Skocz do zawartości
Zdjęcie

Tajemnica Samolotu 101


2351 odpowiedzi w tym temacie

#481

nosky.
 • Postów: 37
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to głupie... Może przeoczyłem posta w którym ktoś na to zwrócił uwagę (jeśli tak to przepraszam)... ale... Postanowiłem dzisiaj całkowicie zapomnieć o temacie "wypadku" TU-154. Zabrałem córeczkę na działkę i postanowiliśmy posadzić drzewka - co w efekcie jak wiadomo wiązało się z przyjęciem przez mój niedorozwinięty mózg (jak to ktoś zauważył - padają tu głupie głupie pytania a część z tu piszących się tylko czepia...) zbyt dużych ilości tlenu, co jak wiadomo - dla mieszczucha jest zgubne...

Będąc na "tlenowym haju", dwa ziarenka które wydają grzechoczący odgłos w mojej czaszce, trafiły na siebie (czasem to się zdarza, rzadko bo rzadko ale czasem... :-) ) i przypomniały mi relację na żywo z katastrofy. Nie rozumiem dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałem (nie no... kłamię... oczywiście że rozumiem - to nie był jeszcze ten moment na zderzenie się fasolek!) ale:

Dlaczego w mediach podawano co jakiś czas zmienną ilość osób które leciały samolotem podając przy tym że te xxx (czyli wszyscy) osób zginęło?
Rozumiem że jak nikt nie przeżył, po długich poszukiwaniach i weryfikacji listy podaje się liczbę z listy pasażerów i tyle, ale - tak wczesne info o tym że zginęli wszyscy, plus rozbieżności w ilości pomiędzy 80 a 130 osób jakoś nie pozwalają mi nad tym przejść obojętnie - w imię wiary w media "bo tak mówią spece".

Może to i głupie pytanie, ale mam wymówkę... W końcu byłem na "tlenowym haju"... ;-)

Użytkownik nosky edytował ten post 17.04.2010 - 22:54

 • 0

#482 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
 • Tematów: 0

Napisano

Pietruczuk został wyśmiany przy dziennikarzach - padły również 'inwektywy' w postaci "tchórza". Ganiali go po prokuraturach, chłop miał depresję i musiał się z tego leczyć. Kiedy Klich próbował załatwić jakoś sprawę, śp. Gosiewski starał się go udupić.


śp. Protasiuk wcale nie musiał być specjalnie pod 'presją' fizycznie wypowiedzianą przez prezydenta w czasie lotu. Wystarczyło wspomnienie, czy też doświadczenie tego co się stało, a podejrzewam, że zdawał sobie sprawę z rangi Katyńskich uroczystości i z tego jak zależy na dotarciu na czas śp. Lechowi Kaczyńskiemu.


Rozumiem że jak nikt nie przeżył, po długich poszukiwaniach i weryfikacji listy podaje się liczbę z listy pasażerów i tyle, ale - tak wczesne info o tym że zginęli wszyscy, plus rozbieżności w ilości pomiędzy 80 a 130 osób jakoś nie pozwalają mi nad tym przejść obojętnie - w imię wiary w media "bo tak mówią spece".

Na mój rozum:

- 87 osób było na liście (która nie uwzględniała załogi i obsługi)
- 96 to pełna ilość osób - osoby z listy + załoga i obsługa
- 130 osób - gdy nie wiedzieli ile osób było na pokładzie, media założyły, że mógł być tzw. full osób na pokładzie

Użytkownik Razor edytował ten post 17.04.2010 - 22:57

 • 0

#483

Konsternacja.
 • Postów: 7
 • Tematów: 0
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Pazi
Święcące żarówki na pniakach w lesie, a w tle rozbite kawałki wraku samolotu. Miejsce gdzie tych żarówek nie było... to zostało dzisiaj około 20 wyemitowane na TVP1 - dla Ciebie powinno to być przekonujące w końcu podały to media do których masz zaufanie.

@Razor

Nie sądzę by Lech Kaczyński po raz kolejny narażał się na podobne inwektywy jak po Gruzji zwłaszcza, że okoliczności są inne. W Gruzji pilot obawiał się zestrzelenia stąd słowa Prezydenta, że nie powinien być lękliwy. W obecnej sytuacji "wystąpiły podobno" (jak siać to siać teorie) warunki atmosferyczne, z którymi odwaga czy tchórzostwo niewiele mają wspólnego. Poza tym na pokładzie oprócz jego małżonki byli też sędziwi przedstawiciele Rodzin Katyńskich i inni posłowie. Inne okoliczności i inne priorytety dlatego też nie myślę, że był nacisk z góry.

@nosky

Również zauważyłam, że najpierw podawano 88 osób później 132. Jednak w tym przypadku wydaje mi się, że agencje rosyjskie pomyliły zestawy gości. Wie ktoś może ile osób leciało z Tuskiem te parę dni wcześniej? [Nawiasem mówiąc, jeśli strona rosyjska wiedziała kto leci tutkiem to kolejna przesłanka do kreślenia teorii. (A pewnie wiedziała góra kto do niej zlatuje chociażby z netu)].


Gdzieś mi uciekł stenogram z posiedzenia tego zespołu nadzwyczajnego z Putinem na czele czy jak tam to zwał. Jak tylko znajdę to dam linka, w każdym razie z niego wynika po
1. Że różnica czasu między Moskwą a Warszawą to 1 h i 54 minuty - bo u nich samolot rozbił się równo o 10.50

2. Że mają "teleportery" [szydera], ponieważ o 10.51 byli już na miejscu zdarzenia

3. Że monter TVP Wiśniewski (ten co pierwszy filmował miejsce wypadku) był pijany bo delegacja oczekująca na lotnisku ani nie słyszała w ogóle silników samolotu, a tym bardziej go nie widziała. A mgła wtedy była "tak gęsta, że na 100-150 metrów" nic nie było widać. Tymczasem Wiśniewski i widział przechylonego Tupolewa i jego problemy.

@Tropiciel

Tekst Julii Łatyniny trafiający w sedno poza tą "mgłą" wg mnie. Wskazuje na naciski, jednak może to byc spowodowane zwykłą obawą jako, że dziennikarze dysdenci giną w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach w Rosji.

Użytkownik Konsternacja edytował ten post 17.04.2010 - 23:44

 • 0

#484

rudnickir.
 • Postów: 30
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Pietruczuk został wyśmiany przy dziennikarzach - padły również 'inwektywy' w postaci "tchórza". Ganiali go po prokuraturach, chłop miał depresję i musiał się z tego leczyć." gdzie to wyczytałeś? :)

Tutaj cytat z września "Tym razem Grzegorz Pietruczuk wiózł Kaczyńskiego do Nowego Jorku. I - w odróżnieniu od sierpniowego lotu do Gruzji - teraz prezydent nie będzie mógł już nazwać pilota lękliwym, bo ten bez problemów doleciał do celu."

Rozumie że wg Ciebie leczony pilot i załamany tym , że dziennikarze stwierdzili -pilot nie powinien być lękliwy- lata nadal samolotem rządowym ?Zmień może źródło informacji -nie było żadnego śledztwa, stwierdzono że pilot działał zgodnie z procedurami i za to dostał medal .
 • 0

#485

Vooor.
 • Postów: 6
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:o
Przed chwilą mod napisał mądrego posta, który dręczył mnie od jakiegoś czasu, moim zdaniem post byl ciekawy, 14 kwietnia została dodana taka informacja :
http://www.radiozet....em-prokuratury/

wyniki ekspertyzy miały byc znane za 2dni, jutro jest już 5 i cisza, czyżby ktoś coś w nim znalazł i bał się tego ujawnic?
 • 0

#486

Konsternacja.
 • Postów: 7
 • Tematów: 0
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu repeta do teorii:

http://silverrebel.l...385.html#cutid1

Godzina 18.12 czyli nasza 16.18 (uporczywie potrzymam sie tych 6 minut mniej)

Lądowanie An-72 w Smolensku (tym przyleciał Putin?), ostatnie zdjęcie taki fajny samochodzik coś jak przenośny lokalizator. Gdzie był jak lądował Tupolew? Być może stał pod lasem w cieniu drzew by ochronić sprzęt przed upalnym wiosennym słońcem.

@Voor

Na odpowiedź to my poczekamy gdyż musi być taka by ludzie ją przełknęli bez zadławienia. Na dodatek jest jeszcze opcja, że teraz są te ciężkie dni i a nuż się nie upomną "oszołomy". Tzn. np. ja. Chociaż można mnie spokojnie nazwać komuchofobem, ale raczej nie rusofobem gdyż nie mam nic przeciw narodowi i ludziom jako takim.http://fakty.interia...krzynek,1463092

Eksperci ustalili, że taśma z zapisem parametrów lotów przemieściła się wewnątrz "czarnej skrzynki"- przecież czarne skrzynki w kolorze pomarańczowym są odporne na czynniki zewnętrzne. To w jaki sposób i dlaczego wewnątrz akurat tej coś się przemieściło. Kolejny "wypadek przy pracy"? Czy przypadkiem rachunek prawdopodobieństwa nie zaczyna wariować?

Użytkownik Konsternacja edytował ten post 18.04.2010 - 00:25

 • 0

#487

Wojteo.
 • Postów: 5
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

NapisanoW 1:42 - 1:47 pod prawą stroną lewego koła widać jak mężczyzna po prawej dostaje czymś i leje się dużo krwi. Upada. To widać bardzo dokładnie. Natomiast mężczyzna po lewej w kilku ostatnich klatkach obraca się lub coś w tym stylu. (Jakby chciał uciekać)
Przypatrzcie się. Odtwórzcie to parę razy patrząc się pod koła, na pewno to zauważycie.

Użytkownik Wojteo edytował ten post 18.04.2010 - 00:32

 • 0

#488

Tropiciel.
 • Postów: 181
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś dał filmik znany wszystkim na YT z napisami. Teraz i ja zaczynam słyszeć na tle kroków kamerzysty owo "USPOKÓJ SIE!"
Co to znaczy siła sugestii... :)

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 18.04.2010 - 00:29

 • 0

#489

Konsternacja.
 • Postów: 7
 • Tematów: 0
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://filipstankiew...sze-watpliwosci

Tutaj dodatkowo wszystko zebrane do kupy z róznych blogów, for, artykułów i gazet
Nie będę wklejać bo szkoda chyba spamić tutaj.


@Tropiciel

Widziałam tylko, że chyba jednak nie umiem podkręcić tak żeby zobaczyć i usłyszeć. Strzały tak, śmiech tak, słyszę nawet nie zabijajcie nas ale równie dobrze może to być po rosyjsku i zniekształcone. Fakt białą osobę sugestywnie również widzę i coś co ponoć zeskakuje z kadłuba.

A teraz rozbiór. Można zakładać, że przerażony, a na pewno wstrząśnięty przechodzień czy też kierowca (pasażer) - szosa w pobliżu nad którą przelatywał samolot starał się sfilmować to co widział. Machanie troszkę później tym fonem komórkowym może świadczyć o tym, że to było nie do ogarnięcia i dość chaotyczne z próbami skupienia się na detalach. Stąd zatrzymania chwilowe w niektórych miejscach, co z kolei może świadczyć o tym że było tam coś wartego uwagi (np. biała postać).
Apropos tego że zwiał i opublikował. O ile słowa kamerzysty: "Ni ch.. siebie" są doskonałe słyszalne i wyraźne o tyle pogłos w tle jest niewyraźny, a to może świadczyć o tym że jednak była co najmniej kilkunastometrowa odległość. Co można zauważyć gdyż kamerzysta starał się chować za tymi miernymi drzewkami. A w tami przypadku mógł zostaćnie zauważony i dlatego udało mu się zwiąć po tym 1.5 minutowym niespełna nagraniu.

Użytkownik Konsternacja edytował ten post 18.04.2010 - 00:44

 • 0

#490

Tropiciel.
 • Postów: 181
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:o
Przed chwilą mod napisał mądrego posta, który dręczył mnie od jakiegoś czasu, moim zdaniem post byl ciekawy, 14 kwietnia została dodana taka informacja :
http://www.radiozet....em-prokuratury/

wyniki ekspertyzy miały byc znane za 2dni, jutro jest już 5 i cisza, czyżby ktoś coś w nim znalazł i bał się tego ujawnic?Piszą, że niby ujawnią dopiero po pogrzebie. To znaczy że coś na tym filmie jest, co może podgrzać atmosferę uroczystości pogrzebowych. Jeżeli prymitywne darmowe programiki pozwalają na zobaczenie tam tylu ciekawych rzeczy to co dopiero profesjonalne laboratoria i najlepsi spece umieją z tego wydobyć...
No i teraz pytanie: czy prokuratorzy wojskowi bardziej cenią sobie honor munduru i Polaka czy też będą woleli ukryć prawdę?
A może coś ciekawego pokaże się jeszcze na YT?


/.../

A teraz rozbiór. Można zakładać, że przerażony, a na pewno wstrząśnięty przechodzień czy też kierowca (pasażer) - szosa w pobliżu nad którą przelatywał samolot starał się sfilmować to co widział. Machanie troszkę później tym fonem komórkowym może świadczyć o tym, że to było nie do ogarnięcia i dość chaotyczne z próbami skupienia się na detalach. Stąd zatrzymania chwilowe w niektórych miejscach, co z kolei może świadczyć o tym że było tam coś wartego uwagi (np. biała postać).
Apropos tego że zwiał i opublikował. O ile słowa kamerzysty: "Ni ch.. siebie" są doskonałe słyszalne i wyraźne o tyle pogłos w tle jest niewyraźny, a to może świadczyć o tym że jednak była co najmniej kilkunastometrowa odległość. Co można zauważyć gdyż kamerzysta starał się chować za tymi miernymi drzewkami. A w tami przypadku mógł zostaćnie zauważony i dlatego udało mu się zwiąć po tym 1.5 minutowym niespełna nagraniu.W wersji puszczanej w ruskiej TV (tej ocenzurowanej) widać że film początkowo był dłuższy. Końcowe sceny to tylko nogi tego dziadka, widać ża spylają po jakiejś drodze aż się kurzy. :) Coś musiało tam im nieźle napędzić stracha.

"Pietruczuk został wyśmiany przy dziennikarzach - padły również 'inwektywy' w postaci "tchórza". Ganiali go po prokuraturach, chłop miał depresję i musiał się z tego leczyć." gdzie to wyczytałeś? :)

Tutaj cytat z września "Tym razem Grzegorz Pietruczuk wiózł Kaczyńskiego do Nowego Jorku. I - w odróżnieniu od sierpniowego lotu do Gruzji - teraz prezydent nie będzie mógł już nazwać pilota lękliwym, bo ten bez problemów doleciał do celu."

Rozumie że wg Ciebie leczony pilot i załamany tym , że dziennikarze stwierdzili -pilot nie powinien być lękliwy- lata nadal samolotem rządowym ?Zmień może źródło informacji -nie było żadnego śledztwa, stwierdzono że pilot działał zgodnie z procedurami i za to dostał medal .Ludzie jak coś wymyślą... :)
No przecież gdyby chłop popadł w depresję i leczył się u psychiatry to wskutek choroby i zażywanych leków mógłby sobie na jakikolwiek samolot tylko przez płot lotniska popatrzeć.
Ludzie zażywający antydepresanty nie powinni prowadzić auta a co dopiero samolotu z prezydentem na pokładzie.

Jeszcze jedna sprawa mi się nasunęła... a właściwie została mi nasunięta w mailu podesłanym na priv przez czytelnika który chce pozostać anonimowy... Otóż mówi się nam, iż samolot koziołkował i opadł na plecy w wyniku zahaczenia lewym skrzydłem o ziemię. Zatem koła powinny być czyste, prawda?
Tymczasem na zdjęciu satelitarnym (tym w wysokiej rozdzielczości ) widać wyraźnie 2 głebokie i równoległe bruzdy w ziemi przed rumowiskiem szczątków. Czyli jakby podwozie jednak dotknęło ziemi... w dodatku szczątki podwozia są dokładnie na przedłużeniu bruzd.
Do czego zmierzam - gdyby lądował normalnie, to koła powinny być ubłocone. Tymczasem dziś gdy pokazywali szczątki samolotu w TV już składane na płycie lotniska, to koła były czyste - wyraźnie widziałem. Czyli jakby zgoda z wersją oficjalną i zapomniałem o mailu który do mnie dotarł - ot, kolejny fałszywy trop.
Ale sprawa pozycji lądowania wraca, bo co mam myśleć o tym zdjęciu?

Dołączona grafika

Czy koła są w błocie czy po prostu czarna guma w mocnym słońcu tak wyszła?
Bo mi te koła wyglądają na ewidentnie ubłocone a to czarne na nich to osmalenie.
Jak to pogodzić z faktem że koła pokazywane dziś w telewizji na 100% były czyściutkie???
Co sądzicie o opinii, że pilot do końca wykazał się max kunsztem i lądował w prawidłowej pozycji, lecz nie zdążył schować podwozia do lądowania "na brzuchu"?
I teraz 2 wersje:
1/ Podwozie zaryło w grząski teren powodując kapotaż i kompletne zniszczenie maszyny
2/Nie jest tam tak znów grząsko - lądowanie się udało ale samolot i tak jest w strzępach, bo co innego było przyczyną jego rozerwania

Użytkownik Tropiciel edytował ten post 18.04.2010 - 02:04

 • 0

#491

BadBoy.
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Terroryści z FSB mordują Prezydenta przy użyciu broni EMP


The Romaniam Global News, jako jedyne w Rumuńskich mediach informowało o ataku międzyanrodowych rosyjskich terrorystów FSB na samolot Polskiego Prezydenta w Smoleńsku, w którym zginęła cała Polska elita. Rumuńskie agencje powołują się na źródła w strukturach bezpieczeństwa NATO. Raport nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale zwiększająca się liczba dowodów, potwierdza że Rosjanie faktycznie wyeliminowali przywództwo Polski w najokrutniejszym przestępstwie tego stulecia.

Okoliczności były wyjątkowe dla Rosji. Jeszcze nigdy tylu wrogów Rosji, nie siedziało w jednym samolocie, nad jej terytorium lub blisko bazy wojskowej wyposażonej w systemy broni elektrycznej i elektromagnetycznej. Była to szansa jakiej były oficer KGB Vladimir Putin nie mógł przegapić.

Mordować przeciwników to ABC filozofii służb specjalnych w Carskiej Rosji, pozostało to nienaruszone aż do dzisiaj. Dla FSB, GRU, SVR i innych Rosyjskich tajnych służb była to rutynowa operacja, którą technicznie nazywają „anihilacją antyrosyjskich polityków i przywódców wojskowych wrogiego kraju”

Rosjanie donoszą o „błędzie ludzkim” a inne Rosyjskie kampanie dezinformacyjne nie mogą zataić faktu nagłej i całkowitej awarii wszystkich systemów na pokładzie samolotu i uwolnić Rosję od wszelkich podejrzeń, że zniszczyli samolot w ataku terrorystycznym.

Jest to przestępstwo za które Moskwa będzie płacić przez jeszcze wiele lat. Rosyjscy terroryści państwowi wstępnie chcieli zlikwidować Prezydenta i jego brata, byłego ministra Jarosława Kaczyńskiego, ale ten nie wsiadł do samolotu z powodu choroby matki.

Jarosław Kaczyński prawdopodobnie będzie następnym prezydentem Polski.

Aktualnie, ludzie świadomi nie mogą być ogłupiani przez Rosyjskie kampanie dezinformacyjne które rozpoczęto po tragedii, pośrednio potwierdzając podejrzenia Romanian Global News.

Rumuński program telewizyjny Zilei B1 TV, pokazał program o tragedii z Caesar’em Osiceanu jako prowadzącym. Rosyjska wersja wydarzeń jest sprzeczna z informacjami nabytymi przez Romanian Global News.

Polskie media w tym czasie zajęte są pogrzebami zamordowanym przez Rosjan polityków w katastrofie lotniczej, aniżeli zadawaniem niewygodnych pytań.

„Wstępna analiza rozmów wskazuje że 26-letni samolot był w dobrym stanie technicznym” – donosi news.pl

Wstępnie, media spekulują że do tragedii mogło dojść z powodu złego stanu technicznego zrobione w Rosji, Polskiego samolotu. Zauważając że przez ostatnie 40 lat, 60 takich samolotów się rozbiło. Z czego sześć z nich w ostatnich 5 latach. Szef produkcji w fabryce Tupolev Alexei Gusev powiedział że samolot był niedawno gruntownie remontowany jak i jego silniki.

Kontrolerzy ruchu lotniska w Smoleńsku, doradzali polskiemu pilotowi by nie lądował ze względu na gęstą mgłę ograniczającą widoczność.

Sugerowali oni, by pilot lądował na lotnisku w Mińsku lub Moskwie. Pilot Arkadiusz Protusiak, zignorował rady kontrolerów rosyjskich i próbował lądować w Smoleńsku. Podobno próbował lądować aż 4 razy.

Kolega zmarłego pilota, Tomasz Pietrzak, który wielokrotnie latał rosyjskimi samolotami, powiedział że nie ma dotychczas żadnego dowodu na to , że Protasiak naprawdę próbował lądować cztery razy w Smoleńsku.

Katastrofa samolotu prezydenckiego, spowodowała śmierć wszystkich 96 pasażerów w sposób niewytłumaczalny z powodu wyrafinowanego wyposażenia elektrycznego samolotu i doświadczenia pilotów.

Źródłą w Polskim ministerswie obrony, w Warszawie donoszą wyłącznie do Romaniam Global News, że Rosjanie prowadzili eksperyment z bronią elektromagnetyczną w przeszłości w przestrzeni lotniska wojskowego, gdzie samolot Prezydencki próbował lądować.

W 2008 roku, Moskwa twierdziła że stworzono najpotężniejszą broń wszechczasów, znaną jako EMP (elektromagnetic pulse). Rosyjska gazeta Pravda donosiła :

„Olbrzymia moc miliardów wat jest generowana, a sama broń jest wyjątkowo małych rozmiarów. Innowacje w elektromagnetycznych sygnałach emitowanych przez broń jest krótsza, ale wyjątkowa potężna”, powiedział Gennedy Mesyats, wice Prezydent Rosyjskiej Akademii nauk i dyrektor Instytutu Fizyki labadev.

„Tak mała broń nigdy nie była stworzona w przeszłości a jednocześnie jest wyjątkowo potężna. Są podobne urządzenia, stworzone podczas zimnej wojny ale ich rozmiar był ogromny. Nasze urządzenie jest 10 razy potężniejsze od jakichkolwiek broni stworzony zagranicą” Powiedział Mikhail yaladin, naukowiec kredytowany za stworzenie elektromagnetycznej superbroni.

Wszystkie elektroniczne urządzenia, przestają działać w pobliżu elektromagnetycznego urządzenia, kiedy generator jest uruchomiony. Urządzenie było pokazane w Yeketerinburgu. Według Rosyjskich naukowców wojskowych jej efekty są podobne do uderzenia piorunem lub wybuchu nuklearnego. Broń została nazwana Nika, po Greckiej bogini zwycięstwa.

Broń tego typu może zakłócić pracę elektronicznego wyposażenia oraz silników każdego samolotu, Polskie źródła wojskowe donoszą do Romaniam Global News. Jest bardzo trudne ją wykryć z powodu krótkiego czasu użycia promienia elektromagnetycznego.

Bracia Kaczyńscy są wśród najmocniejszych obrońców narodowych interesów Polski, zarówno przeciwko Moskwie, Niemcom i Brukseli.
Pod ich przywództwem, jedna z największych siatek szpiegowskich Rosjan była zniszczona przy pomocy Polskich przeciwszpiegowskich. To był największy cios jaki Moska dostała w rejonie Nato.
Nie tylko Rumuńskie agencje nie ufają Rosjanom.

Izraelskie media również nie wierzą rosyjskim wersjom katastrofy samolotu w Smoleńsku. Niektóre inklinują starego stylu Kremlinowskie morderstwo, donosi izrus.co.il.

Wielu analityków wierzy że tragedia została wyreżyserowana przez Kreml, który nienawidził Kaczyńskiego z powodu jego antyrosyjskiej postawy.

10 kwietnia kanał pierwszy Izraelskiej TV jako drugi wspomniał o możliwym udziale Putina w śmierci Polskiego Prezydenta.

Następnego dnia 11 kwietnia, wątpliwości zostały wyrażone w mediach drukowanych.

„Polacy ledwo co wierzą w to że całe przywództwo wojskowe i polityczne zniknęło w wyniku wypadku spowodowanego serią tragicznych okoliczności, defektów technicznych i czynnika ludzkiego” napisał Yediot, Gazeta Ahronot.

Gazeta Ha’aretz dodaje „w pierwszych godzinach po wypadku, możliwość udziału Rosji w wypadku przeważała w Polskich mediach z powodu napiętych stosunków między Kaczyńskim i Putinem”

Gazeta Maariv poszła dalej w artykule pod tytułem „zapach likwidacji”

„Moskwa obiecała przeprowadzić śledztwo, Putin został przewodniczącym komisji, ale jest mało prawdopodobne by prawda ujrzała światło dzienne”

Strona NRG donosi „oskarżenia o zbrodnię w stylu kremlnowskim będzie towarzyszło tej histori przez nadchodzący rok”

Główny polityczny analityk, Atila Somfalvi napisała na swojej stronie w Facebook, że „Rosjanie są głównymi podejrzanymi”

W dniu 12 kwietnia, gazeta Ha’aretz zauważyła że Rosyjska solidarność z Polakami po tragedii w Smoleńsku ma na celu tylko oszukać świat

Departament monitoringu
Kavkaz Center

KavkazCenter
 • 0#492

:::P:::i:::S:::.
 • Postów: 106
 • Tematów: 1
 • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Sumowałem ofiary 9 katasrof samolotu typu TUPOLEW i naliczyłem 983 zabitych od 2001 roku
Na wikipedii są te dane
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tu-154
 • 0

#493

Tropiciel.
 • Postów: 181
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trochę offtop ale warto zobaczyć ten film.
Rosjanie w powietrzu. :) Lot z Moskwy do Sharm El Sheikh

 • 0

#494

MaciekGKS.
 • Postów: 11
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A propos p. Jackowskiego, którego temat był tutaj przytaczany byłbym bardzo ciekaw wyników jego "pracy" przy katastrofie z 10 kwietnia. Ja sam raczej sceptycznie podchodzę do kwestii jasnowidzenia, ale muszę przyznać, że po obejrzeniu kilku filmików na YT jestem w niemałym szoku po tym co zobaczyłem. Być może, któraś z rodzin ofiar wpadnie na podobny pomysł i mając do dyspozycji wymagany element danej ofiary przeprowadzi wizję.
 • 0

#495

balas.
 • Postów: 363
 • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sumowałem ofiary 9 katasrof samolotu typu TUPOLEW i naliczyłem 983 zabitych od 2001 roku
Na wikipedii są te dane
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tu-154


Tu masz pełną listę katastrof Tu-154:
http://www.airdisast...aircraft=TU-154

Zwracam uwagę, że w tej liście na wikipedii mamy jeden przypadek zestrzelanie samolotu przez rakietę przeciwlotniczą (10.04.2001 - nad Morzem Czarnym) i jeden zdetonowania bomby przez terrorystę samobójcę na pokładzie (08.24.2004 - koło Rostowa nad Donem).
 • 0


 


Dodaj odpowiedź  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u