Skocz do zawartości


Zdjęcie

Candle Cove


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Candle Cove" - naprawde dziwne, rzekoma kreskówka dla dzieci emitowana w latach '70, dziwne tylko, ze na YT jest o niej b. mało informacjii.
Dziwny epizod - - postac dziwnego dziecka z maską 0:38, później gość coś mówi o jakis pływ. oczach. - tu nie dowiedzialem sie ocb, niemniej obejrzalem tylko pewne scenki, nie całość.
Ta scenka, rzekomy poczatek serialu sie tez wydaje dziwna - . Wogóle, szum emitowany moim zdaniem nie jest biały, lecz inna spec. dobrana czestotliwosc. Prosze o dywagacje.
  • 1

#2

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciarki mi przechodziły po plecach jak to oglądałem... szczególnie ten pierwszy filmik.

a oto screen z 38 sekundy, podczas normalnego oglądania trudno to wychwycić jeśli nie jest się zbytnio skupionym.
Dołączona grafika
  • 1



#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Strasznie wkurzające xD I zdecydowanie nie prawdziwe. Gdzie tu coś co mogłoby przyciągnąć dzieci?
  • 0

#4

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Candle Cove" - naprawde dziwne, rzekoma kreskówka dla dzieci emitowana w latach '70



Wg. mnie tak naprawdę trudno stwierdzić czy ta kreskówka naprawdę była emitowana, poza tym ogólnie takie coś dla dzieci? Poczytałem o tym trochę i jedni twierdzą, że widzieli tą kreskówkę a inni, że tak naprawdę nigdy coś takiego nie istniało. Nie mniej jednak bardzo ciekawe..

Scena z początku serialu:

http://i47.tinypic.com/2k1zyp.png
  • 1

#5

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kurka screeny zwaliły mnie z nóg. Fajne te kreskówki :>
  • 0



#6

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

ok... poszperałem poszperałem teraz czas sprostować.

Candle Cove jest wymysłem ludzi tworzących tzw. creepypasta'y czyli straszne historie umieszczane na internecie. Filmy znalezione na yt sa zapewne inspirowane tą historią. Sam dialog na forum, który zapoczątkował manię niektórych na pkt. Candle Cove mozna znalezc TU ;) milej lektury
  • 1

#7

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Klajcor88 - czyli mówisz, ze to jednak fotomontaż?
Moim zdaniem nie nalezy zbyt pochopnie mówić "to fotomontaż" (bo creepypasta to oczywiste, ze to jest), gdyż skąd wiemy, czy dyskusja nie zrodziła sie z chęci uspokojenia userów.
Ja po paru komentarzach ze końcowego-środka przeczytałem, ze ludzie pamietaja tą scene i że było to coś w rodzaju pirackiego przej. stacjii - czyli, ze to jednak była prawda.
  • 0

#8

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

nie nie nie ;) nie zrozumiales ;)

wymiana wspomnien na forum jest spreparowana przez goscia, który wymyslił ta creepypaste.

Dowody? Prosze :)

http://x.datchan.org...tle=Candle_Cove

Nawet znany jest autor tej pasty

Przeczytaj od poczatku do konca albo przynajmniej sam koniec bo jest bardzo ale to bardzo wazny! :)
  • 0

#9

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... dlaczego żadnego filmiku nie mogę zobaczyć? Widzę tylko biały szum. Nic więcej. Nie ma tego co wy tu na screenach pokazujecie.
  • 1

#10

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jasne, że to spreparowane, bo skoro nie ma za wielu informacji na ten temat to można się domyślić, że to czyjś wymysł. Zresztą trudno mi sobie wyobrazić serial dla dzieci w latach 70 z czołówką wykonaną w programie Movie Maker ;)
  • 0

#11

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, tu się chłopaki z tą creepypastą nie postarali. Nie dość, ze tandeta (nawet nie ma porównania np. ze Slender Manem) to jeszcze - co jest takiego strasznego w bajce dla dzieci? Znaczy, z góry zakładamy, że to wymysł człowieka, więc co w tym paranormalno-strasznego? Bieda z nędzą, szkoda czasu na tą głupotę ;]
A w kwestii prawdziwości serialu - zdjęcia mają jakość nowoczesnego aparatu cyfrowego, nie tandetnej jakości telewizyjnej kamery z lat 70'. To chyba kończy temat?

P.S - Witam na forum!

Oż, kolejny edit - http://www.ichorfall...our-aunt-and-i/ po prostu fotomontaż, mający nakręcić sprawę. Spróbujcie to zobaczyć ;]
Ogólnie to miała być po prostu historyjka grozy; zakończenie mówi, że dzieci patrzyły w tzw. szum i widziały kreskówkę, i dlatego w komentarzach pod filmikami są teksty, że albo ktoś wogóle nic nie widzi, albo widzi całośc serialu bez szumu - to po prostu trolle lub sami twórcy podkręcający sprawę.

Użytkownik Sniffer edytował ten post 20.05.2010 - 20:35

  • 0

#12

Algbeer.
  • Postów: 99
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj na forum. xD

Co do kreskówki to nie jest to najsympatyczniejsze. xD
Ogólnie dość dziwne i wątpie by coś takiego było naprawde emitowane. A jak już to w puźnych godzinach.
Czego to ludzie nie wymyślą... xD
  • 0

#13

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i to jest fizycznie niemożliwe - skoro każdy widział co innego, to znaczy, ze obraz tworzy się w mózgu i jest wywoływany przez jakieś określone czynniki; zatem nie można tego nagrać, bo wtedy to już nie jest to samo źródło - to coś jak to, że słońce na zdjęciu nie razi w oczy.
  • 0

#14

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Sniffer - a co to ten Slender Man? ma ktos dane o filmiku "The Grifter"?
Faktycznie, dziwne w tym filmiku, ze oglądajac candle cove ktoregoś razu widziałem "tylko" 10 min. biały szum, a tak to normalnie jest akcja. Jednak była najwidoczniej mozliwa pomyłka...
Pozdrawiam
  • 0

#15

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Slender Man - postać z filmików (i fotomontaży) "VictorBowena", uznawanych za najlepszą Creepypastę kiedykolwiek; człowiek o upiornie wydłużonych ramionach; pojawia się na YT w filmikach "Entry x#" (gdzie x to kolejne numery.), które stanowią fikcyjną dokumentację z życia ekipy filmowej kręcącej film "Marble Hornets" gdy napotkany został przez nich właśnie ów Slender Man. Tu masz o nim info, jak znasz angielski - http://www.mythicalc...age/Slender Man razem z odnośnikami do forum, zdjęć i z infem o autorze. Po filmiki - wpisuj w Youtube "Marble Hornets" albo "Entry 1#". Miłego strachu! ;]

P.S: Nie wiem, czy i w tę historię nie jest zamieszany autor Slender Mana - fotomonaże i wykonanie bardzo w jego stylu.

EDIT*

ma ktos dane o filmiku "The Grifter"?


Filmik nie istnieje tak naprawdę, cały numer polega na tym, że ktoś sobie wymyślił, że jest coś takiego (film wywołujący koszmary lub samobójstwo). Jest jednak jego imitacja, zrobiona przez tego samego gościa, który stoi za Candle Cove ( jojacob666 ). http://x.datchan.org...tle=The_Grifter - tu jest info, wyjaśnienie i wogóle wszystki na temat tej "urban legendy".

Użytkownik Sniffer edytował ten post 22.05.2010 - 13:51

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych