Skocz do zawartości
Zdjęcie

rodzaje duchów oraz krótko jak się ich pozbyć


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

szymonn.
 • Postów: 168
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Witam, może większości z was nie przyszło spotkać się z duchem ale jeżeli do tego dojdzie pragnę zaproponować jak się go pozbyć. Ale najpierw jakie są rodzaje duchów.

Rząd pierwszy, klasa I - duchy czyste

Charakterystyka ogólna: Całkowity brak wpływu materii na sferę ducha. W porównaniu z duchami innych rzędów, wyższość intelektualna przy absolutnej moralności. Duchy te przeszły wszystkie stopnie w hierarchii i wyzbyły się wszelkich materialnych nieczystości. Żyją wiecznym życiem w łonie Boga.

Rząd drugi - duchy dobre

Charakterystyka ogólna: Dominacja ducha nad materią, pragnienie dobra. Ich cechy i zdolność praktykowania dobra mają związek ze stopniem rozwoju, który osiągnęły: jedne posiadają wiedzę, inne mądrość i dobroć, a te najbardziej rozwinięte prócz wiedzy posiadają także zalety moralne.
Klasa V - duchy życzliwe - ich zasadniczą cechą jest dobroć, czerpią przyjemność z czynienia ludziom dobra i chronienia ich, lecz ich wiedza jest ograniczona: ich postęp dokonał się bardziej w kierunku moralnym niż intelektualnym.
Klasa IV - duchy wykształcone - szczególnie wyróżnia je rozległość ich wiedzy. Zajmują się nie tyle zagadnieniami moralnymi, co problemami naukowymi, do których wykazują większe zdolności, patrzą jednak na naukę przez pryzmat jej pożyteczności, nie łącząc jej z żądzami właściwymi duchom niedoskonałym.
Klasa III - duchy światłe - na ich znamienny charakter składają się najwyższe zalety moralne. Mimo że nie posiadają nieskończonej wiedzy, obdarzone są zdolnością umysłu, która daje im możliwość oceniania w sposób właściwy ludzi i rzeczy.
Klasa II - duchy wyższe - z wiedzą łączą mądrość i dobroć. Ich mowa wyraża wyłącznie życzliwość; jest zawsze godna, wzniosła i niejednokrotnie przepiękna. Ich wyższość sprawia, że lepiej niż inne duchy są w stanie przekazać prawidłowe wyobrażenia o sprawach świata bezcielesnego w granicach tego, co wolno człowiekowi widzieć. Chętnie komunikują się z ludźmi, którzy szczerze szukają prawdy.

Rząd trzeci - duchy niedoskonałe
Charakterystyka ogólna: Dominacja materii nad duchem. Skłonność ku złu. Brak wykształcenia, duma, egoizm i wszelkie wywodzące się z nich złe żądze.
Klasa X - duchy nieczyste - skłaniają się ku złu i jest ono ich głównym zajęciem. Jako duchy dają zdradliwe rady, sieją niepokój i nieufność; nakładają wszelkie maski, by lepiej oszukiwać. Związują się z ludźmi o wystarczająco słabych charakterach, by poddawali się ich sugestiom, co prowadzi do ich zguby; cieszą się, opóźniwszy rozwój tych słabych osób, sprawiając, że ponoszą klęsk we wszelkiego rodzaju próbach życiowych.
Klasa IX - duchy lekkomyślne - są niewykształcone, skłonne do oszustw, niekonsekwentne i szyderczo nastawione. Wtrącają się do wszystkiego, na wszystko mają gotową odpowiedź, zupełnie nie przejmując się prawdą. Zabawiają się, dostarczając mało ważnych zmartwień i niewielkich radości, spiętrzając przeszkody na ludzkiej drodze, wprowadzając błąd swymi kłamstwami i żartami.
Klasa VIII - duchy pseudoświatłe - te posiadają szerokie wiadomości, lecz na próżno wierzą, że wiedzą więcej, niż jest w rzeczywistości. Rozwinąwszy się pod pewnymi względami, nadają swym wypowiedziom pewien ton powagi, co może nas zwieść, gdy chodzi o ich rzeczywiste zdolności i wiedzę; jest to jednak najczęściej nic innego, jak tylko odzwierciedlenie ich uprzedzeń i teoretycznych poglądów z okresu ziemskiego życia; jest to mieszanka kilku prawd i najbardziej absurdalnych błędów, przez które przebija zarozumiałość, duma, zawiść i upór, od których jeszcze nie udało im się uwolnić.
Klasa VII - duchy neutralne - nie są ani wystarczająco dobre, by czynić dobro, ani wystarczająco złe, by czynić zło; skłaniają się raz ku jednej, raz ku drugiej stronie i nie wznoszą się ponad ludzką przeciętność, ani pod względem moralności, ani inteligencji. Czują się związane ze sprawami świata materialnego, do którego banalnych uciech stale tęsknią.
Klasa VI - duchy stukające i niepokojące - właściwie duchy te nie tworzą klasy wyodrębnionej na podstawie cech osobowości; mogą należeć do jakiejkolwiek klasy trzeciego rzędu. Manifestują swą obecność często przy pomocy spektakularnych efektów fizycznych, jak stuknięcia, ruchy i nienormalne przemieszczenia ciał bezwładnych, falowanie powietrza itp. Bardziej niż pozostałe, duchy te wykazują swoje przywiązanie do materii.

No i nareszcie możemy przejść do sposobów ich zwalcznia


Duchy zazwyczaj nie są agresywne i złowrogie. Są związane do miejsc w których umarły lub przywiązywały do jakiś rzeczy największą wagę, np. fotel bujany z dziada pradziada.

Po upewnieniu się że na 100% w naszym domu gości nieproszona....istota można:

odprężyć się i pozbyć negatywnych emocji, dla opornych powinno pomóc to
http://chomikuj.pl/U...GO SIE POZBY*cj

jeśli mamy do czynienia z duchem rządu 2 najpierw przemówmy mu stanowczo do rozsądku każmy się wynosić, nigdy do tego miejsca nie wracać lub powiedzieć mile że wszystko jest dobrze niech kieruje się w stronę światła (najlepiej podczas seansu spirytystycznego... ale na własną odpowiedzialność kontaktowanie się jest nie bezpieczne)

Zapewne oglądaliście filmy o wiedźmach a więc czosnek to nie jest takie złe rozwiązani

nie pozwólcie rządzić sobą duchowi nie może wiedzieć że się go boicie ale nie bądzie też obojętni na jego zagrania będzie próbował coraz ,,drastyczniejszych'' środków.

Są jeszcze specjalne ekipy pogromców na pewno pomogą bo znają się na rzeczy

Jeżeli w waszych posiadłościach jest uparty bezkręgowiec najbardziej znanym i chyba stosowanym rozwiązaniem jest egzorcysta. Najpierw niech ksiądz pobłogosławi dom jak nie pomoże to on będzie wiedział co robić.

Na razie to wszystko dziękuje wszystkim którzy przeczytali

Użytkownik szymonn edytował ten post 13.06.2010 - 15:34

 • 0

#2

Aarfas.
 • Postów: 1
 • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ciekawe

Edit Sante: Pierwsze upomnienie słowne. Proszę przystosować się do panujących tu reguł.
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.
3.12 Wpisy jednowyrazowe typu "ok" lub "dzięki" mogą być usuwane. Pamiętaj, że poprzednik nie wymaga od Ciebie potwierdzenia, że przeczytałeś jego wpis.

 • -6

#3

Alexi Arduscoini.
 • Postów: 717
 • Tematów: 85
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Długi obszerny tekst, konkretny jasny i przejrzysty ale ja niestety w duchy nie wierzę... Więc to dla mnie taka baja że ho ho.


Po upewnieniu się że na 100% w naszym domu gości nieproszona....istota można:

Położyć się spać bo świadczy to przeważnie o naszym przemęczeniu

Są jeszcze specjalne ekipy pogromców na pewno pomogą bo znają się na rzeczy

Znają się znają jak skutecznie poudawać głupka i wyciągnąć kasę

Podejrzewam że po wizycie takich ghost-busters moim problemem nie byłyby duchy a niewypłacalność...

No ale problem nr 1 by odszedł w niepamięć. :P
 • 0

#4

Romczyn.
 • Postów: 757
 • Tematów: 76
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ładna bajucha, ładna :D Coś jak temat o rodzajach obcych.
 • 0#5

Ana Mert.
 • Postów: 2348
 • Tematów: 19
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak jest z rodzajami duchów ale sam sposób uporania się z nimi dobry. Sama zastosowałam jak mi się przedmioty w domu same ruszały ;) po "odesłaniu ducha" w stronę światła wszystko ustało.

No ale osobiście sądzę, że to wszystko było autosugestią a przedmioty nie ruszały się same z siebie tylko np. ze względu na nierówną podłogę lub niedokładne domknięcie drzwi.
 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u