Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawe miejsca warte odwiedzin.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Początak wakacji. Większość z nas marzy o odwiedzeniu szczególnych miejsc. Związku z tematyką forum, napiszcie, jakie "dziwne" miejsca zamierzacie odwiedzić w najbliższym czasie.

Ja wybieram się do..:

Wylatowo
Wylatowo jest małą miejscowością położoną ok. 30 kilometrów od Gniezna. Słynie przede wszystkim z tajemniczych znaków pojawiających się w zbożu. Owe znaki czyli PIKTOGRAMY powstają regularnie w tej miejscowości od 5 lat.

Dołączona grafika

Wylatowo.pl

Górka magnetyczna
Wiedzą o niej tylko miejscowi Imagei nieliczni turyści, którzy tu dotarli raczej przez przypadek. Powiat wałecki ma atrakcję turystyczną. To górka magnetyczna, gdzie przedmioty zachowują się wbrew prawom fizyki.

Wzniesienie jest 10 kilometrów od Wałcza, między wsiami Strączno i Rutwica. Jest niewysokie, ale niezwykłe. Przedmioty, zamiast staczać się w dół - bez żadnej pomocy, wtaczają się pod górę.

Tak zachowują się na przykład butelki, ale także i samochody, które mimo wyłączonego silnika same podjeżdżają pod górę. Dla miejscowych to żadna sensacja. Pan Wojtek z Tuczna jeździ tędy codziennie do pracy. - Pod górkę łatwiej się jedzie na rowerze lub samochodem, niż z górki - twierdzi. Dlaczego tak jest - nie wiadomo, choć zjawisko było badane już przez wielu naukowców. Wiadomo za to, że w Polsce drugiego takiego miejsca nie ma. Najbliżej takie zjawisko można zaobserwować we Włoszech. I tylko trochę szkoda, że w to miejsce tak trudno trafić, bo praktycznie nie ma o nim żadnych informacji i nie prowadzą tutaj żadne drogowskazy. A wydaje się, że mogłaby to być sensacja turystyczna na skalę nie tylko europejską. I tu potwierdza się zasada, że na najprostsze pomysły najtrudniej wpaść.

Dołączona grafika
Mapka w powiększeniu


Kamienne Kręgi - Odry
Wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Czersk. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie bydgoskim. W pobliżu wsi znajduje się rezerwat "Kamienne Kręgi", największe w Polsce skupisko kamiennych kręgów, prawdopodobnie cmentarzysko Gotów z I i II w. n.e.

Kręgi liczą od 15 do 33 m średnicy. W każdym kręgu jest od od 16 do 29 kamieni wystających z ziemi na 20 do 70 cm. Oprócz kręgów na terenie rezerwatu znajdują się także kurhany. W kręgach i kurhanach odkryto ponad 600 grobów. Od 15 września 1958 teren ten stanowi prawnie chroniony rezerwat przyrody. Stworzono go nie tylko dla zachowania obiektu archeologicznego, ale również w celu ochrony ponad 86 gatunków porostów (zwykle obserwowanych wyłącznie na terenach wysokogórskich), które odkryto na 300 głazach.
Dołączona grafika

Tak na początek.
  • 0

#2

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ta gorka magnetyczna jest ciekawa, moze kiedys sie tam wybiore
BTW: daleko jest Walcz od Gdanska?
  • 0



#3 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Wałcz leży w woj. zachodniopomorskim , dosyć daleko od Gdańska.
Przejrzyj sobie mapę, i wszystko będzie jasne. :hmm:
  • 0

#4

Arturus.
  • Postów: 207
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ta gora magnetyczna to ciekawe miejsce, moze kiedys tez tam sie wybiore tzn. jak bede starszy do wylatowa planuje pojechac w tym roku
  • 0

#5

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piramida w Rapie

Grobowiec rodziny Farenheid znajduje się w miejscowości Rapa, w woj. warmińsko-mazurskim, tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim. Grobowiec otacza malownicza Puszcza Romincka.

Ród Farenheidów należał do najbogatszych rodzin kupieckich w Królewcu. Byli oni wielkimi właścicielami ziemskimi w całych Prusach. W drugiej połowie XVIII wieku Joann Friedrich Wilhelm Farenheid przeniósł rodową siedzibę do miejscowości Rapa, kupionej od Christopha von Rap i zbudował w pobliżu neoklasycystyczny pałac w Bejnunach.

Właściciele majątku dużo podróżowali po Europie i wprowadzali wiele nowych rozwiązań w swojej posiadłości. Interesowała ich m.in. magia wiecznego "życia po życiu". Być może właśnie dlatego postanowili zbudować grobowiec wzorując się na piramidach egipskich.

Grobowiec - według projektu Bartela Thorwaldsena - w kształcie piramidy wzniesiono prawdopodobnie w 1795 roku, po śmierci żony Joanna Farenheida – Frederike. Później złożono w niej zwłoki Ninette, tragicznie zmarłej wnuczki budowniczego piramidy, a także następnych członków rodziny.

Piramida w rapie to najokazalsza i zarazem najbardziej tajemnicza zabytkowa piramida w Polsce. Prawdopodobnie wzorowana była na rzymskiej piramidzie Gajusa Cestiusza z I wieku n.e. Dzięki specyficznej konstrukcji w budowli nastąpiło zjawisko naturalnej mumifikacji zwłok. Również miejsce, jakie wybrano na budowę grobowca, ma - zdaniem radiestetów - związek z doskonałym zachowaniem ciał. W tym miejscu znajduje się lokalne „miejsce mocy” – miejsce krzyżowania się linii promieniowania geomantycznego, punkt koncentrujący pozytywną energię Ziemi i Kosmosu.


Ostatni potomek rodu – Fritz Farenhied zmarł w 1888 roku nie doczekawszy się potomka. Pochowano go w pałacowym parku posiadłości w Bejnunach Małych. W latach wojny 1914-1915 i 1945 grobowiec został zdewastowany przez Rosjan, trumny porozbijano i w takim stanie znajduje się do dziś.

Pod tym linkiem znajdziecie więcej ciekawych informacji:

http://www.mazury.in.../atrakcje/rapa/

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

edit; nie wybieram sie tam jak narazie, ale zamiescilem w tym temacie tego posta bo miejsce to wydaje sie bardzo interesujące i warte odwiedzenia
  • 0

#6

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fajne miejsce jestem ciekaw jak musiało to wygladać przed zdewastowaniem:)
  • 0

#7

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem z Wałcza , byłem pare razy na górce magnetycznej , ponoć jej anomalia związane są z występującymi tam skałami itd. :mrgreen:

[ Dodano: 2006-10-19, 17:11 ]
http://kajaki.pttk.pl/artykuly.html tu jest troche informacji o niej
Pozdrwiam :smile:
  • 0

#8

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tak ta górka magnetyczna jest ciekawa,ale jest zaskakujace to ze nawet autobus leci w góre.
  • 0

#9

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozdrawiam rodaka z Wałcza :D
  • 0

#10

aRON.
  • Postów: 108
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MUSZĘ TAM POJECHAC!!!!
  • 0

#11

Salomon.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To straszne,że obecnie tak wygląda grobowiec. Hańba !
  • 0

#12

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Warto pojechać do Zagórza, ponieważ pochodzę z tejże pipidówki :-D możecie tam znaleźć klasztor karmelitów bosych i rzekę Osławe :-D
  • 0

#13

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wiecie jeszcze o takich miejscach w Polsce więcej to ja poprosze :) :>
  • 0

#14

lukasz.8881.
  • Postów: 95
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Górka magnetyczna" jest również na Foluszu (podkarpacie) , byłem tam samochodem , zgasiłem auto i jechało pod górke! Niewiem dlaczego na internecie nic nie pisze o tym , jedyne co znalazłem to to http://www.niewyjasn...wosci-t119.html
  • 0

#15

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niestety szukalem czegos niedaleko mnie ( ok.Lublina ) ale raczej nic niema tylko jakies drobne zdarzenia jak ktos zobaczyl niby NOL'a
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych