Skocz do zawartości


Zdjęcie

Punk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam ! Jako, że pankuje już od dobrych kilku lat, chciałbym zobaczyć, czy jest nas tutaj w paranormalnym świecie więcej ;). Dyskusje na temat muzyki, kapel i koncertów ogłaszam za otwarte ;).

http://www.youtube.com/watch?v=fLT05f5ohl4

Zbeer - Punk Rock Story





#2

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za te creepypasty cię lubię ale uważaj... tutaj siedzi ONR-owiec :)



#3

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że pojawił się mój ukochany temat polityki w punkrocku ;).

Czemu uważasz, że punkrock jest powiązany z jakimkolwiek nurtem politycznym ? Cytując stary już jak świat kawałek Analogsów :

"Uciekaj od wszystkiego co jest polityką
czy potrafisz odrzucić fałszywych idoli
anarchizm, komunizm, faszystowskie gówno
aby być sobą nie musisz mieć symboli"

A tutaj masz dwa przykładowe kawałki, które powinny Ci się spodobać - i pokazać, że to wszystko nie wygląda tak jak to jest wszędzie przedstawiane :

Awantura - Czerwone Skurwysyny

Oraz coś bardziej mi bliskiego bo z moich rejonów :)

KSU - Kto Cię Obroni Polsko...

Czy taki kawałek, do którego zlepek zdjęć zrobił NOP-owiec ;)

All Bandits - Ojczyzna



#4

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie mają to do siebie, że lubią popadać w skrajności. Jeśli tak się dzieje, to zazwyczaj oznacza to coś negatywnego. Subkultury przeważnie nie wnoszą do społeczeństwa nic dobrego. Z muzyką jest różnie, niektóre utwory da się posłuchać inne nie, za polską muzyką w ogóle nie przepadam także czasem wracam jedynie to tych zagranicznych.

#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakimś punkowcem nie jestem ale czasem lubie posłuchać takiego brzmienia.

#6

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że pojawił się mój ukochany temat polityki w punkrocku ;).

Czemu uważasz, że punkrock jest powiązany z jakimkolwiek nurtem politycznym ? Cytując stary już jak świat kawałek Analogsów :

"Uciekaj od wszystkiego co jest polityką
czy potrafisz odrzucić fałszywych idoli
anarchizm, komunizm, faszystowskie gówno
aby być sobą nie musisz mieć symboli"

A tutaj masz dwa przykładowe kawałki, które powinny Ci się spodobać - i pokazać, że to wszystko nie wygląda tak jak to jest wszędzie przedstawiane :

Awantura - Czerwone Skurwysyny

Oraz coś bardziej mi bliskiego bo z moich rejonów :)

KSU - Kto Cię Obroni Polsko...

Czy taki kawałek, do którego zlepek zdjęć zrobił NOP-owiec ;)

All Bandits - Ojczyzna


Nie bój się, znam to wszystko. Chodzi o to, że stereotypowy punk to anarchista a czegoś takiego jak anarchia... nie da się lubić. ^_^ Ale tutaj to nie miejsce na takie rozmowy, nowy rok jest, wszystkiego naj !



#7 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam ! Jako, że pankuje już od dobrych kilku lat, chciałbym zobaczyć, czy jest nas tutaj w paranormalnym świecie więcej ;). Dyskusje na temat muzyki, kapel i koncertów ogłaszam za otwarte ;).

Miałem to szczęście, że mogłem obserwować zjawisko narodzenia stylu punk, a że muzyka interesuje mnie od zawsze i słucham wszystkiego, co da się ująć takim pojęciem, również i punk mnie zainteresował.

Akurat wtedy zdarzyło mi się pracować w radiu, miałem dostęp do wielu nagrań, które nie były obecne w radiu oficjalnym, momentami były wręcz zakazane. Zatem w Polsce było to jednak zjawisko polityczne, w dodatku nawet wykorzystywane w takim celu - czasem w jedną, czasem w drugą stronę.

Dziś wiele kapel z tamtego okresu brzmi dość infantylnie, jednak wtedy był to dość spory szok dla tradycjonalistów. Po wielu latach okazało się, że wydał wielu wybitnych muzyków, a brzmienie - po wielu korektach - broniło się doskonale!

Ciekaw jestem innych opinii, chętnie popiszę więcej - jeśli temat się rozwinie. Muzyka jest dla mnie czymś najważniejszym, stąd moje zainteresowanie tematem.

#8

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem to szczęście, że mogłem obserwować zjawisko narodzenia stylu punk, a że muzyka interesuje mnie od zawsze i słucham wszystkiego, co da się ująć takim pojęciem, również i punk mnie zainteresował.


Niestety nie było mi dane zaobserwować tego zjawiska (liczę tylko 21 wiosen), zresztą ruch punkowy w moich okolicach rozwijał się inaczej niż w reszcie kraju. Nie było modne cięcie się na irokeza, za to postawione włosy (zazwyczaj na piwie zmieszanym z cukrem - przepis zaczerpnięty od rodzicielki :D) kłódki i łańcuchy wiodły tutaj prym :). Z dumą trzeba też stwierdzić, że jako pierwsi w Polsce to właśnie ustrzyckie panczury pierwsze wychodziły w biały dzień ubrane w skóry ;) - co wywołało dość duży szok w stolicy ;).

Akurat wtedy zdarzyło mi się pracować w radiu, miałem dostęp do wielu nagrań, które nie były obecne w radiu oficjalnym, momentami były wręcz zakazane. Zatem w Polsce było to jednak zjawisko polityczne, w dodatku nawet wykorzystywane w takim celu - czasem w jedną, czasem w drugą stronę.


Słyszałem o ostrej kontroli festiwalu w Jarocinie, jak i pogląd jakoby cała impreza została zorganizowana jako swoisty "wentyl bezpieczeństwa". Co do wykorzystywania to chyba tak jak każda muzyka, która porusza sprawy buntu czy rewolucji niestety zostaje w którymś momencie wciągnięta w rozgrywki polityczne. Chociaż byłbym bardzo wdzięczny o przykłady takiej kontroli z tamtych czasów :).

Dziś wiele kapel z tamtego okresu brzmi dość infantylnie, jednak wtedy był to dość spory szok dla tradycjonalistów. Po wielu latach okazało się, że wydał wielu wybitnych muzyków, a brzmienie - po wielu korektach - broniło się doskonale!


Może przypominasz sobie jakieś konkretne kapele ? Pamiętam jak w starych winylach mojej matki odnalazłem LP zespołu "Deuter". Katowałem tą płytę jak i stary gramofon przez bity miesiąc - doprowadzając wszystkich do szału ;). Warto też przypomnieć, że od panka zaczynał np. Kazik. Także wiele zespołów nagrywało kawałki, które teraz podchodziły by pod Nową\Zimną Falę, tak jak ten mój ukochany kawałek ;).

http://www.youtube.com/watch?v=Sj8xYbExpZk


Gdy pierwszy raz to usłyszałem to momentalnie ciary na całym ciele, dla mnie to jest istny majstersztyk.

@defensis

Chodzi o to, że stereotypowy punk to anarchista


Wiadomo jak to jest ze stereotypami ;).

wszystkiego naj !



naj!



#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchałem kiedyś sporo punku. Dalej lubię. Ale pancernikiem nie byłem. ;) Głównie Włochaty, Analogsi, Blade Loki (ta wiem kinderpunk :P). Stare AFI jest w porządku. A reszta czego słuchałem to hardcore

Wielu punków jest anarcholami, nie ma co zaprzeczać. "Fuck the system".

Dziś wiele kapel z tamtego okresu brzmi dość infantylnie, jednak wtedy był to dość spory szok dla tradycjonalistów.


Dokładnie. Uwaga będę bluźnił. Sex Pistols nigdy mi się nie podobali, brzmią właśnie tak jak to wyraziłeś. Ale to były początki, styl się kształtował.



#10

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu punków jest anarcholami, nie ma co zaprzeczać. "Fuck the system".


Anarchizm w punkrocku zaczął się dopiero po Crassie, warto przypomnieć że np. Wattie Buchan (wokalista Exploited) należał swojego czasu do "National Front" przy którym nasz ONR czy inny NOP wygląda jak kółko różańcowe ;). Przykładem tzw. konserwatywnego punka jest też Johnny Ramone ze sławnej grupy Ramones, czy też wasz ulubiony Shinji :D.

Głównie Włochaty, Analogsi, Blade Loki (ta wiem kinderpunk )


Przyznaje się bez bicia, że bardzo lubię pierwszą płytę Włochatego :P. Mają też kilka fajnych kawałków min. ten o aborcji ;). Co do Anali to przecież kapela na poziomie.

Sex Pistols nigdy mi się nie podobali, brzmią właśnie tak jak to wyraziłeś. Ale to były początki, styl się kształtował.


Przypomniało mi się jak Siczka (wokalista KSU) powiedział, że gdy pierwszy raz usłyszał Sex Pistols to jego uszy wychowane na Black Sabbath czy innych perełkach muzycznych nie mogły przyjąć tak prostackiej muzyki :D. Dopiero Clash otworzył mu oczy ;).

No i jak już było o Ramonsach to nie może zabraknąć ich kawałka !

http://www.youtube.com/watch?v=kU2SRNU955c


I tak czasami właśnie się czuje - "I don't want to grow up !"



#11

Watain.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi o to, że stereotypowy punk to anarchista

Stereotypowy rasta to ćpun. Stereotypowy informatyk to pryszczaty grubas w okularach. Stereotypowy metalowiec to satanista jedzący koty. Stereotypowy Polak to oszust i złodziej. I tak to właśnie z tymi stereotypami, niestety, bywa...

Co do tematu - nie wiem, polskiej muzyki nie trawię w ogóle, a z punku lubię tylko Dead Kennedys i oni jakoś nie boją się polityki

Użytkownik Watain edytował ten post 02.01.2011 - 13:22


#12

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pónk żondzi! Z tej "pierwszej fali" lubię w sumie tylko Sex Pistols, ani Clash, ani Ramones mi nie podchodzą. Druga fala to już jest porządny kop w dupę, Exploited, Conflict. Ale i tak polski najlepszy :mrgreen:

To jest kurde moc!






#13

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stereotypowy rasta to ćpun. Stereotypowy informatyk to pryszczaty grubas w okularach. Stereotypowy metalowiec to satanista jedzący koty. Stereotypowy Polak to oszust i złodziej.


No sorry, ale tak jest niestety i nie ma co zaprzeczać. To że jest parę wyjątków o niczym nie świadczy. Stereotypy nie wzięły się z powietrza, a z doświadczenia wiem że ludzie chętnie wpasowują się w ramki, aby tylko być uważanym za członka swojej grupy. I fakt faktem, ludzie którzy uważają się za tzw. rasta z mojego otoczenia to ćpuny i alkoholicy, informatycy których znam to sepleniące mameje, którym z życiem towarzyskim nie wyszło więc programują i nolifią w każdą najnowszą grę, metalowcy to dzieci w glanach nie mające pojęcia o korzeniach metalu. Polacy ogólnie to głębszy problem, ale zdecydowana większa tłuszcza sprzedała by swoich znajomych tyle razy że nawet by nie spostrzegli co się dzieje.

Włochaty, KSU, Dezerter, to słuchałem jakoś w wieku 13-15, potem punkowanie mi przeszło.

No ale Shinji lewicujący nie jesteś i to się liczy. Bo nie wspomnę, co się powinno robić z czerwonymi i anarchopunkami.



#14

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

[...] informatycy których znam to sepleniące mameje, którym z życiem towarzyskim nie wyszło więc programują i nolifią w każdą najnowszą grę, [...]


Oj to mało wiesz... polecam wizytę na informatyce stosowanej na AGH ;p stereotypowych informatyków to tam jest może z 5 (na ponad 120 osób na roku)

#15

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pónk żondzi! Z tej "pierwszej fali" lubię w sumie tylko Sex Pistols, ani Clash, ani Ramones mi nie podchodzą. Druga fala to już jest porządny kop w dupę, Exploited, Conflict. Ale i tak polski najlepszy :mrgreen:


Ramones nie podchodzi pfff :P. Exploited to faktycznie konkretny rozpyerdol, uwielbiam szczególnie ten kawałek :

http://www.youtube.com/watch?v=O7iIalbjUJk

Disorder, chaos, anarchy ;)

Polski pank jest o tyle świetny, że naprawdę czuć ten bunt (bo i jest/było o co się buntować). Także polskie pancury zawsze miały w dupie czerwone układy z wiadomych przyczyn. Btw. za siekierę masz + tutaj nie mogę ale gdzieś tam kiedyś dostaniesz :mrgreen:

No ale Shinji lewicujący nie jesteś i to się liczy. Bo nie wspomnę, co się powinno robić z czerwonymi i anarchopunkami.


A na drzewach, zamiast liści będą wisieć komuniści ;)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych