją rekordy głębokościowe bez skafandrów posługują się właśnie takimi "ogonami" nie maja 2 płetw tylko jedną dużą imitująca rybi ogon. Uczą się pływać tak jak ta syrena. Nauczenie się tego nie jest nie wiadomo jak trudne, głównie rozchodzi się o to jak dobrze to opanowałeś. W momencie jak nauczysz się tak pływać to po prostu zapierdzielasz tniesz wodę jak przecinak. Także jak dla mnie te filmiki są troszkę naciągane, nie widzę w nich nic nadzwyczajnego. Choć chciałby wierzyć że jest to prawdziwe.
  • 0

#10

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Być może. Spróbuj wrzucić jakiś filmik gdzie nurek pływa tak szybko, bo ja nie znalazłem :)
  • 0

#11

Kagetsu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przykłady pływania w jednej płetwie

http://www.youtube.com/watch?v=8xUpgt7-QXQ&

http://www.youtube.com/watch?v=yz2Y0fHmb-0&

http://www.youtube.com/watch?v=llvurbQp-_Y


Widać oczywiście różnice w technice pływania pomiędzy tymi pływakami a syrenami. ;]

Tutaj tutorial jak zrobić własny syreni ogon.


http://www.youtube.com/watch?v=xtwnOQg_KH8&


  • 2

#12 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeoczyłeś coś. Płetwa u tego faceta jest sztywna i bardziej stabilna, co pozwala mocniej się odbić, poza tym zwróć uwagę na jedną rzecz. Jest to mężczyzna, który posiada pewnie więcej siły, a pomimo tego nie płynął szybciej. Ugina też kolana, a z kolan idzie największe odepchnięcie w wodzie podczas takiego pływania. Nadal mam wątpliwości.
  • 1

#13

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Syrena na filmie też ugina kolana, w ogóle syreny mają w ogonie stawy kolanowe?
  • 1

#14

Kagetsu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeoczyłeś coś. Płetwa u tego faceta jest sztywna i bardziej stabilna, co pozwala mocniej się odbić, poza tym zwróć uwagę na jedną rzecz. Jest to mężczyzna, który posiada pewnie więcej siły, a pomimo tego nie płynął szybciej. Ugina też kolana, a z kolan idzie największe odepchnięcie w wodzie podczas takiego pływania. Nadal mam wątpliwości.


Ja dałem te filmiki w ramach przykładu ;] Co do płetw to wiadomo, że są sztywne, mają pomagać w pływaniu/osiąganiu lepszych wyników natomiast realistyczny wygląd płetw u tych syren to może nic innego jak odpowiedni dobór materiałów tworzących strój. Później pozostawałaby kwestia znalezienia osób chętnych do udziału w takim przedsięwzięciu oraz odpowiedni trening.

W drugim filmiku około 33 sekundy niby widać coś na kształt kolan, ale może być to też sprawka wody. W komentarzach są osoby, który widzą u syreny biustonosz, ale to akurat już nie na mój wzrok.;]
  • 0

#15

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ewidentne kolana

Dołączona grafika
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych