Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żyjące dinozaury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#31

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co powiecie o Mokele Mbembe podobnym do Nessi.


Na drugim forum gdzie sie udzielam wypisałem kilka relacji i opisów mokele mbembe z książki "Powrót Smoków" - w swoim czasie je tu zamieszcze ...
  • 0



#32

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też czytałem o nim w książce,,Czy dinozaury prztrwały do naszych czasów''.Podobno żyje na bagnach Kongo i Kamerunu.Tubylcy złapali kilka sztuk.Chcieli je upolować myśliwi i kryptozoolodzy.
  • 0

#33

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A najbardziej bawi mnie to ze wspaniali naukowcy nie chcieli przyjac do swiadomosci odkrycia z Flores. A dla czego??-dla tego ze to odkrycie calkowicie komplikuje drzewko genelaogiczne(nie wiem czy dobrze napisalem). Jesli oni maja takie podejscie do sprawy to nie ma dziwne czemu tak malo wiemy o swiecie.
  • 0

#34

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mokele mbembe moze byc potomkiem dinozaurow
ale nessie jest prawdopodobnie foka dlugoszyjna
wiec nie wiem jakie tu jest podobienstwo :(
  • 0

#35

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie Nessie może być czymś "wężowatym" niekoniecznie musi przypominać dinusia wodnego itd.

Czytałem, że Loch Ness ma bardzo rozległe podziemne rzeki, które docierają aż do Europy i morza + jaskinie = Bóg jeden wie co tam sie uchowało i jeśli te podziemne/podwodne rzeki to prawda to Nessie może sobie śmigać aż miło ...
  • 0



#36

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

CHINY: SZCZĄTKI NIEZIDENTYFIKOWANEGO STWORZENIA WYMYTE NA BRZEG


Wczesnym sobotnim rankiem, 23 lipca 2005 rybak z miasta Ningbo we wschodniochińskiej prowincji Zhejiang był zszokowany widokiem martwej istoty leżącej niedaleko jego domu. Liu mieszkający w Yangshashan w prowincji Beilun, który od ponad 10 lat jest rybakiem mówi: „Nigdy nie widziałem takiego potwora - był większy niż wieloryb”. Niezidentyfikowane stworzenie pierwszy raz widziane było przez mieszkańców w Yangshashan 20 lipca /czwartek/ 2005. Mei, który hoduje ryby nieopodal, powiedział, iż istota mierzyła niemalże 12 metrów długości i ważyła około 2 ton. Jej ciało było częściowo zgnite, z odsłoniętym kręgosłupem. Stworzenia nie udało się zidentyfikować, opisano je jedynie jako mające trochę włosów, i coś co wyglądało jak pomarańczowe paski na brzuchu. Czaszka ważąca około 100 kilogramów najwyraźniej odpadła od ciała. Na miejsce, by obejrzeć niecodzienne znalezisko przybyło wielu ekspertów. Do badań zabrano 100 kg fragment zwłok. Ze stopnia rozkładu wywnioskowano, że zwierzę musiało być martwe od tygodnia i zostało wyrzucone na plażę przez tajfun Haitang kilka dni temu - stwierdził urzędnik z Beilun. Ogólną budową ciała stworzenie nie przypominało ryby, głowa nosiła z kolei pewne podobieństwa do głowy krokodyla. Miejscowi rybacy mają własne poglądy, co do tego czym jest zwierzę i skąd pochodzi. Jeden z nich, stwierdził, że musiało żyć w morzu, gdyż skóra na jego piersiach była taka jak u wielu dużych morskich zwierząt - gruba i twarda jak guma. Z kolej inny rybak sądzi iż odnalezione szczątki przypominały słonia morskiego, a szczególnie jego pysk. Wielu ekspertów mówi, iż będąc w zaawansowanym rozkładzie i pozbawionym dolnych kończyn i ogona, nie jest możliwym aby zidentyfikować stworzenie lub ogłosić odkrycie nowego gatunku. Ekspert z uniwersytetu w Ningbo, który nie widział stworzenia, powiedział, iż możliwe jest, iż był to wielki krokodyl.

[ Dodano: 2006-01-24, 18:33 ]
NIEZWYKŁE ODKRYCIE CZASZKI CZŁEKOKSZTAŁTNEJ ISTOTY ZNALEZIONEJ W MAROKU

W lipcu 2005 niewielka czaszka naczelnego znaleziona została na pustyni w Tafilalet, ok. 16 km od Elfudu. Znajdowała się w piaskach kamieniołomu, gdzie wydobywano marmur i gdzie wcześniej znajdywano już dewońskie skamieliny.

Czaszka liczyć może około 360 mln lat. Charakterystyczne cechy mierzącej jedynie 6.1 cm wysokości i 3.9 cm szerokości skamieliny wskazują na rodzaj Homo: wypukłe czoło i potylica a wyprostowana sylwetka. Okaz nazwano Homo alaouite, ku czci panującej w Maroku dynastii Alawitów.

Odnalezienniu czaszki towarzyszyły ogromne emocje. Niestety nie znaleziono żadnych innych części szkieletu. Czaszka zdaje się być kompletna, dobrze zachowana i nie jest zdeformowana, prawdopodobnie należy do osobnika dorosłego.

Dla mnie jest to niewatpliwy dowod tego jak nasza niewiedza moze manipulowac nasza wyobraznia, wyobrazeniu o swiecie... Dla niektorych temat istnienia czleka tak dawno temu byl niedopuszczalny. Co teraz ludzie maja o tym myslec?? Przeciez takie odkrycia niszczy ich swiatopoglad.
  • 0

#37

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli według naukowców człowiek pojawił się 2 mln lat temu a ty piszesz że ta czaszka liczy 360 mln lat może to wywrócić całą naukę do górynogami.Dlaczego znaleziono tylko jedną czaszke.A gdzie reszta szkieletu.
  • 0

#38

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czaszke znaleziono w piaskach kamieniolomu gdzie wczesniej juz znajdowano dewońskie skamieliny. jest wiele powodow dla ktorych pozostale kosci mogly sie niezachowac... szczerze to nie amm pojecia co o tym sadzic.

[ Dodano: 2006-01-25, 23:01 ]
Moglbym zamiescic zdjecie tej czaszki z roznych profili ale nie wiem jak to zrobic
  • 0

#39

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tu link do zdjecia wraz z http://
  • 0

#40

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

chcialem samo zdjecie zamiescic :(
  • 0

#41

FeiDei.
  • Postów: 63
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to zapisz je sobie na dysku
daj na http://imageshack.us
i tam bedziesz mial dwa linki specjalnie dla forum
  • 0

#42

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zdjecie przedstawiajace odkryta czaszki na pustyni w Tafilalet
Dołączona grafika

A jak mozna zamiescic samo zdjecie zamiast linku??
  • 0

#43

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak mozna zamiescic samo zdjecie zamiast linku??


Juz poprawilem. Musisz miec czysty link do zdjecia, a to zdjecie ma adres http://img86.imagesh...beztytuu5tx.png (zeby sprawdzic po prostu klikasz prawym na zdjecie i dajesz wlasciwosci i tam bedzie adres). Wstawiasz adres pomiedzy
[img] [/img]
i gotowe
  • 0



#44

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Są dzisiaj zwierzeta przypominające dinozaury [ warany z komodo, Nesi, krokodyle i aligatory ], one jedyne przeżyly kataklizm... mieszkając w wodzie, bądź ukrywąc sie gdzieś głęboko w Ziemi

[ Dodano: 2006-01-29, 13:47 ]
Ale ją uważam że do dzisiaj mogły przeżyć dinozaury [ las równikowy ? może ]
  • 0

#45

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiadomość ze strony cryptomundo.com z dnia 30 stycznia 2006!

Wiadomośc od Milt Marcy Expedition, która jest aktualnie w Afryce na poszukiwaniach Mokele-mbembe :

Email Milt Marcy z Kamerunu -> Ekspedycja podróżuje wzdłuż rzeki Dja i jej członkowie rozmawiali z lokalnymi mieszkańcami, którzy rzekomo widzieli Mokele-mbembe dwa (!) dni wcześniej. Paul Ohlin, który zastapił Pastora Gene Thomas'a w 1992 w Płn. Kongo widział Mokele-mbembe trzy tygodnie temu!

Meil kończy sie treścią iż na koniec tygodnia będą przekazane bardziej szczegółowe wieści ...

Dołączona grafika

Czy uda im się wytropić słynnego Mokele-mbembe ?
Jak myślicie ... czy "mit" staje sie rzeczywistością ?

(Dla nieobezbanych zamieszcze potem opisy i relacje świadków , którzy widywali Mokele-mbembe)
__________________________________________________________
Tłumaczenie: =[dj_cinex]=
Źródło: http://www.cryptomun...sighted-06/[/i]
__________________________________________________________
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych