Skocz do zawartości
Zdjęcie

Odnaleziono Arkę Noego? "Jesteśmy pewni na 99,9 proc."


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1

kananod.
 • Postów: 90
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Grupa ewangelickich odkrywców z Chin i Turcji oświadczyła, że w poniedziałek odnalazła na górze Ararat Arkę Noego. Agencja AFP opublikowała zdjęcia z tego wydarzenia.
Góra Ararat znajduje się we wschodniej Turcji. Odkrywcy twierdzą, ze Arka znajduje się na wysokości 4 tysięcy metrów. Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat.

- Nie jesteśmy w 100 procentach pewni, że to Arka Noego, ale uważamy, że na 99,9 proc. to właśnie ona – powiedział Yeung Wing-cheung, dokumentalista z Hong Kongu towarzyszący 15-osobowemu zespołowi badawczemu "Noah's Ark Ministries International".

Drewniana struktura ma kilka przegród, w których prawdopodobnie przetrzymywano zabrane na Arkę zwierzęta. Poszukiwacze wykluczyli jednocześnie, że odnaleziona struktura może być częścią zaginionej osady, ponieważ w okolicy nigdy nie znaleziono ludzkich siedzib powyżej wysokości 3,5 tysiąca metrów.

Lokalne władze zwrócą się do tureckiego rządu o wpisanie znaleziska na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki czemu będą mogły ruszyć szczegółowe prace archeologiczne.


Żródło: Onet.pl

Użytkownik skillorzzo edytował ten post 27.04.2010 - 20:13

 • 0

#2

Jakub.
 • Postów: 57
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Argument o tym że na setke to Arka bo nie znaleziono na tej wysokości ludzkich osad uważam za próbę obrazy inteligencji osób które to czytają . Przecież to może być "cokolwiek" na przykład "część" wykluczonej osady ludzkiej "przeniesiony" i cudem ocalony w czasie jakiegoś lokalnego kataklizmu .

Jako racjonalista podchodze do tego bardzo sceptycznie .
 • 0

#3

mad_Angela.
 • Postów: 145
 • Tematów: 16
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@skillorzzo
Ostatnie dwa akapity chyba Ci się podwójnie skopiowały ;)

http://www.paranorma...=1

patrz post #54 , było już


A tak poza tym, to że wcześniej nie znaleziono tam ludzkich osad o niczym nie świadczy. W końcu ktoś musiał być pierwszy.


Znalazłam taki artykuł, przytaczam fragmenty:


" W wielu tradycjach przewija się wątek potopu, jaki miał miejsce wiele lat temu. Szacuje się, że istnieje 250 legend związanych z zalaniem świata.

95% przekazów mówi o potopie, 88% o wybranej przez Boga rodzinie, która uratowała się przed zagładą, a 55% opisuje wylądowanie ocalałych na górze.

[...] (przytoczenie legend)

Geolodzy, którzy badali górę Ararat, odkryli na niej wiele rodzajów skamieniałych muszli, kryształy soli, tworzące się jedynie w wodzie, co świadczy o tym, że góra musiała być kiedyś zalana.

Badania przeprowadzone przez badacza Woolleya, w latach 1922-29 świadczą o tym, że teren od pustyni Iraku do kraju Elaam, od starej Babilonii do Zatoki Perskiej był zalany. Odnaleziono na nim bowiem 2,5 m warstwę gliny, która mogła być pozostałością po powodzi. Aby zebrała się glina tej grubości, woda stojąca w tym miejscu powinna przez dłuższy czas sięgać 8 m.


W księdze Genesis pisze, że deszcze padały nieprzerwanie przez 40 nocy i dni, zalewając najwyższe szczyty, co jest rzeczą niemożliwą z naukowego punktu widzenia. Nie przetrwała by wówczas ludzie w tylu różnych rasach. Niepodważalny jest jednak fakt, że dotknęła w większym czy mniejszym stopniu niemalże całą ziemię. W historii wielu ludów natykamy się na opowieści o wielkiej wodzie. W Azji istnieje 13 niezależnych legend, w Europie 4, w Afryce 5, w obu Amerykach 37.


Świadectwem na istnienie potopu jest moneta z brązu z ilustracjami Noego i jego rodziny na górze w arce, sprzed 1700 lat, odnaleziona w Turcji.


Około 12 tysięcy lat temu doszło do zakończenia ostatniej epoki lodowcowej. Otto Muck skłania się ku teorii, że do tak gwałtownych zmian doszło w wyniku uderzenia olbrzymiej planetoidy, która uderzyła w ocean, w odległości kilkuset km od Florydy. Fale spiętrzyły się i rozeszły po całej planecie, powodując globalną powódź. Potwierdzenie tej teorii zdaje się znajdować w postaci kraterów meteorytowych, jakie znajdują się w Karolinie, w USA oraz rowach głębinowych na wschodniej części Morza Karaibskiego.


Profesor Kamieński twierdzi, że 9545 lat p.n.e. przeleciała koło Ziemi kometa Halleya, której kawałek oderwał się i spadł powodując katastrofę. Skoro masa komety wynosi 30 000 000 000 000 ton, jej fragment mógłby doprowadzić do globalnej powodzi.

[...]

Analizując powyższe fakty dochodzimy do wniosku, że w historii ziemi musiały być dwa potopy, jeden na skalę światową, będący bezpośrednim skutkiem zakończenia ery lodowcowej, a drugi, mniejszy, lokalny, w dolinie Eufratu i Tygrysu. Tłumaczyłoby to fakt odnalezienia skamieniałości zwierząt zastygłych w dziwnych pozycjach, czy muszle odnaleziona na szczytach gór.


Skoro naukowcy udowodnili istnienie biblijnego potopu, być może arka Noego naprawdę została kiedyś zbudowana? Choć teoria ta na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt niewiarygodna, to jednak warto się nad nią zastanowić. Tak samo przecież podchodzono do odkrycia starożytnej Troi, a przecież ów mit został potwierdzony przez badacza Heinricha Schliemanna. "

http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=98 artykuł jest o wiele dłuższy, jakby ktoś był ciekawy, porusza sprawę potopu z punktu widzenia wielu religii oraz ze strony bardziej naukowej :)

Scaliłem posty/ ___

edit: dzięki za scalenie, chyba faktycznie w tym temacie lepiej pasuje ;-)

Użytkownik mad_Angela edytował ten post 27.04.2010 - 19:45

 • 1#4

.?..

  Medicus

 • Postów: 974
 • Tematów: 89
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po co szukać Arki, jeżeli nie było Potopu ?
 • 0#5

Smok.
 • Postów: 129
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może i Biblia to bajka, ale w każdej bajcie jest ziarnko prawdy. Nie twierdzę, że taki potop był, właściwie w to wątpię, no ale wiadomo, kiedyś "świat" to było najbliższe otoczenie, znajome góry, łąki. Taki natchniony pismak mógł wziąć zalanie świata jako jakaś powódź, albo po prostu masywne opady deszczu, a barka jak barka :>. Bardziej bym był skłonny uwierzyć w to, że to jakiś tam statek, gdyby to znaleziono na mniejszej wysokości, no bo na boga, chyba nikt za bardzo nie wierzy, że w tamtym miejscu jeszcze 5k lat temu na wysokości 4km npm znajdował się ocean?
 • 0#6

kananod.
 • Postów: 90
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lokalne władze zwrócą się do tureckiego rządu o wpisanie znaleziska na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dzięki czemu będą mogły ruszyć szczegółowe prace archeologiczne.


Jestem ciekaw co z tego wyniknie.
 • 0

#7

mad_Angela.
 • Postów: 145
 • Tematów: 16
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Smok, masz rację, barka jak barka ;) mógł to być zwykły statek, ale uznali go za zaginioną arkę. Na temat arki jestem już bardzo sceptyczna, dla mnie to ot, kolejna ciekawostka z Biblii.


Bardziej zastanawia mnie potop. Większe szanse są, że jednak on był, bo niby skąd tyle zbieżności w opowieściach różnych kultur?


Jedną z największych tajemnic naszego świata stanowi historia biblijnego potopu, jaki miał miejsce około 12000 lat temu.Geolodzy, którzy badali górę Ararat, odkryli na niej wiele rodzajów skamieniałych muszli, kryształy soli, tworzące się jedynie w wodzie, co świadczy o tym, że góra musiała być kiedyś zalana.


Coś jest na rzeczy, nawet jeśli nie jest to Arka Noego. Możliwe też, że pierwotne zalanie odbyło się dużo niżej, a dopiero na skutek wypiętrzenia się góry materiały te znalazły się na takiej a nie innej wysokości.


Góra Ararat – masyw wulkaniczny, leżący w samym sercu Wyżyny Armeńskiej między jeziorami Wan i Sewan, na terytorium Turcji, 32 km od granicy z Armenią i 16 km od granicy z Iranem. Masyw górski zajmuje powierzchnię ok. 1000 km² i składa się z dwóch szczytów: Wielkiego – 5137 m n.p.m. i Małego Araratu 3896 m n.p.m. W Biblii góry Ararat (które utożsamia się z górami Urartu [2]) wskazane są jako miejsce spoczynku Arki Noego po potopie.


źródło

Skoro jest to masyw wulkaniczny to według mnie pewne wypiętrzenie jest dość prawdopodobne. Ale nie będę tu wnikać bardziej bo to nie moja specjalność, może niech lepiej jakiś forumowy geolog się wypowie.


Wspomnę też, że przyrównując te 4 km do wielkości Ziemi, to wcale nie jest tak dużo. Wystarczy wziąć pierwszy lepszy globus, znaleźć skalę i obliczyć sobie, ile na nim zajęłaby wypukłość 4 km. Okazuje się, że wcale nie tak dużo, byłaby to wręcz niezauważalna wypustka.
 • 0#8

Smok.
 • Postów: 129
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedną z największych tajemnic naszego świata stanowi historia biblijnego potopu, jaki miał miejsce około 12000 lat temu.


Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat.


Czy tylko ja tutaj czegoś nie rozumiem ?


Jeśli potop był 12000 lat temu, to czemu arka ma te 5 tys lat? Budowniczowie mieli laga czy co...
Jeśli potop był 5000 lat temu, no to ok, lepiej, ale "jeziorko" o głębokości 4km, a raczej ocean, w przeciagu 5000 lat by nie zniknął, no i przecież są jako takie źródła historyczne (sięgające te 5k lat wstecz).

Geolodzy, którzy badali górę Ararat, odkryli na niej wiele rodzajów skamieniałych muszli, kryształy soli, tworzące się jedynie w wodzie, co świadczy o tym, że góra musiała być kiedyś zalana.

Nowy Jork też kiedyś pod oceanem leżał...
Więc te kryształki mogą pochodzić z zamierzchłych czasów. Przecież kontynenty nie stały od zawsze tak, jak stoją teraz.
Ps, gdzieś czytałem że wulkan w ciągu paru tygodni może się wznieść na wysokość ~200m.
 • 0#9

mad_Angela.
 • Postów: 145
 • Tematów: 16
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedną z największych tajemnic naszego świata stanowi historia biblijnego potopu, jaki miał miejsce około 12000 lat temu.Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat.Czy tylko ja tutaj czegoś nie rozumiem ?


No faktycznie jest rozmach, przeoczyłam to wcześniej...


może w tym problem:

Analizując powyższe fakty dochodzimy do wniosku, że w historii ziemi musiały być dwa potopy, jeden na skalę światową, będący bezpośrednim skutkiem zakończenia ery lodowcowej, a drugi, mniejszy, lokalny, w dolinie Eufratu i Tygrysu. Tłumaczyłoby to fakt odnalezienia skamieniałości zwierząt zastygłych w dziwnych pozycjach, czy muszle odnaleziona na szczytach gór.btw, 200 m podniesienia wulkanu na parę tygodni to jednak dużo...
 • 0#10

FCrimson.
 • Postów: 310
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Arka Noego... Brak mi słów. Szkoda, że nie zamieścili tego zdjęcia. Szkoda, że nie zamieścili czegokolwiek co mogłoby poprzeć ich słowa.

Jednak, jeżeli na wysokość 4 tys. metrów dostała się arka, a pod nazwą ta rozumiem dużych rozmiarów łódź (dużych znaczy ponad sto metrów) to po pierwsze musiałaby być zbudowana w konkretnym celu, bo kiedyś takich nie budowano. Po drugie wykluczam jej transport na górę, musiałaby się tam dostać nie przy pomocy rąk ludzkich bądź mogła być tam zbudowana (tylko po co komu łódź na takiej wysokości). No i po trzecie, czy ktokolwiek jest w stanie potwierdzić, że wielka fala o wysokości 4 tys. metrów, fala, która musiała poczynić ogromne zniszczenia nie zostałaby nigdzie odnotowana? I czy w ogóle jakakolwiek łódź miałaby szanse z taką falą. I jakie również są szanse, że nie pozostały żadne oczywiste ślady tej fali.

Dużo wątpliwości i sporo pytań. Przed tymi naukowcami stoi ciężkie zadanie jeśli planują coś udowodnić.
 • 0#11

Smok.
 • Postów: 129
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Góra Ararat – masyw wulkaniczny, leżący w samym sercu Wyżyny Armeńskiej między jeziorami Wan i Sewan, na terytorium Turcji, 32 km od granicy z Armenią i 16 km od granicy z Iranem. Masyw górski zajmuje powierzchnię ok. 1000 km² i składa się z dwóch szczytów: Wielkiego – 5137 m n.p.m. i Małego Araratu 3896 m n.p.m. W Biblii góry Ararat (które utożsamia się z górami Urartu [2]) wskazane są jako miejsce spoczynku Arki Noego po potopie.


^Wikipedia

Góra Ararat znajduje się we wschodniej Turcji. Odkrywcy twierdzą, ze Arka znajduje się na wysokości 4 tysięcy metrów. Chińczycy i Turcy odnaleźli drewnianą strukturę, której wiek, na podstawie próbek węgla, określono na 4,8 tysiąca lat.

^Onet

Biblia umieszcza arkę w górach Ararat – paśmie górskim, które rozciąga się na setki mil, co wg. zespołu jest spójne z ich odkryciem z Iranu


^Wiadomosci24 :D

To jak w końcu, wulkan, góra, czy całe pasmo górskie?


No i to:

Biblia ponadto opisuje wymiary Arki:
300 na 50 na 30 łokci. Obiekt odnaleziono przez naukowców jest prawie tej samej wielkości.


@Up,
fotki są, wystarczy w google wpisać.
FoOteczki <-- klik!
 • 0#12

mad_Angela.
 • Postów: 145
 • Tematów: 16
 • Płeć:Kobieta
 • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Między onetem a wikipedią nie ma jakiegoś strasznego rozmachu. Ja bym rzekła - góra wulkaniczna :))

Smok, właśnie też chciałam sobie te zdjęcia oglądnąć, spodziewałam się czegoś konkretnego a tu niestety. Co ma z Araratem i arką wspólnego np. ujęcie gościa przed kompem oglądającego jakąś mapę? Ale za to można sobie samą górę obejrzeć, przypomina wulkan.

Co do arki, najwyraźniejsze foto jakie udało mi się wygrzebać:

Rzekomo to właśnie to...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik mad_Angela edytował ten post 27.04.2010 - 22:25

 • 0#13

BadBoy.
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=grM9vaS13PA


 • 0#14

Jeden_z_Wielu.
 • Postów: 169
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No bardzo fajnie, na filmiku wyżej, słychac, że stukają w drewno i są jakieś belki i oczywiście można przypuszczac, że to jest statek, albo łódka.... albo cos, ale odr azu pisac, że są na 99,9% pewni, że to arka noego? znaleźli jakąś tablice "ARKA NOEGO" czy cos, że są tacy pewni? czy chodzi po prostu o tą PRZYPUSZCZALNĄ wielkośc tego czegoś w tej górze akurat w tym konkretnym miejscu? Po prostu takie wiadomości powinny byc ogłaszane jak ma sie na prawdę 99% pewności, a nie tak jak teraz..... co za lód :|
 • 0

#15

Lia.
 • Postów: 412
 • Tematów: 6
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ktoś uznający to za Arkę Noego w 99,9% nie powinien nazywać siebie naukowcem, a tym bardziej uważać się za osobę wiarygodną - takie jest moje zdanie.
 • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u