Skocz do zawartości
Weterani o 11 Września


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Witam. Temat ten odnosi się do bardzo ważnych wypowiedzi byłych agentów służb rządowych najpotężniejszych istytucji. Niektórzy mają swoich 100 świadków. Ja natomiast pokazuję wam wszystkim wirygodne słowa ludzi, którzy wiedzą o tym, że tam sprawa śmierdzi. Proszę bez uprzedzeń do mojej osoby wnikliwie przejrzeć treść ich słów.


Po przeczytaniu tej lektury nasuwa się pytanie. Dlaczego tak ważni i wysoko postawieni ludzie mówią o wydarzeniach z 11 Września w taki sposób a nie inny?? Odpowiedź krzyczy na całym świecie - znacie ją dokładnie, lecz wciąż banda i wanda zakrzykują ją jeszcze bardziej, by nie wyszła na światło dzienne.
Weterani o 11 września - część I

Dołączona grafika


….41 byłych pracowników amerykańskich instytucji zajmujących się zwalczaniem terroryzmu i weteranów służb wywiadowczych kwestionuje oficjalne wyjaśnienia wydarzeń z 11 września.


Tekst: Alan Miller, alan.miller@PatriotsQuestions911.com

Tłumaczenie: Andrzej Pruss, formevip@hotmail.com

Opracowanie: Sławomir M. Kozak, oficyna_aurora@o2.pl


Kwiecień 2009

Już ponad 40 weteranów służb wywiadowczych i agencji zwalczających terroryzm skrytykowało oficjalne wyjaśnienia wydarzeń z 11 września. Żądają wznowienia dochodzenia w tej sprawie. Jest oburzającym fakt, że większość amerykańskich obywateli nie wie o ich publicznie wypowiadanych wątpliwościach. Zapewne jest to wynik przemilczania ich przez największe redakcje i stacje telewizyjne. A przecież nikt nie podważa zaufania do nich, ani też ich lojalności do kraju, któremu służyli przez lata, działając w służbach zbierających i analizujących informacje oraz organizując i wykonując operacje szczególne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Tych 41 weteranów pracowało poprzednio w Departamencie Stanu, Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, CIA, FBI, FAA (Federalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego), Agencji Celnej i Obrony Granic oraz w różnych strukturach wojskowych. Wszyscy są wyszczególnieni poniżej według miejsca pracy.

DEPARTAMENT STANU USA


Terrell E. Arnold - Były zastępca dyrektora do spraw zwalczania terroryzmu i planowania na wypadek sytuacji nadzwyczajnych w Departamencie Stanu. Terrell Arnold jest wybitnym znawcą zagadnień związanych z terroryzmem i jego zwalczaniem oraz autorem wielu książek poświęconych temu tematowi. W obszernym artykule z lipca 2007 T. Arnold napisał:
Dołączona grafika
„Rząd w Waszyngtonie podtrzymuje w amerykańskim społeczeństwie ciągłą pamięć o wydarzeniach z 11 września. Niestety ten sam rząd nie podał, w jaki sposób i przez kogo atak taki mógł być przeprowadzony, przez co nie wiemy więcej, niż było wiadomo 12 września. Wielokrotnie podawano do wiadomości, że atak był zaplanowany i przeprowadzony przez Al Kaidę, ale nigdy nie ujawniono wiarygodnych dowodów. Przedstawiono nam oficjalną wersję wydarzeń z tego dnia, jednak wersja ta jest pełna sprzecznych informacji. Nawet dowody, które można było znaleźć w miejscach ataków kłóciły się z ich oficjalnym opisem. Tak, więc, rzekoma wojna z terroryzmem, jako odpowiedź na ten atak jest niczym innym, jak tylko wielką mistyfikacją” (1)

Zapytany podczas wywiadu w lutym 2009 roku, dlaczego podważa oficjalną wersję wydarzeń z 11 września, T. Arnold odpowiedział:

”Wydarzenia w Nowym Jorku, zawalenie się budynków. Nie wierzę, aby uderzenie samolotu w budynki skonstruowane tak, jak WTC spowodowało ich zawalenie. Ostatni z budynków (WTC7) nie został nawet uderzony... Sam przebieg wypadków, prawdopodobieństwo zawalenia się dwóch budynków o takiej wysokości i konstrukcji, dokładnie pionowo, jest bardzo małe.”

T. Arnold wspomniał również:

„Jest bardzo trudno namówić szesnaście osób, aby popełniły razem w tym samym czasie samobójstwo. Nigdy nie przedstawiono dowodów, że tak było. Oficjalna wersja jest zupełnie nieprzekonywująca, ponieważ nie wyjaśnia, jak mogło dojść do tak skomplikowanego i kompleksowego ataku.” (2)

Wątpliwości, jakie ma T. Arnold w sprawie zawalenia się budynków WTC podziela również William Chritison, były Dyrektor Wydziału Analiz Regionalnych i Politycznych CIA oraz wiele innych osób przedstawionych poniżej.


Angelo Codevilla

Były pracownik wydziału konsularnego Departamentu Stanu, specjalizujący się w operacjach wywiadowczych w Zachodniej Europie. Był członkiem zespołu Departamentu Stanu prezydenta Ronalda Reagana po wygranych wyborach oraz autorem raportu przedstawionego przez ten zespół na temat spraw wywiadu. W latach 1977-1985 był członkiem Senackiej Komisji do spraw Wywiadu, zajmującej się nadzorem nad służbami wywiadowczymi. Były oficer Marynarki Wojennej USA. Obecnie wiceprzewodniczący Zarządu Wyższej Szkoły Wojennej Armii Amerykańskiej.

W marcu 2009 doktor Codevilla napisał:
Dołączona grafika
„W siedem lat od czasu ostatniego publicznego wystąpienia Osamy Bin Ladena, mamy więcej dowodów na to, że Elvis jest wciąż żywy, niż on. Jest, więc powód, żeby pytać, czy aby paradygmat Osamy Bin Ladena, jako Deus Ex Machina i Al Kaidy, jako prototypu terroryzmu nie są, li tylko wymysłem naszej wyobraźni? Czy wiara w ten paradygmat nie powstrzymuje naszych służb bezpieczeństwa od szukania prawdziwych źródeł zagrożenia? Przyjrzyjmy się, zatem od nowa tym elementarnym założeniom. Sam brak potwierdzonych informacji o pojawianiu się Osamy zmusza do przyjęcia założenia, że od dawna już on nie żyje. Od października 2001 roku, kiedy to reporter Al Jazeera, Tayseer Alouni przeprowadził z nim wywiad, nikt, komu można byłoby zaufać, nie potwierdził spotkania z nim. Nawet w formie sekretnego widzenia z opaską na oczach. Taśmy audio i video, na których podobno jest Osama, a które ukazały się po tym czasie, nie przekonują prawie nikogo. Osoba, którą widać na filmie nie wygląda nawet jak Osama. Niektóre filmy pokazują go, jako mężczyznę z semickim orlim nosem, inne zaś z krótszym, bardziej szerokim. A o takich drobiazgach, jak różnice w kolorze i stylu brody nawet nie wspomnę. Nawet na taśmach audio Osama nie brzmi, jak Osama. W 2007 roku szwajcarski Instytut Sztucznej Inteligencji Dalle Molle, który zajmuje się komputerowym rozpoznawaniem głosu stosowanym w systemach bankowych, porównał 15 prawdziwych i nie kwestionowanych zapisów głosu Osamy z 15 nagraniami, na których podobno utrwalono jego glos. Ponadto dodano dwa inne, nagrane przez arabskich lektorów wyspecjalizowanych w naśladowaniu głosu Bin Ladena i czytających jego teksty. Wszystkie badane nagrania różniły się od siebie, jak również od prawdziwych taśm z głosem Osamy Bin Ladena. Tymczasem CIA uznała je wszystkie za autentyczne. Trudno sobie wyobrazić, jakie dowody i metody mogą potwierdzać ich ekspertyzę.” (3)

Edward Peck

Były zastępca Koordynatora Tajnych Programów Wywiadowczych w Departamencie Stanu. Później pracował, jako zastępca dyrektora grupy zwalczającej terroryzm, działającej przy Białym Domu, za prezydentury Ronalda Reagana. E. Peck jest weteranem amerykańskiej służby dyplomatycznej, w której przepracował 32 lata. Był, między innymi, ambasadorem USA w Iraku, w latach 1977 - 1980.
Dołączona grafika
W październiku 2004 roku, zaraz po ukazaniu się raportu komisji badającej wydarzenia 9/11, E. Peck z grupą ponad 100 znanych amerykańskich osobistości, podpisał petycję nawołującą Kongres do niezwłocznego otwarcia na nowo śledztwa w sprawie tych wypadków. Wśród osób, które ją podpisały, znajdują się byli wysocy urzędnicy CIA - Raymond McGovern i Melvin Goodman (wspomniani w tym artykule) oraz trzech weteranów Departamentu Stanu - Daniel Ellsberg, Fred Burks - były tłumacz prezydentów H.W Busha i Billa Clintona, a także były pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Michael Springmann. W petycji znajdziemy między innymi takie pytania:

1. Dlaczego standardowe procedury operacyjne na wypadek porwania samolotu zostały tego dnia całkowicie zignorowane?

2. Dlaczego baterie rakiet przeciwlotniczych i inne środki obrony, które znajdują się dookoła Pentagonu nie zostały użyte podczas ataku?

3. Dlaczego oficerowie Secret Service zezwolili prezydentowi Bushowi dokończyć jego wizytę w szkole, całkowicie ignorując jego bezpieczeństwo, na równi z bezpieczeństwem dzieci w jego otoczeniu?

4. Dlaczego ani jedna osoba nie została zwolniona bądź inaczej ukarana za tak wielką niekompetencję, której świadkami byliśmy tego dnia?

5. Dlaczego organy władzy w USA ani za granicą nigdy nie opublikowały wyników wielu dochodzeń w sprawie operacji giełdowych poprzedzających wydarzenia 9/11, które świadczyły o wcześniejszej wiedzy na temat szczegółów tych zamachów, pozwalającej zarobić dziesiątki milionów dolarów na łatwych do wytropienia transakcjach?”(4)

Wszystkie te pytania i wiele innych do dziś pozostaje bez odpowiedzi, mimo, że upłynęły 4 lata od wysłania petycji, a ponad 7 od tych tragicznych wydarzeń.

AGENCJA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

Naoczny świadek wydarzeń w Pentagonie i była członkini personelu Dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, pułkownik doktor Karen Kwiatkowski, była oficer wojsk lotniczych jest zaciekłym krytykiem oficjalnej wersji wydarzeń 9/11. Jako współautorka książki wydanej w 2006 roku pod tytułem „9/11 i amerykańskie imperium. Opinie intelektualistów”, wydanej przez Davida Ray Griffina i Petera Dale Scott’a napisała:
Dołączona grafika
„Uważam, że Komisja całkowicie zawiodła nie analizując dogłębnie zamachów 9/11. Nie wzięła w ogóle pod uwagę dowodów naukowych w sprawie wypadków z 11 września, jak i poprzedzających je wydarzeń. Nie przedstawiła wiarygodnego i bezstronnego ich podsumowania. Nie znalazła odpowiedzi na pytanie o przyczyny zamachów, a nawet nie pozostawiła wskazówek dla działań, które jej ewentualni następcy mogliby podjąć.”

Dalej K. Kwiatkowski kontynuuje:

„Właśnie jako naukowiec mam największy problem z pogodzeniem się z oficjalną rządową teorią spiskową. Przede wszystkim, dlatego, że stoi ona w sprzeczności z prawami fizyki czy rachunkiem prawdopodobieństwa. Zawalenie się budynków WTC jest najlepszym tego przykładem.”

Pułkownik K. Kwiatkowski pracowała 11 września w Pentagonie, jako oficer do spraw polityczno-wojskowych w biurze Sekretarza Obrony, kiedy AA 77 uderzył rzekomo w budynek.

Napisała ona:

„Na zupełnie niezniszczonym trawniku, na którym stałam w parę minut po uderzeniu, nie było żadnych widocznych części samolotu. Poza tym dziwnym brakiem jakichkolwiek szczątków samolotu, nie widać było zniszczeń w samej konstrukcji budynku Pentagonu, jakich można się było spodziewać po uderzeniu tak dużego samolotu. Widoczne dowody a właściwie ich brak, musiały być również zauważone przez Sekretarza Obrony (Donalda Rumsfelda), któremu wyrwało się podczas konferencji, że w Pentagon uderzyła rakieta.” ... (5)

(Sekretarz Stanu D. Rumsfeld publicznie oświadczył również, że samolot UAL 93, który rzekomo rozbił się o ziemię niedaleko Shanksville w Pensylwani, został zestrzelony nad Pensylwanią.)(6)

„Wokół otworu po uderzeniu nie widziałam niczego szczególnego – żadnych metalowych szczątków samolotu czy rozwiewanych przez wiatr pozostałości po bagażu, tylko dym wydobywający się z uszkodzonego budynku Pentagonu... Wszyscy, którzy tam byliśmy tego dnia, wpatrzeni w Pentagon, szukaliśmy tego samego, jakichkolwiek resztek. A tych nie było.”

„Podobne odczucia mieliśmy patrząc na zniszczenia budynku... Nie tego się spodziewaliśmy... Widziałam niewielki otwór, o średnicy około 20 stóp. I chociaż ściana później upadla, to wcześniej stała przez 30 - 40 minut, pozostawiając prawie prostą linię dachu. Po uderzeniu dużego samolotu odrzutowego spodziewałam się czegoś innego. A to wyglądało, jak po uderzeniu rakiety.... Musimy zdobyć więcej informacji zarówno o tych wypadkach, jak i o wydarzeniach poprzedzających ten tragiczny dzien.”
(7)


Major John M. Newman

Były Oficer Armii USA. Były asystent Dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Podczas przesłuchania w Kongresie w 2005 roku powiedział:

„Pozwolę sobie na przytoczenie historii Saeeda Sheikha, (którego pełne nazwisko brzmi Ahmed Omar Saeed Sheikh) i jego niesamowitego wspinania się po szczeblach władzy Al Kaidy oraz o roli, jaką odegrał w wydarzeniach 9/11, a która jest całkowicie pominięta w raporcie Komisji 9/11....’
Dołączona grafika
„Komisja, 9/11 która badała dokładnie (może nie zbyt dokładnie, ale badała) działania służb wywiadowczych oraz policji, pominęła je całkowicie w odniesieniu do pierwszych tygodni po atakach. Również o osobach za nie odpowiedzialnych, nie ma w raporcie słowa.”

„Raport wskazuje na natychmiastowe działania USA po atakach, jednak nie ma w nim mowy, o jakichkolwiek dochodzeniach w tej sprawie. Wszyscy, którzy dokładnie studiowali powypadkowe dochodzenia wiedzą, ze pierwsze poważne poszlaki pojawiły się dwa tygodnie po rozpoczęciu dochodzenia. Wtedy wykryto transfery pieniędzy z Emiratów Arabskich do porywaczy.”

„Ponadto, mimo tego ze śledczy mieli trudności z ustaleniem tożsamości dysponenta przelewów, pewni byli, że był on szefem finansów Al Kaidy. Dla tego tylko powodu musimy zadać pytanie, dlaczego raport Komisji 9/11 nigdzie nie wymienia roli szefa finansów Al Kaidy jako bankiera - płatnika 9/11?”
(8)

Pomimo ogólnej wiedzy dostępnej już od października 2001 roku i informacji zamieszczonej nawet w Wall Street Journal (9), że Omar Saeed Sheikh na polecenie generała Mahmuda Ahmeda, szefa pakistańskiego wywiadu (ISI), przesłał ponad 100 000 USD do Mahameda Atty, w raporcie Komisji 9/11 czytamy:

„Osoby zamieszane w planowanie i wykonanie zamachów 9/11 wydały między 400 000 USD, a 500 000 USD na ich realizację... Pochodzenie pieniędzy pozostaje nieznane...”

„... jak również nie ma dowodów na to ze rząd obcego państwa lub ich przedstawiciel przekazał jakiekolwiek pieniądze na ten cel...”CENTRALNA AGENCJA WYWIADOWCZA

Siedmiu weteranów agencji CIA poważnie skrytykowało oficjalne podsumowanie wydarzeń z 9/11 i zażądało nowego dochodzenia w tej sprawie.

„Mówiąc najprościej, ktoś próbuje zatuszować całą sprawę. Raport komisji jest zwykłą kpiną.” (10) - Powiedział Raymond McGovern, 27 letni weteran służby w CIA, który w latach 70-tych przewodniczył National Intelligence Estimates.

„Jest cała masa pytań, na które nikt nie udzielił odpowiedzi. Powodem, dla którego nie ma odpowiedzi jest to, że rząd prezydenta Busha nie chce na nie odpowiedzieć.”
Dołączona grafika
R. McGovern jest również założycielem VIPS i jednym z, wielu, którzy podpisali się pod petycją żądającą nowego śledztwa w sprawie 9/11, o której pisałem powyżej.

Podczas swojej 27-letniej kariery w CIA McGovern osobiście dostarczał codzienne raporty wywiadowcze do prezydentów R. Reagana i Georga H.W. Busha, do ich wiceprezydentów, sekretarzy stanu, szefów personelu oraz innych ważnych przedstawicieli rządu. W dniu przejścia na emeryturę został wyróżniony wysokim odznaczeniem CIA oraz otrzymał list z podziękowaniem za wzorową służbę od prezydenta, George H. W. Busha. Jednak w 2006 roku oddał to odznaczenie(11) w proteście przeciwko przyzwoleniu administracji Georga H.W. Busha na stosowanie tortur, jako środka zdobywania informacji wywiadowczych.

W przedmowie do książki „9/11 i amerykańskie imperium. Opinie intelektualistów”, wydanej przez Davida Raya Griffina i Petera Dale Scotta, McGovern napisał:

„Już od dłuższego czasu jest zrozumiałe, że administracja Busha i Cheneya cynicznie wykorzystała ataki 9/11, aby promować swoje imperialistyczne zapędy. Jednak obecna wiedza na ten temat dostarcza nam coraz więcej dowodów, zmuszających do wyciągnięcia jeszcze bardziej niepokojących wniosków. Mianowicie, że zamachy 11 września były w tym właśnie celu zaaranżowane przez tę administrację. Jeżeli to prawda, to nie mają znaczenia nawet notatki przekazane przez Downing Street mówiące, że powód ataku na Irak był czystym kłamstwem. Najważniejsze jest to, że cała wojna z terrorem oparta jest na tym oszustwie. Dlatego sądzę, że niniejsza książka konfrontuje społeczeństwo amerykańskie, a nawet ludzi całego świata z tym niemającym sobie równych zagadnieniem. Uważam, mimo iż niektórzy starają się ja pokazać, jako zwierzenia paranoicznego zwolennika teorii spiskowych, za książkę jak najbardziej godną polecenia.” (12)

Raymond McGovern nie jest jedynym, który nazywa raport Komisji 9/11 kpiną.

William Christison, były dyrektor Wydziału Regionalnych i Politycznych Analiz w CIA również tak nazywa ten raport. McGovern nie jest też jedynym, który nazywa ten raport próbą zatuszowania wielu spraw i wątków. Również Melvin Goodman, były szef oddziału spraw sowieckich w CIA, tak uważa. (Zobacz poniżej)
Dołączona grafika
William Christison, przepracował w CIA 29 lat. Jest byłym Krajowym Oficerem Wywiadu (NIO) oraz byłym dyrektorem Wydziału Regionalnych i Politycznych Analiz w CIA. Uważa raport Komisji 9/11 za kpinę, a nawet posuwa się dalej w swoich krytycznych uwagach pod jego adresem. W wywiadzie z 2006 roku udzielonym Georgowi Kenney z Electric Politics, Christison powiedział:

„Potrzebujemy niezależnego, przeprowadzonego na wysokim szczeblu i całkowicie nowego dochodzenia w sprawie wydarzeń 9/11. Myślę, że musimy wręcz traktować poprzedni raport Komisji 9/11, jako dowcip i nie brać na poważnie zawartych w nim analiz.” (13)

Christison jest członkiem Naukowego Panelu Badania Wydarzeń 9/11, organizacji, która mówi:

„Znaleźliśmy solidne, naukowe dowody, pozwalające nam na zakwestionowanie oficjalnej interpretacji wypadków z 11 września 2001 roku, podawanej przez urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak również propagowanej przez wszystkie większe środki masowego przekazu krajów zachodnich.”• (14)

W przedmowie do książki Davida Ray Griffina „Debunking 9/11 Debunking”, Christison napisał:

„Jest olbrzymia ilość dowodów na to, by uważać oficjalną wersję wydarzeń z 9/11 podawaną przez rząd za jeden olbrzymi stek kłamstw.” (15)

W eseju, który ukazał się na stronach internetowych pod koniec 2006 roku napisał:

„Doszedłem do wniosku, że większość alternatywnych teorii na temat zdarzeń z 11 września jest prawdziwa a większość „oficjalnej wersji” podawanej przez rząd USA i Komisję 9/11, to kłamstwo. Uważam, że mamy wystarczającą ilość dowodów na to, że wydarzenia z 11 września nie odbyły się tak, jak administracja Busha chce żebyśmy myśleli. Samolot prawie na pewno nie uderzył w Pentagon... Wieża północna i południowa prawie na pewno nie zawaliły się tylko dlatego, że uderzyły w nie porwane samoloty.”• (16)

Przed przejściem na emeryturę w 1979 roku, Christison zajmował stanowisko Dyrektora Wydziału Regionalnych i Politycznych Analiz w CIA. Nadzorował pracę 200 analityków, którzy zbierali i analizowali dane wywiadowcze dotyczące wszystkich regionów i państw świata. Przed tym był jednym z niewielu Krajowych Oficerów Wywiadu (NIO) pracujących w strukturach wywiadowczych. NIO są odpowiedzialni za prace wywiadu na rzecz bezpieczeństwa kraju i są głównymi doradcami Dyrektora CIA.

Melvin Goodman jest kolejnym byłym wysokim urzędnikiem CIA, która zarzuca Komisji próbę tuszowania prawdziwych wydarzeń 11 września oraz jednym z tych, którzy podpisali petycję nawołującą do przeprowadzenia nowego dochodzenia w tej sprawie. Goodman był szefem Biura Spraw Sowieckich w CIA i wysokim rangą analitykiem od 1966 do 1980 roku. Wykładał również Bezpieczeństwo Międzynarodowe, jako profesor w National War College od 1986 do 2004 roku.
Dołączona grafika
Podczas przesłuchania przed Komisją Kongresu Stanów Zjednoczonych w sprawie raportu Komisji 9/11 Goodman powiedział:

„To bardzo potrzebna ocena Komisji 9/11 i jej wniosków, pełnych przekłamań i niedociągnięć. Komisji, która stała przed historyczną szansą, jaka została całkowicie zaprzepaszczona....”

„Myślę ze jednego, czego komisja 9/11 mnie nauczyła to tego ze, musimy być bardzo rygorystyczni i wytrwali w dążeniu do odkrycia prawdy, ponieważ w tym kraju istnieje mentalność korporacyjna, która nie pozwala tej prawdzie wyjść na jaw nawet w takich tragicznym momencie, jakim był 9/11...”

„ Chciałbym teraz powiedzieć na temat samej Komisji, o całym jej wadliwym procesie dochodzeniowym oraz istniejącym wewnątrz niej konflikcie interesów. To bardzo ważna sprawa, która pomoże zrozumieć, dlaczego Komisja całkowicie zawiodła.....Raport końcowy z całą pewnością jest próbą zatuszowania prawdy o wypadkach z tego dnia. Nie wiem jak inaczej można to nazwać.”
(17)

Goodman jest dyrektorem Krajowego Programu Bezpieczeństwa w Centrum Polityki Międzynarodowej oraz profesorem w John Hopkins University.

Robert Baer to kolejny bardzo dobrze znany weteran CIA, który kwestionuje oficjalną wersję wypadków 9/11. W CIA przepracował 21 lat, jako specjalista od krajów Bliskiego Wschodu.(18)
Dołączona grafika
Przechodząc na emeryturę w roku 1997, został za swą pracę wyróżniony wysokim odznaczeniem branżowym. Dziennikarz, zdobywca nagrody Pulitzera, Seymour Hersh, powiedział o nim, że „Baer był prawdopodobnie najlepszym oficerem wywiadu na Bliskim Wschodzie.”

Po przejściu na emeryturę Baer napisał dwie świetnie sprzedające się książki, dokumentujące pracę w CIA, „See No Evil” oraz „Sleeping with the Devil”, z których ta pierwsza posłużyła jako scenariusz do nagrodzonego na festiwalach filmu pod tytułem „Syriana” z George’m Clooney’em w roli głównej. Baer był również autorem tekstu i komentatorem w zgłoszonym do nagrody Emmy filmie dokumentalnym pod tytułem „Cult of the Suiciade Bomber”.

Baer wiele razy kwestionował tezę zakładającą, że Al. Kaida mogła samodzielnie osiągnąć taki sukces 11 września. Już w 2002 roku, w eseju napisanym dla gazety The Guardian Baer wspomniał: „czy Bin Laden działał samodzielnie, używając tylko siatki A. Kaidy w przygotowaniu ataków? Jestem w stu procentach przekonany, że nie.” (19)

W 2006 roku, podczas wywiadu radiowego prowadzonego przez Thoma Hartmanna, po komentarzu w sprawie finansowych profitów, jakie mogły być pozyskane w wyniku zamachów, Baer został zapytany:

„A kto zyskał politycznie na 9/11? Niektórzy sugerują ze ktoś bardzo wysoko w hierarchii Waszyngtonu miał dobrą wiedzę na temat wypadków 9/11, zanim one jeszcze nastąpiły i nie zrobił nic, by temu zapobiec, a wręcz utrudniał działania próbujących je zatrzymać. Wszystko po to, aby pomóc prezydentowi Bushowi odzyskać poparcie społeczne, bardzo niskie w tym czasie.”

Baer odpowiedział:

„Absolutnie się z tym zgadzam.”

A na pytanie Hartmanna:

„ Czy ty również uważasz, że była to, przynajmniej po części, „wewnętrzna robota” rządu Stanów Zjednoczonych?”

Baer odparł:

„Jest to bardzo prawdopodobne. Wiele dowodów na to wskazuje.”

Hartmann:

„Dlaczego nikt nie przeprowadził śledztwa w tej sprawie?”

Baer:

„A dlaczego sprawa broni masowego rażenia nie jest przedmiotem dochodzenia? Dlaczego nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za fiasko naszych służb w dniu 11 września? Po Pearl Harbor ludzie stracili stanowiska. Dlaczego nie dokonano żadnych zmian na wysokich stanowiskach dowodzenia? Dlaczego nie było, chociażby politycznych reperkusji? I dlaczego nikt nawet o tym nie mówi? To wszystko zmusza do zastanowienia.” (20)

W lutym 2008, Baer napisał,

„ W raporcie Komisji 9/11 jest tyle błędów i pytań bez odpowiedzi, że gdy będziemy mieli bardziej przyjazną administrację w Waszyngtonie, to dochodzenie w sprawie wydarzeń 9/11 powinno być wznowione.” (21)

W nocie do poprawionego i uaktualnionego wydania książki Davida Ray Griffina „Debunking 9/11 Debunking” Baer napisał „dopóki nie przeprowadzimy kompletnego, uczciwego i przejrzystego śledztwa, a nie opartego na zeznaniach zdobytych za pomocą tortur, dopóty nie dowiemy się, co naprawdę się stało 11 września.”(22)

„Jestem zmuszony przyznać, że uważam 9/11 za wydarzenie, na które administracja przynajmniej wydała zgodę, aby mieć motyw do rozpoczęcia wojny”
- napisał z kolei bardzo dobrze znany analityk wywiadu Robert David Steele w roku 2006, w przedmowie do książki Webstera Tarpley’a „9/11 Synthetic Terror”.
Dołączona grafika
Steeles jest autorem wielu książek opisujących służby wywiadowcze. Aktualnie jest Dyrektorem Generalnym firmy OSS.net zwolennika Wywiadu Bez Tajemnic. Jego kariera zawodowa obejmuje 25 lat w służbie CIA i U.S Marine Corps. Był również drugim najwyższym rangą pracownikiem cywilnym (GS-14) w wywiadzie US Marine Corps od 1988 do 1992 roku. Pracował także jako wykładowca w Uniwersytecie Marine Corps. Dalej w przedmowie Steeles pisze „muszę powiedzieć wszystkim, których to interesuje, że ja wierzę. Wierzę w to tak bardzo, że pragnę nowego, pełnego dochodzenia. Takiego, które usatysfakcjonuje rodziny ofiar 9/11, jak i wszystkich racjonalnych obserwatorów z zewnątrz.” (23)

W późniejszym wywiadzie udzielony w programie „Alex Jones Show” Steeles powiedział:

„Rząd Stanów Zjednoczonych nie przeprowadził należytego śledztwa w sprawie wypadków 9/11. Jest jeszcze wiele tropów, którymi możemy pójść” oraz „jestem absolutnie przekonany, że budynek WTC7 został wysadzony w sposób kontrolowany i to zdarzenie nie zostało w pełni wyjaśnione. Nie jest możliwe, aby ten budynek zawalił się sam, bez kontrolowanego wyburzenia.” (24)

14 września 2004 roku grupa 25 weteranów służby wojskowej, policji i wywiadu wysłała list do Kongresu Stanów Zjednoczonych wyrażając swoje obiekcje wobec wniosków zawartych w raporcie Komisji 9/11, wskazując na wiele błędów, pominięć i wręcz przekłamań, oferując swoją pomoc w otwarciu nowego śledztwa. Niestety, ich list został całkowicie zignorowany. Wśród osób, które się pod nim podpisały, było czterech weteranów służby w CIA - Raymond McGovern i Melvin Goodman ( zobacz powyżej) oraz David MacMichael i Lynn Larkin.
Dołączona grafika
David MacMichael – byly wysokiej rangi oficer CIA, odpowiedzialny za wydział zachodni w Narodowym Kolegium do spraw Wywiadu. Przed wstąpieniem w szeregi CIA służył przez 10 lat w U.S Marine Corps, a przez następne cztery był doradcą rządowym d/s walk powstańczych.

Lynne Larkin – była agentka CIA, pracująca w wielu placówkach zagranicznych firmy do czasu, kiedy przeniesiono ją do Centrum Kontrwywiadu CIA. Została wiceprzewodniczącą grupy, składającej się z przedstawicieli rożnych organizacji wywiadowczych, zajmującej się koordynacją prac wszystkich agencji oraz ustalaniem kierunków ich działań.

W liście tym możemy przeczytać:

„My nizej podpisani, pragniemy zwrócić uwagę Kongresu i wszystkich obywateli Stanów Zjednoczonych, na poważne niedociągnięcia we wnioskach i zaleceniach zawartych w raporcie Komisji 9/11...”

„Poważnym błędem raportu Komisji 9/11 są pominięcia. Mimo, że pewne kwestie i przypadki były zgłoszone Komisji przez tych z nas, którzy posiadali dogłębną wiedzę na ich temat, nigdy nie znalazły się one w raporcie....”

„Pominiecie tak ważnych kwestii, przypadków i informacji ukazuje raport, jako niekompletny i pełen błędów oraz kwestionuje wiele z jego zaleceń...”

„Komisja, z jej niekompletną wiedzą na temat faktów i okoliczności, celowym pominięciem wskazania winnych niedociągnięć, całkowitą pogarda dla wiedzy i ekspertyz ludzi próbujących dobrze wykonać swoje obowiązki, stara się siłą narzucić Kongresowi i całemu społeczeństwu wszystkie swe zalecenia...”

„My niżej podpisani, byli pracownicy agencji rządowych (FBI, CIA, FAA, DIA, Customs) odpowiedzialni za utrzymanie narodowego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa obywateli prosimy Kongres o wykorzystanie naszych umiejętności, zdobytych długą pracą, w dojściu do prawdy o wydarzeniach 9/11. Jesteśmy gotowi wykonać naszą powinność.”
(25)

Ciąg dalszy w II części

............................................................

1-It is Vital to Move Beyond 911 (Terrell E. Arnold, 3/02/2007)
http://www.rense.com...ral77/vital.htm

2-Leading Counter-Terrorism Expert and Former High-Level Official Slams War on Terror and Questions 9/11 (George Washington , 03/02/2009)
http://georgewashing...m-official.html

3-Osama bin Elvis (Angelo Codevilla dla The American Spectator, marzec 2009) http://spectator.org...osama-bin-elvis

4- Petition to Reinvestigate 9/11(podpisana przez ponad 100 prominentnych Amerykanów, 26/10/2004) http://www.911truth....041026093059633

5- U.S. Department of Defense News (transkrypcja wywiadu Sekretarza Rumsfeld’a dla Parade Magazine, 12/10/2001) http://www.defenseli...anscriptID=3845

6-Przemówienie Sekretarza Rumsfeld’a w Bagdadzie (24/12/2004)

7-9/11 and American Empire (Tom I) Intellectuals Speak Out (wydane przez David Ray Griffin and Peter Dale Scott 2006) http://www.interlink...a118f454c5d7194

8- Oświadczenie majora John M. Newman’a, Briefing Kongresu: The 9/11 Commission Report – One Year Later (22/07/2005) http://www.vt911.org...2transcript.pdf

9-Our Friends the Pakistanis (James Taranto, Wall Street Journal, 10/10/2001)
http://www.opinionjo...st/?id=95001298

10- Nagranie sesji “Pytanie i odpwiedź” z Raymond’em McGovern i majorem Scott’em Ritter’em (22/07/2006)

11-I Do Not Wish to be Associated with Torture (Ray McGovern, 3/03/2006)
http://www.antiwar.c...?articleid=8625

12- Przedmowa Ray McGovern’a do “9/11 and American Empire: Intellectuals Speak Out” ( David Ray Griffin i Peter Dale Scott, marzec 2007) http://www.interlink...a118f454c5d7194

13-Wywiad Georga Kenney’a z William’em Christison’em dla Electric Politics. (29/09/2006) http://www.electricp...ctual_inte.html

14-Oświadczenie Naukowego Panelu Badania Wydarzeń 9/11
http://physics911.ca/members/

15-Przedmowa William’a Christison’a do “Debunking 9/11 Debunking”. ( David Ray Griffin, marzec 2007) http://www.amazon.co...tion/156656686X

16- Stop Belittling the Theories About September 11( William Christison, 16/08/2006) http://www.dissident...hristison14.htm

17- Przedmowa William’a Christison’a do “Debunking 9/11 Debunking” ( David Ray Griffin, marzec 2007) http://www.amazon.co...tion/156656686X

18-Cytat z Seymour Hersch’a ze strony internetowej Random House’s o wspomnieniach Robert’a Baer’a “See No Evil”
http://www.randomhou...n=9780739324134

19-See No Evil (część 2 Robert Baer dla The Guardian, 12/01/ 2002) http://www.guardian....jan/12/extract1

20- Wywiad Robert’a Baer’a dla The Thom Hartmann Show, 9/06/2006
http://www.911blogge...r-comments.html

21-FBI Documents Contradict 9/11 Commission Report (Larisa Alexandrovna, strona internetowa Raw Story, 28/02/2008 http://rawstory.com/...ssion_0228.html

22-Przedmowa Roberta Baer’a do wznowienia książki “Debunking 9/11 Debunking”, marzec 2007

http://www.amazon.co...tion/156656686X
23-Robert David Steele – ocena książki “9/11 Synthetic Terror” ( Webster Tarpley, 07/10/2006)

http://www.amazon.co...=cm_cr_rdp_perm
24-Robert David Steele, wywiad w programie Alex Jones Show, 27/10/2006.

25- List do Kongresu kwestionujący raport Komisji 9/11, wysłany przez weteranów służb wojskowych i wywiadu 14/09/2004
http://www.nswbc.org...t 13, 2004.html
Weterani o 11 września - część II
Część II
FEDERALNE BIURO ŚLEDCZE

Wśród 25 sygnatariuszy listu z 14 września 2004 roku kwestionującego raport Komisji 9/11 i żądającego nowego śledztwa w tej sprawie, skierowanego do Kongresu Stanów Zjednoczonych, znalazło się dziewięciu weteranów FBI.
Dołączona grafikaEdward J. Costello, Jr. – były agent specjalny w Dziale Kontrwywiadu FBI. Były, tymczasowy sędzia Sądu w Los Angeles, w Kalifornii.
Dołączona grafika
John M. Cole – były specjalista Wydziału Operacyjnego w Kontrwywiadzie FBI. Był odpowiedzialny za międzynarodowe dochodzenia wywiadowcze obejmujące tereny Indii, Pakistanu i Afganistanu. W FBI służył 18 lat. Aktualnie pracuje jako starszy analityk kontrwywiadu.


Sibel D. Edmonds – była świadkiem przed Komisją 9/11. Jako tłumaczka przysięgła, służyła pomocą w wielu sprawach operacyjnych wywiadu i kontrwywiadu FBI. Jest założycielką i Przewodniczącą National Security Whistleblowers Coalition.

W prywatnym liście do Komisji 9/11 z sierpnia 2004 roku, S. Edmonds napisała:
Dołączona grafika
„Po przeczytaniu raportu Komisji muszę stwierdzić, że jest on niekompletny. Pominięte zostały bardzo ważne dane wywiadowcze, o których sama jako świadek Komisję informowałam, a które zostały później potwierdzone. Dlatego tez uważam, że są i inne informacje, o których nie wiem, a które zostały pominięte w waszym raporcie. Ominięcia te rzucają cień na ważność raportu oraz zawarte w nim konkluzje i rekomendacje.” (26)
Dołączona grafika
Rosemary N. Dew – była agentka specjalna służb antyterrorystycznych i kontrwywiadu FBI. Była członkini Komitetu przy Prezydencie do spraw Narodowego Bezpieczeństwa Łączności (NSTAC) oraz grupy zajmującej się zwalczaniem przestępstw internetowych. 13 lat pracy w FBI.

Gilbert M. Graham – emerytowany agent specjalny Biura Kontrwywiadu FBI z siedzibą w Waszyngtonie. Przepracował w FBI 24 lata.

Behrooz Sarshar – świadek przed Komisją 9/11. Emerytowany tłumacz języka farsi, pracujący dla FBI i uczestniczący w przesłuchaniach operacyjnych służb antyterrorystycznych oraz kontrwywiadu, w sprawach dotyczących Iranu i Afganistanu.
Dołączona grafika
Jane A. Turner – emerytowana agentka specjalna FBI z 24-letnim stażem.

Dołączona grafika
John B. Vincent – emerytowany agent specjalny Wydziału Antyterrorystycznego. 27-letni staż pracy w FBI.Fred Whitehurst – emerytowany agent specjalny i pracownik laboratorium kryminalistycznego. W FBI przepracował 16 lat. Były oficer wywiadu armii amerykańskiej.

Dołączona grafika
Inni weterani FBI również wyrażali swoje wątpliwości, co do oficjalnej wersji wydarzeń 9/11.

Coleen Rowley – była agentka specjalna i doradca oddziału FBI w Minneapolis. Przepracowała w FBI 24 lata. Agentka C. Rowley została wybrana jedną z trzech Osób Roku 2002 przez Time Magazine, za ujawnienie działań Biura Centralnego FBI. Utrudniały one agentom w terenie, zdobywanie informacji na temat członków Al. Kaidy, na cztery tygodnie przed 9/11.
Dołączona grafika
21 maja 2002 roku, agentka Rowley wysłała 13-stronicowy list do Dyrektora FBI Roberta Muellera, w którym napisała:

„Faktem jest, że personel Biura Centralnego FBI, którego podstawowym zadaniem jest koordynacja działań i pomoc agentom pracującym w terenie i prowadzących operacje przeciw terrorystom, zdobywa także i wydaje zgody na rewizje. Z założenia ma on większy dostęp do źródeł wywiadowczych niż agenci terenowi. Tymczasem ludzie ci mnożyli przeszkody uniemożliwiając agentom z Minneapolis zdobycie nakazu rewizji, jeszcze długo po tym, kiedy wywiad francuski przekazał potrzebne informacje. Pracownicy Centrali FBI robili wszystko, aby utrudnić prace agentów, a następnie uniemożliwić odkrycie prawdopodobnych przyczyn....”

„Kiedy po 11-godzinnych próbach ominięcia przeszkód tworzonych przez Centralę FBI, oddział w Minneapolis skontaktował się bezpośrednio z Centrum Antyterrorystycznym CIA (CTC), otrzymał bardzo poważną reprymendę od personelu Biura Centralnego za kontakt bez zgody Centrali...”

„ Może nie powinnam być taka bezceremonialna, ale nawet dowcipy zaczęły już krążyć o tym, że kadra Biura FBI składa się ze szpiegów i kretów w rodzaju Roberta Hansena, pracujący obecnie dla Osamy Bin Ladena. Tak bardzo bowiem się starali, aby w Minneapolis utrudnić pracę.”
(27)

W wywiadzie udzielonym we wrześniu 2005 roku, agentka Rowley powiedziała:

„Myślę, że to, czego dokonałam to fakt, że po raz pierwszy podważona została utrzymująca się od 8 czy 9 miesięcy teza, iż wypadkom 9/11 nie można było zapobiec.”

„... wszyscy pogodzili się z tym, że nie można było zapobiec 9/11, bo mieliśmy spóźniony refleks”.

„Condi Rice – ‘… nikt nie był sobie w stanie wyobrazić żeby ktoś użył samolotu …’ – mówiąc to zignorowała masę spraw, a ludzie jej na to pozwolili. Zapomniała o dwóch bądź trzech wcześniejszych próbach rozbicia samolotów o budynki, porwań samolotów.... Ignorujemy również fakt ze szef oddziału FBI, w Minneapolis już podczas rozmowy 22 sierpnia z Centralą FBI powiedział: „ To człowiek ( Zacarias, Moussaoui), który może rozbić samolot o WTC !(28)”


Mimo ujawnionych rewelacji i olbrzymiej wiedzy na temat działań Centrali FBI, utrudniających dochodzenie na cztery tygodnie przed atakami, agentka Rowley nie została nigdy przesłuchana przez Komisję 9/11. W „pełnym i wyczerpującym raporcie o okolicznościach ataków terrorystycznych w dniu 11 września 2001” nie ma nawet słowa o jej oskarżeniach pod adresem Centrali FBI w sprawie utrudniania agentom dochodzeń. Raport tylko raz wspomina nazwisko agentki Rowley i to zaledwie w małym dopisku u dołu kartki.

Robert G. Wright Jr. – agent specjalny, Wydział Międzynarodowego Terroryzmu w FBI. Jest on jedynym agentem FBI, któremu udało się skonfiskować ponad 1.4 miliona USD, należących do grupy terrorystycznej z Bliskiego Wschodu, mającej swoją bazę na terenie USA. Udało mu, się tego dokonać jeszcze przed 11 września, dzięki skorzystaniu z zapisów prawa o cywilnym przepadku mienia. W FBI przepracował 17 lat.
Dołączona grafika
W maju 2002 roku agent Wright pozwał do sadu FBI nie mogąc się doczekać na zgodę publikacji swego 500-stronicowego raportu, jaki złożył 7 miesięcy wcześniej. W powództwie napisał:

„Świadome zaniechanie przez FBI podjęcia dochodzenia w sprawie terrorystów przebywających w USA stało się jeszcze bardziej widoczne, kiedy to w czasie spotkania szefów Wydziału Antyterrorystycznego Centrali FBI z Antyterrorystyczną Grupą Specjalną z Chicago przyznano specjalnemu agentowi R. Wright, że nikt w Biurze nie czytał meldunków od agentów terenowych, śledzących aktywność znanych terrorystów przebywających w USA....”

„Niestety, największą przeszkodą, z jaką zetknął się agent Wright prowadzący dochodzenie przeciw organizacji HAMAS w USA, było dowództwo Biura FBI w Chicago oraz Wydział Antyterrorystyczny Centrali FBI w Waszyngtonie....”

„Dochodzenie agenta Wright’a, o kryptonimie „Wulgarna Zdrada” zakończyło się dużym sukcesem i doprowadziło 9 czerwca 1998 roku do skonfiskowania ponad 1.4 miliona USD przeznaczonych na działalność terrorystyczną. Zarekwirowane pieniądze były bezpośrednio powiązane z biznesmenem pochodzącym z Arabii Saudyjskiej o nazwisku Yassin Kadi. 12 października 2001 roku, Yassin Kadi vel Yassin al-Qadi został uznany przez rząd Stanów Zjednoczonych za finansowego sponsora Osamy Bin Ladena. Źródła rządowe podają, że Kadi ofiarował jemu i jego organizacji Al Kaida, 3 miliony USD..” (29)


Grupa kontrolująca działania rządu o nazwie „Judicial Watch” udzielała pomocy agentowi Wright w jego procesie przeciwko FBI, a w oświadczeniu prasowym z września 2002 roku napisała:

„FBI bezprawnie odmawia wydania 500-stronicowego raportu agenta Wright’a, zatytułowanego ‘Fatal Betrayals of the Intelligence Mission’, który przekazał on do recenzji w październiku 2001 roku. Faktycznie to FBI odmówiła przekazania dokumentu senatorowi Richardowi C. Shelby wiceprzewodniczącemu Komitetu do spraw Wywiadu Kongresu Stanów Zjednoczonych, zajmującemu się śledztwem w sprawie błędów i niedociągnięć w dochodzeniach wywiadowczych prowadzonych przez FBI.” (30)

Zadziwiające jest, że agent Wright nigdy nie został wezwany w charakterze świadka przed oblicze Komisji 9/11, ani nawet wymieniony w jej „pełnym i wyczerpującym raporcie o okolicznościach ataków terrorystycznych w dniu 11 września 2001”, jak również w jej oddzielnym, 155-stronicowym dokumencie, zatytułowanym „Monografia na temat finansowania terroryzmu”.

- Pomimo w pełni uzasadnionej i bardzo krytycznej oceny prowadzenia dochodzenia przez FBI w sprawie osób podejrzanych o terroryzm jeszcze przed atakami z 9/11, dokonanej przez agenta Wright’a;

- Pomimo publicznej dyskusji spowodowanej odmową przekazania jego raportu Komisji do spraw Wywiadu Kongresu Stanów Zjednoczonych (JICI) zajmującej się dochodzeniem w sprawie wydarzeń z 9/11;

- Pomimo tego, że Wright był jedynym agentem FBI, któremu udało się skonfiskować majątek grupy terrorystycznej;

- Pomimo, iż jedną z osób powiązanych z owym majątkiem był Yassin Al. Qadi, sponsor Al Kaidy …


… nazwisko Yassina Al Qadi również nie zostało wymienione w raporcie Komisji 9/11, a tylko znalazło się w dopisku u dołu kartki owej „Monografii”.

ABC News podało w grudniu 2002 roku:

„w dramatycznym wywiadzie przeprowadzonym przez ABC NEWS agenci specjalni FBI i zarazem partnerzy zawodowi Robert Wright i John Vincent wyznali, że zostali odsunięci od śledztwa, które prowadzili w sprawie terrorystów podejrzanych o dokonanie zabójczych zamachów na amerykańskie ambasady w Afryce. Urzędnicy rządu Stanów Zjednoczonych podają, że to Al. Kaida odpowiedzialna jest zarówno za te zamachy, jak i za ataki na Amerykę 11 września.”

- Bezpośrednią przyczyną niekompetencji Wydziału Międzynarodowego Terroryzmu FBI są wydarzenia z 11 września. Nie mam, co do tego najmniejszych wątpliwości. Absolutnie żadnych - powiedział Wright. - Nie mogę nie ujawnić tego, co wiem.

- Moj przełożony, który przyjechał z Centrali FBI stanął naprzeciw mnie i zaczął krzyczeć: „ Nie rozpoczniesz żadnego nowego śledztwa. Zakazuję wam obu. Nie rozpoczniesz żadnego dochodzenia w sprawie ani jednej z tych podejrzanych osób” - wyznał - Mimo tego, że działałem w grupie zwalczającej terrorystów i miałem dowody na to, ż ci ludzie robią przestępstwa, powiedziano mi, że nie mogę prowadzić w tych sprawach dochodzenia.”
(31)


FEDERALNA ADMINISTRACJA LOTNICTWA CYWILNEGO

Trzech byłych pracowników wydziału do zwalczania terroryzmu przy FAA znalazło się wśród 25 sygnatariuszy listu z 14 września 2004 roku, o którym pisałem wcześniej, skierowanego do Kongresu Stanów Zjednoczonych. List kwestionował raport Komisji 9/11 i żądał nowego śledztwa w tej sprawie.

Bogdan Dzakovic – świadek przed Komisją 9/11. Ekspert z 14 letnim stażem w Wydziale Bezpieczeństwa FAA. Głównodowodzący Grupy RED (Terroryzm), która przeprowadzała tajne operacje sprawdzające ochronę lotnisk, pozorując ataki terrorystyczne. Były dowódca grupy Federal Air Marshal. Były oficer obrony wybrzeża.

W filmie dokumentalnym pod tytułem „Inside 9/11” wyemitowanym w sierpniu 2005 roku B. Dzakovic powiedział:
Dołączona grafika
„To, co się stało 11 września, to nie był defekt systemu. To był system, tak zaprojektowany, aby zawieść. Olbrzymią porażką Komisji było to, że nie odpowiedziała na pytanie, dlaczego tak się stało.” (32)

W innym filmie dokumentalnym, także z sierpnia 2005 roku, pod tytułem „On Native Soil”, B. Dzakovic powiedział:

„Najlepiej mogę to opisać stwierdzeniem, że całkowicie to spaprali. Dochodzenie nie zajęło się szukaniem błędów... Co gorsze, raport Komisji 9/11 uważam za zdradę.” (33)

Steve Elson – były agent specjalny Marynarki Wojennej USA, pracujący 9 lat w DAA i FAA. Specjalista od zagadnień wywiadu, ochrony i antyterroryzmu. 22 lata spędził w służbach specjalnych amerykańskiej marynarki. Emerytowany komandos Navy Seal. Posiada dyplom ukończenia studiów na wydziale obrony kraju i wywiadu morskiego ze szczególnym uwzględnieniem terroryzmu.

Dołączona grafika
Salon.com w sierpniu 2004 roku przeprowadził wywiad z S. Elsonem, w którym napisał:

”Były komandos Navy Seal i agent amerykańskich służb antynarkotykowych działający w Południowej Ameryce - S.Elson nie jest człowiekiem, którego można łatwo zastraszyć. O Komisji powiedział: ‘Oceniam jej prace w sprawie FAA na dwóję...Komisja wiedziała więcej, niz zamieściła w końcowym raporcie. Po prostu się sprzedali...” (34)

Dołączona grafika
Pułkownik Brian F. Sullivan – emerytowany policjant armii amerykańskiej. Były agent specjalny FAA regionu Nowej Anglii, pracujący w jej wydziale ochrony. Ukończył kilka fakultetów, miedzy innymi w Wyższej Szkole Kadr Dowodzenia.


URZĄD CEŁ I OCHRONY GRANIC

Mark Conrad – były agent Urzędu Ceł. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo wewnętrzne jak i za ochronę placówek w 9 stanach i 2 ośrodkach poza granicami USA. Były szeryf lotniczy (Sky Marshall) W Urzędzie Ceł przepracował 27 lat. M. Conrad był wśród 25 sygnatariuszy listu z 14 września 2004 roku.
Dołączona grafika

Raymond Ciccolilli – były szeryf lotniczy i starszy inspektor celny. Przeszedł na emeryturę po 33 latach pracy w Urzędzie Celnym.
W oświadczeniu, jakie ogłosił, by poprzeć petycję złożoną przez Architektów i Inżynierów żądających nowego dochodzenia napisał:
Dołączona grafika

„Wstydzę się, że spędziłem tyle lat broniąc granic tego kraju, by teraz dowiedzieć się, iż żyjemy w najbardziej skorumpowanym okresie historii USA. Miałem wiele pytań i wątpliwości dotyczących wypadków 9/11, ale dopiero, kiedy zobaczyłem ten film wszystko ułożyło się w logiczną całość. I ja wcześniej żyłem próbując negować prawdę. Nikt nie chce w to uwierzyć, ale będąc świadkiem 2 wypadków lotniczych w przeszłości i oglądając upadek dwóch wież WTC wiem, że nic się tu nie zgadza. Po obejrzeniu kilku innych filmów dokumentujących wypadki z 9/11 jestem przekonany, że budynki te zostały celowo zburzone i ktoś musi za to ponieść odpowiedzialność.” (35)
DEPARTAMENT OBRONY I WETERANI WYWIADU WOJSKOWEGO

Generał Albert Stubblebine – były Naczelny Dowódca Centrum Obrony i Wywiadu (INSCOM) amii USA. Zdecydowany krytyk oficjalnej wersji wydarzeń 9/11. W filmie z 2006 roku pod tytułem „One Nation Under Siege” powiedział:
Dołączona grafika

„Jedną z moich specjalności w armii było interpretowanie zdjęć wywiadowczych dla działu Nauki i Techniki, ponieważ byłem szefem tej komórki. Mierzyliśmy wielkości radzieckich rakiet i innego sprzętu. To była nasza praca. Zobaczyłem dziurę w Pentagonie i porównałem ją z wielkością samolotu, który podobno w niego uderzył. Ten samolot nie mieścił się w tej dziurze. Więc, co uderzyło w Pentagon? Gdzie to jest? Co się tu dzieje?” (36)

W swojej 32-letniej karierze generał Stubblebine był również Dowódcą Centrum Badań i Rozwoju Sprzętu Elektronicznego. Został wpisany na listę asów wywiadu wojskowego. (37)


Morton Goulder (1921-2008), to były asystent Sekretarza Obrony do spraw wywiadu za prezydentów R. Nixona, G. Forda i J. Cartera. Podczas II wojny światowej był oficerem Marynarki Wojennej USA. Był również współzałożycielem dużej firmy zbrojeniowej „Sanders Associates”.
Dołączona grafika W październiku 2004 roku, w trzy miesiące po ukazaniu się raportu Komisji 9/11 M. Goulder razem z ponad stu znanymi obywatelami społeczności amerykańskiej podpisał petycję wzywającą Kongres do natychmiastowego wszczęcia nowego dochodzenia w sprawie wypadków z 9/11. ( spójrz wyżej - Departament Stanu: Edward Peck)
Senator Mike Gravel – były oficer wywiadu Armii USA, stacjonujący w Niemczech i Francji. Były senator stanu Alaska. Najbardziej znany z tego, że umieścił w archiwum Senatu ponad 4000 stron dokumentów Pentagonu dotyczących manipulacji poprzednich administracji. Pozwoliło to opinii publicznej poznać prawdziwe przyczyny wybuchu wojny w Wietnamie. Senator Gravel jest członkiem organizacji „Political Leaders for 9/11 Truth”, która pisze na swoich stronach:
Dołączona grafika
„Naukowcy i profesjonaliści różnych specjalności, m. in. architekci, inżynierowie, oficerowie wywiadu, strażacy, adwokaci, lekarze, wojskowi, filozofowie, przywódcy religijni, fizycy i piloci nie zgadzają się z oficjalna wersją 9/11, zwracając uwagę na ogromną ilość nieścisłości i błędów, jakie znaleźli badając tę sprawę.”

„Ustalili ponad wszelką wątpliwość, że oficjalna wersja wydarzeń 9/11 jest fałszywa i uważają, że prawdziwym zadaniem Komisji było zatarcie śladów.”

„Nasza organizacja „Political Leaders for 9/11 Truth” powstała, aby informować o prawdzie, o 9/11, ponieważ nie ma żadnej reakcji na nasze apele ani ze strony administracji w Waszyngtonie, ani z innych światowych stolic.”
(38)


Wayne Madsen – były oficer wywiadu Marynarki Stanów Zjednoczonych, specjalista od wywiadu elektronicznego i podsłuchu. Były pracownik NSA i Departamentu Stanu. Aktualnie pracuje, jako dziennikarz dochodzeniowy i pisarz, którego artykuły ukazują sie w wielu znanych publikacjach. W referacie wygłoszonym w listopadzie 2006 roku powiedział:
Dołączona grafika

„Po pięciu latach rozmów i dyskusji z wieloma pracownikami wywiadu rodzimego, jak i obcego, wojska i innych profesji np. kontroli ruchu lotniczego, FAA, doszedłem do wniosku że to, co widzieliśmy rano 11 września, było rezultatem bardzo zaawansowanej tajnej operacji zmierzającej do przejęcia władzy przez faszystowski rząd....”

„Ci ludzie muszą zostać postawieni przed sądem, jeżeli nie tutaj w Waszyngtonie, to w Hadze w Holandii. Bush, Blair, Rumsfeld, Cheney powinni zasiąść na tej samej ławie oskarżonych, na której siedział Milosevic i inni oprawcy wojny serbsko –chorwackiej.”
(39)

John Loftus – były oficer wywiadu wojskowego. Były Prokurator Federalny Biura do Zadań Specjalnych w Departamencie Sprawiedliwości za prezydentury, J. Cartera i R. Reagana.
Dołączona grafika
W artykule The Guardian z września 2003 roku, pod tytułem „ This War on Terrorism is Bogus”, napisanym przez Michaela Machera, członka angielskiego parlamentu i byłego Ministra Środowiska, znalazł się cytat z wypowiedzi J. Lotusa:

„Informacje przekazane przez europejskie służby wywiadowcze jeszcze przed 9/11, były tak obszerne, że nie można zgodzić się z twierdzeniem CIA i FBI, iż były niedoinformowane.” (40)

Raport komisji 9/11 mówi tylko o trzech domniemanych porywaczach, którzy byli znani sluzbom wywiadowczym USA przed 9/11: Nawaf al-Hazmi, Salem al-Hazmi i Khalid al-Mihdar. Nie ma najmniejszej wzmianki o tym, że nazwiska i fotografie dwóch innych domniemanych porywaczy - Marwana al-Shehhi i Mohameda Atta, który był również przywódcą grupy, zostały zindentifikowane przez program antyterrorystyczny „Able Danger” działający w Departamencie Obrony juz na rok przed atakiem. Osoby te zostały zakwalifikowane, jako członkowie Al Kaidy. Program „Able Danger” wskazał również Nawafa al- Hazmi i Khalida al-Mihdara.

Pułkownik Anthony Shaffer – były szef programu HUMINT (ludzka inteligencja) kontrolowanego przez armię, nadzorującego centra wywiadu i obrony. W czasie przesłuchania przed Komisją Białego Domu do spraw Służb Wojskowych w 2006 roku, powiedział:
Dołączona grafika

„Zwykłe metody dochodzeniowe połączone z najnowszymi technologiami XXI wieku, dały możliwość zgromadzenia danych wywiadowczych i zidentifikowanie Mohammeda Atta, jak i kilku innych terrorystów zamieszanych w 9/11 oraz powiązania ich z Al. Kaidą, juz na rok przed atakami....”

,„Kiedy dwóch następnych członków grupy „ Able Danger” skontaktowało sie z Komisją 9/11, jej pracownicy odmówili przeprowadzenia głębszego dochodzenia w sprawie informacji, które zostały im dostarczone... Było ich obowiązkiem dokładnie sprawdzić wszystkie wątki, a nie odrzucać, gdy nie pasowały im do obrazu, jaki chcieli przedstawić.... Uważam to za celowe zaniechanie ze strony personelu Komisji 9/11, które odbiło sie na samych konkluzjach, do jakich doszli jej członkowie. Są one nadal podtrzymywane, czego najlepszym dowodem jest określanie odkryć grupy ”Able Danger” mianem czystej fantazji.”
(41)

Pułkownik Shaffer, weteran z 23-letnim stażem pracy w wywiadzie wojskowym, otrzymał Brązową Gwiazdę za bohaterstwo podczas służby w Afganistanie. W wywiadzie udzielonym Fox News w 2005 roku powiedział:

„Dlaczego operacja, która została powołana do życia w 1999 roku, aby wyszukiwać i atakować Al. Kaidę na całym globie, została zakończona wiosną 2001 roku, na cztery miesiące przed atakiem? Nie znam na to odpowiedzi, ale mogę powiedzieć, że zostałem wycofany z tej operacji personalnie przez dwugwiazdkowego generała.” (42)

Kapitan Scott J. Phillpott – Marynarka Wojenna USA. Były dowódca programu „ Able Danger” stworzonego dla zdobywania globalnych informacji o strukturach Al. Kaidy. Były dowódca krążownika rakietowego USS „Leyete Gulf”. W sierpniu 2005 roku popierając informacje Kapitana Shaffera powiedział:
Dołączona grafika

„Nie będę dyskutował na ten temat z nikim innym tylko z moimi przełożonymi. Co mogę powiedzieć to, że przekazałem informacje do Sztabu Armii, Centrum Operacji Specjalnych, do biura doktora Cambone ( podsekretarza obrony d/s wywiadu) i do Komisji 9/11. Moj raport się nie zmienił. Mohamed Atta został zidentyfikowany przez program „Able Danger” na przełomie stycznia i lutego 2000 roku.” (43)

Kapitan S. Phillpott w czasie swojej 23 letniej kariery w Marynarce USA został wyróżniony wieloma medalami i odznaczeniami bojowymi.

Major Scott Ritter – były oficer Wywiadu Piechoty Morskiej. Był również Głównym Inspektorem Broni w Iraku, pracującym dla ONZ od 1991 do 1998 roku. W roku 2005 powiedział:
Dołączona grafika

„Ja także, jak wielu moich kolegów, jestem sfrustrowany raportem Komisji 9/11, brakiem przejrzystości działań rządu Stanów Zjednoczonych, jego przywódców, jak i obowiązującej legislatury w kwestii upublicznienia wszystkich znanych faktów związanych z wypadkami z 9/11.” (44)

W styczniu 2008 roku, w odpowiedzi na zadane pytanie odpowiedział:

„Przedstawiłeś argument, który ja popieram całym sercem. Mówi on bowiem, że Komisja 9/11 nie jest władna wyjaśnić prawdy o tych wydarzeniach. I dopóki nie odpowiedzą oni na wszystkie pytania, część ludzi będzie obstawała za teorią spiskową, zmową pewnych osób...”

„ Musimy absolutnie poznać prawdę o tym, co stało sie 11 września. Musimy prześledzić każdy wątek, każdą poszlakę. Komisja 9/11 nie spełniła tej roli. Musimy więc na nowo rozpocząć dochodzenie, aby wszyscy w USA mogli dowiedzieć się, co stało się tego tragicznego dnia.”
(45)

Kapitan Eric H. May – były oficer wywiadu wojskowego, który pełnił również obowiązki inspektora i tłumacza w grupie „ Nuclear Forces Treaty”. Kapitan May jest jednym z ponad stu znanych osobistości, które podpisały sie w październiku 2004 roku pod petycją nawołującą Kongres do wznowienia dochodzenia w sprawie wypadków z 9/11.

Dołączona grafika
W 2005 roku Kapitan May napisał:

„Jako były oficer i żołnierz, w pierwszym odruchu chciałem ustawić się w szeregu i bronić mojego kraju, który - tak wtedy myślałem - został podstępnie zaatakowany przez arabską organizację, zwaną Al. Kaida.”

„Prawdę mówiąc, w kwietniu 2002 roku próbowałem wrócić ze stanu spoczynku do czynnej służby wojskowej, by pomóc w tym, tak strasznym dla kraju, okresie....”

„Dzisiaj postrzegam wypadki, jakie sie rozegrały 11 września tak samo, jak profesor David Griffin, autor książki „ The New Pearl Harbor”. Mogę je streścić następująco:

Pasywny udział w wypadkach administracji Białego Domu Prezydenta Busha poprzez zablokowanie normalnych procedur obronnych, które gdyby były zastosowane, na pewno doprowadziłyby do zidentyfikowania i przechwycenia samolotów pasażerskich, jakie uderzyły w WTC1 i WTC2 - albo, co jest jeszcze gorsze...

aktywny udział i wykonanie ataków przez skorumpowanych urzędników naszego rządu, wliczając w to Biały Dom, w celu wykreowania spektakularnych zniszczeń, które by pozwoliły na dokonanie w ramach odwetu inwazji na kraje Bliskiego Wschodu.”
(46)

Kapitan Gregory M. Zeigler – były oficer wywiadu wojskowego. W 2006 roku, w liście napisanym do autora tego dokumentu, kapitan Zeigler napisał:
Dołączona grafika

„Wiedziałem juz 18 września 2001 roku, że oficjalne doniesienia o 9/11 są kłamstwem. Stało się to wtedy, kiedy zdałem sobie sprawę, że sprawcy zamachów popełnili kolosalny błąd burząc wieżę południową przed wieżą północną, która została uderzona bardziej bezpośrednio i dużo wcześniej.”

„Inne anomalie odkrywałem równie szybko: brak nazwisk porywaczy na listach pasażerów, BBC podało, że dokumenty, którymi posługiwali sie porywacze były wcześniej skradzione, jak również, że kilku domniemanych porywaczy odnaleziono całych i zdrowych juz po atakach. Oczywiste kontrolowane wyburzenie WTC1, WTC2 i WTC7, całkowity brak szczątków Boeinga 757 przy Pentagonie, nieprawdopodobieństwo uzyskania połączeń z telefonu komórkowego (w odróżnieniu od telefonu pokładowego) przez pasażerów będących w samolotach na wysokościach przelotowych, o których bez przerwy informowano, itd. itd..”
(47)

William G. Weaver – były oficer wywiadu wojskowego. Obecnie dyrektor wielu programów akademickich Uniwersytetu Teksasu w El Paso, specjalizujących się w badaniu tajnych umów rządowych, czy nadużywaniu władzy.

W wydanym we wrześniu 2006 roku eseju „9/11 Commission: A Play on Nothing in Three Acts”, napisanym przez Dr. Weavera i Sibel Edmonds, możemy przeczytać:

„Komisja została powołana pod silna i nieustająca presją rodzin ofiar ataków z 9/11 oraz ich stronników wśród opinii publicznej, aby odpowiedzieć na trzy najważniejsze kwestie:

Zebranie wszystkich faktów, ustalenie winnych, tak umyślnych, jak i nie umyślnych, przedstawienie zaleceń, aby uniknąć podobnych aktów w przyszłości.

Komisja nie wypełniła żadnego z tych trzech założeń. W kwestii zbierania faktów: Komisja albo nie dopuściła pewnych świadków, jak i wielu ekspertów, albo ocenzurowała informacje dostarczone przez ludzi bezpośrednio zaangażowanych w badania. Oba te działania były zarówno wybiórcze, jak i celowe. Zamiast znaleźć winnych tych zaniedbań, Komisja odmówiła ich wytypowania, zasłaniając się śmieszną wymówką, że nie chce na kogokolwiek wskazywać palcem. Wszystkie te osoby pozostały na swoich stanowiskach, a niektóre nawet awansowały. Jeżeli chodzi o przedstawienie zaleceń i programu zmian, skończyło się na czystej kosmetyce i paru biurokratycznych rozwiązaniach. Uczyniły one rząd jeszcze bardziej nieudolnym w zapobieganiu przyszłym atakom. Narzucono nam jeszcze bardziej zbiurokratyzowany, skomplikowany, nieudolny i niewydolny system, czyli to wszystko, co doprowadziło do katastrofy 11 września.

W piątą rocznicę tragicznych wydarzeń z 11 września, my - National Security Whistleblowers - reprezentujący środowisko ludzi pracujących w wywiadzie, policji i lotnictwie, pragniemy raz jeszcze podać do wiadomości publicznej, że przekazaliśmy wiele ważnych i sprawdzonych informacji, które zostały całkowicie zignorowane bądź ocenzurowane prze Komisję 9/11. Nie umieszczenie tych informacji w końcowym raporcie czyni go niepełnym i kłamliwym, a jej członków wielkimi oszustami narodu amerykańskiego.”
(48)

Komandor Larry J. Tortorich – były oficer Marynarki Wojennej USA. Zakończył karierę po 24 latach spędzonych w oddziałach antyterrorystycznych i lotnictwie morskim. Były zastępca dowódcy programu logistycznego dla pocisków Tomahawk. Dwa lata pracował w DHS/TSA.
Komandor Tortorich był również jednym z 25 sygnatariuszy listu z 14 wrzesnia 2004 roku.

Theodore J. Pahle – były starszy oficer wywiadu w Agencji Wywiadu Obronnego. Przez 37 lat pracy w wywiadzie był związany na stałe z operacjami wydziału HUMINT. Był specjalistą od operacji na terenie Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Aktualnie współpracuje z HUMINT, jako instruktor kontraktowy. T. Pahle był również sygnatariuszem wyżej wspomnianego listu.

Oświadczenia 41 byłych, bądź obecnych pracowników służb antyterrorystycznych i wywiadu, które tutaj przytoczyłem, pokazują, iż żądanie rozpoczęcia nowego, dogłębnego, pozbawionego nacisków śledztwa nie jest wynikiem gry politycznej. Nie jest też nieodpowiedzialnym aktem obłąkanych czy nielojalnych amerykańskich obywateli. Jest to raczej kwestia najwyższej wagi dla bezpieczeństwa Ameryki i przyszłości całego świata.

Oświadczenia ponad tysiąca wiarygodnych osób kwestionujących oficjalną wersję wydarzeń 9/11 i żądających nowego śledztwa można znaleźć na stronie internetowej autora tego artykułu pod adresem http://PatriotsQuestion911.com

Dodatkowe informacje o innych znaczących sceptykach oficjalnej wersji wypadków 9/11 można znależć w innych artykułach autora poświęconych temu tematowi i wyszczególnionych poniżej:


14 stycznia 2008 - Twenty-five U.S. Military Officers Challenge Official Account of 9/11 – Official Account of 9/11: “Impossible,” “A Bunch of Hogwash,” “Total B.S.,” “Ludicrous,” “A Well-Organized Cover-up,” “A White-Washed Farce” featured statements by:
• General Albert Stubblebine, former commander of U.S. Army Intelligence
• Col. Ronald D. Ray, former Deputy Assistant Secretary of Defense
• Major John M. Newman, PhD, former Executive Assistant to the Director of the National Security Agency
• Lt. Col. Karen Kwiatkowski, PhD, former staff member of the Director of the National Security Agency
• Lt. Col. Robert Bowman, PhD, Director of Advanced Space Programs Development under Presidents Gerald Ford and Jimmy Carter
• And 20 other officers
http://www.opednews....ve_u_s__mil.htm

5 stycznia 2008 - Eight U.S. State Department Veterans Challenge Official Account of 9/11 - Official Account of 9/11: “Flawed,” “Absurd,” “Totally Inadequate,” “a Cover-up” featured statements by:
• Daniel Ellsberg, PhD, former U.S. State Department envoy to Viet Nam and Special Assistant to the Assistant Secretary of Defense
• Col. Ann Wright, former Deputy Chief of Mission of U.S. Embassies in Sierra Leone, Micronesia and Afghanistan. 16 years as U.S. Diplomat. 29-year U.S. Army career.
• Fred Burks, former simultaneous interpreter for President Bill Clinton and George W. Bush and others. 18-year State Department career
• Melvin Goodman, PhD, former Senior Analyst, Bureau of Intelligence and Research, State Department. Later served as Division Chief, CIA’s Office of Soviet Affairs and Professor of International Security, National War College
• Michael Springmann, retired career Foreign Service Officer. Former Consular Officer in Jeddah, Saudi Arabia. 20-year career with the State Department and the International Foreign Trade Administration, Commerce Department
• George Kenney, former career Foreign Service Officer. Served as Yugoslav desk officer at the State Department headquarters.
• Michael Mennard, PhD, retired career Foreign Service Officer. Served as Regional Public Affairs Officer in India
• Edward Peck, former Deputy Coordinator, Covert Intelligence Programs, U.S. State Department. Later served as Deputy Director of the White House Task Force on Terrorism under President Ronald Reagan. Former U.S. Ambassador and Chief of Mission in Iraq
http://www.opednews....__state_dep.htm


13 grudnia 2007 - Seven Senior Federal Engineers and Scientists Call for New 9/11 Investigation - Official Account of 9/11: “Impossible,” “A Bunch of Hogwash,” “Fatally Flawed” featured statements by:
• Lt. Col. Robert Bowman, PhD, Director of Advanced Space Programs Development under Presidents Gerald Ford and Jimmy Carter. Former Head of the Department of Aeronautical Engineering and Assistant Dean at the U.S. Air Force Institute of Technology
• David Griscom, PhD, retired research physicist with 33 years at the Naval Research Laboratory
• Joel Hirschhorn, PhD, former Senior Staff Member, Congressional Office of Technology Assessment and former Director of Environment, Energy and Natural Resources for the National Governors Association
• Enver Masud, MS, PE, former Chief of the Strategic and Emergency Planning Branch, U.S. Department of Energy
• James Quintiere, PhD, former Chief of the Fire Science Division of the National Institute of Standards and Technology
• Dwain Deets, MS, former Director, Aerospace Projects at NASA’s Dryden Flight Research Center
• Edward S. Munyak, MS, PE, over 20 years experience as a Fire Protection Engineer for the U.S. Departments of Energy, Defense, and Veterans Affairs. Subject Matter Expert to the U.S. Department of Energy Fire Protection Engineering Functional Area Qualification Standard for Nuclear Facilities
http://www.opednews....ior_federal.htm

4 grudnia 2007- Eight Senior Republican Administration Appointees Challenge Official Account of 9/11 - “Not Possible,” “a Whitewash,” “False” featured statements by:
• Paul Craig Roberts, PhD, former Assistant Secretary of the Treasury under President Ronald Reagan
• Catherine Austin Fitts, former Assistant Secretary of Housing under President George H.W. Bush
• Morgan Reynolds, PhD, former Chief Economist of the U.S. Department of Labor under current President George W. Bush
• Col. Ronald D. Ray, U.S. Marine Corps (ret), who served as Deputy Assistant Secretary of Defense under President Ronald Reagan
• Mary Schiavo, JD, former Inspector General of the U.S. Department of Transportation under Presidents George H.W. Bush and William Clinton
• Barbara Honegger, Special Assistant to the Chief Domestic Policy Adviser to President Ronald Reagan. White House Policy Analyst. Project Director, Anti-Discrimination Federal Law Review, U.S. Department of Justice
• Edward Peck, Deputy Director of the White House Task Force on Terrorism under President Ronald Reagan. Former Deputy Coordinator, Covert Intelligence Programs at the U.S. State Department. Former U.S. Ambassador and Chief of Mission in Iraq
• Morton Goulder, Deputy Assistant Secretary of Defense for Intelligence and Warning under Presidents Richard Nixon, Gerald Ford and Jimmy Carter
http://www.opednews....ior_republi.htm

23 września 2007 - Seven CIA Veterans Challenge 9/11 Commission Report - Official Account of 9/11 a “Joke” and a “Cover-up” featured statements by CIA veterans Raymond McGovern, William Christison, Melvin Goodman, Robert Baer, Robert David Steele, Lynne Larkin, and David MacMichael.
http://www.opednews...._veterans_c.htm

5 września 2007 - U.S. Navy ‘Top Gun’ Pilot Questions 9/11 featured the statement of Commander Ralph Kolstad, U.S. Navy ‘Top Gun’ pilot.
http://www.opednews....__top_gun__.htm

4 września 2007 - Former Congressional Office of Technology Assessment Senior Staff Member Calls for New Investigation of 9/11 featured the statement of Joel S. Hirschhorn, Ph.D., who served for 12 years as a Senior Staff Member of the Congressional Office of Technology Assessment and later as Director of Environment, Energy and Natural Resources for the National Governors Association.
http://www.opednews....ngressional.htm

27 sierpnia 2007 - National Academy of Sciences Member Calls for New 9/11 Investigation - Official Explanation a “Fraud” featured the statement of Lynn Margulis, Ph.D., world renowned scientist.
http://www.opednews....academy_of_.htm

21 sierpnia 2007 - Former Chief of NIST’s Fire Science Division Calls for Independent Review of World Trade Center Investigation featured the statement of James Quintiere, Ph.D., one of the world's leading fire science researchers.
http://www.opednews....ief_of_nist.htm

16 lipca 2007 - Former California Seismic Safety Commissioner Endorses 9/11 Truth Movement featured the statement of J. Marx Ayres, former member of the National Institute of Sciences Building Safety Council and former member of the California Seismic Safety Commission.
http://www.opednews....lifornia_se.htm]

Koniec

............................................................

26- Public Letter to 9/11 Commission Chairman from FBI Whistleblower (Sibel Edmonds, 1/08/2004)
http://www.commondre...s04/0802-06.htm

27- Coleen Rowley – notatka dla Dyrektora FBI Roberta Mueller’a, cyt. W wydaniu z 3/06/2002 w Time Magazine http://www.time.com/...20603/memo.html

28- The Truthtellers, artykuł na stronie internetowej NowPublic, 5/08/2006
http://www.nowpublic...dack_ann_wright

29- Skarga Roberta G. Wright’a, Jr. na FBI, 9/05/2002
http://www.judicialw...-complaint1.pdf

30-Publikacja prasowa Judicial Watch, 11/09/2002
http://www.judicialw...nter_2469.shtml

31- Called Off the Trail? (Brian Ross i Vic Walter, ABC News, 19/12/2002)
http://abcnews.go.co...d=131907&page=1

32- Tubegazing (Gloria Gooddale w The Christian Science Monitor, 19/08/.2005)
http://www.csmonitor...p12s05-altv.htm

33-Artykuł reklamowy filmu dokumentalnego On Native Soil ( 21/08/2005)
http://onnativesoil....stevebogdan.pdf

34-Wywiad z Stevem Elson’em - Kevin Berger w Salon.com, 3/08/2004
http://www.secure-sk...org/Berger1.php

35- Prywatne oświadczenie Raymonda Ciccolilli w/s petycji Architektów I Inżynierów http://www.ae911trut....php?uid=997508

36-Film dokumentalny One Nation Under Siege. Oświadczenie gen. Alberta Stubblebine’a można obejrzeć na: http://www.undersieg...stubblebine.wmv

37-Hala Sławy Wywiadu Wojskowego w Wikipedii
http://en.wikipedia....ce_Hall_of_Fame

38- Strona internetowa Political Leaders for 9/11 Truth
http://pl911truth.com/

39-Wystąpienie Wayne’a Madsena na Konferencji w Waszyngtonie, 11/11/2006 http://video.google....c911truth&hl=en

40- This War on Terrorism is Bogus (Michael Meacher, Członek Parlamentu Wlk. Brytanii, The Guardian, 6/09/2003 http://www.guardian....eptember11.iraq

41- Oświadczenie płk. Anthony’ego Shaffer’a w Izbie Reprezentantów, 15/02/2006 http://www.investiga...stimony/251.pdf

42-Wywiad z płk. Anthony Shaffer’em w Fox News, 24/08/ 2005 http://video.google....192088795&hl=en

43-Navy Captain Backs Able Danger Claims, Fox News, 23/08/2005 http://www.foxnews.c...,166504,00.html

44-Nagranie wideo oświadczenia majora Scotta Ritter’a, 22/07/2006

45- Nagranie wideo oświadczenia majora Scotta Ritter’a, 1/01/2008


46-The American Reichstag Fire - 911 and Non-investigation (kpt. Eric May, 2005)
http://mujca.com/captain.htm

47- Oświadczenie kpt. Gregory M. Zeigler’a dla Alana Miller’a z PatriotsQuestion911.com
http://patriotsquest... Statement.html

48- The 9/11 Commission: A Play on Nothing in Three Acts (Sibel Edmonds i William Weaver, 5/09/2006) http://www.nswbc.org...WBC-911Comm.htmŹródło: Click
 • 2

#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Mam zasadnicze pytanie do tych, którzy nie wierzą w spisek 9/11. I CO POWIECIE NA STANOWISKO TYCH OSÓB??

41 weteranów. Mało?? Ich słowa świadczą o wielkim przekręcie 11 Września. Czy ktoś , kto broni oficjalnej wersji ma ochotę się do tego odnieść, czy oczywiście tak niewygodny temat zostanie pominięty?
 • 0

#3 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Dlaczego w tym temacie jest cisza?? Nie rozumiem tego. To są bardzo istotne informacje.
 • 0

#4

Korhil.
 • Postów: 106
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedno pytanie do tego tekstu:
Ile weteranów w usa nie widzi problemu z oficjalna wersją 9/11?
I co by nie mówic, opinie 100 swiadkow ktorzy widzieli samoloty itp. są bardziej znaczące dla sprawy, niż 40 weteranów dla których ..sprawa śmierdzi".
 • 3

#5 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

O przepraszam. 41 specjalistów z różnych dziedzin, którzy zajmowali się najbardziej priorytetowymi sprawami odnośnie bezpieczeństwa kraju są znacznie cenniejszymi nabytkami , niż zeznania świadków, którzy wyskoczyli z kapelusza.

Terrell E. Arnold - Były zastępca dyrektora do spraw zwalczania terroryzmu i planowania na wypadek sytuacji nadzwyczajnych w Departamencie Stanu. Terrell Arnold jest wybitnym znawcą zagadnień związanych z terroryzmem i jego zwalczaniem oraz autorem wielu książek poświęconych temu tematowi. W obszernym artykule z lipca 2007 T. Arnold napisał:


Chcesz powiedzieć, że ten człowiek który był specjalistą od terroryzmu i planowania akcji jest mniej wiarygodny niż Stanley Kowalsky, który nie wiadomo czy cokolwiek widział?? Przeczytaj to co wyszło z ust tego byłego zastępcy dyrektora.


„Rząd w Waszyngtonie podtrzymuje w amerykańskim społeczeństwie ciągłą pamięć o wydarzeniach z 11 września. Niestety ten sam rząd nie podał, w jaki sposób i przez kogo atak taki mógł być przeprowadzony, przez co nie wiemy więcej, niż było wiadomo 12 września. Wielokrotnie podawano do wiadomości, że atak był zaplanowany i przeprowadzony przez Al Kaidę, ale nigdy nie ujawniono wiarygodnych dowodów. Przedstawiono nam oficjalną wersję wydarzeń z tego dnia, jednak wersja ta jest pełna sprzecznych informacji. Nawet dowody, które można było znaleźć w miejscach ataków kłóciły się z ich oficjalnym opisem. Tak, więc, rzekoma wojna z terroryzmem, jako odpowiedź na ten atak jest niczym innym, jak tylko wielką mistyfikacją” (1)

Zapytany podczas wywiadu w lutym 2009 roku, dlaczego podważa oficjalną wersję wydarzeń z 11 września, T. Arnold odpowiedział:

”Wydarzenia w Nowym Jorku, zawalenie się budynków. Nie wierzę, aby uderzenie samolotu w budynki skonstruowane tak, jak WTC spowodowało ich zawalenie. Ostatni z budynków (WTC7) nie został nawet uderzony... Sam przebieg wypadków, prawdopodobieństwo zawalenia się dwóch budynków o takiej wysokości i konstrukcji, dokładnie pionowo, jest bardzo małe.”

T. Arnold wspomniał również:

„Jest bardzo trudno namówić szesnaście osób, aby popełniły razem w tym samym czasie samobójstwo. Nigdy nie przedstawiono dowodów, że tak było. Oficjalna wersja jest zupełnie nieprzekonywująca, ponieważ nie wyjaśnia, jak mogło dojść do tak skomplikowanego i kompleksowego ataku.” (2)
Ten mężczyzna (wybitny specjalista w swoim fachu) zna doskonale możliwości swojego kraju, zna doskonale środowisko tajnych służb i również doskonale zna sytuację wewnątrzkrajową i dla mnie ten człowiek jest po stokroć wiarygodniejszy.

Użytkownik Muhad edytował ten post 06.02.2010 - 19:49

 • 0

#6

Aquila.

  LEGATVS PROPRAETOR

 • Postów: 3221
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie, Panie Muhad, odpowiedź się szykuje. Korhill już wskazał pewną istotną kwestię, na resztę przyjdzie czas później. Póki co mam inne zajęcia, ale nie bój się, zawsze staram się reagować tam, gdzie jest pisana nieprawda.#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście będziesz negował tak istotną kwestię. Jakie to było do przewidzenia.
Nie mam pytań.
 • 0

#8

Aquila.

  LEGATVS PROPRAETOR

 • Postów: 3221
 • Tematów: 33
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Odpowiedz na moje pytania. Nie mam pytań." :)

Ustosunkuję się do rozpoczynającego posta w stosownym czasie.#9

Quintus Maximus.
 • Postów: 577
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedno pytanie do tego tekstu:
Ile weteranów w usa nie widzi problemu z oficjalna wersją 9/11?
I co by nie mówic, opinie 100 swiadkow ktorzy widzieli samoloty itp. są bardziej znaczące dla sprawy, niż 40 weteranów dla których ..sprawa śmierdzi".

Wasz argument ze 100 świadkami, którzy widzieli samoloty jest tak naiwny, że naprawdę ciężko uwierzyć, że go stosujecie. Jak zapłacę ludziom, to powiedzą, że jesteś Violetta Villas, a wieczorami latasz goły po ulicy z pejczem i wysmarowany wazeliną. Przekupić ludzi nie jest trudno! Tyle samo osób widziało rakietę i co? Tych już nie cytowali w serwisach wieczornych, tylko tych przekupionych, którzy widzieli samolot.

Skończcie już z tymi naiwnymi tłumaczeniami. Ludzie nie są aż tacy głupi jak wam się wydawało.

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 06.02.2010 - 22:06

 • 0

#10

Lynx.
 • Postów: 2210
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przekupić ludzi nie jest trudno!

Przekupienie 41 osób jest tańsze niż przekupienie 100. Podążając więc za twoim tokiem myślenia, należy zauważyć, że bardziej prawdopodobne niż przekupienie świadków, którzy widzieli samolot, było przekupienie osób na które powołuje się Muhad.
 • 2#11

Quintus Maximus.
 • Postów: 577
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przekupić ludzi nie jest trudno!

Przekupienie 41 osób jest tańsze niż przekupienie 100. Podążając więc za twoim tokiem myślenia, należy zauważyć, że bardziej prawdopodobne niż przekupienie świadków, którzy widzieli samolot, było przekupienie osób na które powołuje się Muhad.

No jasneeeee :D Naprawdę zaczynacie być coraz bardziej śmieszni. Jesteśmy w punkcie, w którym każdy wasz post jest bardziej zabawny od poprzedniego. A najzabawniejsze jest to, że praktycznie nie trzeba wam nic odpisywać. Wasza teoria, której tak usilnie broniliście legła w gruzach. Został tylko kurz, pył i dym, a ja słyszę wasz kaszel i pojękiwania. Z pewnością przekupienie 100 ludzi z ulicy było droższe niż 41 specjalistów z różnych dziedzin. :D Dobra kończe się pastwić. Nie lubię kopać leżących. ;]

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 07.02.2010 - 01:17

 • -2

#12 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Przekupienie 41 osób jest tańsze niż przekupienie 100. Podążając więc za twoim tokiem myślenia, należy zauważyć, że bardziej prawdopodobne niż przekupienie świadków, którzy widzieli samolot, było przekupienie osób na które powołuje się Muhad.


Czy to ma być kolejny żart?? W jakim celu rząd miałby przekupywać weteranów, którzy podkopują wiarygodność tego państwa?? Heh.. Twoja logika jest naprawdę pokrętna i pełna sprzeczności. Na rękę to jest przekupić tych, co mają potwierdzać ich stanowisko. Nigdy odwrotnie.


Wyodrębnię dokładnie to, czym zajmowali się Ci ludzie:


Terrell E. Arnold - Były zastępca dyrektora do spraw zwalczania terroryzmu i planowania na wypadek sytuacji nadzwyczajnych w Departamencie Stanu. Terrell Arnold jest wybitnym znawcą zagadnień związanych z terroryzmem i jego zwalczaniem oraz autorem wielu książek poświęconych temu tematowi. W obszernym artykule z lipca 2007 T.Angelo Codevilla

Były pracownik wydziału konsularnego Departamentu Stanu, specjalizujący się w operacjach wywiadowczych w Zachodniej Europie. Był członkiem zespołu Departamentu Stanu prezydenta Ronalda Reagana po wygranych wyborach oraz autorem raportu przedstawionego przez ten zespół na temat spraw wywiadu. W latach 1977-1985 był członkiem Senackiej Komisji do spraw Wywiadu, zajmującej się nadzorem nad służbami wywiadowczymi. Były oficer Marynarki Wojennej USA. Obecnie wiceprzewodniczący Zarządu Wyższej Szkoły Wojennej Armii Amerykańskiej.


Edward Peck

Były zastępca Koordynatora Tajnych Programów Wywiadowczych w Departamencie Stanu. Później pracował, jako zastępca dyrektora grupy zwalczającej terroryzm, działającej przy Białym Domu, za prezydentury Ronalda Reagana. E. Peck jest weteranem amerykańskiej służby dyplomatycznej, w której przepracował 32 lata. Był, między innymi, ambasadorem USA w Iraku, w latach 1977 - 1980.Naoczny świadek wydarzeń w Pentagonie i była członkini personelu Dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, pułkownik doktor Karen Kwiatkowski, była oficer wojsk lotniczych jest zaciekłym krytykiem oficjalnej wersji wydarzeń 9/11. Jako współautorka książki wydanej w 2006 roku pod tytułem „9/11 i amerykańskie imperium. Opinie intelektualistów”, wydanej przez Davida Ray Griffina i Petera Dale Scott’a napisała:
„Uważam, że Komisja całkowicie zawiodła nie analizując dogłębnie zamachów 9/11. Nie wzięła w ogóle pod uwagę dowodów naukowych w sprawie wypadków z 11 września, jak i poprzedzających je wydarzeń. Nie przedstawiła wiarygodnego i bezstronnego ich podsumowania. Nie znalazła odpowiedzi na pytanie o przyczyny zamachów, a nawet nie pozostawiła wskazówek dla działań, które jej ewentualni następcy mogliby podjąć.”

Dalej K. Kwiatkowski kontynuuje:

„Właśnie jako naukowiec mam największy problem z pogodzeniem się z oficjalną rządową teorią spiskową. Przede wszystkim, dlatego, że stoi ona w sprzeczności z prawami fizyki czy rachunkiem prawdopodobieństwa. Zawalenie się budynków WTC jest najlepszym tego przykładem.”

Pułkownik K. Kwiatkowski pracowała 11 września w Pentagonie, jako oficer do spraw polityczno-wojskowych w biurze Sekretarza Obrony, kiedy AA 77 uderzył rzekomo w budynek.

Napisała ona:

„Na zupełnie niezniszczonym trawniku, na którym stałam w parę minut po uderzeniu, nie było żadnych widocznych części samolotu. Poza tym dziwnym brakiem jakichkolwiek szczątków samolotu, nie widać było zniszczeń w samej konstrukcji budynku Pentagonu, jakich można się było spodziewać po uderzeniu tak dużego samolotu. Widoczne dowody a właściwie ich brak, musiały być również zauważone przez Sekretarza Obrony (Donalda Rumsfelda), któremu wyrwało się podczas konferencji, że w Pentagon uderzyła rakieta.” ... (5)
„Wokół otworu po uderzeniu nie widziałam niczego szczególnego – żadnych metalowych szczątków samolotu czy rozwiewanych przez wiatr pozostałości po bagażu, tylko dym wydobywający się z uszkodzonego budynku Pentagonu... Wszyscy, którzy tam byliśmy tego dnia, wpatrzeni w Pentagon, szukaliśmy tego samego, jakichkolwiek resztek. A tych nie było.”
Major John M. Newman

Były Oficer Armii USA. Były asystent Dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.
„Mówiąc najprościej, ktoś próbuje zatuszować całą sprawę. Raport komisji jest zwykłą kpiną.” (10) - Powiedział Raymond McGovern, 27 letni weteran służby w CIA, który w latach 70-tych przewodniczył National Intelligence Estimates.


William Christison, były dyrektor Wydziału Regionalnych i Politycznych Analiz w CIA również tak nazywa ten raport. McGovern nie jest też jedynym, który nazywa ten raport próbą zatuszowania wielu spraw i wątków. Również Melvin Goodman, były szef oddziału spraw sowieckich w CIA, tak uważa.
Melvin Goodman jest kolejnym byłym wysokim urzędnikiem CIA, która zarzuca Komisji próbę tuszowania prawdziwych wydarzeń 11 września oraz jednym z tych, którzy podpisali petycję nawołującą do przeprowadzenia nowego dochodzenia w tej sprawie. Goodman był szefem Biura Spraw Sowieckich w CIA i wysokim rangą analitykiem od 1966 do 1980 roku. Wykładał również Bezpieczeństwo Międzynarodowe, jako profesor w National War College od 1986 do 2004 roku.


Robert Baer to kolejny bardzo dobrze znany weteran CIA, który kwestionuje oficjalną wersję wypadków 9/11. W CIA przepracował 21 lat, jako specjalista od krajów Bliskiego Wschodu.(18)


Steeles jest autorem wielu książek opisujących służby wywiadowcze. Aktualnie jest Dyrektorem Generalnym firmy OSS.net zwolennika Wywiadu Bez Tajemnic. Jego kariera zawodowa obejmuje 25 lat w służbie CIA i U.S Marine Corps. Był również drugim najwyższym rangą pracownikiem cywilnym (GS-14) w wywiadzie US Marine Corps od 1988 do 1992 roku. Pracował także jako wykładowca w Uniwersytecie Marine Corps. Dalej w przedmowie Steeles pisze „muszę powiedzieć wszystkim, których to interesuje, że ja wierzę. Wierzę w to tak bardzo, że pragnę nowego, pełnego dochodzenia. Takiego, które usatysfakcjonuje rodziny ofiar 9/11, jak i wszystkich racjonalnych obserwatorów z zewnątrz.”David MacMichael – byly wysokiej rangi oficer CIA, odpowiedzialny za wydział zachodni w Narodowym Kolegium do spraw Wywiadu. Przed wstąpieniem w szeregi CIA służył przez 10 lat w U.S Marine Corps, a przez następne cztery był doradcą rządowym d/s walk powstańczych.


Lynne Larkin – była agentka CIA, pracująca w wielu placówkach zagranicznych firmy do czasu, kiedy przeniesiono ją do Centrum Kontrwywiadu CIA. Została wiceprzewodniczącą grupy, składającej się z przedstawicieli rożnych organizacji wywiadowczych, zajmującej się koordynacją prac wszystkich agencji oraz ustalaniem kierunków ich działań.
I to są ludzie tylko z części pierwszej. Zobaczcie czym się zajmowali i jaką muszą mieć wiedzę dotyczącą USA, struktur wewnętrznych służb, jaką wiedzę mają o planowaniu akcji, o terroryzmie. Są to specjaliści w swoich fachach i głupi ten, kto próbuje w jakikolwiek sposób podważyć autentyczność oraz wiarygodność ich zarzutów !! Do tego jest świadek z pentagonu , kobieta która po uderzeniu szukała samolotu, którego nie było !!
 • 1

#13

Lynx.
 • Postów: 2210
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Z pewnością przekupienie 100 ludzi z ulicy było droższe niż 41 specjalistów z różnych dziedzin.

Ta "setka ludzi z ulicy" to byli m.in. ewakuowani pracownicy WTC: maklerzy, finansiści, menedżerowie, bankierzy itp. Krótko mówiąc, ludzie, którzy kasy mają pod dostatkiem i na pewno nie zainteresowaliby się marnym groszem za składanie fałszywych zeznań. Przekupienie 41 emerytów, rencistów i bezrobotnych byłoby z pewnością tańsze.


W jakim celu rząd miałby przekupywać weteranów, którzy podkopują wiarygodność tego państwa??

Sam poszukaj odpowiedzi na to pytanie.

Odnośnie zaś twoich "weteranów", to wszyscy oni wyrażają jedynie prywatną opinię nie popartą żadnymi dowodami. Większość z nich nawet nie była w Nowym Jorku w dniu zamachu.

Przyjrzyjmy się choćby pierwszemu z brzegu Terellowi Arnoldowi. Nie jest on architektem ani konstruktorem (pamiętasz, jak wytykałeś to Aquili?), więc jego wyznanie "Nie wierzę, aby uderzenie samolotu w budynki skonstruowane tak, jak WTC spowodowało ich zawalenie" można spokojnie wyrzuić na śmietnik. Musi też mieć dość wybiórczą pamięć, skoro twierdzi, że "jest bardzo trudno namówić szesnaście osób, aby popełniły razem w tym samym czasie samobójstwo." Przecież przed 9/11 największym echem odbiły się wydarzenia z listopada 1978 roku, kiedy to niejaki Jim Jones namówił do popełnienia samobójstwa prawie tysiąc osób (!). Sądząc po zdjęciu, Arnold musiał być wtedy w sile wieku i aż dziwne, że takie wydarzenie nie zapadło mu w pamięć. Nie dodaje też wiarygodności Arnoldowi fakt, iż jako zagorzały antysemita neguje istnienie obozu zagłady w Oświęcimiu. Dla mnie to wystarczające powody, by nie brać jego słów na poważnie.

Następnych osób nawet nie chce mi się sprawdzać, bowiem obawiam się, że znajdę kreatury podobne do Terella Arnolda.

Użytkownik Lynx edytował ten post 07.02.2010 - 12:18

 • 6#14 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Tak. Spokojnie pracujący ludzie w wieży na pewno zauważyli samolot :) Na pewno widzieli go Ci co zginęli na miejscu :D

Lynx...sorka, ale takie Twoje gadania i wyśmiewanie spcecjalistów, którzy żyją w tym kraju i za pewne mają wiele znajomości w obecnym układzie rządu nic nie wiedzą. Acha, i co jeszcze??


A co powiesz o tym ?


Naoczny świadek wydarzeń w Pentagonie i była członkini personelu Dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, pułkownik doktor Karen Kwiatkowski, była oficer wojsk lotniczych jest zaciekłym krytykiem oficjalnej wersji wydarzeń 9/11. Jako współautorka książki wydanej w 2006 roku pod tytułem „9/11 i amerykańskie imperium. Opinie intelektualistów”, wydanej przez Davida Ray Griffina i Petera Dale Scott’a napisała:
„Uważam, że Komisja całkowicie zawiodła nie analizując dogłębnie zamachów 9/11. Nie wzięła w ogóle pod uwagę dowodów naukowych w sprawie wypadków z 11 września, jak i poprzedzających je wydarzeń. Nie przedstawiła wiarygodnego i bezstronnego ich podsumowania. Nie znalazła odpowiedzi na pytanie o przyczyny zamachów, a nawet nie pozostawiła wskazówek dla działań, które jej ewentualni następcy mogliby podjąć.”

Dalej K. Kwiatkowski kontynuuje:

„Właśnie jako naukowiec mam największy problem z pogodzeniem się z oficjalną rządową teorią spiskową. Przede wszystkim, dlatego, że stoi ona w sprzeczności z prawami fizyki czy rachunkiem prawdopodobieństwa. Zawalenie się budynków WTC jest najlepszym tego przykładem.”

Pułkownik K. Kwiatkowski pracowała 11 września w Pentagonie, jako oficer do spraw polityczno-wojskowych w biurze Sekretarza Obrony, kiedy AA 77 uderzył rzekomo w budynek.

Napisała ona:

„Na zupełnie niezniszczonym trawniku, na którym stałam w parę minut po uderzeniu, nie było żadnych widocznych części samolotu. Poza tym dziwnym brakiem jakichkolwiek szczątków samolotu, nie widać było zniszczeń w samej konstrukcji budynku Pentagonu, jakich można się było spodziewać po uderzeniu tak dużego samolotu. Widoczne dowody a właściwie ich brak, musiały być również zauważone przez Sekretarza Obrony (Donalda Rumsfelda), któremu wyrwało się podczas konferencji, że w Pentagon uderzyła rakieta.” ... (5)
„Wokół otworu po uderzeniu nie widziałam niczego szczególnego – żadnych metalowych szczątków samolotu czy rozwiewanych przez wiatr pozostałości po bagażu, tylko dym wydobywający się z uszkodzonego budynku Pentagonu... Wszyscy, którzy tam byliśmy tego dnia, wpatrzeni w Pentagon, szukaliśmy tego samego, jakichkolwiek resztek. A tych nie było.”
 • 1

#15

Lynx.
 • Postów: 2210
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie pracujący ludzie w wieży na pewno zauważyli samolot

Na pewno widzieli go ci, którzy właśnie szli do pracy i atak zastał ich kiedy byli jeszcze na ulicy, a także ci, którzy zostali ewakuowani po pierwszym uderzeniu i widzieli drugi samolot wbijający się w wieżę. Ale chyba do ciebie bardziej przemawia wizja bogatego bankiera, który zgadza się złożyć fałszywe zeznania za parę dolców, niż analogiczna wizja emerytowanego pracownika biurowego CIA, który nigdy w życiu nie był w Nowym Jorku.

Lynx...sorka, ale takie Twoje gadania i wyśmiewanie spcecjalistów, którzy żyją w tym kraju i za pewne mają wiele znajomości w obecnym układzie rządu nic nie wiedzą. Acha, i co jeszcze??

Skoro tyle wiedzą i na poparcie swojej wiedzy mają bezdyskusyjne dwody, to powinni zgłosić się z tym do sądu (albo od razu do Strasburga), a nie domagać się powołania jakiejś komisji senackiej, która nie ma uprawnień do ferowania wyroków i której raporty każdy może sobie dowolnie podważać.

A co do pani Kwiatkowski, to może się wypowiem, kiedy poznam twoje zdanie na temat wiarygodności Terella Arnolda.

Użytkownik Lynx edytował ten post 07.02.2010 - 13:15

 • 1
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u