Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lista osób które umarły/zaginęły po 10 kwietnia


13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

W czasie wysłuchania publicznego w Brukseli, gdzie jedną z osób referujących była moja córka, po jej wystąpieniu europoseł, były prezydent Litwy Vytautas Landsbergis powiedział do niej "pani życie
jest zagrożone, proszę uważać, jadąc samochodem
". Zapytałam premiera, czy taka sytuacja jest możliwa. Wtedy usłyszałam, że moje pytanie jest bezczelne.


Ewa Kochanowska, żona Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego czy córka Zbigniewa Wassermanna - Małgorzata Wassermann zginie wkrótce w "wypadku"?
Pod rządami obecnego reżymu ludzie giną i "znikają" jak Wiktor Bater.

Gdzie jest dziennikarz Polsatu News Wiktor Bater?

Zginęła kadra oficerska w wypadku Casy.
Zginęło 96 osób w Smoleńsku.

To nie jest pełna lista:

1 Szyfrant Zielonka,?popełnił samobójstwo?(?) 1,5 roku temu, 3 dni po rocznicy Katyńskiej 2009, ciekawe jaką wiadomość odszyfrował.
2. Grzegorz Michniewicz, Dyrektor Generalny Kancelarii Premiera Donalda Tuska i jego Szefa Kancelarii Tajnej, zmarł nagle, tajemniczo (podobno popełniając samobójstwo) w dniu powrotu Tupolewa 101 z remontu w Rosji
3. Biskup Mieczysław Cieślar- Duchowny zginął w godzinach nocnych w wypadku samochodowym - odebrał SMS-a o rozbiciu samolotu od ks.Adama Pilcha, że przeżyli - zginął w Smoleńsku. Bp Cieślar był przewodniczącym Kolegium Komisji Historycznej w sprawie inwigilacji luteran przez SB (sprawa Zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp Janusza Jaguckiego)
4. Krzysztof Knyż, operator Faktów-nie żyje, pracował z W. Baterem... śmierć operatora nieomal przemilczana. Czy Knyż sfilmował te 3 karetki, które odjechały z miejsca katastrofy o których mówią świadkowie?
5. prof. Marek Dulinicz szef grupy archeologów która miała wyjechać do Smoleńska- zginał w wypadku samochodowym.
6. dr Dariusz Ratajczak, doktor historii na Uniwersytecie w Opolu, szykanowany za pracę naukową o ludziach kwestionujących Zbrodnię Oświęcimską, popełnił samobójstwo i 2 tyg. po śmierci, zaklinowany między fotelem kierowcy, a tylną kanapą, sam zajechał na parking supermarketu. Czym się ostatnio zajmował?
I te nie tajemnicze:
1. Marek Rosiak, asystent posła Wojciechowskiego zastrzelił go fanatyczny przeciwnik PIS
2. Jan Klusik został skopany w czasie demonstracji pod Krzyżem upamiętniającym Katastrofę Smoleńską, zmarł wskutek obrażeń wewnętrznych
3. Eugeniusz Wróbel, zamordowany w przeddzień otrzymania sprawozdanie ruskiego MAK-u, ekspert od spraw zdalnego sterowania samolotami. Miał oceniać raport w sprawie Katastrofy Smoleńskiej.

Kto wie gdzie jest Wiktor Bater?
A może kto wie gdzie znajdują się zwłoki Wiktora Batera?

Użytkownik Irey edytował ten post 13.12.2010 - 01:27

  • 1

#2

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiktor Bater nie zginął, nikt nie zgłosił jego zaginięcia ani żona ani syn. Został zwolniony o czym można przeczytać również w internecie.

Szyfrant Zielonka zginął w 2009 roku, a katastrofa smoleńska wydarzyła się w 2010 i pracował dla chińczyków (podobno).

Chciałbym wiedzieć z jakiego źródła dowiedziałeś się (z ciekawości bo nie mogę znależć):
- którego dnia Tupolew 101 wrócił z remontu
- czy i jakiego SMSa otrzymał Biskup Mieczysław Cieślar ?
Raczej oficjalne źródła się liczą, bo tylko oficjalne kanały informacyjne są w stanie takie informacje posiadać - nikt obcy raczej nie miał dostepu do komórki biskupa itp

Reszta się zgadza + zaginięć jest podobno więcej - więcej dziennikarzy zagineło.
  • 1

#3

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obecny reżim ? Jak dla mnie to bardzo egoistyczne podejście ponieważ reżimem można nazwać sytuację w Korei PŁN, więc nie stwarzajcie sobie kolejnego urojonego wroga.Nie obraźcie się ale myślę że te teorie są wymysłem zwykłych pisowców i zwolenników Jarka, którzy zresztą jak on sam nie mogą pogodzić się z porażką, chyba nie muszę przypominać dlaczego zmarł Gabriel Narutowicz...
  • 0



#4

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie to zdrowa przesada i dopatrywanie się na siłę spiskowych powiązań. Reżim? Oj, Wy chyba nie wiecie co to jest reżim...
  • 0



#5

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W. Bater nie mieszka w Polsce. Ma żonę z Abchazji i prawdopodobnie tam przebywa. To, że nie pojawia się teraz w mediach o niczym nie świadczy. Mogą to być powody rodzinne/finansowe/pokłócenie się z przełożonymi, itp.


Również proszę o źródło informacji o SMS, który dostał Mieczysław Cieślar.

Co do pozostałych to cóż wiele osób ma wypadki lub umiera w ciągu roku więc nie jest top chyba aż tak dziwne, że umierają również pojedyncze osoby związane z katastrofą Smoleńską. Zresztą lista jest moim zdaniem mocno naciągana np. Dariusz Ratajczak nie miał z tego co wiem nic wspólnego ze Smoleńskiem. Nie ma żadnych dowodów by badał ta sprawę, a znając warunki w jakich żył w ostatnich miesiącach swojego życia jest to bardzo wątpliwe.
  • 0

#6

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie to zdrowa przesada i dopatrywanie się na siłę spiskowych powiązań.

Dokładnie. Szukanie na siłę teorii spiskowych dot. danej sprawy. Cóż.. Bywa.

Ewa Kochanowska, żona Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego czy córka Zbigniewa Wassermanna - Małgorzata Wassermann zginie wkrótce w "wypadku"?
Pod rządami obecnego reżymu ludzie giną i "znikają" jak Wiktor Bater.

Skąd masz informację o tym że one mają zginąć? Albo jeszcze inaczej.. Skąd ten wniosek?
Wiktor Bater nie zniknął. Z tego co mi wiadomo, zaginięcia się zawsze zgłasza. O zaginięciu Batera nigdzie nie słyszałem. Można wiedzieć skąd ta informacja? Podaj proszę konkretne źródło.

Co do twojej listy.
Zielonka zginął w 2009 roku. Wątpię aby miał coś wspólnego z tą sprawą, ale zapytam Cię o jedną rzecz z czystej ciekawości:
"Po co go tutaj wsadziłeś?"
Michniewicz podobno się powiesił z powodów osobistych. Nie wiem czy to miało jakiś związek z tragedią w Smoleńsku czy nie, ale nigdzie o tym nie piszą. Możesz wyjaśnić, dlaczego doszedłeś do takiego wniosku?
Knyż.. Dużo teorii spiskowych dot. jego śmierci w internecie, aczkolwiek niektóre źródła podają że zmarł w szpitalu, będąc ciężko chorym. Na ile można wierzyć tym źródłom? Nie wiem. Ale jest to bardziej prawdopodobne od teorii spiskowych jakich w internecie niestety pełno.

Co do wypadków samochodowych. Te się niestety zdarzają. Czy od razu musimy się w każdym wypadku ważniejszej osoby doszukiwać się spisku?

2. Jan Klusik został skopany w czasie demonstracji pod Krzyżem upamiętniającym Katastrofę Smoleńską, zmarł wskutek obrażeń wewnętrznych

A to niestety się zdarza. Co ma to wspólnego jednak z katastrofą Smoleńską? Nie został zabity przez władzę, a ludzi :|

Kto wie gdzie jest Wiktor Bater?
A może kto wie gdzie znajdują się zwłoki Wiktora Batera?

Siedzi na fotelu w domu z laptopem na kolanach i jest oburzony czytając posty takich osób jak Ty. Nie rozumiem skąd wyciągnąłeś niektóre informacje. Podaj źródła.

Co do źródeł.. To wygląda znajomo, patrząc na twój post.
http://grupy-dyskusy...tek,937537.html
Ogólnie.. Podaj źródła z których korzystałeś.
  • 0



#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dr Dariusz Ratajczak, doktor historii na Uniwersytecie w Opolu, szykanowany za pracę naukową o ludziach kwestionujących Zbrodnię Oświęcimską, popełnił samobójstwo i 2 tyg. po śmierci, zaklinowany między fotelem kierowcy, a tylną kanapą, sam zajechał na parking supermarketu. Czym się ostatnio zajmował?

Ostatnio pracował jako palacz C.O. , nieco wcześniej pracował na zmywaku.Wywalony z pracy wykładowcy w okolicach 2000 roku. Pozbawiony mozliwośći pracy jako nauczyciel pracował wszędzie gdzie sie dało .Stał się słynny w 1999r roku bo opublikował prace naukową twierdzącą że Niemcy nie mordowali Żydów w obozach koncentracyjnych za co utracił prawo do pracy jako nauczyciel. Tuz przed śmiercią planował wyjazd do pracy w Hollandii.Przed wyjazdem kupił samochód . Ostatnie dni mieszkał właściwie w samochodzie.Prawdopodobnie zapił sie na śmierć.
Nie zależnie czy ktoś mu pomógł czy nie przenieść się na "tamten świat", wiazanie go z katastrofa jest bez sensu. Nie miał szansy zdobyć jakichkolwiek informacji w sprawie katastrofy , nawet gdyby mu jektoś przekazał to nie miał szans "puścić je dalej" , Nawet gdyby je opublikował, nikt nie uwierzył by mu bo miał zszarganą opinię . Naprawdę ostatnia osoba do sprzątniecia.


prof. Marek Dulinicz szef grupy archeologów ,która miała wyjechać do Smoleńska- zginał w wypadku samochodowym

Był wybitnym specjalista od wczesnośredniowiecznych Słowian .Zginął w wypadku samochodowym . Tak naprawdę nie wiadomo czy miał cokolwiek wspólnego z "wyprawa" archeologów do Smoleńska .Prawdopodobnie został mianowany pośmiertnie by wytłumaczyć opóźnienie z organizowaniem wyprawy.W każdym razie zginął zanim ekipa została zebrana.

Użytkownik noxili edytował ten post 13.12.2010 - 17:15

  • 1



#8

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Widzę że niektórzy już tutaj wprowadzają dezinformację :D

Po kolei będę weryfikować i dodawać źródła

Na początek: prof. Marek Dulinicz szef grupy archeologów która miała wyjechać do Smoleńska- zginał w wypadku samochodowym.

Weryfikacja:

Jest szansa, że już 15 czerwca grupa polskich archeologów pojedzie badać miejsce katastrofy w Smoleńsku. Wyjazdu nie opóźni nawet niespodziewana tragedia - w minioną niedzielę w wypadku samochodowym zginął szef wyprawy prof. Marek Dulinicz (+43 l.).
http://www.se.pl/wyd...ska_142213.html
  • -1

#9

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten litewski europoseł pewnie prywatnie ma niechęć do Rosjan i dlatego tak jak wielu w Polsce doszukuje się spisku.
Ciekaw też jestem, jakie wnioski autor tego "zestawienia" zaginionych i zmarłych po 10 kwietnia wyciągnąłby z takiej samej listy lecz osób zaginionych i zmarłych w ciągu 6 miesięcy przed 10 kwietnia...
Zginęło i zaginęło pewnie również wiele osób także związanych z polityką i mediami, a jednak tu nikt się spisku nie doszukuje. Zmierzam do tego, że ludzie z czasem umierają i każdy umierający związany jest z jakąś sprawą - jeden z pracą na zmywaku w KFC a inny z polityką.
"Bessęsowne" insynuacje.
Tak jak kilku przedmówców muszę też upomnieć autora przed używaniem słowa "reżim" w nawiązaniu do rządu polskiego... Może być trochę propagandowy czy nieudolny, nastawiony bardziej na telewizyjne przedstawienie niż działanie, ale reżim? Chyba autor nie wie co to słowo oznacza...
  • 0

#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest szansa, że już 15 czerwca grupa polskich archeologów pojedzie badać miejsce katastrofy w Smoleńsku. Wyjazdu nie opóźni nawet niespodziewana tragedia - w minioną niedzielę w wypadku samochodowym zginął szef wyprawy prof. Marek Dulinicz (+43 l.).
http://www.se.pl/wyd...ska_142213.html

A masz jakakolwiek informacje sprzed wypadku samochodowego że Pan Marek Dulinicz został szefem grupy???
Bo jak nie... to nic nie zweryfikowałeś . No może poza tym ,że nie czytasz dokładnie postów Panie Weryfikatorze

Pan Marek Dulinicz z żona zginął w wypadku 6 czerwca . Artykuł powstał na podstawie anonimowego źródła w PANie. Data publikacji to 11 czerwca czyli 4 dni po wypadku.Wg artykułu ekipa może wyjechać 15 czerwca. Pod Smoleńsk dotrze tak naprawdę po ...4 miesiącach bo w październiku.
Materiał o tej ekipie
Nie dziwi cie tez że kierownictwo obejmuje spec od garnków z średniowiecza a nie np ktoś od badań polowych z drugiej wojny światowej (lotnisko zostało założone pezez rosjan przed 2 WŚ)?? Albo ktoś kto ma jakiekolwiek doświadczenie badaniach typu medycyna sądowa?Albo specjalista techniki lotniczej ???To tak wygląda jakby wizyta miała znaczenie tylko na papierze bo to nie sąspecjaliści od tego typu poszukiwań. Ostatecznie kierownictwo obejmie Pan Andrzej Buko jeden z nalepszych polskich archeologów. Wprawdzie mediewista ale pokazał swoimi znakomitymi publikacjami nie boi się głosić niepopularnych prawd.Posiada tez gigantyczne doświadczenie w kierowaniu wykopaliskami i jest tez obdażony szczęściem w poszukiwaniach Ten wybór jest strzałem w dziesiątke jeżeli bierzemy pod uwagę tylko zawodowych archeologów.

Użytkownik noxili edytował ten post 13.12.2010 - 19:01

  • 0



#11 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem co wciągasz, nie wiem czy z twoją głową jest ok - ale mieszanie i podrzucanie takich "newsów" jest... chore...

Sugerujesz, że Wróbla zabił syn - utajony agent KGB działający na zlecenie Kremla?

Uważasz, że szyfrant, który zajmował się odtajnianiem wiadomości o mniejszym znaczeniu, rok przed katastrofą odszyfrował wiadomość i również padł ofiarą KGB (może to syn Wróbla znowu. Trzeba zbadać ten trop!)

Bater z tego co wiem, pracuje obecnie w Polsacie (o ile pracuje) - może go tam poszukaj skoro nie znalazłeś na TVNie? News o jego śmierci widzę, że lata po forach - może weź sobie coś na uspokojenie?

Co do Klusika - http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html


Knyż był "przy tuszy" - do śmierci wiele nie trzeba mu było...


Reszty mi się nie chce szukać - Ciebie natomiast traktuję jako oszołoma, który podchwycił parę głupot na portalach spiskowych i uważa, że pozjadał rozumy, w ogóle nie sprawdzając swoich rewelacji...

Użytkownik Razor edytował ten post 13.12.2010 - 18:51

  • 1

#12

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak myślisz, co dałaby likwidacja jednego eksperta, skoro na jego miejsce znajdzie się dziesięciu? To nie amerykański film, gdzie szansę na rozwiązanie zagadki ma tylko jedyny w kraju specjalista i oczywiście źli "oni" za wszelką cenę chcą go zlikwidować.
  • 0



#13

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kto wie gdzie jest Wiktor Bater?
A może kto wie gdzie znajdują się zwłoki Wiktora Batera?


Wiktor Bater został uhonorowany dzisiaj nagrodą Grand Press w kategorii "news" i "dziennikarstwo śledcze" prestiżowego, branżowego magazynu Press. Nagrodę odebrał osobiście, pokazywali go przed chwilą w Polsacie.

Dla zainteresowanych więcej w linku:
Wprost.pl

Tak więc proszę nie rozsiewać jakiś dziwnych i niczym niepotwierdzonych pogłosek.
  • 5

#14 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

.Stał się słynny w 1999r roku bo opublikował prace naukową twierdzącą że Niemcy nie mordowali Żydów w obozach koncentracyjnych za co utracił prawo do pracy jako nauczyciel.

Zamiast siać dezinformację i pisać głupoty, sprawdź następnym razem o czym piszesz. U ŹRÓDŁA, a nie w gazecie michnikowskiej. W swojej pracy pan Ratajczak twierdzi, że absurdalne jest zabicie liczby 6 milionów Żydów (podaje liczbę ok 2,5 miliona jako bardziej prawdopodobną), ponadto wykazuje, dlaczego niemożliwym było uśmiercanie wielkiej liczby osób "gazem", oraz zauważa, że krematoria nie mogły uzyskać odpowiedniej wydolności, by sprostać zakładanej liczbie ofiar.

Użytkownik pokerek edytował ten post 18.05.2011 - 04:35

  • 0




Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych