Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fale GDN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

faustus.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam na wstepie,

Dzisiaj w Angorze czytalem o falach GDN, nieslyszalnych przez człowieka. Ich natezenie jest większe nad morzem i mają one pozytywny wpływ na synchronizację fal mózgowych. Jako, że artykuł jest lakoniczny to może Ktoś zna więcej szczegółów o tych falach? Może jakieś strony o nich?
  • 0

#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat jeżeli byłby prawdziwy byłby fascynujacy. Niestety jest bardzo prawdopodobne że to klasyczna kaczka dziennikarska.Duzo artykułów w necie,jednak niestety w wiekszości ściągane jedno od drugiego. Najstarsze artykuły zawieraja jakies pseudo dane typu nazwa nieistniejacego instytutu .Zero nazwisk Duża ilość sprzeczności . Nawet niema sztandarowego tekstu typu amerykańscy naukowcy odkryli (allbo Rosyjski nieznany nikomu geniusz- samotnik odcyfrowaL) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ł A szkoda :<
  • 0



#3

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może jakieś strony o nich?

Pofalowani na FB :)

A na serio, to zadna nowość. Nie od dziś znany jest wpływ dźwięków niskiej częstotliwości (kilka hertzów) na psychikę człowieka - zarówno pozytywny jak i negatywny.
  • 0

#4

faustus.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No w Angorze podali źródło: wp.pl. To w sumie poważny portal.

Mnie najbardziej interesuje w tym wszystkim fakt, ze nad morzem są one intensywniejsze.

Moze moja interpretacja jest za daleko posunięta, ale gatunek homo z terenów sawann wędrował na inne kontynenty wzdłuż morza i akwenow wodnych, jak w rejonie Mezopotamii. Oczywiscie morze to pożywienie, ale z drugiej strony wszyscy piszą o kojącym klimacie morza, jodu, a może i te fale maja jakis wplyw?
  • 0

#5

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiscie morze to pożywienie, ale z drugiej strony wszyscy piszą o kojącym klimacie morza, jodu, a może i te fale maja jakis wplyw?

Nie wszyscy, na mnie morze wcale nie działa kojąco, wręcz przeciwnie ;)
Faustus, mam pytanie: co rozumiesz, przez synchronizację fal mózgowych? Mógłbyś to rozszerzyć jakoś?
Wiesz, ani Angora, ani wp.pl to NIE jest poważne źródło, jeśli chodzi o doniesienia naukowe. Pamiętaj również, że nadal mamy sezon ogórkowy, więc takie "ciekawostki" są chlebem powszednim portali informacyjnych.
  • 0



#6

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pit, zrobiłem research i natknąłem się na kilkanaście stron z tym samym artykułem. W niektórych jako źródło była podana WP, w innych nic. Na samej WP nie ma ani słowa o tym skąd te rewelacje.
Piszesz, że morze nie działa na Ciebie kojąco. Ale na większość ludzi tak. A w każdym razie tak myślą. Stąd często na płytach relaksacyjnych często występuje szum morza. Pomijając aspekty fizyczne (zawartość jodu, soli i innych mikroelementów w powietrzu, wyższe ciśnienie itd) ogólnie morze dobrze oddziałuje na psychikę
  • 0

#7

ufoludek19.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wierzę że takie fale istnieją :), ja czasami czuje się "Szczęśliwszy" tak nagle bez powodu. Myśle że to może być dzieki falą GDN, wkońcu niezbadane jest jak one DOKŁADNIE działają. Ale myśle że to może być jakiś przełom w leczeniu depresji i innych tego typu chorób
  • 0

#8

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wkońcu niezbadane jest jak one DOKŁADNIE działają.

W końcu niepotwierdzone jest czy one W OGÓLE istnieją ;) Takie uczucie szczęśliwości "bez powodu" może być wywołane wieloma czynnikami, jak chociażby działalnością neuroprzekaźników w mózgu (vide hormony szczęścia)
  • 0



#9

bad.mike.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że jedyny związek to nazwa, ale nie powiem, filmiki są ciekawe:
http://www.youtube.c...er/MrPOFALOWANY
co o tym sądzicie? szczególnie motyl mnie zaciekawił.
  • 0

#10

faustus.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faustus, mam pytanie: co rozumiesz, przez synchronizację fal mózgowych? Mógłbyś to rozszerzyć jakoś?


Fale mózgowe to pojecie udowodnine, wiele badań jest zwłaszcza podczas snu. Mózg przełącza się z różnych częstotliwości typu alfa - tak jak są fazy snu. Idąc dalej z teorią - mózg również pracuje w dzień :) - więc odbiera na pewnych czestotliwościach. Fale GDN możliwe, że pobudzają w jakiś sposób mózg tym samym rozszerzając w jakiś sposob nasza kreatywność.

P.S. Filmik, choć niewiarygodny to fajny :) Ile razy sam chciałbym tak wyleciec z pracy :)
  • 0

#11

ufoludek19.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozpoczęły się dokładniejsze badania fal. Byłem 25 sierpnia w Gdańsku na placu pod trzema krzyżami i zobaczyłem ludzi którzy coś badali. Okazało się że badali fale GDN. Zapowiada się chyba jakaś większa sprawa. Chyba rzeczywiście te fale muszą mieć jakiś wpływ na człowieka skoro zaczyna się je tak dokładnie badać. Dodaje kilka zdjęć które zrobili znajomi dla mnie podczas gdy byliśmy w gdańsku:

http://picasaweb.goo...rzyzamWGdansku#
  • 0

#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to widać że to jakieś fake.
Na 100 % jakaś akcja reklamowa. pewnie nowej sieci albo promocji w Heyah , play i nnnym tego typu firmiszczu.
Ten samochodzik oblepiony napisami Gdn , z idiotycznie przyczepionymi antenkami tv-sat na dachu ((al juz niepodłączone kablami bo i po co). Do tego taśma z napisem Uwaga Wysokie Natężenie. Kilku koli z antenkami telewizyjnymi z alegro po 30 zł i słuchaweczkami od walkmena(pewnie na jakes studyjne słuchawki juz reklamodawcy żal było forsy) jako badacze fal.
Wyglada jak plan filmu polskiego SF z lat osiemdziesiatych . Tanie rekwizyty i żałosna inscenizacja.

Identycznie było na Łotwie czy innej Estoni . Któryś z operatorów komórkowych zrobił pseudo - katastrofę Ufo .Naiwniacy się podjarali a potem okazało sie że że to tylko taka "akcja reklamowa". W pierwszym momeńcie pokazywała telewizja, wszystkie media a potem ....

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak obstawiacie czego to akcja reklamowa??
  • 0



#13

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja mam podobną teorię ;)

1."Ich natezenie jest większe nad morzem i mają one pozytywny wpływ na synchronizację fal mózgowych."
+
2. "Chyba rzeczywiście te fale muszą mieć jakiś wpływ na człowieka skoro zaczyna się je tak dokładnie badać. Dodaje kilka zdjęć które zrobili znajomi dla mnie podczas gdy byliśmy w gdańsku: http://picasaweb.goo...rzyzamWGdansku# "
=
Fale GDN = akcja reklamowa GDaŃska :)
  • 0

#14

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Samochód zarejestrowany w miejscowości Bielsko-Biała. Tu macie listę agencji reklamowych w tym mieście:
LINK
jeśli ktoś wytrwały, może obdzwonić wszystkie i sprawdzić, czy to ich sprawka ;)
  • 0



#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze może być to adres leasingowca, niekoniecznie firmy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych