Skocz do zawartości

Szanowni Państwo, proszę pamiętać o ciszy wyborczej obowiązującej w okresie od północy w piątek 19 października do godz. 21:00 w niedzielę 21 października. 

Talmud Jmmanuel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus
  • Tematów: 0

Napisano

• 1

magielg7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeczytałem całość, na co zeszło mi prawie 8 godzin. Jak dla mnie ten przekład jest o wiele bardziej realny niż ten w kultach religijnych
  • 0

ArieS
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka dobrych lat temu w Wyborczej był dodatek z tekstem odnalezionej Ewangelii Judasza. Po pierwsze był niekompletny (a był to wtedy najnowszy i najdokładniejszy przekład i pomimo tego nie wszystko dało się odczytać) a po drugie jednak w sporej ilości miejsc kompletnie inny.Ciekawe ilu Judaszów jeszcze było uczniami Jezusa i będącymi jego umiłowanym i uczniami ^^

Poza tym tekst tej Ewangelii powyżej w kilku miejscach mi śmierdzi... Zwoje zostają znalezione i przetłumaczone akurat wtedy kiedy ponoć to Jezus mówi, że prawda o jego naukach przyjdzie 'dwakroć po tysiąc lat po nim'. Może i rzeczywiście dokładnie znał przyszłość albo to tylko chwyt marketingowy autora translacji, starającego się uchodzić za jednego z dwóch ludzi, którzy bedą próbowali oświecić świat o prawdziwych naukach Chrystusowych.
  • 1

Guy Fruit
  • Tematów: 3
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Mi tez smierdzi ta ewangelia szczegolnie niektorymi wyjasnieniami zupelnie jakby to nie mowil Jezus tylko osoby tlumaczące ,ktore co nie co swojego wrzucili.Poza tym to nic nowego bo przeciez w ewangelii Marcjona czy też w 5 ewangelii zycia doskonalego jest wytlumaczona historia bardzo podobnie.Tylko mowie cos mi sie tu nie podoba z tymi wyjasnieniami miedzy innymi takimi jak dal kolega w poscie wyzej.
  • 0

magielg7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie najbardziej dobił tekst, że kobieta może spać z kobietą i że to nie jest grzech :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u