Skocz do zawarto軼i

Test na postrzeganie pozazmys這we Nautilusa

• Zaloguj si, aby doda odpowied
30 odpowiedzi w tym temacie

Snajper88.

By造 moderator By造 'szef' t逝maczy

• Post闚: 204
  • Tematów: 15
  • P貫:M篹czyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mi si skojarzy豉 od razu szklanka z wod :P
  • 0

#17 Go嗆_osiris

Go嗆_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

I pomy郵e, 瞠 MY na tym forum byli鄉y jakby pierwsi z tak zabaw, bo ju kilka lat temu. (Zabawa telepatyczna)
Chyba od nas 軼i庵n瘭i pomys, i to nobilituje nas.
A tak wracaj帷 do tematu, to chyba nie u nas mamy zgadywa tylko wysy豉 odpowiedzi na pok豉d FN.
  • 0

#18 Go嗆_Chicago Boy

Go嗆_Chicago Boy.

Napisano

Uwierz mi .... Nautilus zagl康a tutaj codziennie :D
  • 0

Fantasmagoria 44.
  • Post闚: 43
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jabłko, pierwsze co mi przyszło do głowy, ale ponieważ ktoś wcześniej je obstawił to ja stawiam na zapalniczke :D

U篡tkownik Fantasmagoria 44 edytowa ten post 19.10.2009 - 19:00

• 0

Sertyh.
  • Post闚: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kompas b康 zegarek
  • 0

voice.
  • Post闚: 200
  • Tematów: 13
Reputacja zadowalaj帷a
Reputacja

Napisano

kostka rubika.
  • 0

Piotrek.
  • Post闚: 290
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciesze sie ,ze zabawa jeszcze trwa. Nie powinno sie chyba uzywac takich zdolnosci dla testow czy zabawy ale tez sprobuje swoich sil dzis pozniej.
  • 0

#23 Go嗆_Chicago Boy

Go嗆_Chicago Boy.

Napisano

Drodzy czytelnicy stron FN, czas na rozwi您anie naszego testu!
Przypomnijmy najwa積iejsze informacje. 17 pa寮ziernika wieczorem w Bazie FN na stole w najwi瘯szym pomieszczeniu Piotrek Jaskulski z FN postawi ksi捫k z naszej biblioteki, czyli "Unearthly Disclosure" autorstwa Timothy Gooda. Ksi捫ka mia豉 by dla naszych sympatyk闚 punktem lokalizacyjnym w postrzeganiu pozazmys這wym. Na tej ksi捫ce postawi przedmiot, kt鏎y mieli odgadn望 nasi czytelnicy.

W gr wchodzi造 wszystkie mo磧iwe metody, czyli projekcja pozazmys這w, jasnowidzenie, progresja wizualizacyjna itp. Okaza這 si, 瞠 nasz apel spotka si z ogromnym odzewem i wzbudzi wielkie zainteresowanie. Koordynator projektu Piotr Jaskulski zaproponowa, aby ten ma造 „test” by pierwszym z serii na naszych stronach, kt鏎e b璠 wykorzystywa造 w豉郾ie postrzeganie pozazmys這we. Musieli鄉y si zorientowa, jakie s mo磧iwo軼i naszych czytelnik闚, jakie s ich „drogi dochodzenia do odpowiedzi na pytanie”. To by test przed prawdziwym eksperymentem, kt鏎y b璠zie poprzedzony tak瞠 materia豉mi, kt鏎e pozwol Pa雟twu bardziej poszerzy swoje „mo磧iwo軼i postrzegania pozazmys這wego”.

Zacznijmy od tego, 瞠 w ciemno za這篡li鄉y, 瞠 wiele os鏏 b璠zie „strzela這” w oparciu o intuicj lub zwyk陰 logik. By這 jasne, 瞠 b璠zie mn鏀two „piramid”, bo w豉郾ie piramida by豉 bohaterk ostatniego nagrania z kul (materia o tym powinien by na naszych stronach w ci庵u najbli窺zych godzin). Kolejne przedmioty „oczywiste” to o堯wki, d逝gopisy czy kubki z naszym logo, kt鏎e znacie z naszych film闚. Chcieli鄉y postawi bardzo wysoko poprzeczk, a wi璚 postawi na naszej ksi捫ce co, co nie b璠zie tak 豉twe do „logicznego wymy郵enia”.

Oczywi軼ie „piramida” tak瞠 by豉 przez nas brana pod uwag, ale... zrezygnowali鄉y z tego tak „oczywistego pomys逝”. Wcze郾iej zrobili鄉y „przymiark” i oczywi軼ie mo積a zak豉da, 瞠 to w豉郾ie to wydarzenie zosta這 odczytane przez naszych czytelnik闚, ale... by to tak瞠 zamierzony element eksperymentu (o szczeg馧ach wszystkich aspekt闚 naszego eksperymentu na razie nie chcemy m闚i).

Prawdziwym momentem „zero” by這 postawienie na ksi捫ce bardzo z這穎nego obiektu znajduj帷ego si w Bazie FN, czyli... zdalnie sterowanego aparatur czterozakresow modelu mini-helikoptera, prawdziwego cudu zaawansowanej techniki. To w豉郾ie 闚 model helikoptera sprawi, ze starali鄉y si umys貫m przekaza go „dalej” zgodnie ze wskaz闚kami, kt鏎e s zawarte w ksi捫kach o postrzeganiu pozazmys這wym. Wiedzieli鄉y, 瞠 odgadni璚ie tak skomplikowanego przedmiotu b璠zie bardzo trudne dla naszych czytelnik闚.

Materia zebrany w wyniku tego eksperymentu jest naprawd przebogaty. Okaza這 si, 瞠 oczywi軼ie „piramidy” pojawi造 si w pot篹nej ilo軼i, ale by造 tak瞠 odpowiedzi na nasz apel, kt鏎e mog造 zawiera prawid這we przes豉nki. Przyk豉d? By造 osoby, kt鏎e wskaza造 „model ma貫go samolotu”, kt鏎y – trzeba przyzna – jest blisko modelu helikoptera. By造 tak瞠 odpowiedzi, kt鏎e da造 nam „do my郵enia”. Czytaj帷 odpowiedzi pod tekstem na pewno samo tak瞠 zorientujecie si, kt鏎e nas "szczeg鏊nie zainteresowa造". A je郵i kto sugeruj帷y „kwiat” odczyta w ten spos鏏 這paty naszego mikro-modelu? To te przecie jest mo磧iwe.

Oto przyk豉d takiego e-maila:

To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Eksperyment

Witam!

Pisz do was w zwi您ku z waszym eksperymentem "postrzegania pozazmys這wego". Wysy豉m wam w za陰czniku to, co zobaczy貫m. Widzia貫m ten przedmiot od g鏎y. Mo瞠 by to kwiat, jak i 鈍ieca z jakimi podk豉dkami.

Wszystkim, absolutnie wszystkim uczestnikom naszego eksperymentu pi瘯nie dzi瘯ujemy. To mi貫, 瞠 nasz pomys spotka si z takim odzewem. Teraz musimy na oddzielnym spotkaniu FN przeanalizowa wyniki i przygotowa si do projektu, kt鏎y na pewno zyska wielk popularno嗆 u os鏏 odwiedzaj帷ych strony FN. Jak wygl康a nasz „przedmiot X”? oto zdj璚ie...

http://img27.imagesh...elikopterls.jpg

... i kr鏒ki film:

Wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy naszego eksperymentu by造 “przemy郵ane”. W tym tak瞠 闚 wcze郾iejszy test z piramid jeszcze przed projekcj przedmiotu na punkcie lokalizacyjnym... Piotr Jaskulski ju teraz przygotowuje si do prawdziwego eksperymentu poprzedzonego przedstawieniem kilku wa積ych wskaz闚ek dla wszystkich „amator闚 postrzegania pozazmys這wego”. To b璠zie jeden z naszych wa積iejszych projekt闚 w najbli窺zych tygodniach.

Baza FN idealnie nadaje si jako „punkt bazowy” dla projekcji pozazmys這wej. Ca造 budynek i teren wok馧 jest bowiem tylko i wy陰cznie przeznaczony na potrzeby FN, st康 nie powinno by 瘸dnych „szum闚 dnia codziennego”. Podsumowuj帷: gratulujemy wszystkim, kt鏎zy „byli blisko”, dzi瘯ujemy wszystkim, kt鏎zy „wzi瘭i udzia” i prosimy o czas potrzebny do w豉軼iwego wyci庵ni璚ia wniosk闚 z tego, co si sta這.

Kilka os鏏 sygnalizowa這 nam, 瞠 w trakcie emisji z youtube s przebicia „z poszczeg鏊nych klatek filmu”. Jest to niestety uboczny efekt przesy豉nia bardzo du篡ch plik闚 do maszynerii youtube. W tej chwili naszym standardem w materia豉ch jest format „Full HD”. Tylko w takim formacie nagrywamy materia造 wideo. Pliki po monta簑 maj przewa積ie ponad 1 giga, co niesie za sob takie efekty uboczne. Mamy kilka naprawd bardzo, bardzo szybkich komputer闚 i r騜ne programy do obr鏏ki Full HD. B璠ziemy eksperymentowa z poszczeg鏊nymi programami, aby jako嗆 by豉 mo磧iwie najlepsza.

Jeszcze raz dzi瘯ujemy wszystkim!
FN
  • 0

Aidil.

S ci co wstaj z 堯zka, i ci co ewentualnie wstaj z kolan.

• Post闚: 4317
  • Tematów: 80
  • P貫:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem takie eksperymenty obarczone s bardzo du篡m ryzykiem b喚du.
Zaczynaj帷 od samego eksponatu - jest takich ksi捫ek na rynku wiele, wi璚 miejsce jest ma這 precyzyjne.
Osoby odczytuj帷e w tym samym czasie tre嗆 zadania - pozostawiaj 郵ad. My郵okszta速. Powstaje chaos informacyjny.
  • 0

#25 Go嗆_Agent_Tomek

Go嗆_Agent_Tomek.

Napisano

Jak to kto 豉dnie napisa. Teraz ju wiemy jakimi zabawkami bawi si nautilus. :D
  • 0

livin.
  • Post闚: 532
  • Tematów: 11
  • P貫:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

to u nas w Polsce mają takie modele? Cud, że mają coś takiego a nie, że ktoś odgadł. A tak na serio, nie miałam bladego pojęcia co sobie położyli na książce, parapsychologia jest mi obca, więc strzeliłam na dzwoneczki (od pastuszka i owieczki he he) jak widać nawet szczęścia losowego ni mam, ale totka i tak będe puszczać może tam mi coś wyjdzie.

U篡tkownik livin edytowa ten post 20.10.2009 - 14:06

• 0

D.B. Cooper.
  • Post闚: 1172
  • Tematów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ up do kupienia na allegro za 60z. (dzia dla dzieci/zabawki :D)
Agencie jak oni uploaduj na YT filmiki o wadze 1GB, to chyba na materia "Kula 鈍iat豉" si nie doczekamy...
  • 0

#28 Go嗆_Agent_Tomek

Go嗆_Agent_Tomek.

Napisano

A tak mnie zaciekawi豉 ta kula 鈍iat豉. Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje. Jak kamer oni to nagrywali?
  • 0

D.B. Cooper.
  • Post闚: 1172
  • Tematów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak mnie zaciekawiła ta kula światła. Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje. Jaką kamerą oni to nagrywali?

"To były takie kamery:
Do陰czona grafika
ELRO Model CS71. Kamera ta ma po 3 LED IR z lewej i prawej strony obiektywu. " cyt. Rafał N. załoga FN

...więc możliwe, że tajemniczą kulą światła mógł być jakiś owad na szybce kamery, doświetlony właśnie diodami LED.
Na YT, znalazłem jeszcze ciekawe wyjaśnienie tej teorii:

[url="http://www.youtube.com/watch?v=3dREG_sxmQ4"]http://www.youtube.c...h?v=3dREG_sxmQ4[/url]

Zobaczymy co na to FN.

specyfikacja kamery ( niemiecki )

U篡tkownik D.B. Cooper edytowa ten post 20.10.2009 - 16:52

• 0

Piotrek.
  • Post闚: 290
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszedlem aby dopisac swoja odpowiedz... Patrze a juz test rozwiazany. Moje skojazenia to cos okraglego wiec myslalem, ze plyta CD lub moneta. Jak widze beda jeszcze inne szanse aby zabrac udzial w "interaktywnej zabawie" .
  • 0

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u