Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hindus twierdzi, że od 70 lat nic nie jadł.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#31

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kajman daj spokój :) Napradę szkoda Twojego czasu na marnowanie go na kłótnie z wszystko :) To typ człowieka który przed latami Uparcie twierdził, że Ziemia jest płaska i ma na to dowody naukowo poparte.

Badania były przeprowadzone, grupa naukowców stwierdziła co stwierdziła to w czym problem ? Coś nie zgadza się ze światopoglądem niektórych osób, zaprzecza ich twierdzeniom, to trzeba śmiechem obalić bo inaczej nie potrafią (jeśli nie są przy internecie i nie mogą podrzucić linków do racjonalisty i innych stron)
  • 2



#32

Force.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem warto wyjść poza schemat i najzwyczajnie w świecie poprostu UWIERZYĆ. Wszystko wiem jak funkcjonuje ludzki organizm, studiuję fizjoterapie i miałem w życiu do czynienia z bilogią,fizjologią,biochemią itp. i naprawdę są ludzie oraz inne dziwa na świecie o których nam się nie sniło. Sceptycy zawsze mogą powiedzieć że banadnia były źle przeprowadzone i nic nie znaczą, ale nie w tym rzecz ;)
  • -1

#33

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

fizjoterapię studiujeta? No to pięknie. Powiedz mi ty, wykształcony człowieku co cię na tej biologii nauczyli. Mówiła pani, jak przebiega proces trawienia, co jest niezbędne do życia? Było to, czy nie? A w książkach, które pewnie masz, jest o tym mowa? I co tam piszą, tłumaczą jak może człowiek obejść się bez jedzenia? Może polega to na wykształceniu się umiejętności fotosyntezy, czy jak? No wytłumacz mi to. Jakim cudem samym słońcem można się żywić. Jakie procesy zachodzą w organizmie człowieka pod wpływem Słońca, które tworzą związki potrzebne mu do życia? I skąd one się biorą skoro facet nic nie je ani nic nie pije? I ponoć żywi się samym światłem. To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców Afryki, gdzie światła nie brakuje, a jest go nawet zbyt dużo. Ale jakoś tam światło ich nie krami, bo umierają z głodu. To jak to jest to samo światło pada na jednego kolesia i on się nim żywi, ale też świeci na innych ludzi, ale nie zasila ich w energię.
Jak znam życie, pewnie ktoś wyskoczy z tekstem, że światło to jest tylko taka przenośnia, że on żywi się jakąś energią kosmosu. A w ogóle ci Afrykańczycy nie są tak uduchowieni jak ten typek.
Dziwne, powinieneś się trochę bardziej wysilić, podać jakieś argumenty, bo jak na razie w twoim poście ich nie ma. Napisałeś coś co każdy gimnazjalista by potrafił napisać. Nie tego bym oczekiwał od studenta.

Czasem warto wyjść poza schemat i najzwyczajnie w świecie poprostu UWIERZYĆ.

Byli tacy co uwierzyli, kupili sobie książki i kierowali się zasadą że wystarczy rozwinąć duchowo a jedzenie już nie będzie potrzebne. I skończyli w piachu. Więc co im dała ta wiara, nic im nie dała bu umarli. Chcesz przykład to masz http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html
I co jej dała ta wiara?


To już ostatni mój post w tym temacie zważywszy na te minusy które dostaję bo komuś najzwyczajniej w świecie się nie podoba że nie można nie jeść przez wiele lat. Mieliście szansę wykazać się odrobiną myślenia i podać jakieś argumenty na swoją obronę. Nic nie wymyśliliście. Wasze posty pozbawione są merytorycznej treści. Zamiast tego uciekacie się do oklepanych tekstów typu ,,są jeszcze rzeczy na tym świecie które się naukowcom nie śniły". To jest argument z poziomu Ferdka kiepskiego.

Zespół ponad 30 naukowców badał tego faceta przez 2 tygodnie. Jakie były wyniki, przytaczałem. Myślisz, że jesteś mądrzejszy od tych naukowców i wiesz wszystko lepiej? Gratuluję.


Zawsze ci sami. Inni nigdy do tych badań nie zostali dopuszczeni. Mogą go pewnie jeszcze zbadać tak z 10 razy i za każdym razem orzekną że facet nic nie je. Tylko lepiej dla tej sprawy by było żeby zrobili to inni ludzie, naukowcy z innych szkół. Najlepiej z udziałem jakiegoś dobrego magika. Bo nauka zna tysiące takich historii gdzie poważni naukowcy dale się nabierać na banalne triki. Dosłownie triki dziecinne. Takim przykładem jest Uri Geller, Nina Kułagina. każdy kto zna te historie, będzie sceptycznie podchodził do badań robionych z tym joginem i wszelkich innych gdzie bada się zdolności paranormalne.Ja ci mogę znaleźć kilkunastu innych naukowców którzy twierdzą że doświadczenia z tym hindusem były źle przeprowadzane. I wypowiedzi naukowców którzy otwarcie mówią że są to bujdy na resorach bo nie da się żyć bez jedzenia latami.

Hindus nie traci tak mocno na wadze bo okres trwania tego pseudo-eksperymentu jest w miarę krótki, a w tym czasie jego metabolizm jest spowolniony o jakieś 20-30% (bo praktycznie nic nie robi). Jeżeli przestaje jeść to zaczyna się magazynowanie glukozy w organizmie.


To już ostatni mój post w tym temacie zważywszy na te minusy które dostaję bo komuś najzwyczajniej w świecie się nie podoba że nie można nie jeść przez wiele lat. Mieliście szansę wykazać się odrobiną myślenia i podać jakieś argumenty na swoją obronę. Nic nie wymyśliliście. Wasze posty pozbawione są merytorycznej treści. Zamiast tego uciekacie się do oklepanych tekstów typu ,,są jeszcze rzeczy na tym świecie które się naukowcom nie śniły". To jest argument z poziomu Ferdka kiepskiego.
  • 2



#34

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze ci sami. Inni nigdy do tych badań nie zostali dopuszczeni.

Nie prawda. W 2003 przez 10 dni badali go lekarze ze Sterling Hospitals w Ahmedabad, a w 2010 przez 15 dni badali go profesor neurologii i 35 naukowców z Indian Defence Institute of Physiology and Allied Sciences i innych organizacji.

From April 22 until May 6, 2010, Prahlad Jani was again observed and tested by Sudhir Shah and a team of 35 researchers from the Indian Defence Institute of Physiology and Allied Sciences (DIPAS), as well as other organizations

http://en.wikipedia....ki/Prahlad_Jani

No tak, ale to dla Ciebie bez znaczenia, bo jak napisałeś

Mogą go pewnie jeszcze zbadać tak z 10 razy i za każdym razem orzekną że facet nic nie je

to dla Ciebie i tak nie jest dowód.


To już ostatni mój post w tym temacie zważywszy na te minusy

Nie rozśmieszaj mnie. Od kiedy Ty się przejmujesz minusami? Po prostu nie masz już nic więcej do powiedzenia i uciekasz z tematu, zresztą niepierwszy raz.
  • -1



#35

Force.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko pozwól że odrazu ospowiem Ci że ani jednego minusa nie otrzymałeś odemnie. Nie wiem czemu lecz uważam że pałasz jakimś przekonaniem którum chcesz uświadomić nas. Może jesteśmy zbyt prymitywni w stosunku do Ciebie. Po to jest forum aby wyrażać swoją opinię na dany temat. Więc i ja wyrażam swoją, czy jesteś sceptykiem czy nie. Poprostu uważam żę nasze ciała to nie worek na chemikalia(białka,węglowodany,cukry,pierwiastki itp.) To że koleś żyje energią ze słoneczka to po prostu była moja ironia, ale tego też nie zrozumiałeś.
Może faktycznie koleś żyje energią ze słoneczka i powietrza a to zwyczajnie nie jest do przyjęcia na nasz europejski rozum. Wiem że do życia są potrzebne człowiekowi białka jako budulec mięśni i organów, węglowodany jako energia do życia tak samo tłuszcze jako energia zapasowa. Tak samo minerały które budują nasze mięśnie czy pomagają w transportacji bądź odżywianiu naszego organizmu czy też funkcji regulacyjnej naszych hormonów. Chodzi o to że to co piszesz to 99% społeczeństwa wie z samej biologi w liceum, nic nowego nie wprowadzasz. Jeżeli chcesz dokładnych badań to tak jak pisałem wcześniej....przypnij się do kolesia kajdankami na rok czasu i opowiedz nam jak było (czy faktycznie jadł i pił czy też nie). A póki co niemasz nic do powiedzenia z naukowej perspektywy ;) wież bądź nie i pozwól że ja (jak i pewnie pozostali) będziemi wieżyć w to co jest ;)
Przedstaw swoje badania to podyskutujemy ;) Peace.A to że coś komuś jest nie potrzebne do egzystowania (białka,cukry,tłuszcze czy pierwiastki) i nie jest to na twój rozumek to niestety nie moja działka i nikt nie będzie Ci tłumaczył jak jest. Przecież w szkole tego uczą co nasz ludzki organizm potrzebuje. Więc jeżeli Tobie to wystarczy to spoko, w takim razie Świat jest banalny, nawet bardziej niż myślałem.

A przyjmijmy że faktycznie Świat jest tak banalny i wytłumaczalny (z perspektywy naukowej) jak piszesz to czy nie byłoby za nudno ? :)

Nie zdziwiłbym się jeżeli za X lat naukowcy powiedzą że do życia faktycznie nie jest potrzebna energia i budulce pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego. Obecnie jesteś sceptykiem ale zobaczymy za 10/15 lat jak to jest.

Użytkownik Force edytował ten post 28.05.2012 - 01:08

  • 0

#36

Biedronka.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakim cudem samym słońcem można się żywić. Jakie procesy zachodzą w organizmie człowieka pod wpływem Słońca, które tworzą związki potrzebne mu do życia? I skąd one się biorą skoro facet nic nie je ani nic nie pije? I ponoć żywi się samym światłem. To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców Afryki, gdzie światła nie brakuje, a jest go nawet zbyt dużo. Ale jakoś tam światło ich nie krami, bo umierają z głodu. To jak to jest to samo światło pada na jednego kolesia i on się nim żywi, ale też świeci na innych ludzi, ale nie zasila ich w energię.

Nic dodać, nic ująć, szczególnie to co wytłuściłam.


Ktoś tam wspominał o żołnierzach na wojnie. 12h snu, 10h czerpania energii ze słońca i 2h siłowania się z podniesieniem karabinu - jakiż on ciężki...
  • 0

#37

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może to nie działa bo używamy kremy z filtrem UV? :mrgreen:

Użytkownik Goosfraba edytował ten post 28.05.2012 - 11:14

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych