Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Ancient Aliens - Starożytni Astronauci [Napisy PL]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Ancient Aliens - Starożytni Astronauci [Napisy PL]

Czas trwania: 1:30:38

Polska lokalizacja: tak

Tagi: Obcy Ancient Alient Starożytni Astronauci Giza Tical Puma Punku Mars Cydonia Erich von Deniken UFO Paranormal Coast2Coast BateriaBagdadu Piramidy Sfinks Tajemnice Przeszłości Majowie Inkowie Majów Jukatan Teotihuacan

Krótka recenzja: Co jeśli życie na Ziemi zaczęło się w innej galaktyce ? Miliony ludzi zaakceptowały teorie, że inteligentne stworzenia odwiedziły Zimie tysiące lat temu, a prymitywni ludzie czcili ich jak bogów. Istnieją monumenty takie jak Stonehenge, Wyspy Wielkanocne, Tikal, czy Teotihuacan. Czyżby to pozostałości po starożytnych obcych ? Od niewyjaśnionych super budowli, do wiedzy na temat systemu słonecznego, matematyki a nawet możliwości wytwarzania prądu, film ukazuje (teoretyczne) dowody na wpływ "super-ludzi" w starożytności na wczesne cywilizacje. Jest to dochodzenie w teorii, w którą niektórzy nie mogą uwierzyć, lecz wielu uważa, że nie może być ignorowana. Bo nie może

Link do filmu: http://www.youtube.c...B56427760EE68F9

Link alternatywny: -

 

Usunięto niedziałające linki.

Blitz Wolf


  • 4



#2

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jedyny o jakim słyszałem do tej pory...

Dołączona grafika


Pierwszy astronauta
Kto pierwszy stanął na Księżycu? Najprawdopodobniej pierwsza stopa, która zetknęła się z księżycową glebą należała do Chińczyka. W XVI wieku Wan Hu, przedstawiciel słynnej dynastii Ming, zapragnął zrealizować swoje marzenie i odbyć podróż na świetlisty glob.
Trzeba zatem było zbudować wehikuł, który mógłby pana Hu tam zabrać. Za rakietę posłużyło masywne krzesło napędzane siłą chińskich petard. Tak, tak – Chińczycy już wtedy słynęli z zaawansowanej fajerwerkowej technologii.

Do krzesła pierwszego kosmonauty zainstalowano czterdzieści siedem rakiet. Kiedy Wan Hu zasiadł na swym kosmicznym tronie, czterdziestu siedmiu służących, jednocześnie odpaliło lonty... a następnie, ile sił w nogach, czmychnęło w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.

Jeszcze tylko ostatnie odliczanie...4...3...2...1... Głośny huk wstrząsnął chińską ziemią. Miejsce startu pierwszej znanej ludzkości rakiety momentalnie okryło się ciemną chmurą dymu. Kiedy szare kłęby opadły, zarówno po krześle, jak i po panu Hu, śladu już nie było.

Niestety, dzielny kosmonauta nie wrócił już nigdy ze swej podróży, aby podzielić się z najbliższymi swoimi kosmicznymi przygodami. Ciekawe czemu?

Źródło

Edit:
dokończyłem oglądać. (zasłużony +)

Użytkownik pawaw1 edytował ten post 16.02.2010 - 21:08

  • 0



#3

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na podstawie tego filmu i 2 innych zapewne napiszę post, w zasadzie założę temat. Zapewne narażę się po raz kolejny i bardzo się z tego cieszę.
Ancient Aliens powinien obejrzeć każdy kto wyśmiewa tego typu teorie. Nie musi wierzyć, niech obejrzy. Bardzo jestem ciekaw opinii. Nie mniej jednak zdaję sobie sprawę, że zaraz będą wypowiedzi typu " to tylko teoria " " pokaż mi dowody " ... itp.
Jarecki uprzedziłeś mnie z tym filmem, bo chciałem go dzisiaj wstawić tu ;) ale to bardzo fajnie. Leci do Ciebie + ode mnie z miejsca.
  • 1

#4

fizyk900.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale przeciez to sa dowody!!! bloki skalne wielkosci wagonow kolejowych na wysokosci 4000m npm poszlifowane tak idealnie, ze pasuja do siebie jak klocki lego, do tego mur z nich przetrwal 17000 lat!!! Przeciez to by bylo trudne do zrobienia dla nas nawet dzisiaj!!! I, uwaga, uwaga stworzyli je indianie, ktorzy nie znali nawet pisma HAHAHAHA przeciez trzeba byc zupelnie tępym zeby nie widziec tutaj oczywistego rozwiazania!!! (6 czesc czas 6:50)

Użytkownik fizyk900 edytował ten post 19.08.2010 - 04:35

  • 0

#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I, uwaga, uwaga stworzyli je indianie, ktorzy nie znali nawet pisma HAHAHAHA przeciez trzeba byc zupelnie tępym zeby nie widziec tutaj oczywistego rozwiazania!!! (6 czesc czas 6:50)

Zniżajac się do twojego poziomu powiem tak : trzeba być zupełnie tępym by nie wiedzieć że indianie mieli pismo . I to nawet kilka rodzai. Szkoła podstawowa się kłania .

Użytkownik noxili edytował ten post 19.08.2010 - 09:46

  • 0



#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oglądałem ten dokument już jakiś czas temu i faktycznie jest tam wiele przekonujących argumentów, które są marginalizowane, a jak napisał np. powyżej Fizyk900 powinny być przedstawione na trzeźwo, bez założenia "my nowi, lepsi, mądrzejsi, a oni starożytni i głupi".
Nawet rodzicom pokazałem film, byli pozytywnie zaskoczeni i zaciekawieni, spróbujcie pokazać własnym bliskim, może też im się spodoba.

Generalnie temat był mi znany wcześniej, a film tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że jednak nie było tak jak nam usilnie wciskali w szkołach.


Dla wszystkich, którym się podobało, po sieci lata pięcioodcinkowy serial zrealizowany przez tych samych ludzi i pod tym samym tytułem. Każdy odcinek opowiada o czym innym, ogólnie rzecz biorąc rozbudowują temat do maksimum. Odcinki po półtora godziny. Polecam każdemu zainteresowanemu, bo naprawdę warto. Niestety nie ma (nie było kiedy oglądałem) napisów po polsku, ale lektor jest wyraźny i spokojnie wszystko da się zrozumieć.
Wystarczy wpisać w googlu, Ancient Aliens 2009 S01E01 i kolejno S01E02, S01E03, S01E04, S01E05 ;)

Użytkownik crc edytował ten post 19.08.2010 - 09:52

  • 0

#7

fizyk900.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


I, uwaga, uwaga stworzyli je indianie, ktorzy nie znali nawet pisma HAHAHAHA przeciez trzeba byc zupelnie tępym zeby nie widziec tutaj oczywistego rozwiazania!!! (6 czesc czas 6:50)

Zniżajac się do twojego poziomu powiem tak : trzeba być zupełnie tępym by nie wiedzieć że indianie mieli pismo . I to nawet kilka rodzai. Szkoła podstawowa się kłania .


Znizajac sie do twojego poziomu (bo nie ma nizszego poziomu niz poziom czlowieka, ktory sie wypowiada na dany temat tonem "medrca" nie obejrzywszy nawet filmu, na temat ktorego sie wypowiadamy) to juz ci zaspojleruje ze to bylo 17 0 0 0 lat temu. To byla epoka kamienia lupanego!!!! A te bloki skalne zostaly stworzone z materialu, ktory trzeba by ciac DIAMENTOWYMI narzedziami!!! Przypomne, ze nasza technika uzywa na szeroka skale diamentowe narzedzia dopiero od jakichs... 50 lat??? Chcesz mi powiedziec, ze 17tysiecy lat temu indianie, ktorzy poslugiwali sie kamiennymi grotami przy polowaniach umieli wytworzyc diamentowe narzedzia, a potem zbudowali masywne helikoptery, zeby przetransportowac te bloki skalne na wysokosc 4tysiecy metrow nad poziomem morza??? Ty wiesz, co to jest 4000m npm? Rysy maja niecale 3000m npm, a juz tam duzo ciezej sie oddycha, niz na normalnej wysokosci i jest odczuwalna zmiana cisnienia. Pismo mieli: majowie (1500 lat temu - piktogramy), aztekowie/inkowie (1000-500 lat temu - glownie wezelkowe)

Zawsze w wypowiedziach probuje zrozumiec kazdego, bo uwazam, ze kazda mysl ludzka nie jest pozbawiona sensu. W tej wypowiedzi znajduje po prostu calkowite zamkniecie umyslu czlowieka na nowopowstale teorie, pewnie z powodu religii, ktora paradoksalnie powstala (uwazam to za niepodwazalny fakt w swietle dzisiejszych dowodow, m.in. z tego filmu) dzieki zjawisku, na temat ktorego Noxili nie chce nic wiedziec.

Jeszcze jedna refleksja:

Jak mozna wyjasnic fakt, ze w czasach gleboko starozytnych ludzie uzywali duzo bardziej zaawansowanych technologii, niz, na przyklad w sredniowieczu? Mi sie nasuwa tylko jedno wyjasnienie: im dluzej od czasu, gdy "bogowie" opuscili nasza planete, tym bardziej technika zaczyna zanikac. Dlaczego? Bo "bogowie" nie wyjawili ludziom swoich tajemnic technicznych, tylko nauczyli ich tej techniki uzywac na potrzeby pracy, ktora prawdopodobnie spelnialismy dla nich przy wydobywaniu surowcow (przyklad - umiesz obslugiwac komputer, ale nie zrobilbys sam komputera od podstaw bez odpowiedniej wiedzy).

Użytkownik fizyk900 edytował ten post 19.08.2010 - 18:21

  • 1

#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



I, uwaga, uwaga stworzyli je indianie, ktorzy nie znali nawet pisma HAHAHAHA przeciez trzeba byc zupelnie tępym zeby nie widziec tutaj oczywistego rozwiazania!!! (6 czesc czas 6:50)

Zniżajac się do twojego poziomu powiem tak : trzeba być zupełnie tępym by nie wiedzieć że indianie mieli pismo . I to nawet kilka rodzai. Szkoła podstawowa się kłania .


Znizajac sie do twojego poziomu (bo nie ma nizszego poziomu niz poziom czlowieka, ktory sie wypowiada na dany temat tonem "medrca" nie obejrzywszy nawet filmu, na temat ktorego sie wypowiadamy) to juz ci zaspojleruje ze to bylo 17 0 0 0 lat temu. To byla epoka kamienia lupanego!!!! A te bloki skalne zostaly stworzone z materialu, ktory trzeba by ciac DIAMENTOWYMI narzedziami!!! Przypomne, ze nasza technika uzywa na szeroka skale diamentowe narzedzia dopiero od jakichs... 50 lat??? Chcesz mi powiedziec, ze 17tysiecy lat temu indianie, ktorzy poslugiwali sie kamiennymi grotami przy polowaniach umieli wytworzyc diamentowe narzedzia, a potem zbudowali masywne helikoptery, zeby przetransportowac te bloki skalne na wysokosc 4tysiecy metrow nad poziomem morza??? Ty wiesz, co to jest 4000m npm? Rysy maja niecale 3000m npm, a juz tam duzo ciezej sie oddycha, niz na normalnej wysokosci i jest odczuwalna zmiana cisnienia. Pismo mieli: majowie (1500 lat temu - piktogramy), aztekowie/inkowie (1000-500 lat temu - glownie wezelkowe)

Zawsze w wypowiedziach probuje zrozumiec kazdego, bo uwazam, ze kazda mysl ludzka nie jest pozbawiona sensu. W tej wypowiedzi znajduje po prostu calkowite zamkniecie umyslu czlowieka na nowopowstale teorie, pewnie z powodu religii, ktora paradoksalnie powstala (uwazam to za niepodwazalny fakt w swietle dzisiejszych dowodow, m.in. z tego filmu) dzieki zjawisku, na temat ktorego Noxili nie chce nic wiedziec.

Jeszcze jedna refleksja:

Jak mozna wyjasnic fakt, ze w czasach gleboko starozytnych ludzie uzywali duzo bardziej zaawansowanych technologii, niz, na przyklad w sredniowieczu? Mi sie nasuwa tylko jedno wyjasnienie: im dluzej od czasu, gdy "bogowie" opuscili nasza planete, tym bardziej technika zaczyna zanikac. Dlaczego? Bo "bogowie" nie wyjawili ludziom swoich tajemnic technicznych, tylko nauczyli ich tej techniki uzywac na potrzeby pracy, ktora prawdopodobnie spelnialismy dla nich przy wydobywaniu surowcow (przyklad - umiesz obslugiwac komputer, ale nie zrobilbys sam komputera od podstaw bez odpowiedniej wiedzy).


Wiesz co fizyk zamiast sie tak wywnętrzać weż sobie przysiądź i poczytaj tak naprawdę jaka jest rzeczywistość zamiast spijać"miód prawdy z ust" tego szwajcarskiego hotelarza -bajarza. Sam tez sie podniecałem Deanikenem , przeczytałem wszystkie dostępne jego ksiażki jak również obejzałem filmy zrealizowane na podstawie jego ksiażek. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że wtedy miałem 10-12 lat. Czyli było to jakięś pi razy drzwi ćwierć wieku temu. Moja wiedza o tematach archeologii , historii czy astronomi pochodziła z takich i podobnych temu żródel. Niestety trochę podrosłem i w międzyczasie zacząłem chronicznie cierpieć na niedowierzanie.Tak silne niedowierzanie że zaczełem weryfikować wszystko co wcześniej tak wierzyłem. I nagle poczułem że ktoś tu robi mnie w babuko. Opowieści Deanikena niestety sa bajeczkami opartymi na przekłamaniu. Np Kiedy naprawde powstało Tihuanako którym sie tak podniecasz? Nie niestety nie 17000 tysiecy lat temu. Najstarsza kultura Ameryki tzw kultura Clovis jej początek ustalono dawno temu za pomocą datowania radiowęglowego na 11,5 tys. lat temu.
I wcale nie była tak "hitechowa" w stylu inków, majów olemeków itp. Ich poziom był na poziomie eskimosów. Człowieka 17000 lat temu w Ameryce PD wcale nie było. Czas powstania Tiahuanaco określa się na VI wiek p.n.e., największy rozwój ośrodka datowany jest na okres III – VIII w., okres ekspansji trwał od VIII do XII w. Tihuanako ma średnio 1500 lat.
Czyli zaczeli cokolwiek tam wznosić w czasie gdy Rzymianie wypedzili Etrusków.Zakończyli w czasie gdy zaczęto wznosić katedry.Ten najwiekszy blok to tzw Brama Słońca.
Dołączona grafika
Jest to kamienna konstrukcja w kształcie wolno stojącej bramy. Zbudowana została z bloków andezytu grubości 0,5 m, wysokość konstrukcji wynosi 2,73 m, a jej szerokość to 3,80 m czyli troszkę większa niż np taki Portal Ołbiński we Wrocławiu . I trochę starsza.

Dołączona grafika
Z takim np "Łukiem Trajana " porównywać to gówienko to jak porównywać malucha z Tirem. I jakoś nikt nie pitoli bzdur że zrobili go kosmici .

Indianie ten blok nie musieli daleko trasportować . Został wyciety w okolicy W poblizu zresztą Titicaca - najwieksze jezioro świata, więc mogli przewieść dużą tratwą. Zreszta co tu gadać o trasportowaniu Tzw Laterański Obelisk w Rzymie jest obeliskiem Totmesa IV, wzniesiony przez niego w Świątyni Wschodniej w Karnaku
( w Egipcie), . Jego wysokość wynosi 32 metry. Stoi na Piazza di San Giovanni in Laterano. Jest najwyższym obeliskiem w Rzymie oraz najwyższym, stojącym, starożytnym obeliskiem egipskim na świecie. Jego waga szacowana jest na około 230 ton. Do Rzymu dowieziono go morzem i rzekami (Nilem i Tybrem) na rozkaz cesarza Konstansa II w 357 roku . Czyli 1650 lat temu A dystans większy a i waga wyższa. I jakoś tez nie słychać bajeczek o kosmitach.

Rozbawiłeś mnie tymi tarczami diamentowymi . Kamieniarstwo znane jest od kilku tysiecy lat i jakoś radzono sobie bez tarcz diamentowych.
Andezyt z którego wzniesiono Tihuanako jest twardy .Ma 7 w skali Mosha czyli tyle co kwarc . Tylko jeden mały szcegół :taką sama twardośc mają granity, sjenity itp.A do ich obróbki nie trzeba wcale narzedzi diamentowych. No chyba że chcemy ciąć i wiercić z predkościa centmetrów na minutę.
Tak sie złożyło, że da się je ciąć majac tylko odpowiednio spreparowana deski ,dużo piasku( ten też ma twardość 7 Mosha), i dostęp do wody i duzo czasu.
Którego z tych składników wg ciebie zabrakło Indianom sprzed powiedzmu 2000 lat ?
Piasku i zwiru w górach?Moze wody w miejscu położonym nad najwiekszym jeziorem świata ? Czy moze czasu w ciągu tych 2000 tysiecy lat budowy(Viw pne -XIIIne)????

Do zgrubnego łupania na kawały uzywa sie klinów stalowych, kamiennych lub nawet drewnianych . Mozna otwory wywiercone drewnianymi zerdziami(posypywanymi piaskiem z woda) zalewać woda Po zamarznięciu lód rozsadza otwory. Tak naprawde sa tysiące metod obróbki kamieni . Wiedza o tym moze nie jest ogólnie dostepna, ale tez nie jest jakaś tam sztuka tajemna.Sam bez problemu łupałem płyty granitowe klinem i młotem.

Najlepszy dowód na to jak wiarygodne informacje pokazuja te filmiki dla naiwnych niech bedzie to:

tak wygladaja "święte plejady"wg filmu
:
Dołączona grafika

a tak wg mojego aparatu:
Dołączona grafika
Miłego dopasowywanie wielbiciele Deanikena .:) :)

To świetnie pokazuje jakiego typu są wielbiciele tego typu filmideł z youtube: łykaja bzdury sprzedawane przez szwajcarskiego hotelarza bez konkretnego wykształcenia a żadnemu z "otwartych umysłow" nie przyszło do głowy wziąść lornetke czy nawet dokładniej przyjzeć się Plejadom gołym okiem.

Jedyne interesujace fakty to tzw butelka z Bagdadu .Ale juz prze Danikenem mówiono że kiedyś znano juz baterie tzw voltaiczne . Bo znaleziono brązowe i mąsiężne figurki pokryte złotem metodą elektrochemiczna w hetyckim Hattusas . No ale to dowodzi tylko że znano baterie elektryczne juz jakiś czas temu. I nic wiecej.

Użytkownik noxili edytował ten post 19.08.2010 - 22:19

  • 4



#9

fizyk900.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Noxili napisał:

Np Kiedy naprawde powstało Tihuanako którym sie tak podniecasz? Nie niestety nie 17000 tysiecy lat temu. Najstarsza kultura Ameryki tzw kultura Clovis jej początek ustalono dawno temu za pomocą datowania radiowęglowego na 11,5 tys. lat temu.
I wcale nie była tak "hitechowa" w stylu inków, majów olemeków itp. Ich poziom był na poziomie eskimosów. Człowieka 17000 lat temu w Ameryce PD wcale nie było. Czas powstania Tiahuanaco określa się na VI wiek p.n.e., największy rozwój ośrodka datowany jest na okres III – VIII w., okres ekspansji trwał od VIII do XII w. Tihuanako ma średnio 1500 lat.

szkoda ze mowimy o Puma punku:D A ludzie tam byli, chodzi o to ze nie stworzyli ZADNEJ cywilizacji, co jest jeszcze wiekszym dowodem na hipoteze Daenikana.

Napisz moze jeszcze, ze Daenikan klamie caly swiat, ze tam jest jakis mur zbudowany z kilkusettonowych blokow, a zdjecia zrobil na Photoshopie. W ciagu 40 lat jego dzialalnosci na pewno nikt tego nie weryfikowal:D

Użytkownik fizyk900 edytował ten post 20.08.2010 - 04:43

  • 0

#10

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

szkoda ze mowimy o Puma punku:D A ludzie tam byli, chodzi o to ze nie stworzyli ZADNEJ cywilizacji, co jest jeszcze wiekszym dowodem na hipoteze Daenikana.

Kompleks Puma Punku znajduje się także w Tihuanaco niespełna kilometr (kilka ulic) od bardziej znanych, opisywanych przez noxileigo budowli Akapany, Calasasai z Bramą Słońca i Putuni. Nie wiem, skąd w filmie autorzy wytrzasnęli te kilkaset kilometrów...
  • 1



#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Puma punku jest składowym zespołem Tihuanako. Skład pierwszego zespołu wchodzą: wzgórze Akapana, Calasasaya, Putuni oraz częściowo zagłębiona w ziemi mała świątynia. Zespół drugi to pozostałości Puma-Punku , która była portem odbiorczym dla transportów z blokami kamienia.
Powstała w czasie najwiekszego rozwoju tego ośrodka czyli III – VIII w . ne.. naszej ery . Czyli Indianie wtedy zdecydowanie mieli i pismo i wysoko rozwinieta cywilizację .Gwoli ścisłości co do kipu:
po pierwsze: Niedawne odkrycia na północnym wybrzeżu Peru wskazują, iż kipu było stosowane już przez lud Caral - jedną z najstarszych znanych obecnie prekolumbijskich cywilizacji istniejących przed ok. 5 000 lat.
po drugie i zdecydowanie bardziej interesujace.Kipu to tak naprawdę nie jest pismo! Jest to tak naprawdę AMS czyli system wspomagania pamieci. Bez wiedzy urzytkownika jest całkowicie bezużyteczne .Jezeli zabijesz posłańca z kipu to nic sie nie dowiesz. Zdołasz odczytasz ciag typu 14czaegoś ,7 czegoś innego 10 czegoś innego.To posłąniec posiada podstawowa wiedzę umozliwiajaca odczyt np "14 wojowników w tym 7 procarzy zakłada zasadzką na 10 odcinku traktu . pozdrowienia i niech słńce będzie twym przewodnikem " . I tu zaczyna sie najciekawsza część sprawy :takie "binarne" systemy zapisu AMS nie są cechą charakterystyczna dla inków identyczne systemy istaniały w Chinach .Chińskie pismo węzełkowe – pismo węzełkowe używane w starożytności w Chinach[1]. Wspominają o nim źródła z połowy pierwszego tysiąclecia p.n.e. m.in. jeden z komentarzy o trygramach do Księgi Przemian oraz Daodejing[2]. Jeszcze w II w. n.e. historyk Zheng Xuan pisał, że w przeszłości używano węzłów do zapisywania wiadomości o ważnych wydarzeniach. Ameryka , Azja a nasza biedna Europa znowu z tyłu. Nie!! Europa tez miała swój zapis AMS . I był on uzywany chyba najdłużej z tych systemów zapisu. Jednak w przeciwieństwie do kipu Europa nie używała sznurków tylko nacięcia na kijach i belkach czy deskach(trochę tak jak rongo -rongo z Wyspy wielkanocnej). I o ile kipu przestało być używane kilkaset lat temu czy jak chińskie AMS kilka tys lat temu. To system karbów (stad nawet nasz czasownik zakarbować sobie ) umozliwiał niepiśmiennym(???) chłopom na podstawie nacięć na kijach określać historie całych rodów. Sztuka ta umiera dosłownie na naszych oczach , jeszcze niedawno na zapadłych wioskach wiedzący dziadkowie potrafili odczytuwać karbowniki.
I wsumie mimo niesamowitej ciagłości systemu(najstarsze zapisy systemu podobnego systemu pochodzą z jaskiń sprzed 14 tys lat np tzw poroże z La Marche ) mało kto tym sie zajmuje.W Europie są miliony (moze setki milionów zabytów tego pisma jakoś nikt nie bada tego fenomenu)
Tu porównaj sobie 400 letnia belka wieżby (z mojego domu) opisana karbami
Dołączona grafika

A tu masz odrys Poroża z La Marche

Dołączona grafika

Tak że twoje przekonanie ,ze dawniej nie potrafiono zapisywać zawansowanych konstrukcji logicznych , danych liczbowych czy skomplikowanych planów jest po prostu nieprawdą . Wbrew podręcznikom szkolnym przed Sumerem ( i "wynalezieniem " pisma) juz długi czas potrafiono planować skomplikowane operacje logistyczne, zbierać dane np astronomiczne i skutecznie je zapisywać .Np na terenach centralnej europy istaniała cywilizacja która jeszcze przed Sumerem znała wozy i drogi.Najstarsze przedstawienie pojazdu kołowego jest z terenów obecnej Polski,następne Niemiec a potem dopiero po kilkuset latach w Sumerze .Cywilizacja ta miała własne niezwykłe świątynie . Świątynie się nie zachowały. Skąd wiemy o tych konstrukcjach ? Bo tamta kultura z lubością budowała modele otaczajacego ja świata .

Dołączona grafika

Wracając do "kosmitów" znad Titicaca . Budowle maja ledwo 1500 lat mimo chciejstwa Deanikena.
Konstrukcyjnie wycinanie bloków z tak twardych materiałów jest pracochłonne. Jednak chciałbym zwrócić na coś uwagę: to jest zbliżenie jednego kamienia z Puma Punku:
Dołączona grafika
dla porównaia zobacz sobie jak rozbijałem kamienie o identycznej twardości i podobnyn pochodzeniu.
Dołączona grafika
Jak widać technologia ciecia na podstawie niedokończonego kamienia z Puma Punku jest identyczna jak moja . Wierci sie najpierw otwory, potem młotkiem i dłutkiem pogłębia sie rowek a niepotrzebna część sama odpada. Ja sie spieszyłem więc użyłem wiertarki elektrycznej.Indianie pewnie uzyli czegoś takiego:
tzw świder ogniowy(egzemplarz z wykopalisk w Kahun w Egipcie sprzd 6,6 tysiąca lat)
Dołączona grafika
Jedno z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych narzedzi ludzkości
Takimi świdrami da sie wiercić w każdym materiale dowolnie twardym (odmienne od wspólczesnych wiertarek nie skrawa tylko sciera podsypywanym piaskiem) .
Szamani sprzed tysiecy lat potrafili borować tym nawet zęby pacjeta(ultra twarde szkliwo) czy wykonywać trepanacje czaszki .
Tu masz fotke zeba z śladami narośnietego kamienia nazębnego (wiec pacjent żył i używał tego zęba jakiś czas ) .Ząbek ma ponad 3,5 tysiąca lat.

Dołączona grafika

Jeżeli to co piszę jest dla ciebie w jakiś sposób interesujace to polecam książke zananego antropologa (prowadził cykl na Discovery) Richarda Rudgleya
Dołączona grafika
Utalentowany wykładowca obala wiele mitów krążących w tzw podręcznikowej nauce jak również w Daenikenowskich popłuczynach. Opiera się na najnowszych badaniach .Doskonale sie to czyta. Czytałem zarówno Deanikena , Mostowicza, jak i L Znicza (mimo wszystko mam do niego sentyment) , i musze powiedzięć że ten "akademicki" (Z Cambrigde) naukowiec bije ich klasa jak i otwartościa umysłu . Opiera się jednak na dowodach a nie konfabulacji .

Dla porównania z sakalą kłamstw Deanikena
świątynia w Hagar Quim na Malcie :
Dołączona grafika
Swiątynia jest o 3,5 tysiaca lat od megalitów w Ameryce . Kamyczki też słusznych rozmiarów.I nikt nie marudzi o kosmitach .Zresztą rysunki naziemne istnieja też w Europie. I nikt nie wywala idiotycznych tekstów o udziale bogów. Czemu?Bo istnieja zapiski kto to robił i kiedyi jak . W Ameryce Centralnej i Pd nie ma takich zapisków bo zniszczyli je konkwistadorzy . Wiec można fałszować historię jak się tylko chce. W ameryce pn istanieją tez takie rysunki np
Dołączona grafika

Geoglify Blythe, wzdłuż rzeki Colorado na granicy Kalifornii i Arizony to północnoamerykański odpowiednik słynnych linii z Nazca. Choć nigdy nie uznano ich za port lotniczy dla istot pozaziemskich, są to niewątpliwie bardzo zbliżone do swych peruwiańskich odpowiedników kształty obejmujące przedstawienia zwierząt i ludzi, z których część, co najważniejsze, widoczna jest jedynie z góry.Było ich wiecej niz na płaskowyżu Nazca , są identyczne do tych południowoamerykańskich jednak Deaniken nic o nich nie wspomina . Czemu? Bo niestety doskonale wiadomo kto je zrobił - w 1966 roku ustalono m, że twórcami znaków byli Indianie Mojave, zaś one same pochodzić miały z czasów post-kolumbijskich, z okresu od 1540 do 1800 roku. Zawierały rysunki koni, kowboi itp.
Więc Daenikenowska bzdura o kosmitach nie mogła by sie tu udać. Więc przypiął sie jak kleszcz do jedynych rysunków naziemnych o których zapiski przestały istnieć i sprzedaje kit naiwnym. Szczytem bezczelności jednak osiągnął swoimi kłamstwami w przypadku Wyspy Wielkanocnej. Jak przybyli pierwsi europejczycy jeszcze te wielkie posagi wznoszono . Związek religijny polinezyjskiego boga Oro objął władze na wyspie zmuszając tubylców do bezsensownej pracy przy wystawianu kolejnych posagów. Jak przypłynęły po 50 latach kolejne statki europejskie to na wyspie już nie pozostał zaden stojacy posag.Bo międzyczasie wybuchła rewolucja i powstańcy wyrżneli , wytopili lub spalili kastę religinych fanatyków.Pozostawiono z jakiejś przyczyny 2 żywych "Długouchych" Oro- ich potomkowie zyją wśród ocalałych do dziś tubylców). Co do rzekomej niemozliwości samodzielnej budowy posagów i ich nie możności transportowania to jest wierutna bzdura. Słynny Thor Heyerdahl (ten od Kon tiki , Ra i Ra II ) w czasie swojego pobytu na Wielkanocnej zamiast spierać sie z idiotami lub gdybać "jako to oni nie zrobili". Poszedł do ostatniego żyjącego szamana .Po wypiciu odpowiedniej ilości napojów bezalkoholowych(teraz napisałem taką prawdę jak nie przymierzając Daeniken) zgodził sie za "drobna opłata w walucie chlupicąj" namówić pobratymców do pokazania "jak to sie robi". No i zwołał 50 pomagierów i w ciagiu tygodnia dokończyli jeden z rozpoczetych bloków w kamieniołomach , potem zrobili mniejszy model .Wytłumaczyli tez , ze do postawienia normalnego pomnika trzeba 300 luda (a ich było 50) i z tym mniejszym modelem przebujali jakieś 100 m . Tajemnicy na Wyspie Wielkanocnej wiec jakiejś szczególnej niema.

Użytkownik noxili edytował ten post 20.08.2010 - 14:39

  • 4



#12

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dostanie gdzies polskie napisy do serialu Ancient Aliens 2010? Znalazlem tylko do s01e01 a potrzebuje jeszcze do 4 pozostalych.
  • 0

#13

Verdi.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Miłego dopasowywanie wielbiciele Deanikena" ja tylko chciałem wtrącić że bez trudu dopasowałem twoje zdjecie z tym schematem z tego filmu. twoją
fotografie wystarczy obrócić a konstelacja pokryje się z układem wybudowanych piramit ... to tak ja by konstelacja była stemplem a budowle śladem pozostawionym po nim - dla mnie jak narazie wszystko się zgadza ale sprawdze to w chwili wolnej próbując pokryc gwiazdozbiory z tymi piramidami w google earth. :-) dopisze tylko ze nie jestem wielbicielem Deanikena i staram się być otwarty na wszelkie interpretacje interpretacji ludzi :-D
Pozdrawiam
  • -1

#14

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla wszystkich zainteresowanych serial wciąż wychodzi, obecnie jest już 6 odcinków drugiego sezonu/serii. Polecam ;)
  • 0

#15

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obejrzalem oba sezony i doszedlem do wniosku ze program jest mocno naciagany tzn za duzo tam optymistow a za malo racjonalnego wyjasnienia, w zasadzie nie ma tam zbyt wielu takich prob. Wiele z tego juz bylo wyjasnione a oni dalej uparcie powielaja dziwne teorie zeby tylko sklecic kolejny odcinek. Poza tym nie ma tam duzo nowosci tylko odswiezane kotlety. Nie moge juz patrzec na tego goscia co nonstop gada eiszent aliens quote gods.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych