Skocz do zawartości


Smoleński kredyt.


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Właśnie oglądałem wiadomości, na Polsacie. Słuchy chodziły, lecz teraz już nie jest to plotka.
Planowane są nie tylko spore odszkodowania z naszej kieszeni, dla rodzin ofiar. Na początek jakieś 40 tyś za zmarłego. Dalekosiężne plany zakładają pomoc w spłatach kredytów. Tak jest!

[cyt]„ Niedawno większość pobudowała sobie domki”, więc trzeba im pomóc.

Co wy na to?
Mnie już ręce opadają. Jeszcze nie tak dawno czułem „klimat” tej wielkiej tragedii. Teraz już tylko frustrację.

Dopisuję:

Rodziny tragicznie zmarłych w katastrofie prezydenckiego Tu-154M nie pozostaną bez pomocy. Również tej finansowej. Rząd zadecydował, że każda z rodzin, która straciła swoich bliskich pod Smoleńskiem, otrzyma 40 tysięcy złotych.

Specjalna uchwała została podjęta już w poniedziałek 12 kwietnia, ale dopiero teraz Centrum Informacyjne Rządu podało tę informacje publicznie. Na pomoc rodzinom ofiar rząd przeznaczył z budżetu 3,84 miliony zł.


Źródło

Użytkownik Horror edytował ten post 14.04.2010 - 18:36

  • 0

#2

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja się chyba odetnę od mediów na jakiś czas. Zamiast smutku, narasta we mnie frustracja, kiedy czytam co nowego jeszcze wymyślają.
  • 0



#3

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zawsze może być gorzej... i pewnie będzie...
  • 0

#4

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie bez przesady co się dziwicie. Krzysztof Putra, który zginął w tej katastrofie osierocił 8 dzieci i zostawił nie pracującą żonę. Sam utrzymywał rodzinę. Ja się temu nie dziwię. I rozumiem to. Są to nie tylko rodziny bogatych samorządowców ale też rodziny mniej zamożne.
  • 0



#5

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie żyjemy w cywilizowanym XXI wieku a nie w średniowiecznym ciemnogrodzie. Trzeba sobie pomagać, nawet nikt tego nie odczuje. Wiadomo, że można było te pieniądze przeznaczyć na coś innego, ale sytuacja jest nietypowa, i żadne pieniądze nie są wstanie zastąpić bliskich osób.

Użytkownik pawaw1 edytował ten post 14.04.2010 - 19:23

  • 1



#6 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Każda rodzina, która straciła bliskiego otrzyma 40 tys. zł.


W porządku. To rozumiem. Jak najbardziej. Zgadzam się.
Dodatkowo:

Pokryte zostaną również koszty pochówku. W sumie uroczystości pogrzebowe wszystkich pasażerów feralnego lotu pochłoną 20 milionów złotych. Media donoszą, że rodziny ofiar mogą również ubiegać się odszkodowań w postępowaniu cywilnym.


Drogo jak cholera, ale i to ogarniam bez sprzeciwu.

Ale spłaty kredytów to przegięcie.
Ludzie je zaciągają i giną, choć częściej najnormalniej w świecie nie wyrabiają. Życie.
Sam mam kredyty i gdybym umarł, spłacałaby je moja żona. Jakby nie wyrobiła, to państwo jej nie pomoże.

(powyższe cytaty pochodzą stąd: artykuł jakich wiele

Ludzie bez przesady co się dziwicie. Krzysztof Putra, który zginął w tej katastrofie osierocił 8 dzieci i zostawił nie pracującą żonę. Sam utrzymywał rodzinę. Ja się temu nie dziwię. I rozumiem to. Są to nie tylko rodziny bogatych samorządowców ale też rodziny mniej zamożne.


Takich rodzin jest bez liku. Zakładając tak liczną rodzinę nie wykupuje się polisy na długowieczność. Zawsze może się zdarzyć tragedia. Współczuję, ale od pomocy rodzinom wielodzietnym są odpowiednie instytucje. Oraz znajomi, rodzina, partyjni koledzy. Nie kasa rządowa.

Użytkownik Horror edytował ten post 14.04.2010 - 19:34

  • 0

#7

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie bez przesady co się dziwicie. Krzysztof Putra, który zginął w tej katastrofie osierocił 8 dzieci i zostawił nie pracującą żonę. Sam utrzymywał rodzinę. Ja się temu nie dziwię. I rozumiem to. Są to nie tylko rodziny bogatych samorządowców ale też rodziny mniej zamożne.


Idąc tym tokiem myślenia, powinno się wypłacać taką kwotę rodzinie każdego zmarłego. Bo nie oszukujmy się, codziennie giną setki osób, codziennie całe rodziny tracą przez to jedyne źródło dochodów.
  • 0



#8

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prezydent, poseł czy inny urzędnik lecąc na obchody pełnił w tym czasie służbę. Odszkodowanie za śmierć należy się bez dwóch zdań. I tak pewnie każdy ze zmarłych był ubezpieczony na duże sumy w prywatnych firmach, więc rodziny ofiar raczej będą miały z czego żyć.
  • 0



#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdyby Moskwa wystawiła nam rachunek za wszystkie koszty......

Teraz nie wypada, ale może przyjdzie na to czas.
  • 0

#10

Jeden_z_Wielu.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tymi wypłatami dla rodzin...... Tłumaczycie Pana Putrę, że miał 8 dzieci i żone na utrzymaniu, miał 53 lata, jakby umarł np. na zawał to co? też byśmy to spłacali? To nie jest wytłumaczenie. Tak w ogóle było trzęsienie ziemi w Chinach i TRAGICZNIE zginęło około 400 osób... W TV nic o tym nie słyszałem ;/ Dowiedziałem się od kumpla. Wracając do wypłat... Jeden przykład... Górnicy ;]. Czy ktoś może mi napisać, ile pomocy państwa dostały rodziny TRAGICZNIE zmarłych górników?
  • 0

#11

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Napiszę tylko tyle, lot tym samolotem nie był ubezpieczony, a wszystkie linie lotnicze się ubezpieczają na wypadek katastrofy. Wyobraźcie sobie teraz jak wszystkie rodziny ofiar występują o odszkodowania, bo takie prawo mają. Jestem przekonana, że wielkość zasądzonych odszkodowań będzie bardzo wysoka.
  • 0



#12

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ktoś może mi napisać, ile pomocy państwa dostały rodziny TRAGICZNIE zmarłych górników?

Nie wiem czy od państwa czy nie ale przeglądałam kiedyś papiery mojego taty - górnika (od 2 lat na emeryturze, czytałam to gdy jeszcze pracował) - i wyczytałam w nich, że w przypadku jego śmierci w robocie otrzymamy z mamą 10 tys zł jednorazowej zapomogi.

40 tys zł w porównaniu z tym to nie tak dużo zważywszy na miesięczne pensje osób które zginęły w ostatniej katastrofie i wypłaty zwykłego górniczego "robola".
  • 0



#13

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem że nie był, a to nie oznacza że nie należało się ubezpieczyć, wiem ze to spore koszty niemniej jednak niech dzieciaki tu nie jęczą, bo rodziny mają prawo do odszkodowania i im większa teraz pomoc państwa tym mniejsze ryzyko sądzenia się rodzin o te odszkodowania. Tak czy siak kasę rodziny dostaną, tylko kwestia ile i kiedy pozostaje.
  • 0



#14 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dalekosiężne plany zakładają pomoc w spłatach kredytów.

Pomoc w spłacie nie jest tożsame ze spłatą należności za dłużnika przez państwo.
Może ona (ta pomoc) polegać na tym, że państwo da tym osobom kredyt nieoprocentowany aby mogli spłacić bankowy.
Podatnicy zapłacą zatem odsetki a nie cały kredyt.
  • 0

#15

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziś w TV coś nadmienili, że Wdowa po Putrze nie ma dostępu do środków finansowych bo nie ma pełnomocnictwa :/ Szczerze mnie to zasmuciło, tyle dzieci na karku i nie pomyślał by żonę zabezpieczyć ?

Małżeństwa powinny mieć wspólny majątek tym bardziej przy tylu potomnych.

Użytkownik Xellos edytował ten post 15.04.2010 - 10:32

  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych