Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plazma


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak spora część z Was, czytalem mnóstwo rzeczy na jej temat. Część tutoriali brzmiała nawet prosto, ale ze względu na moje warunki mieszkalne nie mogłem tego testować.
Przed momentem trafiłem na ten materiał. Pokazane co i jak należy zrobić. Sposób umiarkowanie bezpieczny. Warto obejrzeć.
  • 0

#2

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest żadna wytwórnia plazmy tylko prezentacja tego, jak zrobić piorun kulisty w mikrofalówce, tutaj masz opisane procedury swojego doświadczenia, mikrofalówka ma, na oko, koło 1600W mocy, stąd pewność powstania pioruna, ale taka "plazma" nie przyda sie na nic więcej niz do oglądania fajerwerków, Sensowna temperatura zimnej plazmy zaczyna się od 4 tys st. Celsjusza, zaś gorącej plazmy od 30 tys st. Celsjusza, osobiście wątpie czy Twoja lub moja mikrofalówka pociągnie sobie na takiej mocy tę temperaturę na przyzwoity czas ;-)
  • 0



#3

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Overclocking mikrofalówki :D ? i da rade :D
Generalnie to własnie dałem do poogladania, no chyba, że znacie inne metody użytkowania plików filmowych.
btw 30k stopni C to SPOOORO, by sie chyba wszystko potopilo [zakładajac że w ogóle wytworzy plazme o takiej temperaturze]
  • 0

#4

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Plazmę o takiej temperaturze wytworzymy, pytanie powinno brzmieć "w czym?", bo z pewnością nie będzie to mikrofalówka, nawet ta, jak to określiłeś "po overclockingu".
  • 0



#5

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Troche jestem nie w temacie.
Jak wytworzymy to "plazme" to do czego ona bedzie sluzyc???
  • 0

#6

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ariel,
No własnie to mówiłem w drugim zdaniu. Nie wiem co wytrzyma tak ogromne temperatury. Szkło? chyba tez nie. Ale jeśli twierdzisz, że wytworzyć się da, to podpowiesz w jaki sposób da się osiągnąć taką temperature ? [oczywiście sprawdzać nie będę, czysta ciekawość]
  • 0

#7

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ariel, No własnie to mówiłem w drugim zdaniu.


Co jak co ale na pewno w drugim zdaniu nie dostrzeglem o tym wzmianki :P

Ale jeśli twierdzisz, że wytworzyć się da, to podpowiesz w jaki sposób da  się osiągnąć taką temperature ?


Pewnie, że podpowiem, w plazmotronie, który między innymi po to właśnie został stworzony ;-)
  • 0



#8

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

plazmotronie, który między innymi po to właśnie został stworzony

Nie no po nazwie sie wcale nie można domyślić do czego on sluży :D

sorki, miałem na myśli 3cie zdanie a nie drugie

/edit
czy plazmotron, to właśnie to ?
bo na wiki pisze, że to słuzy do cięcia a gdy szukałem filmików z plazma trafiłem na to nie wiedzac czemu
  • 0

#9

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Troche jestem nie w temacie.
Jak wytworzymy to "plazme" to do czego ona bedzie sluzyc???


Odpowiem nieco wymijająco, coby chłopcy i dziewczęta z CERN'u mieli się czym bawić i mieli swoje zajęcia. W 2000 roku eksperymenty w CERN-ie dostarczyły przekonujących dowodów istnienia nowego stanu materii, 20 razy gęstszego od materii jądrowej, w którym kwarki, zamiast być w stanach związanych odpowiadających bardziej złożonym cząstkom jak protony i neutrony, mogą poruszać się swobodnie. Stan taki, zwany plazmą kwarkowo-gluonową, musiał istnieć w parę mikrosekund po Wielkim Wybuchu, zanim powstały cząstki materii. I już wiesz, że ludzkość wie więcej o wszechświecie dzięki plazmie i służy ona do coraz to nowszysch odkryć. Poza tym nie słyszałeś nigdy o cięciu i spawaniu plazmowym? Plazmotrony stosowane są powszechnie w technice do spawania i cięcia trudnotopliwych lub nietopliwych materiałów: stali nierdzewnej, betonu, itp. Moc spawalnicznych plazmotronów może sięgać od kilku to kilkuset kilowatów. No i przede wszystkim żeby było się o czym na fizyce w szkole średniej uczyć w przyszłości ;-)
  • 0



#10

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eeee tam, cięcie, spawanie... Ja znalazłem lepsze zastosowanie! :)
http://video.google....46&q=plasma gun

BTW: czytałem, że wytworzenie takiego piorunu kulistego w mikrofalówce powoduje dosyć często jej uszkodzenie (że o zapachu spalenizny, po którym trzeba wietrzyć całem mieszkanie nie wspomnę), więc nie wiem, czy warto eksperymentować dla samych "fajerwerków".
  • 0

#11

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wiem, czy warto eksperymentować dla samych "fajerwerków".

Gdyby nie było warto eksperymentować, to nic nie zostałoby wynalezione ;)
  • 0

#12

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze ze nie mam mikrofalowy w domu bo chyba by mnie podkusiło :-D
  • 0

#13

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam i kusi mnie coś innego. Wsadzić metalowy obiekt do środka. Widziałem kiedyś jak fajnie prądy wtedy skaczą, Prawie jak tesla. Miałbym chociaz taką zabawke, bo tesli nie potrafie zbudować.
  • 0

#14

octopus.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Taki piorun robiłem już ze 2 lata temu :mrgreen: . A i łyżeczkę kiedyś przypadkowo zostawiłem i rz jakby otaczał ją prąd. Dziwna sprawa. No i lampę :mrgreen: plazmową z żarówki zrobiłem.
  • 0

#15

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i lampę :mrgreen: plazmową z żarówki zrobiłem.

A ja dawno temu kupiłem na allegro. Ale któregoś dnia nie wytrzymała.....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych