Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamień Południa w Baalbek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiscie odkrycia ale nie sposob myslenia tych naukowcow.Inaczej rewolucji nie bedzie a o taka sie az prosi.

Ale przecież to sposób myślenia zależy od odkryć, a nie odwrotnie :-]

ooo  ja wiem dokladnie odwrotnie. Np. wspaniali egiptolodzy ktorzy z Daenikenem maja tyle samo wspolnego co lizak z mucha tworza takie teorie:)  
Zapomniales dodac ze sitchin dowodzi ingerencji obcych cywilizacji:>  
O Daenikenie nie wspominaj bo to zaden naukowiec.Pwoluj sie troche na ludziach innego pokroju.  
Rozumiem ze masz wieksza wiedze niz Sitchin ze podwazasz jego dokonania:>

Kilkadziesiąt słów, zero konkretów, brak próby spokojnej polemiki, wycieczki personalne... Rozmowa z Tobą staje się coraz bardziej nużąca. Ale spróbuję jeszcze raz:
Mógłbyś podać jakieś nazwiska "wspaniałych egiptologów" twierdzących, że piramidy nie zostały wybudowane przez ludzi, tylko przez kosmitów?
Sitchin niczego nie dowodzi, tylko przedstawia własną interpretację tekstów starożytnych. Trzeba dodać, że jest to interpretacja od samego początku niezgodna z prawami fizyki i obecnym stanem wiedzy naukowej.

Jestes sklonny poprzec kazda teorie, ktora nie mowi o tym ze Herkulesi ciagneli linami glazy:)

Jestem gotrów poprzeć każdą teorię, o ile tylko będzie spójna, logiczna i nie będzie sprzeczna z podstawowymi prawami rządzącymi Wszechświatem.
  • 0



#32 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, "Ale przecież to sposób myślenia zależy od odkryć, a nie odwrotnie :-] "

A co z tymi ktorzy odkrywali cos przypadkowo?co z tymi ktorzy po odkryciu musieli zmienic sposob myslenia bo to co odkryli bylo niezwykle i wrecz niewiarygodne?

WIesz swietnie probujesz zakrecic ale daj juz sobie z tym spokoj.


"Kilkadziesiąt słów, zero konkretów, brak próby spokojnej polemiki, wycieczki personalne... Rozmowa z Tobą staje się coraz bardziej nużąca. Ale spróbuję jeszcze raz:
Mógłbyś podać jakieś nazwiska "wspaniałych egiptologów" twierdzących, że piramidy nie zostały wybudowane przez ludzi, tylko przez kosmitów?
Sitchin niczego nie dowodzi, tylko przedstawia własną interpretację tekstów starożytnych. Trzeba dodać, że jest to interpretacja od samego początku niezgodna z prawami fizyki i obecnym stanem wiedzy naukowej. "

Sory ale nie zapisuje godzin programow teliwizyjnych z Discavery civilisation, ani nazwisk ludzi ktorzy sie w nim wypowiadaja.

Moze Ty wreszcie sypniesz jakimis konkretami, jakimis nazwiskami? Jak narazie to rzuciles nazwiskiem Darwin w temacie o jego teorii Ewolucji.

Fakt narazie stan naszej wiedzy naukowej jest niezgodny z odkryciami Sitchina. Ile razy mam powtorzyc ze jestesmy prymitiwni i jeszcze wiele nas czeka przed nami odkryc?
Wszystkie prawa fizyki zostaly wyjasnione? Wszystko juz wiemy? Polecalbym odrobine pokory.


Logika pojecia wzgledne, zalezy od punktu siedzenia...

Czyli uwazasz jednym slowem ze w dawnych czasach nie miala prawa istniec cywilizacja o znacznie wyzszej technologii niz nasza?( niekoniecznie ziemska cywlizacja). dlaczego? bo posiadalaby technologie zaprzeczajaca naszym prawo fizyki? :> nie no nie moge:)

:wow: :wow: :wow: :rotfl: Twoja Pycha i swiadomosc Wielkiego Ego gatunku ludzkiego czasow wspolczesnych jest porazajaca:> wszak wszystko poznalismy i wiemy wszystko najlepiej:) ;-)
  • 0

#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co z tymi ktorzy odkrywali cos przypadkowo?co z tymi ktorzy po odkryciu musieli zmienic sposob myslenia bo to co odkryli bylo niezwykle i wrecz niewiarygodne?

Właśnie to miałem na myśli. Nic nie próbuję zakręcać. Najwyraźniej to Ty próbujesz znaleźć jakieś zakręcone argumenty.

Moze Ty wreszcie sypniesz jakimis konkretami, jakimis nazwiskami?

KLIK. Kilka nazwisk związanych z polską egiptologią. Zadowolony? ;->

Fakt narazie stan naszej wiedzy naukowej jest niezgodny z odkryciami Sitchina.

Nie. To interpretacja Sitchina jest niezgodna z obecnym stanem wiedzy. To zasadnicza różnica.

Ile razy mam powtorzyc ze jestesmy prymitiwni i jeszcze wiele nas czeka  przed nami odkryc?

To nie jest argument za wysuwaniem najbardziej absurdalnych i idiotycznych teorii nie mających pokrycia w realnym świecie.

Wszystkie prawa fizyki zostaly wyjasnione? Wszystko juz wiemy?

Oczywiście, że nie. Ale wiemy wystarczająco dużo np. o ruchach planet, by wiedzieć, że Sitchin sam nie wie jakie bzdury głosi.

Czyli uwazasz jednym slowem ze w dawnych czasach nie miala prawa istniec cywilizacja o znacznie wyzszej technologii niz nasza?

Gdyby taka cywqilizacja istniała, musiałyby zostać jakieś ślady tak wysokiej technologii. Jak na razie nic takiego nie zostało odkryte, więc nie widzę powodu, by twierdzić, że faktycznie tak było.

dlaczego? bo posiadalaby technologie zaprzeczajaca naszym prawo fizyki?:> nie no nie moge:)

Ja też nie mogę wyjść z podziwu dla Twojej zdolności nadinterpretacji :-D
  • 0



#34

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh macie po prostu rozne poglady i zaden nie przekona do swojej racji drugiego wiec nie widze sensu w kontynuacji tej dyskusji ( off topic sie zrobil i tylko wy piszecie)

Lynx i Muhad- jedno krotkie pytanie bez polemiki: jak wedlug was przeniesiono ten glaz na to miejsce?? a moze zostal naturalnie zrobiony przez nature??
  • 0

#35

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lynx i Muhad- jedno krotkie pytanie bez polemiki: jak wedlug was przeniesiono ten glaz na to miejsce?? a moze zostal naturalnie zrobiony przez nature??

Według mnie głaz nie został przeniesiony, tylko przeciągnięty ;->
  • 0



#36

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale jak stworzono tryliton, jak umieszczpno to 800 tonowe bloki na wysokości kilku metrów nie wiemy i nikt z tym się chyba nie spiera ?
  • 0

#37 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx i Muhad- jedno krotkie pytanie bez polemiki: jak wedlug was przeniesiono ten glaz na to miejsce?? a moze zostal naturalnie zrobiony przez nature??

Według mnie głaz nie został przeniesiony, tylko przeciągnięty ;->


i wszystko jasne;) ja swojego zdania konkretnie na ten temat nie mam ale w ciagniecie tych glazow nie uwierze.
  • 0

#38

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja uwierze ... gdyby to robili Nefilim aka Anunnaki ;)

P.S.
Te minki Lynx'a w każdym poście są boskie :P
  • 0



#39

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale jak stworzono tryliton, jak umieszczpno to 800 tonowe bloki na wysokości kilku metrów nie wiemy i nikt z tym się chyba nie spiera ?

Tryliton znajduje się niżej niż kamieniołom, więc na dobrą sprawę bloki nie musiały być podnoszone, tylko spychane.
  • 0



#40

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no, mysle ze wszystko sobie wyjasnilismy i nie ma sensu przekonywac sie nawzajem do swoich argumentow

PS: chyba watpie zeby byl przeciagany :P
  • 0

#41

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra, czas coś tu napisać, dla rozluźnienia po tej kłótni ;)
Od razu zaznaczam, że to nie jest moja teoria, ale osoba prosiła mnie, abym to tu umieścił, więc to zrobie.
Odnośnie transportu tych "klocuszków" oraz ich unoszenie.
Osoba ta twierdzi: zakładając, że osoba zlecająca budowe, ma wielką władze i mnóstwo ludzi do dyspozycji, wyglądałoby to tak. Wielkie chordy ludzi za pomocą lin czy czegoś, przeciągnełyby kamienie na miejsce [podkładając coś okrągłego pod spód]. Natomiast umieszczanie tego na wysokości odbywało by się w następujący sposób. Zostałoby usypane wzniesienie na taką wysokość na jaką nalezy podnieść głaz. Pod małym kątem oczywiście. I po tym wzniesieniu wciągnięto by na góre glazy.. Gdy wszystko zostanie skończone robotnicy odkopią wcześniej zasypane głazy przywracaja tym samym naturalną rzeźbe terenu.
Przypominam, że to nie moja teoria. A teraz: co o niej myślicie ? jedynym mankamentem tego jak dla mnie jest samo ciągniecie tych kamieni, ale takto wydaje się to całkiem realistyczne.
  • 0

#42

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem możliwe, ale biorąc pod uwagę ciężar tych bloków to "coś okrągłego pod spód" musiałoby być ogromnie wytrzymałe i myśle, że nie były to drewniane kołki. patrząc na tą budowlę to ma się wrażenie, że dolna część zbudowana była inaczej niż gorna a to daje do myślenia.
  • 0

#43 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

odpada ta teoria. tak samo jak pchanie, ciagniecie i tego typu pierdoly:)

na tamte czasy te glazy sa poprostu za ciezkie.
  • 0

#44

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

odpada ta teoria.

Proszę o troszke więcej argumentów.
  • 0

#45 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

"Jak oni dokonali wykopania takiego monumentu, wyszlifowania go i przywiezienia z kopalni oddalonej pół kilometra, na to miejsce gdzie teraz stoi. Najciekawsze jest to, że współczesna technika rzeczywiście potrafi podnieść kamień o takim ciężarze, jednak w tym celu trzeba skonstruować specjalny dźwig, który mógłby to podnieść. Ile to pracy i kosztów, pochłonęłoby takie przedsięwzięcie? Nie lepiej przytransportować więcej, ale mniejszych kamieni? Może i lepiej ale nie wiemy co mieli na myśli starożytni budowniczy. Dokonania ich są jednak niesamowite. "

np. te argumenty juz w temacie sa dla mnie istotne.Chodzi o trudne pytania na ktore nie ma odpowiedzi.

po drugie; spojrz na zdiecia i uksztaltowanie terenu wokol. jak mieliby niby spychac lub przeciagac ten glaz? 1000ton! on jest za ciezki. Nasza technologia wymaga ogomnych kosztow i wiele pracy .Nie doszukuje sie tu jakiejs dziwnej ingerencji z kosmosu ale mysle ze moze byc to bardziej skomplikowane.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych