Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stevie Starr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

vito1412.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

"Stevie Starr is a performance artist who refers to himself as a professional regurgitator. His act consists of swallowing various items (lightbulbs, balloons, nails, billiard balls, dry sugar, goldfish) and regurgitating them. He has never described exactly how this is done, and the implausibility of some of his regurgitations have led some to believe that he is an illusionist.[1] Starr has appeared on many television shows, with several appearances on each of the Tonight Show with Jay Leno, Late Show with David Letterman, and Late Night with Jimmy Fallon. Starr has a busy international touring schedule for his longer solo act.[2]

According to his live act and official biography,[2] Starr grew up in Glasgow, Scotland in a children's home. He claims to have developed his talent in order to hide money. Starr claims to be the world's only "professional regurgitator", though similar acts do exist in modern and historical performance related to the geek show tradition.[citation needed]

Stevie auditioned for Britain's Got Talent, appearing on an episode which broadcasted on Saturday 24th April, 2010. His act consisted of swallong five half doller coins, each with a number, 1 to 5, as well as a billiard ball. He was promoted to the next round"
http://en.wikipedia....ki/Stevie_Starr

Regurgitacja - bierne przesunięcie treści pokarmowej z żołądka do przełyku, bez odruchu wymiotnego. U niemowląt wiąże się z ulewaniem się pokarmu poza jamę ustną. Zjawisko wykorzystywane przez niektóre zwierzęta (m.in. ptaki i ssaki drapieżne) przy karmieniu potomstwa. Rodzic (zwykle matka) może w ten sposób dostarczyć swoim młodym pokarm przyniesiony ze znacznej odległości. Nadtrawiony pokarm, który w wyniku regurgitacji znalazł się w przełyku jest przez zwierzę bez trudu ulewany na zewnątrz i może zostać spożyty przez młode. Młode niektórych psowatych są karmione w ten sposób nawet przez kilka tygodni po zakończeniu karmienia mlekiem matki.






Mógłby ktoś wytłumaczyć na czym to polega?

edit AlienGrey
7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na darmowy serwer hostujący lub na serwer własny.

Użytkownik vito1412 edytował ten post 26.04.2010 - 21:54

  • 0

#2

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Steve Starr był w brytyjskim Mam Talent... :/

47-letni Stevie Starr, pseudonim "The Regurgitator" , potrafi połykać duże przedmioty, ale również natychmiast je zwracać. . .nie wiem czy jest sens zamieszczać tu uczestników z Mam talent...po drugie tekst jest nie przetłumaczony. jakiś taki marniutki ten temacik.
  • 0

#3

vito1412.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdybym to przetłumaczył to raczej nikt by się nie doczytał. Jeżeli ktoś może to proszę o tłumaczenie. Po prostu znalazłem dzisiaj film z tą osobą i chciałem się nim podzielić na forum, a nie wiem co ma wspólnego uczestnictwo w mam talent z artykułem na tej strone. Raczej ta osoba do normalnych nie należy a z tego co czytałem to nie jest jakaś sztuczka.

Użytkownik vito1412 edytował ten post 26.04.2010 - 21:57

  • 0

#4

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stevie Starr jest artystą, który określa sam siebie jako profesjonalnego "zwracacza". Jego przedstawienia polegają na połykaniu różnych przedmiotów (żarówek, balonów, igieł, kul do bilarda, suchego cukru, złotych rybek) oraz ich zwracania. Nigdy dokładnie nie wyjaśnił w jaki sposób jest zdolny to robić. Niektóre przedstawienia wyglądają nieprawdopodobnie a co za tym idzie część osób wierzy, że Stevie jest iluzjonistą.

Starr występował w wielu programach telewizyjnych, kilkukrotnie u każdego z showmanów takich jak: Jay Leno, David Letterman, Jimmy Fallon. Starr ma napięty harmonogram swoich solowych występów.

Nawiązując do jego aktu urodzenia i biografii możemy stwierdzić, że dorastał w Glasgow w Szkocji w domu dziecka. Twierdzi, że jego talent wziął się ze sposobu ukrywania pieniędzy, który niegdyś opracował. Starr twierdzi również, że jest jedynym "profesjonalnym zwracaczem" na świecie mimo iż istniały podobne przedstawienia w teraźniejszym i historycznym czasie.

Stevie zgłosił się do programu Brytyjczycy Mają Talent, wystąpił w odcinku, który został wyemitowany w sobotę 24 Kwietnia 2010 roku. Jego przedstawienie polegało na połknięciu 5 ponumerowanych pół dolarówek oraz kuli bilardowej oraz zwróceniu ich. Jego show zapewnił mu awans do kolejnej rundy programu.


Na mnie ten człowiek zrobił niezłe wrażenie, po raz pierwszy coś takiego widziałem. Szczególnie przypadł mi do gustu numer z cukrem... nie wiem jak to jest możliwe... Może ten człowiek tak jak krowa ma kilka żołądków? :)

Dowcipas też z niego niezły - mówi, że jego zdolnościami zainteresowali się Kolumbijczycy :)

Użytkownik RafalD edytował ten post 26.04.2010 - 22:20

  • 1

#5

vito1412.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe że cukier to uszustwo (np. połknął wcześniej cukier w woreczku). Ktoś zauważył w 3 linku (Jay Leno) że po niektórych numerach Stevie coś połyka. Chodzi mi dokładnie o 4:06,6:14.

Użytkownik vito1412 edytował ten post 27.04.2010 - 14:53

  • 0

#6

RafalD.
  • Postów: 202
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się zastanawiałem jeszcze z kolejnością wypluwanych monet - za każdym razem (I w "Mam Talent" i u Jaya Leno) jako pierwszą wypluwał tą samą monetę. Być może jest to tez taki trochę trick - pierwszą wypluwamy monetę ze środka numerowaną z jednej strony a kolejne mogą być numerowane z dwóch stron - wtedy na 2 monetach mamy 4 cyfry i wystarczy tylko odpowiednio odwrócić je do publiczności. Ale w tym przypadku Jay Leno czy jakaś obsługa tego show, zapewne wiedziała by że to po części iluzja
Również zauważyłem, że gość coś połknął ale zrobił to na tyle niedyskretnie, że stwierdziłem, że może po tych rybach jakiś odświeżacz czy coś :)

Coś jeszcze mnie zastanawia - żołądek jest wypełniony jakimś tam płynem więc monety nie powinny wydawać dźwięku a cukier nie powinien zostać wypluty suchy. Być może te przedmioty w ogóle nie trafiają do żołądka?

Użytkownik RafalD edytował ten post 27.04.2010 - 14:21

  • 0

#7

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Grubymi nićmi szyte. Nic nie przesądzam ale wydaje mi się że to b.dobry iluzjonista... Nie wiem czy to możliwe ale ma taką wielką buzię ;p że może ma tak schowany jakiś woreczek do którego trafiają przedmioty bądź tak jak wcześniej mówiliście wypadają stamtąd duplikaty. To tylko przypuszczenia.
  • 0

#8

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba jakiś rok temu na Shoutbox' ie zapodałem link (Dokładnie ten link) z jego filmikiem:) , ale nie wpadłem na pomysł żeby o nim napisać temat. No gościu jest niesamowity, jak zasysa kule do bilarda to aż ciarki przechodzą..
  • 0



#9

olorin.
  • Postów: 222
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedna z najlepszych iluzji jakie w życiu widziałem, tak iluzji, bo zwyczajnie nie wierze że nie ma w tym wszystkim jakiegoś triku:)). Może i koleś ma jakiś woreczek na przełyku gdzie te przedmioty trafiają, ale to łączenie obrączek czy połykanie cukru (zwróćcie uwage na to jak on ten cukier połyka, a raczej zasysa, jemu w buzi nie pozostaje nawet malutki okruch cukru:), popijanie wodą, a następnie zwracanie go w stanie nienaruszonym, to zwyczajnie podpada pod iluzje. Super!

edit:
Zwróćcie także uwagę na ruchy jego dłoni, palców, to bardzo typowy ruch dla iluzjonistów. Koleś potrafi dobrze odwracać uwagę od tego co robi.

Użytkownik olorin edytował ten post 27.04.2010 - 14:47

  • 0

#10

vito1412.
  • Postów: 6
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe że jest to spowodowane przez chorobę lub jakiś wypadek, dzięki któremu ma dzurę w okolicy gardła i po przechyleniu tułowia przedmioty tam wpadają.

Użytkownik vito1412 edytował ten post 27.04.2010 - 14:49

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych