Skocz do zawartości
Rozdanie Złotych Szaraków odbędzie się w niedzielę 24. lutego, początek gali o godz. 20:00. Obecność obowiązkowa!


Zdjęcie

Życie zostało zasiane przez komety


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

dżek

  Muzyka Śnieżnych Pól

 • Postów: 1195
 • Tematów: 280
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Życie zostało zasiane przez komety

Nowe dowody z Astrobiologii zdecydowanie popierają pogląd, że życie zostało zasiane spoza Ziemi - mówią naukowcy. Prof Chandra Wickramasinghe z Cardiff University twierdzi, że pierwsze drobnoustroje zostały złożone na Ziemi 3800 milionów lat temu. Astrobiolog pomógł opracować teorię panspermii sugerując pozaziemskie pochodzenie życia. Teoria ta mówi, że cykl życia rozpoczyna się gdy mikroby trafiają do komet wtedy "mnożą się i rozprzestrzeniają na innych planetach".


Dołączona grafika


________________________________________________________________________________________

W jednym z artykułów opublikowanym w International Journal of Astrobiology, przekonuje, że ludzie, a nawet całe życie na Ziemi jest obcego pochodzenia, zostało wprowadzone na planetę poprzez uderzenie jednej z komet.

Dołączona grafika

Prof Wickramasinghe, z centrum astrobiologii w Cardiff University, mówi również, że jest to cykliczny proces przekazywania życia z planety na planetę. Wierzy on, że komety uderzając w planety rozprzestrzeniają materię organiczną w kosmosie, z której część mikrobów ginie, a inna część przetrwa i rozpoczyna życie. W efekcie mikroby zostają przeniesione na różnego rodzaju systemy planetarne, gdzie rozwijają się ponad horyzont czasowy poprzez miliony lat, siejąc życie na nowo utworzonych planetach. Akceptuje ten model teorii, ale nadal nie potrafi wyjaśnić, w jaki sposób życie zaczęło się w pierwszej kolejności. Nie ma niezbitych dowodów na poparcie tego, że życie rozpoczęło się dopiero od "pierwotnej zupy" na Ziemi, lub innych miejscach wszechświata.

Dołączona grafika

W ciągu ostatnich trzech lat badań wykazano, że duże połacie Drogi Mlecznej jest usłane gigantycznymi chmurami pyłu, w których zawarta jest duża ilość cząsteczek organicznych, które jak niektórzy ludzie twierdzą rozpoczynają niezależnie pojawiające się od nowa życie w tych chmurach.
W swojej pracy, mówi o ostatnich odczytach i interpretacji widm, w których odkryto cząsteczki organiczne w międzygwiezdnych obłokach. Wykazano, że są faktycznie pozostałościami bakterii, które zostały wyrzucone w przestrzeń kosmiczną po uderzeniu komety, ale raczej już nic z nich nie zostanie wykreowane.

Dołączona grafika

"Międzygwiezdne chmury wydają się raczej cmentarz życia niż jego kołyską. Za każdym razem nowy układ planetarny tworzy kilka drobnoustrojów żyjących, które trafiają do komet. Te następnie mnożą je i rozsiewają po innych planetach. Mamy więc części, które są połączone łańcuchem, mogą się rozciągać na dużą objętość kosmosu. Dowodów coraz częściej wskazują nieuchronnie w tym kierunku."

Profesor Wickramasinghe i jego zmarły kolega Sir Fred Hoyle bronią teorii panspermii od roku 1960.

źródło: http://news.bbc.co.u...ast/8491398.stm
tłumaczenie: Dżekson
dla: www.paranormalne.pl

Użytkownik dżekson edytował ten post 10.02.2010 - 10:25

 • 2#2

FCrimson
 • Postów: 310
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cześć dżekson

Podobny temat tłumaczyłem niedawno. W sumie o tym samym tylko z innego źródła :). Ale jest tutaj tez kilka faktów, o których nie pisano w tamtym artykule.

Pozdrawiam
 • 0#3

pawaw1
 • Postów: 535
 • Tematów: 28
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niczego nowego się nie dowiedziałem. Teoria panspermii zawsze była moją ulubioną i najbardziej prawdopodobną, ale nie wykluczam innych możliwości poczęcia życia na ziemi, poza tą zawartą w Księdze Rodzaju.
 • 0#4

bwarzanek
 • Postów: 39
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoria może i ciekawa ale raczej nie do udowodnienia. Poza tym ciekawe jak On sobie wyobraża przenoszenie tych drobnoustrojów przez komety-przecież z jakimi prędkościami one się poruszają a jakie są odległości w kosmosie no i jaka jest szansa że tak podróżująca przez galaktykę kometa trafi akurat na możliwą do zamieszkania planetę..hmm.
Swoja droga imię to ma pewnie po Chandrasekharze -po tym od czarnych dziur.

Użytkownik bwarzanek edytował ten post 10.02.2010 - 21:32

 • 0

#5

BadBoy
 • Postów: 737
 • Tematów: 20
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kosmiczna sensacja! Odkryto planetoidę pełną wody!


To może potwierdzić hipotezę o pochodzeniu życia na Ziemi. Naukowcy od lat podejrzewają, że wodę na naszą planetę "przyniosły" uderzające w nią asteroidy. Do tej pory, była to jednak tylko hipoteza, bowiem wszystkie znane astronomom asteroidy były "suche". Po raz pierwszy odkryto asteroidę, która składa się głównie z lodu - informuje eurekalert.com.


Dołączona grafika


Teleskop na Hawajach śledził asteroidę 24 Themis krążącą w pasie planetoid między Marsem a Jowiszem. To jeden z większych obiektów w tym rejonie. Naukowcy zbadali fale światła odbijające się od jej powierzchni i, ku swojemu zdumieniu, stwierdzili, że asteroida w jednej trzeciej pokryta jest... lodem. Astronomowie oglądali już dziesiątki asteroid. Jednak po raz pierwszy zauważyliśmy lód na powierzchni jednej z nich - powiedział Andrew Rivkin z Johns Hopkins University. To nie wszystko. Naukowcy zauważyli również na jej powierzchni cząsteczki organiczne.
Są podobne do tych, które być może zapoczątkowały życie na naszej planecie - twierdzi Humberto Campins, profesor astronomii z University of Central Florida. Badany obiekt leży 479 milionów kilometrów od Słońca (Ziemia znajduje się w jednej trzeciej tej odległości). Naukowcy twierdzą, że asteroid musi w większości składać się z lodu - gdyby było inaczej, pokrywa lodowa z jej powierzchni już dawno by "wyparowała".

sfora.pl
spacedaily.com
 • 2#6

Kubala95
 • Postów: 163
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kogoś tu chyba trochę poniosło, nie wiem czy tego astrobiologa, czy tłumacza. Wyniki tych badań nie są chyba aż tak rewolucyjne, jakby faktycznie znaleziono resztki organizmów jednokomórkowych, to oznaczałoby znalezienie dowodu na istnienie w przeszłości życia poza Ziemią. To byłoby jakieś odkrycie stulecia i wszystkie media by o tym trąbiły, a póki co nie ma o tym mowy.

Panspermia to jest poza tym tylko teoria dystrybucji materiału biologicznego, nie odpowiada natomiast na pytanie jak takie struktury mogą samoistnie powstać, nad czym od pewnie jakichś kilkudziesięciu lat głowią się największe umysły wśród biologów i chemików.


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 09.02.2018 - 20:53

 • 0

#7

Neron
 • Postów: 33
 • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widząc wiele analogii w otaczającym nas świecie, śmiało mogę porównać tą sytuację do plemnika zapładniającego jajeczko. Wszyscy żyjemy w kosmicznej macicy, poczęci dzięki boskiemu nasieniu ;) Szkoda tylko że z naszego "jajeczka" jeszcze nic dobrego nie wyrosło...


Użytkownik Neron edytował ten post 09.02.2018 - 23:22

 • 1Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u