Skocz do zawartości
Zdjęcie

Japonia: Dwa silne trzęsienia ziemi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dwa silne trzęsienia ziemi wystąpiły na wyspach japońskich. Epicentrum jednego z nich znajdowało się w południowo - zachodniej części kraju na wyspie Kyushu.
Natomiast drugie trzęsienie ziemi miało miejsce pod powierzchnią morza w pobliżu wyspy Hokkaido.

W wyniku porannych trzęsień ziemi rannych zostało co najmniej osiem osób. Większość na wyspie Kyushu. W niektórych miejscach wystąpiły przerwy w dostawach wody, ponieważ popękały rurociągi. W niektórych miejscach pociągi poruszały się ze zmniejszoną prędkością. Badano bowiem czy nie zostały uszkodzone tory. W jednej elektrowni jądrowej stwierdzono zakłócenia w pracy reaktora, ale pozostałe siłownie pracowały normalnie. Epicentrum pierwszego wstrząsu znajdowało się na wyspie Kyushu, prawie 150 kilometrów pod powierzchnią ziemi. Wstrząs ten miał siłę 6.2 stopnia w skali Richtera. Dla porównania, wstrząsy które kilkanaście dni temu spowodowały w Indonezji śmierć ponad 5700 osób były silniejsze tylko o jedną dziesiątą stopnia.

Trzęsienia ziemi powstają na skutek ruchów płyt tektonicznych. W pobliżu Japonii ścierają się ze sobą co najmniej trzy takie płyty. Dlatego kraj ten jest jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie miejsc na świecie. Jedna piąta wszystkich silnych trzęsień ziemi ma miejsce właśnie w Japonii.
  • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u