Skocz do zawartości
Zdjęcie

Niezwykłe przypadki medyczne


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

mad_Angela.
 • Postów: 145
 • Tematów: 16
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niezwykłe przypadki medyczne
We współczesności, pomimo postępu medycyny, ciągle jeszcze zdarzają się różnego typu mutacje, wynaturzenia, dziwne modyfikacje czy niewytłumaczalne przypadłości. Są to nie tylko błędy samej natury, ale i człowieka, od chorób dziedzicznych po te nabywane. Poniżej przedstawione są najciekawsze z takich właśnie przypadków. Zapraszam do lektury :)
Mała Chinka urodzona bez nosa


Dołączona grafika


Mocno skośne oczy, ostro zakończone uszy i ledwo zaznaczony kształt noska. Te wszystkie cechy sprawiły, że Yang Guiqing (4 l.) zyskała sobie przydomek Pixie Girl - spiczastej dziewczynki. Ale brak nosa to nie tylko niezwykły wygląd, lecz także poważna wada rozwojowa, która może powodować wiele kłopotów ze zdrowiem.

Arhinia, czyli wrodzony brak nosa, zdarza się niezwykle rzadko, na całym świecie jest niespełna 30 takich przypadków. Dlatego lekarze w Zhengzhu w środkowych Chinach nie mieli pojęcia, jak można pomóc dziecku. Dopiero po pewnym czasie zorientowali się, jak poważna to sprawa. – Na pierwszy rzut oka brak nosa może wydawać się jedynie problemem urody – tłumaczyli zmartwionym rodzicom – ale to o wiele więcej. Jeśli się przeziębi, nie będzie mogła kichać ani usuwać wydzieliny. Wszystkie bakterie zostaną w środku i będą infekować płuca – mówili.

Dziewczynka jest również pozbawiona zmysłu powonienia. A zapachy stanowią wielką część wspomnień każdego człowieka. Nie mówiąc już o tym, że są ważnym sygnałem ostrzegawczym - na przykład przed nieświeżym jedzeniem czy ulatniającym się gazem. Jedynym sposobem uzdrowienia dziecka jest operacja. Niestety, kosztuje ona ok. 50 tys. złotych, a rodzicie Yang Guiqing są biednymi ludźmi. Pracują jednak całymi dniami, aby zebrać potrzebną kwotę. – Daliśmy jej życie i jesteśmy za nią odpowiedzialni – mówi ojciec dziecka Yang Guang (48 l.). – Mamy tylko nadzieję, że ktoś nam pomoże.


Największa broda świata


Dołączona grafika


Pana Chang Du ma 47 lat i pochodzi z Chin. W krajach przeludnionych dostęp do lekarzy jest mocno utrudniony, a jeśli już się do jakiegoś dostaniemy - mało kto będzie chciał się nami dłużej zająć. 5 lat temu pan Du wyczuł w swoich ustach coś przypominającego guzka, ale sprawę zbagatelizował. Do dzisiaj guzek rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wyraźnie mu ciąży.

Jego broda nabrała kształtu i rozmiaru sporej piłki. Badania wykazały, że to nic specjalnie groźnego, więc narośl można spokojnie usunąć. Problem w tym, że nie jest to finansowane przez tamtejszą opiekę zdrowotną, a pan Du nie należy do najbogatszych. Koszt operacji to jakieś 25-30 tysięcy złotych. Na szczęście mężczyzna nie traci pogody ducha i pomysłowości. Spróbuje sfinansować operację w niekonwencjonalny sposób.

Postanowił wykorzystać ogromne wymiary swojej brody i fakt, że wzbudza powszechne zainteresowanie na ulicy. Feralna narośl, której bardzo chce się pozbyć, może zarobić sama na siebie. Pan Du chce na niej umieszczać reklamy chętnych przedsiębiorców.


Dziewczynka ze „skrzydłem”


Dołączona grafika


Ren Xin, dziewczynka nazwana „aniołkiem ze skrzydłem” z powodu wyrastającego z jej pleców trzeciego ramienia przeszła ratującą życie operację w chińskim szpitalu wojskowym.

Dodatkowe ramię pochodziło od pasożytniczego bliźniaka Ren, połączonego kręgosłupem. Głowne naczynia krwionośne bliźniaka były podłączone do jej organów, komplikując potencjalnie fatalną operację. Zabieg był ekstremalnie skomplikowany i niebezpieczny, wcześniej w Chinach były jedynie cztery podobne przypadki.

11-letnia Ren Xin została zoperowana przez zespół specjalistów z Beijing. Operacja zakończyła się sukcesem.


Chłopiec pokryty łuskami


Dołączona grafika Dołączona grafika


14-miesięczny Chińczyk Song Sheng urodził się z chorobą określaną jako „rybia łuska”. Ciało chłopca pokryte jest skórą pozbawioną porów. Przez to, jego organizm nie jest w stanie kontrolować temperatury czy wydalać potu. W rezultacie, na całym ciele pojawiają się łuski, do złudzenia przypominające te rybie.

Mały Song Sheng codziennie zanurzany jest w wannie wypełnionej lodem. Tylko dzięki temu jego organizm jest wstanie utrzymać w miarę normalną temperaturę. Rodzina robi co może, aby zabezpieczyć w domu wystarczające ilości kostek lodu. Czasami jednak nie są w stanie wyprodukować tak ogromnej ilości i chłopiec momentalnie dostaje wysokiej gorączki.

Jego ojciec doskonale zdaje sobie sprawę, że szanse na poprawę są minimalne. Już nie modli się o wyleczenie, ale o cud. Bo tylko cud jest w stanie tutaj pomóc. Do tej pory nie powstały żadne leki, które przyczyniłyby się chociaż do zmniejszenia jego bólu. Nie wyklucza, że zwróci się o pomoc do specjalistów od medycyny ludowej, bo chyba tylko tyle mu pozostało.


Dziewczyna z guzem na 2/3 twarzy


Dołączona grafika


22-latka z Chin Wu Xiaoyan jest nazywana przez wielu dziewczyną z "Avatara". Wszystko spowodowane jest przez dysplazję włóknistą. Nie jest w stanie oddychać przez nos, a przez to nie odczuwa zapachów. Coraz większe problemy sprawia jej wzrok, a wszystko przez nienaturalnie osadzone oczy. Niezbędne jest usunięcie guza zajmującego już 2/3 powierzchni twarzy. Po zabiegu należy zastosować chemio i radioterapię.

Rodzina wydała już na leczenie ok. kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale już wiadomo, że potrzebne będzie jeszcze przynajmniej 100 tysięcy złotych. Co warto zaznaczyć, członkowie jej rodziny zarabiają średnio po 500 zł miesięcznie, dlatego organizacje charytatywne walczą o fundusze na uratowanie Wu Xiaoyan.


Dziecko „w ciąży” z dzieckiem


Dołączona grafika


Wygląd rocznej Kang Mengru z Chin może szokować. Dziewczynka ma olbrzymi brzuch, który utrudnia jej poruszanie się.
Lekarze początkowo nie wiedzieli, co dolega małej Kang Mengru. W końcu, dzięki wykonaniu tomografii komputerowej ustalono, co jest przyczyną olbrzymiego brzucha dziewczynki. Jest to nierozwinięty płód najprawdopodobniej bliźniaka Kang.

Roczna dziewczynka przeżyła operację mającą na celu usunięcie nienarodzonego płodu bliźniaka z jej napuchniętego brzucha.

Kang Mengru została porzucona przy urodzeniu i zabrana przez bezdzietną parę w mieście Luohe, w prowincji centralnych Chin, Zhenzhou. W ciągu kilku miesięcy jej brzuch zaczął powiększać się, a przesądni sąsiedzi zaczęli nazywać ją potworem oraz plotkować, że jest w ciąży.

Badania medyczne ujawniły, iż Kang tak naprawdę nosiła pasożytniczego bliźniaka w swoim brzuszku. Lekarz powiedział zmartwionym przybranym rodzicom: „Jeśli nie zrobimy operacji natychmiast, ona umrze”. Po 10 godzinach złożonych zabiegów chirurgicznych w celu usunięcia bliźniaka, rodzina Kang została poinformowana, że może ona wrócić do domu pod koniec miesiąca, po całkowitym wyleczeniu.

„Istniało realne ryzyko zatrzymania serca. Nacisk na klatkę piersiową i brzuch dziecka był olbrzymi, ale teraz niebezpieczeństwo minęło”.


Kobieta ze zniekształconą twarzą


Dołączona grafika


Od chwili narodzin jej życie przypominało horror. Nienawidziła samej siebie i bała się nawet patrzeć w lustro. 36-letnia Kang Sanmei z wioski Taipingshang na południu Chin przyszła na świat ze szkaradną twarzą. Kobieta, która była wcieleniem upiorów z sennych koszmarów, w końcu może się przestać bać swojego odbicia. Dzięki operacji ma szansę w końcu cieszyć się życiem.

Deformacja twarzy uczyniła z niej potwora, który budzi obrzydzenie w każdym, kto zbierze się na odwagę, by na nią spojrzeć. Obelgi i strach przed społecznym odrzuceniem to jedno, ale Kang przeżywała prawdziwe męki zawsze, gdy jadła lub próbowała wykrztusić z siebie choćby słowo.

Chinka urodziła się ze zniekształconymi gałkami ocznymi, zanikiem powiek, rozszczepem podniebienia i deformacją ust. Dolna warga przybrała monstrualne kształty, a górna była prawie niewidoczna. Najgorzej jednak wykształciła się szczęka kobiety. Zęby wyrastały z jamy ustnej i niczym narośl zajęły miejsce górnej wargi.

Kobieta monstrum całe swoje życie spędziła w ukryciu. Nigdy nie chodziła do szkoły, bo każda próba wyjścia poza wioskę kończyła się dla niej bolesnymi doświadczeniami. Ludzie wyzywali ją od dziwolągów i maszkar. Szczęście znalazła mężczyznę, który pokochał ją pomimo okropnego wyglądu. Po urodzeniu dwójki dzieci postanowiła zawalczyć o to, by wyglądać jak człowiek.

Kang pomogła firma technologiczna, która włączyła się w działalność charytatywną. Chinka wzięła udział w programie "Projekt Uśmiech". Przeszła serię zabiegów w szpitalu Shenzhen, dzięki którym raz na zawsze pożegnała upiorny wygląd.


Chłopiec z dwoma penisami


Dołączona grafika


W Chinach urodził się chłopiec z dziwaczną naroślą na środku pleców. Kiedy lekarze odbierający poród przyjrzeli się jej dokładniej, bez cienia wątpliwości stwierdzili, że malec ma w tym miejscu penisa.

Jak to możliwe? - dopytywał zszokowany Li Jun (30 l.), ojciec chłopca, kiedy pierwszy raz zobaczył synka. Dla Chińczyka najważniejsze jednak było to, czy jego nowo narodzony syn ma drugie przyrodzenie, tyle tylko, że w odpowiednim miejscu. Lekarze ze szpitala dziecięcego w Tiencin uspokoili Li Juna mówiąc, że męskość jego dziecka nie jest zagrożona.

Choć dla nich taki widok również był nowością, po długich naradach doszli do wniosku, że dodatkowy penis to nic innego, jak tylko pozostałość po drugim płodzie. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, kiedy podczas ciąży bliźniaczej jeden z płodów nie wykształca się wystarczająco i obumiera. Rozwijające się w łonie matki drugie dziecko wchłania pozostałość po bliźniaku.

Oczywiście lekarze natychmiast podjęli decyzję o amputacji dodatkowej męskości noworodka. Chłopak nie mógłby przecież czerpać z niej korzyści - bo dodatkowy penis nigdy nie byłby sprawny.


Mężczyzna z największymi męskimi piersiami


Dołączona grafika


Chińscy doktorzy utrzymują, że odkryli przypadek największych męskich piersi na świecie, po tym jak 53-letni mężczyzna zgłosił się do specjalisty w Beijing.

Rolnik Guo Feng desperacko poszukuje rozwiązania problemu swoich masywnych piersi, które przeszkadzają mu w pracy. Zafascynowani gapie przychodzą na jego farmę, aby go wytykać i szydzić, zmuszając go do noszenia ciężkiego płaszcza cały czas, nawet podczas upałów, pisze „The Sun”.

„Ten człowiek jest w każdym stopniu mężczyzną, z wyjątkiem swoich olbrzymich piersi” mówi doktor Zhang Lilan z Jinan Chest Hospital. „Jest to tkanka tłuszczowa. Możemy tylko zasugerować, że jest to największy przypadek takiego biustu kiedykolwiek”.
Pan Feng twierdzi, że zauważył powiększanie się piersi około 10 lat temu.

„Nie myślałem o tym zbyt dużo, bo cały przybierałem na wadze – ale w ostatnich latach stało się to nieznośne, chodziłem od szpitala do szpitala i nikt nie był w stanie mi pomóc” wyznał. „Wydałem wszystkie pieniądze na badania i testy i ciągle nie jestem bliżej rozwiązania – moje piersi są jeszcze większe niż kiedyś. Czasami myślę, że lekarze nie chcą mi pomóc, ponieważ jestem ciekawym przypadkiem medycznym”.


Człowiek, który nie może przytyć

Dołączona grafika


59-letni pan Perry może jeść wszystko co lubi – niezliczone ciasta, burgery, desery – i nie przytyje. Nie potrafi on przybrać na wadze z powodu dolegliwości znanej jako lipodystrofia, która powoduje natychmiastowe spalanie tłuszczu.

Kiedyś był pulchnym dzieckiem, ale w wieku 12 lat zrzucił cały tłuszcz „prawie przez noc”. Od razu próbował jeść więcej, aby odzyskać wagę, ale bez rezultatów. Perry, zamieszkały w Ilford w Essex, przeszedł przez dziesiątki testów zanim choroba została zdiagnozowana. Okazało się, że jego ciało produkuje sześć razy więcej insuliny niż normalnie. Doktorzy przyznają, że jego stan jest marzeniem każdego „odchudzacza”.


Człowiek, który nie czuje zimna


Dołączona grafika


Holender Wim Holf, znany również jako Człowiek Lodu, jest człowiekiem który pływał pod lodem i stał w pojemnikach wypełnionych lodem. Wspiął się na Mount Blanc w samych szortach podczas mrozu, pobił rekordy świata i jest chętny nowych wyzwań.

Naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć, ale 48-latek jest zdolny wytrzymać, a nawet rozwijać się w temperaturach fatalnych dla przeciętnych ludzi.


Chłopiec, który nie śpi – pozostaje przytomny 24 godziny na dobę przez lata


Rhett Lamb jest równie zwariowany jak każdy 3-letni brzdąc, ale odróżnia go jedna rzecz: cierpi na rzadkie schorzenie nie pozwalające mu zmrużyć oka. Jest rozbudzony prawie 24 godziny w ciągu dnia, a jego stan niepokoi zarówno rodziców jak i lekarzy przez lata. Obrali oni zmiany obserwowania jego bezsennego nastroju, aby stwierdzić co mu dolega.

Po kilku sprzecznych opiniach, Shannon i David Lamb w końcu dowiedzieli się, co jest nie tak z ich dzieckiem – lekarze zdiagnozowali Rhetta jako chorego na bardzo rzadką przypadłość zwaną malformacją chiari.

„Mózg jest dosłownie wciśnięty w kręgosłup. Kiedy następuje taka kompresja, pień mózgu jest uciskany i duszony, co powoduje zaburzenie wszystkich witalnych funkcji, takich jak kontrola snu, mowy, nerwów czaszkowych, układu krążenia i układu oddechowego”.


Dziewczyna uczulona na wodę


Dołączona grafika


Nastoletnia Ashleigh Morris nie może pływać, moczyć się w gorącej kąpieli, ani cieszyć się prysznicem po stresującym dniu – jest uczulona na wodę. Nawet pocenie się powoduje u 19-latki bolesną wysypkę.

Pochodząca z Melbourne w Australii Ashleigh jest uczulona na wodę w każdej temperaturze, ma na tą przypadłość odkąd skończyła 14 lat. Cierpi na niezwykle rzadką chorobę skóry zwaną Aquagenic Urticaria – tak rzadką, że jest znana jedynie garstka udokumentowanych przypadków na całym świecie


Kobieta, która nie zapomina


Jest to historia AJ, 40-letniej mężatki, która zapamiętuje wszystko.

McGaugh oraz badacze UCI Larry Cahill i Elizabeth Parker studiowali niezwykły przypadek, w którym osoba posiada „niekontrolowaną, automatyczną , działającą bez przerwy” pamięć swojej własnej historii oraz niezliczonych wydarzeń publicznych.

Jeżeli przypadkowo wybierzesz datę z ostatnich 25 lat i zapytasz ją o nią, udzieli ona zawiłych, potwierdzających się szczegółów na temat wydarzeń tamtego dnia oraz czy zdarzyło się wtedy coś z tematów ją interesujących. Zazwyczaj przypomina sobie również, jaki to był dzień tygodnia i jaka była pogoda.

40-letnia kobieta, której nadano kod AJ, aby chronić jej prywatność, jest tak niezwykła, że UCI wymyśliło nazwę dla jej stanu w ostatniej sprawie w dzienniku Neurocase – syndrom hipertymestyczny.


Dziewczyna jedząca tylko tik taki


Natalie Cooper (17 lat) cierpi na nieznaną chorobę powodującą wymioty za każdym razem, gdy coś zje. Może jeść tylko jedną rzecz – miętowe tik taki. Z powodów niejasnych dla lekarzy, tik taki to jedyna rzecz, którą nastolatka może strawić, co oznacza, że wszystkie inne treści musi przyjmować za pomocą tuby.


Muzyk nie potrafiący przestać czkać


24-letni Chris Sands z Lincoln czka średnio co 2 sekundy – czasami nawet podczas snu. Próbował już przeróżnych sposobów, takich jak hipnoza, joga, ale nic nie działało. Sands twierdzi, że jego problem tkwi w odpływie kwasu żołądkowego spowodowanego przez zniszczoną zastawkę.

„Jeśli poziom kwasu będzie niebezpieczny, lekarze zamierzają przeprowadzić chirurgię miejscową, złapać część mojego żołądka i owinąć ją wokół zastawki, aby ją zacieśnić”.

Sands, który śpiewa w tle grupy Ebullient, mówi że jego stan zatrzymał jego karierę, był on zdolny wystąpić tylko 4 razy. W ciągu następnych paru tygodni lekarze w Centrum Medycznym Nottingham’s Queen’s założą tubę do jego żołądka, aby monitorować poziom kwasu i zdecydować, czy zabieg jest możliwy.


Dziewczyna przewracająca się za każdym razem, kiedy się śmieje


Kay Underwood (lat 20) ma katapleksję, co oznacza, że każda silniejsza emocja wywołuje u niej znaczące osłabienie mięśni. Euforia, złość, strach, zaskoczenie, zachwyt a nawet zakłopotanie powodują jej nagłe przewrócenie się. Kay przewraca się ponad 40 razy na dzień. Mówi: „Ludzie uważają to za dziwne, kiedy się zdarza, ale to nie jest proste znosić reakcje obcych”.

Jak większość cierpiących na katapleksję, pani Underwood zmaga się także z narkolepsją – stanem, w którym nagle zasypia bez ostrzeżenia.


Kobieta uczulona na nowoczesną technologię


Dołączona grafika


Dla większości ludzi rozmawianie przez komórkę, gotowanie obiadu w mikrofalówce czy prowadzenie samochodu to część ich codziennego życia XXI wieku. Jednakże wykonywanie takich zadań jest dla Debbie Bird niemożliwe – jest ona uczulona, ma EMF.

39-latka jest tak wrażliwa na pole elektromagnetyczne lub „mgiełkę” wytwarzaną przez komputery, telefony komórkowe, mikrofalówki a nawet niektóre samochody, że dostaje bolesnej wysypki, jej powieki puchną nawet trzykrotnie, jeżeli się zbliży.

Jako konsekwencje, pani Bird , jako manager SPA przekształciła swój dom w strefę wolną od pola magnetycznego, aby pozostać zdrową. „Nie mogę dłużej wykonywać przydzielonych czynności” mówi Bird „Moje życie dzień po dniu zaczyna stawać się zależne od EMF”.


Kobieta mająca 200 orgazmów każdego dnia


24-letnia Brytyjka Sarah Carmen odbiera „dobre” wibracje niemal od wszystkiego. Ma ona PSAS, czyli Stały Zespół Podniecenia Seksualnego, który zwiększa dopływ krwi do jej narządów płciowych. „Czasem uprawiam tyle seksu, aby spróbować się uspokoić lub znudzić. Mężczyźni śpiący ze mną nie mają problemów w zaspokojeniu mnie”.

Zerwał z nią chłopak, ponieważ nie mógł sprostać jej wymaganiom seksualnym. Dziewczyna mówi: „Często chcę się wyżyć mając tyle orgazmów ile to możliwe, aby przestały mnie nachodzić i móc mieć chwilę spokoju”.


Najmniejsza mama świata


Dołączona grafika


Jest najmniejszą matką na świecie. Kobieta, która ma jedynie 71 centymetrów wzrostu wierzy, że pobiła tym samym światowy rekord. Kobieta z Dry Ridge (Kentucky, USA) być może trafi do Księga Rekordów Guinnessa.

Stacey Herald została wcześniej poinformowana przez lekarzy, że urodzenie dziecka wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem dla niej samej - jej organy wewnętrzne mogły ulec deformacji i przestać działać.

Starsza córka Stacey cierpi na tę samą chorobę, co matka. Z kolei młodsza nie jest obciążona chorobą genetyczną powodującą karłowatość. Obecnie Stacey Herald jest w trzeciej ciąży.


Dziecko-żaba


Dołączona grafika


Dziecko ważyło 2 kg, zmarło pół godziny po porodzie, po trwającej normalne 9 miesięcy ciąży. Miało ono schorzenie zwane anencefalią, defekt pnia mózgu, brak jego prawidłowego ukształtowania.


Mężczyzna z 13-calowym ogonem


Dołączona grafika


Lekarze powiadają, że prawdziwe ogony są rzadkie. Jednak są one zlokalizowane na końcu kości ogonowej, podczas gdy u hindusa Orama Chandre ogon wyrasta z końca odcinka lędźwiowego.

Przypadek Orama wydaje się anomalią, odstępem od błędu genetycznego” twierdzi wybitny chirurg, Dr B. Ramana. Społeczność medyczna postrzega ten przypadek jako rozszczepienie kręgosłupa.


Dziecko-cyklop


Dołączona grafika


W Indiach urodziło się dziecko z jednym okiem. Zostało zdiagnozowane z rzadkim zaburzeniem chromosomalnym znanym jako cyklopia. Dziewczynka urodziła się z pojedynczym okiem pośrodku czoła, bez nosa oraz z mózgiem uformowanym w pojedynczą półkulę. Przy takich deformacjach, cudem jest przeżycie kilku minut po narodzinach. Noworodek zmarł kilka dni po porodzie.


Największe dłonie na świecie


Dołączona grafika


Lui Hua cierpi na rzadkie schorzenie zwane makrodaktylią. Kiedy był hospitalizowany w lipcu 2007, jego lewy kciuk mierzył 10,2 cala a palec wskazujący prawie 12. 20-go lipca chirurdzy podjęli się 7-godzinnej operacji mającej na celu zredukowanie wielkości palców Lui. Lekarze usunęli 11 funtów ciała i kości podczas zabiegu. Zapisana jest już także druga operacja. Takie powiększenie kończyn może być spowodowane przez wiele czynników, najprawdopodobniejszy jest obrzęk limfatyczny.

Największe dłonie wśród kobiet ma Duangjai Samaksamarn.

Dołączona grafika
Stopy odwrócone do tyłu


Dołączona grafika


Wang Fang, 27-latka mieszkająca w Chongqing w Chinach, urodziła się ze stopami zwróconymi w drugą stronę. Nauczyła się żyć w takim stanie bez problemów a ostatnio odmówiła renty poprzez klasyfikację jako niepełnosprawna.

„Mogę biegać szybciej niż większość moich przyjaciół oraz mam stałą pracę jako kelnerka w rodzinnej restauracji. Nie ma powodu, aby uznawać mnie za niesprawną”.


Dziecko z trzema ramionami


Dołączona grafika


Dwumiesięczny Liu Junjie z prowincji Anhui w Chinach urodził się z trzecim ramieniem w roku 2006. Lekarze szczęśliwie usunęli niezwykle rzadkie i dobrze wykształcone trzecie ramię, ale dziecko wymagało długoterminowej terapii fizycznej, aby odzyskać władzę w jednej z dwóch pozostałych rąk, która nie ma dłoni ani nie jest rozwinięta.

„Mamy nadzieję na wymianę informacji z lekarzami, którzy zajmowali się podobnymi przypadkami na świecie” mówi Chen, kierownik wydziału ortopedii w Dziecięcym Centrum Medycznym w Shanghai. „Jest to tak rzadkie, że nie mamy żadnych danych na których można by bazować”.


Sutek na stopie


Dołączona grafika


Na pewnym niezwykłym dokumencie napisane jest:

„22-letnia kobieta poszukuje opieki medycznej dla schorzenia na podeszwowej części lewej stopy, formującej brodawkę z otoczką oraz włosami. Badania mikroskopowe wykazały mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe. Tkanka tłuszczowa u podstawy. Znaleziska kliniczne i histopatologiczne były zgodne z diagnozą nadliczbowej tkanki piersiowej, znanej także jako pseudomamma. Z tego co wiemy, jest to pierwszy taki przypadek sutka na stopie”.


Dziewczynka w dwoma twarzami


Dołączona grafika


Rodzice hinduskiej dziewczynki urodzonej z dwoma twarzami twierdzą, że je i oddycha ona normalnie pomimo posiadania dodatkowej pary oczu, ust i dwóch nosów.

Miesięczna Lali jest pierwszym dzieckiem pracowników fabryki Vinoda Kumara i jego żony Sushmy. Spowodowała sensację, przyciągając tłumy ciekawskich i uważających ją za bóstwo w głęboko religijnej większości kraju.

Niezwykle unikalny przypadek Lali jest znany jako duplikacja czaszkotwarzowa, gdzie jedna głowa ma dwie twarze. Jej rysy twarzy są zduplikowane z wyjątkiem uszu, których ma dwoje.

„Ona pije mleko z jej dwóch ust, otwiera i zamyka wszystkie oczy naraz” mówi dyrektor szpitala w Saifi, Sabir Ali. „Prowadzi normalne życie bez trudności w oddychaniu”. Nie widzi on potrzeby operacji.

„Jest karmiona przez jedne usta podczas gdy ssie kciuk drugimi. Używamy do karmienia tej buzi, która nie jest zajęta”.

Lekarze mówią, że jest to ekstremalnie rzadki przypadek, dziewczynka ma dwie czaszki połączone ze sobą i rozdzielenie ich nie jest nawet brane pod uwagę. Dziecko musi być jednak zbadane pod kątem przyszłych komplikacji.


7-kilogramowy guz usunięty z twarzy dziewczynki


Dołączona grafika


Wietnamska dziewczynka nareszcie jest wolna od 7-kilogramowego guza na twarzy, po zabiegach trwających 12 godzin w Miami.

Guz Schwannoma zajął dolną połowę twarzy 15-letniej Lai Thi Dao. Rósł odkąd skończyła 3 lata, osiągnął wagę równą 1/3 masy jej ciała.

Lekarze twierdzą, że jest to największy do tej pory udokumentowany guz. Jego wzrost odciął nawet drogi oddechowe.


Słoniowe nogi


Dołączona grafika


Zdesperowana młoda Chinka z rzadkim schorzeniem nóg, powodującym ich deformację i powiększenie marzy o normalnym życiu po przeprowadzeniu operacji w Tajwanie.

24-letnia Wang Cheng nie może pracować ani nawet nosić spodni z powodu swojej groteskowej i bolesnej słoniowacizny, z którą męczy się od szóstego roku życia, aż jej nogi zaczęły ważyć 50 kg.

Jej stan zmusił ją do pozostania w domu z ojcem sparaliżowanym po udarze i bezrobotną matką, po ukończeniu szkoły w prowincji Zhiangsu we wschodnich Chinach.

Jednakże, jej cierpienie ma się ku końcowi dzięki ofercie przeprowadzenia bezpłatnej chirurgii przez tajwańskiego specjalistę, który zmniejszy opuchliznę poprzez wycięcie części tkanki limfatycznej z jej nóg.

Doktor Hsu Wen-hsien, który przeprowadził 40 podobnych operacji, w tym 37 zakończonych sukcesem, wierzy, że może zredukować wielkość nóg Wang o 35 % natychmiastowo i o 50 % po rehabilitacji.

„Jest to bardzo prawdopodobne, że choroba zaczęła się od zwężenia żył, krew przepływała do naczyń limfatycznych powodując opuchliznę”.

Zdjęcia Wang po operacji:


Dołączona grafika Dołączona grafika

Materiał tłumaczony i opracowany przez: mad_Angela

Źródła angielskojęzyczne:

http://www.dailymail...ng-surgery.html
http://www.dailymail...l-Zhenzhou.html
http://drshivav.blog...-accidents.html
http://gleez.com/art...ical-conditions
http://afp.google.co...f2HtO9tfK2qmNLw
http://www.huffingto...ha_n_99686.html
http://www.news.com....9-1111116010751
http://www.dailytele...0-1225846571638
http://www.jimjamzoo...onal-imbalance/
http://www.medindia....ery-39367-1.htm

Źródła polskojęzyczne:

http://hanter.pl/art...-caly-w-luskach
http://www.hanter.pl...alczy-o-ratunek
http://www.se.pl/wyd...cach_56798.html
http://szokblog.pl/F....jsp?idblg=2604
http://hanter.pl/art...swiata-straszne
http://niewiarygodne...ml?ticaid=6a247

edit: poprawa błędu

(dopisek: w artykule są pominięte pewne przypadki, takie jak rogaci ludzie, syndrom wilkołaczy czy człowiek-drzewo, ponieważ są one szeroko opisane na forum)

Użytkownik mad_Angela edytował ten post 12.05.2010 - 07:30

 • 9#2 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
 • Tematów: 0

Napisano

Zadziwiające jak natura potrafi czasem zaskakiwać. Trudno mi właściwie w jakikolwiek sposób skomentować te przypadki za którymi bez wątpienia kryje się wiele cierpienia. Nie mniej jednak myślę, że warto sobie czasem uświadomić jak często wielkimi szczęśliwcami przyszło nam być. Niestety ludzie często nie doceniają tego co mają. A czasem w ciągu jednej chwili życie potrafi wywrócić się do góry nogami.

Dobry (choć nieco przerażający) artykuł :)
 • 0

#3

Bomber.
 • Postów: 22
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwróćcie uwagę, że większość osób z tymi dziwnymi schorzeniami to Chińczycy. Z tego co wiem dużo mutacji spowodowanych jest zanieczyszczeniami, metalami ciężkimi, chemią, przemysłem itp. Wiem, że Chiny nie robią sobie nic z ochrony środowiska, no ale żeby tak się truć?!
 • 0

#4

Bart76.
 • Postów: 69
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwróćcie uwagę, że większość osób z tymi dziwnymi schorzeniami to Chińczycy. Z tego co wiem dużo mutacji spowodowanych jest zanieczyszczeniami, metalami ciężkimi, chemią, przemysłem itp. Wiem, że Chiny nie robią sobie nic z ochrony środowiska, no ale żeby tak się truć?!


Podziwiam rodziców dzieci, które mają jakiekolwiek schorzenia, nie tylko te powyżej wymienione. W Polsce to zazwyczaj walka o pomoc z instytucjami takimi jak NFZ, ZUS, które czasami "rzucą ochłapami" na odp.....
Wielka nadzieja w różnych fundacjach charytatywnych pomagającym ludziom cierpiącym i ich bliskim. Chociaż cwaniaków też nie brakuje.

Użytkownik Bart76 edytował ten post 11.05.2010 - 20:38

 • 0

#5

livin.
 • Postów: 532
 • Tematów: 11
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mad_Angela dobrze, że jesteś na forum, chociaż trochę odżyło, dobry art.
Co do gościa, który nie może przytyć;. Mój znajomy i jego siostra mają dokładnie to samo. Lekarka internistka, określiła to mianem "niedowagi genetycznej".
O katalepsji był dobry program na Discovery bodajże, przytoczono w nim historię kobiety, która dwa razy budziła się w kostnicy, ponieważ lekarze stwierdzili zgon.

Podziwiam rodziców dzieci, które mają jakiekolwiek schorzenia, nie tylko te powyżej wymienione. W Polsce to zazwyczaj walka o pomoc z instytucjami takimi jak NFZ, ZUS, które czasami "rzucą ochłapami" na odp.....
Wielka nadzieja w różnych fundacjach charytatywnych pomagającym ludziom cierpiącym i ich bliskim. Chociaż cwaniaków też nie brakuje.

Zgadzam się z postem powyżej, dziwne państwo w którym zamiast walczyć z chorobą, musisz walczyć z tymi, którzy powinni Ci pomóc w Twojej walce.

Użytkownik Badia edytował ten post 12.05.2010 - 08:51

 • 0#6

mylo.

  Altair

 • Postów: 4511
 • Tematów: 83
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe ile musiałaby podskoczyć stawka ubezpieczenia zdrowotnego pobierana z pensji jeśli NFZ miałoby finansować: nowoczesne protezy, niezwykle specjalistyczne kuracje (po kilkadziesiąt kilkaset tysięcy złotych rocznie), skomplikowane operacje często poza granicami kraju.
Taka jest brutalna prawda, że łożenie gigantycznych pieniędzy na jednotkowe przypadki już zupełnie unicestwiłoby naszą służbę zdrowia. Może te medialne przypadki chorobowe byłyby szczęśliwe, ale brakowałoby pieniędzy na bardziej prozaiczne i potrzebniejsze z punktu widzenia ogółu świadczenia.

Zwłaszcza że wiele takich poważnych chorób powoduję, że człowiek który ją przeszedł jest już przez całe życie na garnuszku państwa. Ci mniej poważnie chorzy mogą po wcześnie doświadczonej pomocy odzyskać całą swoją sprawność.

Użytkownik mylo edytował ten post 12.05.2010 - 17:37

 • 0#7

mad_Angela.
 • Postów: 145
 • Tematów: 16
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Badio, dzięki za miłe słowa :)

Był kiedyś film dokumentalny o osobach z narkolepsją, syn pewnej starszej kobiety cierpiącej na tą chorobę opisywał, jak po takim ataku stwierdzili zgon jego matki, dopiero w karetce odzyskała ona przytomność. Słyszałam też o przypadkach odzyskania świadomości w trakcie operacji, doznania paraliżu, gdzie osoba czuła niesamowity ból, ale nie mogła się ruszyć. Chyba nawet na tym forum to było. Ostatnio na YT znalazłam film "Przebudzenie" (Christensen w roli głównej), koncept oparty na tym właśnie zjawisku, zakończenie zaskakujące, przynajmniej dla mnie, ale nie będę tu spoilerować ;) Ogólnie warto zobaczyć.


Co do artu: to, iż większość przedstawionych przypadków pochodzi z Chin i Indii to nie jest selekcja z mojej strony, poza Azją takie mutacje i choroby zdarzają się o wiele rzadziej niż np. w Europie. Z wyjątkiem może mutacji kończyn, których jednak jest trochę także u nas, chociaż słoniowacizna na przykład dominuje w Afryce.


Od siebie dodam, że dla państwa takie kilkadziesiąt tysięcy na pojedynczy przypadek to jest nic, oni co roku przepuszczają miliony w błoto. Takich schorzeń nie jest na tyle dużo, żeby były dla kraju i podatników zbyt wielkim obciążeniem. Na szczęście jednak w Polsce stosunkowo mało jest schorzeń typu olbrzymie guzy, 7 kończyn, czy też dwie głowy, których nie ma wcale.

Użytkownik mad_Angela edytował ten post 12.05.2010 - 19:53

 • 0#8

balas.
 • Postów: 363
 • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dorzucę jeden niesamowity przypadek.

Chińczyk Huang Chuancai, na którego twarzy wyrósł ogromny guz zniekształcający twarz w znacznie większym stopniu niż w tych przypadkach opisanych w pierwotnym artykule.

Wrzucam dwa filmiki:
Użytkownik balas edytował ten post 12.05.2010 - 22:11

 • 1

#9

sanderusek.
 • Postów: 4
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do lipodystrofia to sam na nią cierpie, w sumie choroba dosyć ciekawa ciągle utrzymuje się stała wage ( mam 175 cm i 52kg waże) i mogę pożerać tony jedzenia a nic nie przytyje no niestety taki urok tej choroby :D
 • 0

#10

Pomaranczka.
 • Postów: 368
 • Tematów: 4
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę. Urodziłam dwójkę dzieci rok po roku i przez to przybyło mi około 20kg. Za cholerę nie mogę zrzucić, a nie mam silnej woli żeby nie jeść bo kocham jedzenie. Co prawda nie jem wszystkiego non stop, ale nie odmówię sobie normalnego obiadu czy nawet kolacji, nie zasnę jak jestem głodna i to mnie gubi. Kiedyś miałam ciało niemalże idealne, dzisiaj nie mogę na siebie patrzeć (nie wiem co widzi we mnie mąż:D )
Chciałabym pożerać tony jedzenia nie martwiąc się o wagę :(
 • 0#11

sanderusek.
 • Postów: 4
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tak można mi zazdrościć tylko cholera :D ja wyglądam lekko patykowato no ale też przeleciałem wszystkich lekarzy i diagoznoza to lipodystrofia, jak mi lekarz tłumaczył często na nią cierpią cukrzycy (oni tylko miejscowo tam gdzie dostają insuline) a jeśli chodzi o takie przypadki jak moje to nie mamy za bardzo się czym przejmować bo często jesteśmy okazami zdrowia (ja pomimo swojej niedowagi) jestem całkowicie zdrowy oraz siły przybywa zamiast ubywać :D
 • 0

#12

Mehitabel.
 • Postów: 758
 • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podbijam,bezpłciowe dziecko:

Urodziło się dziecko bez płci, lekarze zdziwieni

W miejscowości Amsar Gyshlag w Azerbejdżanie kobieta urodziła dziecko, którego płci nie da się zidentyfikować - informuje portal obozrevatel.com

Dziecko waży 3600 gramów i mierzy 50 centymetrów. Według matki, w czasie badań USG ustalono, że dziecko będzie chłopcem. Podczas porodu lekarze jednak stwierdzili, że urodzi się dziewczynka. W rzeczywistości jednak nie było wiadomo, do jakiej płci dziecko należy.

Lekarz-genetyk z Centralnego Szpitala Klinicznego, Seher Ismaiłow powiedział, ze w takich przypadkach przeprowadza się operację, która ma za zadanie skorygować nieprawidłowości. Ale w tym przypadku wydaje się to trochę skomplikowane, ponieważ płeć dziecka jest nieokreślona.

Lekarze mają jednak zamiar przeprowadzić dalsze badania, które pozwolą stwierdzić, jakiej płci jest noworodek.

Nie wiadomo, co mogło być przyczyną tych nieprawidłowości, przypuszcza się, że matka w czasie ciąży przyjmowała niedozwolone hormony.

Chirurg z Instytutu Pediatrii, Gunduz Agajew, uważa za możliwe wyeliminowanie wad metodą chirurgiczną. Jednak rodzice dziecka się na to nie zgadzają.

(TSz)


 • 0

#13 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
 • Tematów: 0

Napisano

Lekarz-genetyk z Centralnego Szpitala Klinicznego, Seher Ismaiłow powiedział, ze w takich przypadkach przeprowadza się operację, która ma za zadanie skorygować nieprawidłowości. Ale w tym przypadku wydaje się to trochę skomplikowane, ponieważ płeć dziecka jest nieokreślona.

Powiem państwu, że w Polsce też takie przypadki się zdarzają, jak i na całym świecie. Ale nie jest to tematem zainteresowań mediów, moim zdaniem słusznie zresztą. W polskich szpitalach bywa po prostu tak, że dziecko rodzi się z narządami rozrodczymi zarówno męskimi jak i żeńskimi, które nie są upośledzone i rozwijają się w dalszym etapie w sposób prawidłowy. W takich przypadkach rodziców zazwyczaj pyta się, jakiej płci ma być dziecko i odpowiednio do reakcji stosuje się adekwatną operację.
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u