Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy nauka wyklucza się z wiarą? [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szykuje się bardzo ciekawa debata. Z racji zainteresowań sam się do niej swego czasu przymierzałem. Niestety, z braku czasu nie mogłem się do niej wtedy zgłosić. A potem jakoś mi się o całej sprawie zapomniało. Teraz zostało mi już tylko jej śledzenie i będę to na pewno robił z dużym zainteresowaniem. Życzę powodzenia obu rozmówcom, choć kibicować w tej dyskusji będę mylowi/mylemu (mylo, jak się odmienia Twojego nicka?).


Edit: +.....
Wydzielenie z wątku Zgłoszenia i Informacje 4 postów odnoszących się do tej debaty

  • 0



#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mariush@

Ciekawe czy będzie Ci odpowiadać moja wizja połączenia religii z nauką. ;) Mam nadzieję że będzie ciekawie.

Można angielszczyć i nie odmieniać, a jeśli chcemy po polsku to mylowi. :) (w zasadzie czyta się a angielska)
  • 0



#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe czy będzie Ci odpowiadać moja wizja połączenia religii z nauką. ;) Mam nadzieję że będzie ciekawie.

Zobaczymy, coś tam wykombinował :). Ważne, żeby się to kupy trzymało i powinno być dobrze.
Może tak może nie to bardzo wymagający przeciwnik. Na pewno będzie bardzo trudno go zagiąć, a i sam nie przepuści żadnej okazji, żeby "załatwić" rywala. Mam jednak nadzieję, że debata będzie miała wyrównany charakter.
  • 0



#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem świadomy mocy argumentacji może tak może nie. ;) Do tego będzie się czuł niczym ryba w wodzie, logiczne myślenie to jego świat. Mam cichą nadzieję, że nie będę tłem dla jego wpisów. :D
  • 0



#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat jest bardzo interesujący.
Jestem bardzo ciekawa czy spełni oczekiwania obserwatorów debaty.
  • 0



#6

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiem Panowie, że już dawno nie widziałem na forum debaty, którą tak miło się czyta. Głęboki ukłon w waszą stronę :)
  • 0



#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziś krótki wpis, koncentrujący się na jednym problemie. Następny nadrobi pewne zaległości (zwłaszcza odnośnie wpisów Może tak może nie, posiadając piąty wpis będzie mógł jeszcze, na nie spokojnie odpowiedzieć), których nie chciałem dziś zamieszczać by nie rozmydlać dzisiejszego meritum. :)
  • 0



#8 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Mylo, założyłeś dwie opcje jako pewnik - a powiedz mi, skąd owa pewność? W ogóle nie wziąłeś pod uwagę opcji Ci nieznanych i po raz kolejny widzę argument, że jeśli nauka nie potrafi czegoś wyjaśnić, to na pewno stworzył to jakiś bóg. Niczym nie różni się to od zeusowego pioruna.
  • 0

#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przedstawiam jedynie najlogiczniejszą wersję, oczywiście moim zdaniem. :) Od przedstawiania poglądów przeciwnych jest Może tak może nie, czemu mam sam torpedować swoje stanowisko?

Demiurg musi być sprzeczny z nauką? Dlaczego? Coś musiało istnieć od zawsze, chociaż to w zasadzie nie do pojęcia przez człowieka. Czy jest to tak spora różnica czy były to prawa fizyki (które musiałyby się dynamicznie zmieniać przy narodzinach Wszechświata/ów), czy Poruszyciel? Obie wersje są równie abstrakcyjne z uwagi na to, że nie potrafimy do końca pojąć nieskończoności.

Użytkownik mylo edytował ten post 22.08.2010 - 12:56

  • 0



#10

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W ogóle nie wziąłeś pod uwagę opcji Ci nieznanych

Tu nie ma de facto innych opcji, co zresztą sam Hawking przyznał. Albo wszechświat (obojętnie w jakiej formie!) istniał od zawsze, albo stworzył go nienazwany Bóg.
  • 0

#11 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Przedstawiam jedynie najlogiczniejszą wersję, oczywiście moim zdaniem. :) Od przedstawiania poglądów przeciwnych jest Może tak może nie, czemu mam sam torpedować swoje stanowisko?


Tak się zastanawiam... im więcej słów, tym lepsze argumenty? Zupełnie tego nie rozumiem. Jeśli coś jest proste, to nie wymaga wielu słów, czyż nie?

edycja cisz: na razie jedynie upomnienie

3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

3.13 Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.

Użytkownik cisz edytował ten post 31.08.2010 - 22:11

  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie uważałem że cokolwiek jest tu proste. Wręcz przeciwnie. Po za tym, wpisy debaty potrafią być długie. Jeśli są dla Ciebie zbyt długie, to na prawdę nie zmuszam do czytania. :)
  • 0



#13 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Nigdy nie uważałem że cokolwiek jest tu proste. Wręcz przeciwnie. Po za tym, wpisy debaty potrafią być długie. Jeśli są dla Ciebie zbyt długie, to na prawdę nie zmuszam do czytania. :)

Oczywiście nie da się tego czytać. Strata 'czasu'. Pewnie znowu oberwę, jako nieprawodłowy wpis - tworzycie masę słów, sieczkę jakąś, potrzebne wam to do podniesienia swojej wartości? Totalny bezsens. Słowa nie są po to, aby się zrozumieć, a raczej odwrotnie. Im więcej słów produkujesz, tym mniej Cię rozumieją. Zabawa w ilość słów? Nikt tego nie czyta, bo po co. Chcesz zaistnieć? Istniejesz... Chcesz wygrać? Ale co? Ta gra zawsze jest grą o sumie zerowej. To ma być zabawa? Ale dla kogo? Wszystkie odpowiedzi prowadzą do jednego - chyba oczywiste.
Więcej nie chce mi się gadać. Czekam na kolejny negatyw, co mi zresztą zwisa :))
  • 0

#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkie odpowiedzi prowadzą do jednego - chyba oczywiste.


Oczywiste jest to, że świat nie jest oczywisty. Kiedyś był jeszcze mniej.

Jednak uważam że tego nie przeczytałeś i jesteś zwykłym internetowym haterem. Zrobimy tak, Ty sobie narzekaj, ja będę pisał te pierdoły i wszyscy będziemy szczęśliwi. :)
  • 0



#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przykro mi ale następny wpis się opóźni parę dni. Miałem inne sprawy ostatnimi czasy.

Za zwłokę przepraszam.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych