Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamień Południa w Baalbek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#16

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Naukowcy nie wiedza ...

Nasuwa się dodatkowe pytanie: nie wiedzą, czy też nie próbują się dowiedzieć? Osobiście obstawiałbym drugą opcję, ponieważ niestety światek naukowy jest zbyt hermetyczny, aby móc przyjmować odbiegające od standardów koncepcje. Nie mówię tu o tym, że od razu mieliby wierzyć, jakoby Kamień z Baalbek przetransportowali kosmici, lecz raczej aby poszukali źródeł w dość często przez nich ignorowanych starożytnych przekazach. Być może w którychś jest zmianka dot. transportu tej wielkości kamieni.
  • 0



#17

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i macie odpowiedz. Naukowcy nie wiedza ...


Uściślę - są różne koncepcje natomiast nie ma jednej słusznej, częśc naukowców tłumaczy to tak częśc siak ale nic nie jest potwierdzone dlatego mówi się oficjalnie że nie wiadomo. Przeczytałem kilka artykułów o Baalbek i właśnie taką mam obserwację.
  • 0

#18

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam taką prośbę do sceptycznego, ja też nie przyjmuję niczego na wiarę ale Ty jak nie masz no coś wytłumaczenia to nie szydź.
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mam taką prośbę do sceptycznego, ja też nie przyjmuję niczego na wiarę ale Ty jak nie masz no coś wytłumaczenia to nie szydź.

Bo widzisz jak to jest. Są przypadki w których naukowcy mają odwagę aby wykazać się swoją "fantazją" i wtedy sceptycy na bazie tych "fantazji" mają pełen polot, a w tym przypadku akurat naukowcy wolą się nie wychylać z obawy na ośmieszenie- i sceptyków brak ;)
  • 0

#20

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

own niesamowicie wielki ten kamien.. i w dodatku jakby oszlifowany...

Pobawię się z wami :-)  
Ciekawe co na to pseudonaukowcy :-D Pewnie za chwilę dowiemy się o duchowej istocie Ba-Ka, która przyleciała swoim statkiem kosmicznym z napędem fitomagnetycznym by podszkolić tubylców. Pierwsze co zrobiła po wylądowaniu, to wyjęła swój miotacz promieni plazmocentrycznych, wycięła ze skały kilka gigantycznych prostopadłościanów i powiedziała "HA!" (słowo to znajduje się we wszystkich tekstach tej epoki). Ciemny lud widząc to upadł na twarz, a istota przedstawiła wybrańcom historię Układu Słonecznego, zapominając jednak poinformować, że planety są kulami, Słońce gwiazdą, a na wszystko działają proste prawa fizyczne. Potem Ba-Ka pstryknął palcami i znikł nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.  
:-D  
 


to mnie dobilo :P ale masz jakas swoja teorie ?? :jump:
  • 0

#21

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasuwa się dodatkowe pytanie: nie wiedzą, czy też nie próbują się dowiedzieć? Osobiście obstawiałbym drugą opcję, ponieważ niestety światek naukowy jest zbyt hermetyczny, aby móc przyjmować odbiegające od standardów koncepcje.

Gdyby tak w istocie było, to nauka nie posuwała by się do przodu nawet o krok, nie sądzisz?

ale masz jakas swoja teorie ??

Nie mam. Po co mi ona?
  • 0



#22

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie należy uczciwie przyznać, że nie ma wytłumaczenia dla części Świątyni Jowisza, chodzi oczywiście o Tryliton i ten tysiąctonowy blok. Smuci mnie tylko to i mam żal o to do świata nauki, że coś na co nie ma wytłumaczenia odkladane jest na bok i nikt się tym nie zajmuje.
Baalbek wykazuje duże podobieństwo do ruin Puma Punku i Tihuanaku tam kontrowersji jest dużo więcej.
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nasuwa się dodatkowe pytanie: nie wiedzą, czy też nie próbują się dowiedzieć? Osobiście obstawiałbym drugą opcję, ponieważ niestety światek naukowy jest zbyt hermetyczny, aby móc przyjmować odbiegające od standardów koncepcje.

Gdyby tak w istocie było, to nauka nie posuwała by się do przodu nawet o krok, nie sądzisz?

ale masz jakas swoja teorie ??

Nie mam. Po co mi ona?


zauwaz ze istotna roznica jest pomiedzy naukami scislymi a tymi naukami ktore dotycza historii ziemi itp.

Postep masz w technologii , niestety sa dlugie przestoje w archeologii i historii ; nie sadzisz?
Teorie sa tworzone do obecnego swiatopogladu.Dlatego nie masz w tych dziedzinach postepu.Wszedzie ciagle to samo.My jestesmy wsaniali a starozytni to dzikuski.Taka jest prawda.


Nie masz teorii bo nie umiesz nic tutaj wymyslic.Gdyby naukowcy przedstawili swoja wersje to wtedy moze cos bys powiedzial.
  • 0

#24

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Postep masz w technologii , niestety sa dlugie przestoje w archeologii i historii ; nie sadzisz?

Nie sądzę. Zarówno historia jak i archeologia mają wciąż ogromne pole do popisu. Co chwilę odkrywane są nowe świadectwa i budowle starożytnych, które obalają jedne hipotezy, a potwierdzają inne. I podobnie jak w przypadku innych nauk, do mediów docierają tylko najgłośniejsze odkrycia. Być może z tego powodu pojawia się wrażenie stagnacji, ale wystarczy sięgnąć po pisma specjalistyczne, by zobaczyć gorące dyskusje i spory prowadzące do noswych wniosków, a tym samym do rozwoju nauk.

Teorie sa tworzone do obecnego swiatopogladu.Dlatego nie masz w tych dziedzinach postepu.Wszedzie ciagle to samo.My jestesmy wsaniali a starozytni to dzikuski.Taka jest prawda.

Taka jest prawda w środowisku pseudonaukowców. Nauka poważna ostatecznie pożegnała się z takimi poglądami jakieś pół wieku temu. Obecnie właśnie pseudonaukowcy głoszą teorie o bezmyślnych dzikusach, którzy dopiero musieli zostać ucywilizowani przez przybyszów z kosmosu. To właśnie Sitchin, Daeniken i cała reszta twierdzą, że starożytni byli zbyt głupi i nieokrzesani, by wznosić budowle kultowe, prowadzić obserwacje nieba, używać matematyki i ustanawiać prawa bez pomocy z zewnątrz. Ich zdaniem jakieś 10 tys. lat temu ludzkość była bezładną bandą barabarzyńców mających problemy z opanowaniem wladania maczugą - są to poglądy iście XIX-wieczne. Mówienie w tkim wypadku o braku postępu może budzić co najwyżej uśmiech politowania.

Nie masz teorii bo nie umiesz nic tutaj wymyslic.Gdyby naukowcy przedstawili swoja wersje to wtedy moze cos bys powiedzial.

Naukowcy mają swoją wersję, wystarczy poszukać w poważnych opracowaniach, a nie na stronach oszołomów. Dla mnie jest ona wystarczająco przekonująca. Czy jest w istocie słuszna i jakie są jej słabe punkty - to mnie w tej chwili nie interesuje. Wyjazdu do Libanu na razie nie planuję, więc i tak w najbliższym czasie nie będę miał okazji przekonać się o stanie faktycznym.
  • 0



#25

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taka jest prawda w środowisku pseudonaukowców. Nauka poważna ostatecznie pożegnała się z takimi poglądami jakieś pół wieku temu. Obecnie właśnie pseudonaukowcy głoszą teorie o bezmyślnych dzikusach, którzy dopiero musieli zostać ucywilizowani przez przybyszów z kosmosu. To właśnie Sitchin, Daeniken i cała reszta twierdzą, że starożytni byli zbyt głupi i nieokrzesani, by wznosić budowle kultowe, prowadzić obserwacje nieba, używać matematyki i ustanawiać prawa bez pomocy z zewnątrz. Ich zdaniem jakieś 10 tys. lat temu ludzkość była bezładną bandą barabarzyńców mających problemy z opanowaniem wladania maczugą - są to poglądy iście XIX-wieczne. Mówienie w tkim wypadku o braku postępu może budzić co najwyżej uśmiech politowania.


Howgh - nic dodac, nic ujac :) Widze, ze Muhad sie odrobine zagubil w stawianiu kolejnych zarzutow.
  • 0

#26

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam tylko tyle, że w historii obalano już nie jedną teorię uważaną za pewnik.
  • 0

#27 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx, "Nie sądzę. Zarówno historia jak i archeologia mają wciąż ogromne pole do popisu. Co chwilę odkrywane są nowe świadectwa i budowle starożytnych, które obalają jedne hipotezy, a potwierdzają inne. I podobnie jak w przypadku innych nauk, do mediów docierają tylko najgłośniejsze odkrycia. Być może z tego powodu pojawia się wrażenie stagnacji, ale wystarczy sięgnąć po pisma specjalistyczne, by zobaczyć gorące dyskusje i spory prowadzące do noswych wniosków, a tym samym do rozwoju nauk."

Oczywiscie odkrycia ale nie sposob myslenia tych naukowcow.Inaczej rewolucji nie bedzie a o taka sie az prosi.

"Taka jest prawda w środowisku pseudonaukowców. Nauka poważna ostatecznie pożegnała się z takimi poglądami jakieś pół wieku temu. Obecnie właśnie pseudonaukowcy głoszą teorie o bezmyślnych dzikusach, którzy dopiero musieli zostać ucywilizowani przez przybyszów z kosmosu. To właśnie Sitchin, Daeniken i cała reszta twierdzą, że starożytni byli zbyt głupi i nieokrzesani, by wznosić budowle kultowe, prowadzić obserwacje nieba, używać matematyki i ustanawiać prawa bez pomocy z zewnątrz. Ich zdaniem jakieś 10 tys. lat temu ludzkość była bezładną bandą barabarzyńców mających problemy z opanowaniem wladania maczugą - są to poglądy iście XIX-wieczne. Mówienie w tkim wypadku o braku postępu może budzić co najwyżej uśmiech politowania. "

ooo :wow: ja wiem dokladnie odwrotnie. Np. wspaniali egiptolodzy ktorzy z Daenikenem maja tyle samo wspolnego co lizak z mucha tworza takie teorie:)

Zapomniales dodac ze sitchin dowodzi ingerencji obcych cywilizacji:>
O Daenikenie nie wspominaj bo to zaden naukowiec.Pwoluj sie troche na ludziach innego pokroju.

Rozumiem ze masz wieksza wiedze niz Sitchin ze podwazasz jego dokonania:>

Jestes sklonny poprzec kazda teorie, ktora nie mowi o tym ze Herkulesi ciagneli linami glazy:)

"Naukowcy mają swoją wersję, wystarczy poszukać w poważnych opracowaniach, a nie na stronach oszołomów. Dla mnie jest ona wystarczająco przekonująca. Czy jest w istocie słuszna i jakie są jej słabe punkty - to mnie w tej chwili nie interesuje. Wyjazdu do Libanu na razie nie planuję, więc i tak w najbliższym czasie nie będę miał okazji przekonać się o stanie faktycznym."

Tak tak:)

Taka jest prawda w środowisku pseudonaukowców. Nauka poważna ostatecznie pożegnała się z takimi poglądami jakieś pół wieku temu. Obecnie właśnie pseudonaukowcy głoszą teorie o bezmyślnych dzikusach, którzy dopiero musieli zostać ucywilizowani przez przybyszów z kosmosu. To właśnie Sitchin, Daeniken i cała reszta twierdzą, że starożytni byli zbyt głupi i nieokrzesani, by wznosić budowle kultowe, prowadzić obserwacje nieba, używać matematyki i ustanawiać prawa bez pomocy z zewnątrz. Ich zdaniem jakieś 10 tys. lat temu ludzkość była bezładną bandą barabarzyńców mających problemy z opanowaniem wladania maczugą - są to poglądy iście XIX-wieczne. Mówienie w tkim wypadku o braku postępu może budzić co najwyżej uśmiech politowania.


Howgh - nic dodac, nic ujac :) Widze, ze Muhad sie odrobine zagubil w stawianiu kolejnych zarzutow.


Nikomu nic nie zarzucam..nie wyolbrzymiaj:>

Wazelina jest ostatnio modna wiem ale nadmiar szkodzi czasem:> (nie bierz tego do serca:) )
  • 0

#28

sceptyczny.
  • Postów: 173
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wazelina jest ostatnio modna wiem ale nadmiar szkodzi czasem:>


Hmmm ... Ulzylo?
  • 0

#29

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jejku! To chyba największe klocki Lego jakie widzialem O_o
A poważnie. Te głazy są IMPONUJĄCE. Cikawe jak dokładnie są oszlifowane. Mogliby wkopać sie głębiej w ziemie. Bo jeden z nich jest do połowy zasypany, więc pod powierzchnią może leży tego znacznie wiecej.
  • 0

#30 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wazelina jest ostatnio modna wiem ale nadmiar szkodzi czasem:>


Hmmm ... Ulzylo?


Nie mialem niczego zlego na mysli:) mowilem zebys nie bral tego do siebie:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych