Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Szatana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

PRZEDMOWA

Książka ta powstała, ponieważ - oprócz kilku wyjątków - każda rozprawa, praca naukowa lub "tajemniczy" grimo-ire, wszystkie "wielkie dzieła" na temat magii, to nic innego jak obłudne kłamstwa tworzone przez kierowanych poczuciem winy włóczęgów i ezoteryczny bełkot kronikarzy magicznej wiedzy, niezdolnych do obiektywnego przedstawienia tematu lub temu niechętnych. Kolejni pisarze w swoich wysiłkach zebrania zasad "białej i czarnej" magii zaciemniali obraz całego zagadnienia do tego stopnia, że niedoszły badacz czarów kończy wszystko głupio - wyciąga planszę z literami, mającą ułatwić kontakt z "tamta stroną", stoi w obrębie pentagramu i czekając na pojawienie się demona, podrzuca lekko źdźbła krwawnika (co praktykuje się w I-Ching) niczym czerstwe precle na stolnicy, aby przepowiedzieć przyszłość, która straciła jakiekolwiek znaczenie, uczęszcza na seminaria gwarantujące stłamszenie jego ego - a to samo czynią z jego portfelem - i w ogóle robi z siebie skończonego durnia w oczach tych, którzy wiedzą!

Prawdziwy mag zna okultystyczną literaturę obfitującą w kruche zwłoki wystraszonych umysłów i sterylnych ciał, samooszukujące się metafizyczne dzienniki i księgi zasad wschodniego mistycyzmu. Zbyt długo temat satanistycznej magii i filozofii opisywany był przez dziennikarzy o dzikim wzroku wybierających ścieżkę prawej ręki. Dawna literatura stanowi produkt uboczny umysłów przesiąkniętych strachem i porażka, nieświadomie napisany w sposób pomagający tym, którzy naprawdę rządzą światem i którzy z piekielnych tronów śmieją się z obrzydliwą radością.

Płomienie Piekła palą się jaśniej z powodu opału, jakiego dostarczyły owe tomy sędziwej dezinformacji i fałszywych przepowiedni.

W tej książce znajdziesz prawdę - i fantazję. Obie są sobie niezbędne, ale każda musi być poznana jako to, czym w istocie jest. Nie zawsze możesz być zadowolony z tego, co zobaczysz, zobaczysz!

Jest tutaj zawarta satanistyczna myśl przedstawiona z prawdziwie satanistycznego punktu widzenia.

Anton Szandor LaVey

Kościół Szatana

San Francisco, Walpurgisnacht 1968


Cala ksiega tutaj: http://www.sakhar.ep...a.pl/biblia.htm
  • 1



#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy ty chcesz rozpowszechniać satanizm? To już jest przegięcie.
  • -1



#3

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

fuuj! przeczytałem troche fuuj! :-/ :-/ :crazy:
  • 0

#4

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet to fajne ciekawe. Wie może ktoś gdzie cos takiego można kupić ??
  • 0

#5

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ty chcesz rozpowszechniać satanizm? To już jest przegięcie.

Dlaczego miałby nie upowrzechniac, (o ile podanie odnośnika do książki można tak nazwac...) skoro np. chrześcijanie mogą się wozic ze swą wiarą jak chcą?
I tak dobrze, że odysła do wiarygodnego źródła informacji na ten temat, bo o satanizmie skrajne głupoty można znaleźc.

edit: do ponizszego posta, moj nick wpisales w zlym miejscu.
  • 2

#6

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy ty chcesz rozpowszechniać satanizm? To już jest przegięcie.

Pit - przeczytaj uważnie:
Nie jest to przegięcie. Biblia Szatana to po prostu wytwór jednego człowieka, który wzbogacił i sprowadził do skrajności pojęcie indywidualizmu jednostki.
Miałem przez dość długi okres mojego życia styczność z Satanizmem, więc nie martw się - wiem co piszę. Nie znajdziesz tam opisów rytuałów zarzynania zwierząt, czy "Stwórz swój własny pentagram w 10 krokach".

Nawet to fajne ciekawe. Wie może ktoś gdzie cos takiego można kupić ??

W każdej większej księgarni.

I tak dobrze, że odysła do wiarygodnego źródła informacji na ten temat, bo o satanizmie skrajne głupoty można znaleźc.

Biblia Szatana traktuje o satanizmie w ujęciu filozoficznym, gdzie człowiek jest Bogiem dla samego siebie, panem własnego losu. Nie ma w tej książce niczego szczególnego, co mogłoby bulwersować, poza tytułem, oczywiście.
  • 1



#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja przeczytalem prawie cala 1 ksiege i jakos nic mi nie jest

fajnie bo czytalem ja w nocy i akurat jak nikogo w domu nie bylo, taki dreszczyk zwiazany z ta nazwa mnie przechodzil :P
  • 0



#8

Metatron.
  • Postów: 256
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem Biblie Szatana.
Dosyć ciekawe przemyślenia, oczywiście nie wszystko popieram ale ciekawe.
Odnosząc treść ksiązki do postaw ludzi to odnoszę wrażenie, że większość to sataniści :lol : :lol :
  • 0

#9

Karolex95.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem Biblie Szatana.
Dosyć ciekawe przemyślenia, oczywiście nie wszystko popieram ale ciekawe.
Odnosząc treść ksiązki do postaw ludzi to odnoszę wrażenie, że większość to sataniści :lol : :lol :


Masz racje Metatron większosc to satanisci
wiecie co puknijcie sie w łeb :/ :fist: :fist: Zal mi was :cry: :cry:
  • 0

#10

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatanizm to wiara jak kazda inna... Katolicy maja odrazu skojazenia z sektami, zabijaniem, zlem itp. Mam znajama szatanistke i jakos nie widze u niej nie wiadomo jakich oznak zła... Wierzy w szatana i juz.. co mi do tego.. niech wierzy w co chce. Nawet jest Polska strona Szatanistów. Ja tak czy inaczej zostałem wychowany na Katolika wiec zeby nie było ze rozpowszechniam Szatanizm xD ta strona to LINK USUNIĘTY Wchodzicie na wlasna odpowiedzialnosc :P heh. moim zdaniem Wiara jak Wiara.. dla mnie zła wiara bo kosciol mnie tego nauczyl ale jak ktos by był na tym wychowany to by go katolicyzm odrzucał.
  • 0

#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy ta strona to www.satan.pl ? Tak tylko pytam :3 Swoją drogą całkiem ciekawa stronka. Czytając ją jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że w każdym człowieku jest coś z satanisty, ale ja na prawdziwego satanistę się nie nadaję ^^
  • 0

#12

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdy satanista zrobi coś niewłaściwego, pozostaje świadomy, ze popełnianie błędów jest dla człowieka czymś naturalnym - i jeśli naprawdę żałuje tego, co zrobił, postara się więcej nie powtórzyć tego samego błędu. Jeśli zaś nie żałuje tego, co uczynił, a ponadto wie, że będzie dalej tak postępował, nie widzi żadnej potrzeby spowiadania się i proszenia o wybaczenie. Lecz tak właśnie się dzieje. Ludzie spowiadają się ze swoich grzechów po to, aby oczyścić własne sumienie - i aby móc dalej swobodnie grzeszyć, najczęściej popełniając ten sam grzech.

Nie wszystko jest głupie ale jako całość kontrowersyjne jak sam Szatan!
  • 0



#13

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet to fajne ciekawe. Wie może ktoś gdzie cos takiego można kupić ??


Przecież to jest tam w tym linku :o
  • 0

#14

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przeciez chodzilo mu o wersje drukowaną, nie ?

Czytalem, wiekszosc informacji zostala zawarta w dyskusji wiec nie bede pisal szczegolow.
  • 0



#15

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Narazie fragment przeczytałem i mogę powiedzieć jedno:
ODJAZD!
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych