Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Prezydenckie 2010


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
694 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA (316 użytkowników oddało głos)

Na kogo będziesz głosował/a ?

  1. Głosowano Bronisław Komorowski (PO) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Głosowano Jarosław Kaczyński (PiS) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj

#1

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prosił bym o krótkie uzasadnienie wyboru kandydata w temacie.
Temat może służyć również do luźnych dyskusji okołowyborczych :)

Prosił bym Administratora o przyklejenie tematu.

edit. Ostateczna lista mam nadzieje, dziesięciu kandydatów.


edit: Burnago
Lista skrócona do dwóch kandydatów którzy zakwalifikowali się do II tury: Kaczyński i Komorowski.

  • 1



#2 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Zagłosuję oczywiście na Janusza Korwin-Mikke. Jest to człowiek z charakterem, z prostymi i oczywistymi zasadami. Kandyduje już czwarty raz i zawsze ładując w to mnóstwo kasy. Dowodzi to, że działa dla ideałów, a nie ideałami się ozdabie.

W drugiej turze zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego z powodu bo tak i żeby zagłosować na przeciwnika Bronisława Komorowskiego, który jest bezpłciowy, nie ma charyzmy i ogólnie jest nijaki. Taki szlachetka zagrodowy.
  • 2

#3

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma niestety odpowiedzi "nie będę głosować" ;> Wiem, że zaraz ktoś mnie zjedzie, ale napiszę to, nie głosuję ;] Powód? A na kogo? możecie napisać, że "To zagłosują za Ciebie i wygra Jarosław" jak ma wygrać, to i tak wygra, poza tym, myślicie że jak Komorowski będzie prezydentem, to będzie lepiej? Tak samo było z PO, miało być lepiej.... A nie jest. Ja nie widzę żadnego z kandydatów na stanowisku prezydenta. Możecie mówić co chcecie o Kwaśniewskim, ale do dzisiaj, kiedy wypowiada się w TV to ja go rozumiem i ogólnie mądrze mówi. Może miał problemy z alkoholem, nie wiem, od niedawna wiem, ze media zrobią z daną osobą co sobie chcą, ale był dobrym prezydentem i godnie nas reprezentował. Jakby mógł startować na prezydenta to bym na niego głosował, a tak nie idę. Mam jednego kandydata, ale głównie dlatego bo jego jako jedynego lubię i szanuję, był jeszcze ś.p Sebastian Karpiniuk.... Pewnie nie znacie mojego kandydata, jest w komisji hazardowej, Pan Franciszek Stefaniuk : )
  • 0

#4

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja nie mam jeszcze 18, jeszcze 6 miesięcy. Ale raczej głosował bym na Mikke. Mimo, że PIS i PO chwalą się podpisami to jednak nie są one głosami. Wszystko się odwróci o 180 stopni. Mikke przynajmniej nie kożysta z publicznych pieniędzy, żeby zaspokoić swoją ambicję. On by dał Polsce powiew świeżości.

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 06.05.2010 - 21:17

  • 0

#5

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na dzień dzisiejszy swój głos oddałabym na Janusza Korwin-Mikke (swoją drogą widzę, że większość forum podziela moje zdanie, czyżby nowy Tusk?). Jak uzasadnię? Po pierwsze - kojarzę nazwisko w sposób pozytywny chociaż na chwilę obecną trudno mi określić skąd. Po drugie - nie ma na kogo głosować, większość kandydatur jest po prostu śmieszna, przede wszystkim mówię tutaj o Lepperze i "drugim, gorszym" Kaczyńskim. Po trzecie - podoba mi się program partii czy to WiP czy wcześniejszego UPR nawet mimo, że uważam jego pełną realizację za nierealną. A po czwarte - wyglądem przypomina mi tatę mojej "psiapsióły" xD.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 06.05.2010 - 21:52

  • 0



#6

VanPilar.
  • Postów: 114
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście Janusz Korwin-Mikke, ale media pilnują bu ludzie tacy jak Mikke zostawali w cieniu. :|
  • 0

#7

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak poprzednicy, ja również mam zamiar zagłosować na pana Mikke. Głównie ze względu na jego zdrowe poglądy gospodarcze.
  • 0



#8

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kandydat jest tylko jeden J.K. Mikke :). Charakterny człowiek, z twardymi zasadami i którego poglądy gospodarcze najlepiej do mnie trafiają :), podpisałem się jeszcze pod listą pana Marka Jurka bo to też człowiek z zasadami.

W drugiej rundzie (bo oczywiście teraz Mikke będzie przedstawiany w mediach jako co najmniej niedorozwinięty) pójdę i zagłosuje na Jarka.
  • 2



#9

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prosiłbym o jeszcze dwie rubryki - w moim mniemaniu równie zasadne jak cała reszta. "Nie będę głosował" i "Oddam głos nieważny". Przy poprzednich wyborach tak właśnie zrobiłem - oddałem głos nieważny. Myślałem, że w ramach protestu - jako symbol, że żadna z kandydatur nie wydaje mi się odpowiednia. Dziś inaczej już na to patrzę. Nie powtarzam sloganów, że wszyscy są siebie warci i nikt odpowiedni na to stanowisko. Powiem szczerze, że po prostu mało interesuje mnie polityka, nie zapoznałem się dogłębnie z poglądami żadnego z kandydatów, zatem nie zagłosuję wcale. Bo głosowanie na kogoś tylko dlatego, żeby ktoś inny nie wygrał uważam za głupotę.
  • 2



#10

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prosiłbym o jeszcze dwie rubryki - w moim mniemaniu równie zasadne jak cała reszta. "Nie będę głosował" i "Oddam głos nieważny".


Pytam się forumowiczów na kogo będą głosować, a nie czy w ogóle będą. Jeżeli nie interesuje Cię polityka, to temat widocznie nie dla Ciebie :)
Pozdrawiam


Ps. Mój głos oczywiście na pana Janusza Korwin-Mikkego, świetna osobowość, zdrowe poglądy w wielu aspektach, prawicowiec - czego nam cholernie potrzeba. Zmiany na lepsze kojarzą mi się tylko z jego osobą.
  • 0



#11 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Fajnie jakby się zakończyły wybory tak jak w ankiecie :)
  • 0

#12

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja też na Korwina, a w drugiej turze na Jarka.

Miałem okazję nawet posłuchać pana Korwina na żywo i uważam że ten człowiek naprawdę nie leci na kasę i stanowisko, tylko chce coś dla tego kraju zrobić.

na Jerrego z kolei dlatego, że nie będzie tak machloił jak ci z PO.
  • 2



#13

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

uu ależ mamy twardy elektorat Korwina na tym forum. Jakim cudem on ma zawsze najmniejsze poparcie wśród wszystkich kandydatów? A ja w życiu, w życiu nie zagłosuję na tego męskiego szowinistę. Dziwię się kobietom, że chcą na niego głosować po jego ogólnie znanym stanowisku na ich temat.

Ja najprawdopodobniej na Napieralskiego będę głosować. Wybieram najmniejsze zło. Ani Jarosław ani Komorowski (fajnie ktoś go nazwał zagrodowy szlachetka hehe) nie są dla mnie żadną alternatywą.
  • 0



#14 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

cisz on nie jest szowinistą tylko uważa, że kobieta powinna wychowywać dzieci ponieważ wychowanie potomstwa na uczciwych ludzi przedkłada ponad dostatek finansowy. Mówi, że jest to znacznie bardziej odpowiedzialne zajęcie niż 8 godzin na budowie. Poza tym mówi, że jeżeli kobieta chce pracować to niech pracuje ale niech feminolki nie łżą mówiąc, że kobieta nowoczesna i "fajna" MUSI pracować.



  • 4

#15

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Och, niepotrzebnie wyjechałam z jakąkolwiek opinią na temat kandydata. Aton, uważam, że spłyciłeś nieco pogląd Mikkego. On uważa, że kobiety są głupsze od mężczyzn, więc nie nadają się do niczego więcej niż do wychowywania dzieci. Ale postępu i prężnie działających kobiet biznesu to on nie powstrzyma. Ok, cisz. Stop! ;] Nie chcę prowokować dyskusji politycznych ani agitujących ani deprecjonujących poszczególne kandydatury - szczególnie jako moderatorka.

Piszmy po prostu na kogo i dlaczego i tyle.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych