Skocz do zawartości


Cała Ziemia drga - monitoring wstrząsów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1050 odpowiedzi w tym temacie

#76

brigante.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zawsze się zastanawiam skąd biorą się ludzie którzy uważają że wszystko dzieje się normalnie i zawsze tak było..... statki cięższe od powietrza też nigdy nie miały latać, a ewolucja to fanaberia, a ludziom należy zabronić "wymyślania" i tworzenia teorii.... nawet najbardziej irracjonalnych, popatrz kolego na rozbieżności wynikające z różnych zestawień danych popatrz sobie na zestawienia trzęsień na Islandii a potem popatrz na mapy USGS i co zobaczysz? do wniosków niestety musisz dojść sam :) uwielbiam sceptyków i niedowiarków obyście mieli rację a ja dożyję spokojnie wymarzonej emerytury :)

Ja nikomu absolutnie nie zabraniam tworzenia ciekawych teorii. Gdybym miał jakieś olbrzymie pretensje do ich autorów, nie czytałbym tego forum pewnie ;). Co do wniosków. Trzeba pozyskiwać dane najlepiej z wszelkich możliwych źródeł, a najlepiej tych dostępnych z interesującego nas kraju ;).
Nie ma co panikować, co ma być to będzie. Działania człowieka miałyby sens, gdyby można było zapobiec wystąpieniu zdarzenia. Tego jednak nikt nie potrafi, a szkoda. Pole magnetyczne słabnie, prawdopodobnie się przebiegunowuje, co jest spowodowane przez zmiany zachodzące we wnętrzu naszej gościnnej, jak do tej pory, planety. Nikt nic na to jednak nie poradzi, a straszenie ludzi w mediach nie ma żadnego sensu.

Użytkownik brigante edytował ten post 18.02.2011 - 18:16

  • 0

#77

Dromen.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Yellowstone drugi dziś M= 3,6


Date: 2011-02-17 : 18:46:33
Magnitude: 3.6
Depth: 20.90 km



http://www.intellica...ocal/WxMap.aspx

Użytkownik Dromen edytował ten post 18.02.2011 - 19:42

  • 0

#78

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sytuacja jest również b. nieciekawa w Arkansas..... a pamiętacie spadające ptaki na początku roku właśnie w Arkansas, właściwie ja się czyta ATS to już prawie.... hm nie zazdroszczę im :(
  • 0

#79

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A propos wszelkich analiz - baza USGS (NEIC) od początku 2009 roku nie uwzględnia trzęsień słabszych niż 4,5 Mag odnotowanych poza USA,
to też wskazuje, że dane te są manipulowane, filtrowane , od dłuższego czasu nie korzystam z tego źródła, choć sieć ta udostępnia dane
dla innych np . EMSC, IRIS , jak wspominałem wcześniej nie ma jednej skumulowanej bazy danych kompletnej i obiektywnej niestety...
błędne koło
Relatywnie dobrym źródłem informacji o trzęsieniach jest RSOE EDIS - jest kompilacją danych z USGS, EMSC, GEONET (nowozelandzka baza ) i innych,
stosunkowo dobrze opisuje sytuacje wokół superwulkanów (pod linkiem info jest lista wstrząsów ), ciekawostką jest natomiast zaprzestanie monitoringu wulkanów (tłumaczą to zaprzestaniem dotychczasowego systemu i pracami nad nowym) - ale jest to dziwne.

ciekawostką na RSOE jest trzęsienie w Ghanie odnotowane w Short time events a zupełnie nie poparte odczytami sejsmologicznymi w sekcji trzęsień,
czyżby kolejny dowód na ukrywanie pewnych danych ? Chociaż wygląda, że już gubią się w zeznaniach.

pozdrawiam i zachęcam do obserwacji
  • 0

#80

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam,

Mam dla wszystkich zainteresowanych niezłą gratkę: niewielki, mały, świetny program, który monitoruje on-line wszystkie trzęsienia. Bardzo fajne, bardzo pożyteczne.

Link do programu.

Program chowa się do paska obok zegara w prawym dolnym rogu i "szumi" jak wiatr, kiedy nowe trzęsienie zostaje w nim dodane. Dodatkowo okręca się kula ziemska. Może już tu ktoś go dodał.

Nawet, jeśli nie absolutnie wszystkie trzęsienia są w nim monitorowane, to jednak znacznie ułatwi to Wam/Nam sprawę. Wasze trzęsienia, które tutaj opisujecie mam od razu po ich wciągnięciu w bazę :).

PROGRAM KORZYSTA Z BAZY DANYCH: http://www.emsc-csem.org

Użytkownik domenicus edytował ten post 19.02.2011 - 10:01

  • 0

#81

k-pax.
  • Postów: 90
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajne dzięki, napisało ze w Polsce było 4,3 na Dolnym Śląsku
  • 0

#82

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podobna informację zanotował EMSC

Dołączona grafika
  • 0

#83

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

sytuacja jest również b. nieciekawa w Arkansas.....

Rzeczywiście, od kilku dni trzęsie się tam z siłą około 2.5, a dzisiaj już 4.3 :o

Hellraiser napisał: "baza USGS (NEIC) od początku 2009 roku nie uwzględnia trzęsień słabszych niż 4,5 Mag odnotowanych poza USA"
Uwzględnia. Chociażby wczoraj 3.3 w Meksyku, 3.2 na Dominikanie, a tydzień temu 4.2 w Afganistanie i 4.2 w Grecji. Nie powiedziałbym, że to jest jakaś manipulacja czy filtrowanie danych, zresztą trzęsień słabszych niż 3 chyba na prawdę nie ma sensu odnotowywać.


A to trzęsienie w Polsce powyżej 4 to jest coś dziwnego. :o
  • 0



#84 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Uwzględnia, tylko na chwilę, po czym usuwają wyniki. Oni mają chyba coś na zasadzie automatycznego wklejania wyników trzęsień. Co nie powinno trafić do opinii publicznej jest usuwane. Nie wiem o co chodzi z tym USGS.
  • 0

#85

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To by znaczyło że są idiotami. Nie sądzę że tacy dostają się tam do pracy. Ręcznie usuwać wyniki, bo nikt nie wpadł na pomysł żeby wyłączyć automatyczne dodawanie zjawisk? To skrajnie nierozsądne.
  • 0



#86

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uwzględnia, tylko na chwilę, po czym usuwają wyniki. Oni mają chyba coś na zasadzie automatycznego wklejania wyników trzęsień. Co nie powinno trafić do opinii publicznej jest usuwane. Nie wiem o co chodzi z tym USGS.


Muhad

dokładnie tak - przechowują dane prawdopodobnie przez 30 dni , natomiast nie trafiają do zbiorczej bazy danych
sami się do tego zresztą przyznali przy okazji tabelki z analizą ilości trzęsień dla świata (przypis na dole)
Link

To by znaczyło że są idiotami. Nie sądzę że tacy dostają się tam do pracy. Ręcznie usuwać wyniki, bo nikt nie wpadł na pomysł żeby wyłączyć automatyczne dodawanie zjawisk? To skrajnie nierozsądne.


Jeśli nie miałeś okazji osobiście z nimi współpracować to zapewniam, że jeszcze niejedno zadziwiło by cię mocno :mrgreen:
  • 0

#87 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli nie miałeś okazji osobiście z nimi współpracować to zapewniam, że jeszcze niejedno zadziwiło by cię mocno :mrgreen:

A Ty tak? Na jakiej zasadzie?
  • 0

#88

dzustin.
  • Postów: 237
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To by znaczyło że są idiotami. Nie sądzę że tacy dostają się tam do pracy. Ręcznie usuwać wyniki, bo nikt nie wpadł na pomysł żeby wyłączyć automatyczne dodawanie zjawisk? To skrajnie nierozsądne.


Też o tym pomyślałem. Jeśli chcieli by coś ukryć to raczej nie dopuszczali by do umieszczania danych na stronie, a nie usuwali dopiero po jakimś czasie. Jeśli rzeczywiście mają tak idiotyczny system ukrywania wyników to są skrajnymi debilami.
  • 0

#89

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie miałeś okazji osobiście z nimi współpracować to zapewniam, że jeszcze niejedno zadziwiło by cię mocno :mrgreen:

A Ty tak? Na jakiej zasadzie?


pracowałem kiedyś w amerykańskiej korporacji przemysł ciężki
  • 0

#90

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nowy Jork jest zagrożony trzęsieniem, uważa Won-Young Kim. I to trzęsieniem o niemałej skali:

Link do artykułu po polsku >>>
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych