Skocz do zawartości
Zdjęcie

A co Ty powiedziałbyś obcemu?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#1

FCrimson.
 • Postów: 310
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A co Ty powiedziałbyś obcemu?
 
Konkurs mający na celu sprawdzenie, co Ziemianie chcieliby przekazać istotom pozaziemskim wykazał szokujące rezultaty mówi Robert Colvile.


Dołączona grafika 

Przez lata przedstawianych było wiele wyjaśnień dlaczego obce formy życia - jeśli istnieją - nie skontaktowały się jeszcze z Ziemią. Jednak po obszernych badaniach "The Daily Telegraph" może ujawnić prawdziwy powód: Obcy mają zdecydowanie zbyt dobry smak.

Miesiąc temu rozpoczęto konkurs na znalezienie najlepszej wiadomości jaką moglibyśmy wysłać w kosmos, by uczcić pięćdziesiątą rocznicę programu SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) oraz publikacji nowej książki astrofizyka Paula Davisa "Niesamowita Nauka: Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?". Zwycięskie propozycje zostaną ogłoszone w piątek (12.03.2010), a następnie wysłane w kosmos ze stacji w Cornwall.


Spodziewaliśmy się głównie tekstów podnoszących na duchu lub o charakterze duchowym - wiadomości o międzygwiezdnej przyjaźni, pokoju i miłości. Coś w ten deseń. Jednak jak bardzo się myliliśmy! Niemal 1000 sugestii dotarło do nas z całego globu, ale malowały one obraz planety tak żałosny, że nie moglibyśmy winić ET za trzymanie się od nas z daleka.


Więc czego dowiedzieliśmy się o Ludzkości? Po pierwsze jesteśmy okropnymi istotami, które odwaliły kawał dobrej roboty niszcząc własny dom. "
Proszę zabijcie nas teraz ... nie miejcie litości" napisał pewien gentelman z Indii. "Jesteśmy źli i musicie się przed nami bronić". "Trzymajcie się z daleka od tej planety" zgadza się Pamela z Sycylii. "Jedynym celem Ludzkości jest eksploatowanie, znęcanie i niszczenie. Zrobią to samo Wam gdy się o Was dowiedzą. Ludzkość jest najgorszym wirusem we Wszechświecie. Zostaliście ostrzeżeni"

Nick z Calne ujął to równie dosadnie: "
Jeśli już uda Wam się znaleźć sposób by do nas podróżować, nie zawracajcie sobie tym głowy, gdyż prawdopodobnie was wykorzystamy, spróbujemy wysadzić albo gorzej, ukradniemy Waszą technologię, a następnie na Was napadniemy... Życzę miłego dnia"

Rob z Georgii tymczasem był przygotowany by rzucić resztę ludzkości lwom na pożarcie: "Drodzy Obcy, jeśli zdecydujecie się podbić Ziemię, proszę nie zabijajcie ani nie bierzecie w niewolę tych, którzy są w stanie wymienić wszystkich 12 ludzi, którzy chodzili po Księżycu. Jesteśmy jedynymi wartymi przeżycia" Seema z Elgin miała bardzo przekonujący powód dla Obcych, aby nas nie niepokoili: "Jeśli planujecie odwiedzić naszą planetę, proszę wiedzcie, że będziecie musieli usunąć cały metal jaki posiadacie, zdjąć buty, poddać się pełnej kontroli, trzymać wszystkie płyny, żele, areozole w czystych plastikowych butelkach nie większych niż jeden litr, oddać zapalniczki, baterie, spakować dżemy, galaretki (ciasta mogą być wniesione)... A tak, jeszcze jedno, witamy na Ziemi!" A jakby mało jeszcze było negatywnych propozycji, następna głośno i jasno twierdzi, że nawet te cechy Ludzkości, które prowadzą do unicestwienia własnego gatunku są wyjątkowo potrzebne. "Przyjdźcie i się przywitajcie" błaga Doug z Dublina. " Wy już popełnialiście nasze błędy w przeszłości, przyjdźcie i nas przestrzeżcie oszczędzając nam więcej cierpień!"

"
Są nas miliony, a jednak czujemy się wyjątkowo samotni" lamentuje Stacey z Calgary. "Dążymy do tego, aby znaleźć sens w naszym samotnym życiu i być może Wy będziecie w stanie nam pomóc. Odezwijcie się wkrótce."

Bardziej praktyczne podejście zostało podjęte przez Garego z Dagenham: "Sorry, że zwalamy to na Was, ale tak jakby zniszczyliśmy naszą planetę. Jest jakaś szansa żebyśmy zamieszkali z Wami? Mamy piwo."


Dziwnym trafem, nawet Ci, którzy widzieli w Ludzkości dobro postanowili ostrzec naszych pozaziemskich sąsiadów w sprawie jednej konkretnej kwestii. "
Cokolwiek nasze rządy mogłyby zrobić" mówi Joshua z Californii, "my, zwykli ludzie szczerze za to przepraszamy".

"
Cokolwiek zrobicie" zgadza się Richard z Teksasu, "trzymajcie się z dala od Waszyngtonu. Nie znajdziecie tam inteligencji" Michael z Hawaii był równie zgodny: "Ratujcie się! Trzymajcie się z daleka! Mamy polityków!", a Marianna z Devon dokłada swoje brytyjskie dwa słowa: "Jestem pacyfistką, ale jeśli Tories wygra elekcję proszę rozpocznijcie brutalny atak z natychmiastowym skutkiem. To dla Waszego dobra".

Czy Ludzkość spisana jest zatem na straty? Być może nie. Z pewnością nasza duchowa spuścizna pozostanie. Jeden z naszych korespondentów z chęcią położyłby ręce na szybszym od światła statku kosmicznym: "Musi być darmowy, w świetnym stanie, z dożywotnią gwarancją oraz zapasem paliwa, darmowe utrzymanie oraz udogodnienia. Konieczna agielskojęzyczna instrukcja". "Do sprzedania lub wymiany," targuje się twardo Anrew z Albert "na kilka miliardów ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozsądne oferty będą brane pod uwagę! Tylko pick up, nie statek" Karen z Nailsea pomyślała nieco szerzej: "Piękna, niebieska planeta, tętniąca życiem, ulokowana na granicach Drogi Mlecznej. Fantastyczne widoki na Galaktykę andromedy i dalej. Prawdopodobnie najlepsza lokalizacja we Wszechświecie. Jeden bilion bilionów bilionów bilionów ONO. Konieczna gotowość do zajęcia się tutejszą fauną i florą".

Wciąż jednak nagroda za pomysłowość wędruje do Thomasa z Abu Dhabi, który sądzi, że Obcy nie spotkali się jeszcze ze spamem: "
Powodem dla którego się z Wami kontaktuję jest potrzeba pomocy w postaci transferu 5 milionów dolarów amerykańskich do zaufanego banku na Waszej planecie".

Pośród zgłoszonych propozycji była też prośba o odpowiedź na wielkie pytanie dotyczące życia i Wszechświata: "
Czy jest tylko jeden Wszechświat? Czy Wy też myśleliście że jesteście sami we Wszechświecie?" napisała Pani Munro z Nottingham.

Również religia była popularnym tematem. "
Proszę, skontaktujcie się z nami" błaga Dennis z Londynu. "A jeśli bylibyście w stanie potwierdzić, że Wszechświat nie został stworzony prze Boga, rozwiązałoby to wiele spraw tu na dole". John z Preston z kolei odkręca pytanie: "Dwa tysiące lat temu mieliśmy bardzo znaczącą wizytę Syna Stwórcy. Czy Was też już odwiedził?"

Ponad wszystko, propozycje potwierdziły, że nie ważne ile obcych gatunków może się tam znajdować, Ludzkość może równać się z innymi pod względem różnorodności i pomysłowości. "Czy macie okręgi w zbożu na waszej planecie?" pyta Kelvin z Telford. Michael z West Sussex był pewien że tak jest: "Uprzejmie proszę o nie tworzenie kręgów w zbożu na naszej planecie. Międzyplanetarne graffiti nie jest najlepszą formą przedstawienia się, więc proszę o ekspresję w bardziej adekwatną do wagi wydarzenia". Jeden z uczestników chciał zdjęć z obcych uroczystości; inny postanowił zaprosić Obcych na kolację ("Dajcie znać co do preferencji dietetycznych"). Pete z Westcliff wyznał miłość dla formacji 4-4-2 i zapytał jakie jest podejście Obcych do odpowiednika ulubionego przez niego Fabio Capello (trener włoski - piłka nożna). Andrew z Manchester chciał przeprosić za złą jakość telewizji, która jest wysyłana w kosmos, podczas gdy Gavin z Easrbourne był bardziej bezpośredni: "Ok, gadajcie. co zrobiliście z Elvisem?"


W innych propozycjach uczestnicy naszego konkursu ukazali zarówno najlepsze jak i najgorsze elementy Ludzkości - gościnność, agresję, ciekawość. Pierwsze zostało wykazane przez Suzanne z Chigwell: "
Pozdrowienia z Collegu GGSK, Chingwell, Essex. Wpadnijcie do nas któregoś dnia - na dachu jest miejsce do lądowania dla jednego statku kosmicznego. Proszę bądźcie w piątek, kiedy mamy chana i puri na szkolną kolację. Wyjątkowo pyszne." O drugim pisze chris z Brisbane: "Moi nietaktowni sąsiedzi prowadzą całonocne imprezy, które nie mogą być tolerowane. Proszę przylećcie i ich zabierzcie. Jestem przekonany, że będą świetnym materiałem do eksperymentów". I ostatnia cecha podkreślona przez Jeremego z Borehamwood, który oczekuje przybycia obcych z jednego konkretnego powodu: "Gdzieś tam musi być coś lepszego niż moja teściowa"

 

Źródło: So what would YOU say to ET?
Tłumaczenie: 19 marca 2010
Tłumaczenie dla Paranormalne.pl: FCrimson

No właśnie. A co Wy byście chcieli powiedzieć? :mrgreen:


Użytkownik FCrimson edytował ten post 18.03.2010 - 11:28

 • 6#2

Mr. Mojo Risin'.
 • Postów: 988
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, na pewno nie to, że zniszczyliśmy własną planetę, bo to jakaś bzdura. Lub, że jesteśmy wirusem i ich wymordujemy. Jestem pewien, że aż tak bardzo by się od nas nie różnili, raczej żadna kosmiczna utopia społeczeństwa idealnego nie istnieje. Wizje, jakie to supermegainteligentne i kulturalne istoty napotkamy, które nie znają przemocy, kłamstwa czy wykorzystywania innych, tylko hasają po wielkich statkach kosmicznych wysłanych łąkami kwiatów i całują wszystkich w policzek, przy okazji naprawiając wszystkie problemy napotkanych, są... Hm... Głupie i wymyślone zapewne przez głupich ludzi.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 18.03.2010 - 11:36

 • 1#3

voice.
 • Postów: 200
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pierwsza myśl: "All your base are belong to us" ("Wszystkie wasze bazy są teraz pod naszą kontrolą"), czyli klasyk który większość zapewne zna. Druga myśl była raczej ustosunkowana pod względem poważnym, bez żargonu i śmiesznych zwrotów. Z pewnością taka wiadomość musiałaby być zawarta w paru konkretnych zdaniach przedstawiająca nasze wartości. Osobiście powiedziałbym pewnie dużo ale najtrafniej należałoby wspomnieć, że największym bogactwem nie są zasoby ziemskie, tylko prawdziwa miłość, a doświadczając jej stajemy się najbardziej zagadkową istotą we wszechświecie.
 • 0

#4

Ana Mert.
 • Postów: 2348
 • Tematów: 19
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zabawny tekst. W niektórych momentach zaśmiewałam się niemal do łez.
Ale co racja to racja. Lepiej, żeby się do nas nie pchali bo nasze rządy zaczną do nich strzelać bez ostrzeżenia i na tym się skończy wycieczka.
 • 0#5

Eryk87.
 • Postów: 3
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak bym miał rozmawiać z takim to bym mu zadał następujące pytania:

- Czy macie internet ?
- Czy macie frytki ?
- Czy występują u was jakiekolwiek formy agresji ?
- Macie piwo ?
- Macie ładne "dziewczyny"
- Czy można u was studiować ?

Tak poza tym, to artykuł godny polecenia, właśnie czegoś takiego od dawna na paranormalne.pl brakowało, na temat i z humorem ;)
 • 0

#6

livin.
 • Postów: 532
 • Tematów: 11
 • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja bym zapytała o jedno, błagalnym tonem oczywiście. "Czy moglibyście mnie stąd zabrać?"
 • 2#7

The Lantian.
 • Postów: 146
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W celu eksperymentu ;) ?
Śmieszny tekst, fajny, pośmiałem się trochę, tylko na ile w nim prawdy, albo wzięto same "rodzynki" i zrobili z tego pole do pośmiania się. Nie mniej jednak, większość ludzi i tak moim zdaniem nie jest gotowa na taki kontakt. I nie będzie gotowa, zanim nie ogarnie paru spraw.
Gdybym miał taki kontakt i mógł zapytać, zapytałbym :
- w jakim tu celu przybyli, skąd pochodzą
- za kogo nas mają i jak nas widzą
- czy zostawią mi coś by wzywać ich w razie chęci dalszego kontaktu
- czy mają piękne i mądre kobiety, bo to że to w parze nie idzie to oddzielny temat
- i chciałbym by zapewnili mi, że ludzkość powstanie z kolan jeżeli pojmie czym jest świadomość i pole świadomości
- chciałbym zobaczyć jaką naprawdę historię ma planeta Ziemia

wiem, to nie koncert życzeń ;)

Użytkownik Andromedan edytował ten post 19.03.2010 - 02:01

 • 3

#8

antietam.
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chciałbym zobaczyć jaką naprawdę historię ma planeta Ziemia


Dobre pytanie. Sam chciałbym takie zadać, o ile miałbym taką możliwość.
Zapytał bym również czy jest to ich pierwsza wizyta na Ziemi, a jeżeli nie - czy pozostawili po sobie jakieś ślady będąc tu w przeszłości.
 • 0#9

.::Słup::..
 • Postów: 16
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

antietam- Jeśli by się z nami spotkali/porozumieli, byłby to raczej dowód na to, że istnieją. Wierzymy przecież, że odwiedzają naszą planetę od dłuższego czasu, więc pytanie raczej zbędne, ale nie głupie.

Na pewno bym zapytał o początek Ziemi i pierwsze ludy.
 • 0

#10

Ikkus.
 • Postów: 4
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat śmieszny, na niektórych tekstach naprawdę można było się pośmiać. Niestety to pokazuje, jak naprawdę o sobie myślimy. Wiemy że jesteśmy pasożytami, i lepiej by nie przylatywali tu żadni obcy. Tak będzie lepiej dla nich. Szczerze mówiąc wierzę że oni są znacznie bardziej inteligentni od nas, dlatego się jeszcze z nami nie skontaktowali. Nie przylecieli. No cóż, widzimy coś czego nie rozumiemy? Najpierw strzelamy/atakujemy a później zadajemy pytania.

Gdybym ja miał okazje zapytać się o coś obcych były by to takie pytania:
-Jak nas widzicie, czy jesteśmy dla was jak robaki? psy? Czy może równi was?
-Jak długo nas obserwujecie? Czy wiedzieliście o nas już od dawna?
-Czy wszechświat jest pełen innych ras inteligentnych?
-Czy wszystkie rasy które spotkali do tej pory, są tak samo wojownicze i destrukcyjne jak ludzie?
-Czy wierzą w jakieś maniakalne opowiadania osób chorych psychicznie?(tu chodzi o religię)
 • 0

#11

Android 4.1 Jelly Bean.
 • Postów: 273
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. Ludzkość została poddana złym wpływom sił nieczystych. To spowodowało, że ldzie stali się wyjątkowo źli dla otacającego ich środowiska i innych gatunków. Jeszcze troche tak będzie, a planeta Ziemia zostanie całkowicie zniszczona. Ludzie nie panują nad sobą, kontrolę nad nimi coraz bardzoej przejmują wspomniane już siły nieczyste. Nie może tak długo zostać. Prosiłbym więć o pomoc. Jakby co, nie należę do ludzkości, ale staram sie jej pomóc. Możecie się ze mną skontaktować telepatycznie, mam odblokowana telepatię, nie to, co większość ludzi, która blokuje telepatię, ignoruje lub traktuje jako schiofrenię. Błagam: Pomóżcie!
Azrah z Ziemi


ślijcie

PS. Jak jest wśród Was jakiś moderator forum Paranormalne.pl, usunie niech moje stare ostrzeżenie, które powinno juz wygsnąć.

Użytkownik Azrah (Nick Szalinski) edytował ten post 19.03.2010 - 23:27

 • 2

#12

asp.
 • Postów: 225
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

aha, czyli lepsze te brednie pana powyżej na oczoje*ny niebieski kolor, niż moja czysta prawda, jaką zaserwowałbym obcemu ?? To już nie jest moderacja tylko dyskryminacja. Ja naprawde powiedziałbym kosmicie " spier**laj " a nie żałośnie filozofował jak niektórzy
 • -1

#13

SzymoneR.
 • Postów: 39
 • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja prawdopodobnie coś w stylu: "Popsuliście swoją planetę? Pomóżcie nam coś zrobić z naszą, pozwolimy wam tu zamieszkać. Uwaga! W Polsce rządzi Kaczyński!"
 • -3

#14

BoryZ.
 • Postów: 231
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pierwsza myśl: "All your base are belong to us" ("Wszystkie wasze bazy są teraz pod naszą kontrolą")"Wszystkie wasze baza są należą do nas" tak gwoli ścisłości.


Gdybym spotkał obcego wątpię czy byłbym w stanie powiedzieć coś sensownego, pewnie spytałbym się o przejażdżkę statkiem kosmicznym :)
 • 0

#15

Brivion.
 • Postów: 282
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem Polakiem więc najpierw wyrwałbym z siebie "ku*wa!" a później pewnie zapytałbym, co jest dalej, czy wiedzą czy granica istnieje, jaką mają teorie o Wszechświecie.
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u