Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Wzrost cz³owieka w przysz³o¶ci


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tetrax.
  • Postów: 35
  • Tematów: 7
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak my¶licie jak wysocy bêd± ludzie za kilka tysiêcy lat? Czy w przysz³o¶ci dziêki rozwiniêtej genetyce powstanie kilka odmian cz³owieka cechuj±cych siê ró¿nym wzrostem? Jak bardzo bêd± siê one ró¿ni³y?
  • 0

#2

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem wysoki, jestem wyzszy niz moj ojciec a moj ojciec jest wyzszy od dziadka :P Nawet na przestrzeni np. 100 lat widac, ze ludzie sa coraz wieksi. Kiedys jak ktos mial 170cm to byl wysoki, teraz wsrod 15 latkow, ktorzy maja po 185 cm taki ktos jest niski. Uwazam, ze w przyszlosci bedziemy wysocy, Kobiety lubia wysokich, a to od nich zalezy, musimys sie podobac partnerce i sie rozmnazac ;] (mam niecale 16 lat i mam 187 cm wzrostu a znam takich co maja po 190)
  • 0

#3

Tetrax.
  • Postów: 35
  • Tematów: 7
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam 15 lat i 170cm wzrostu i rzeczywi¶cie w klasie do wysokich nie nale¿ê.
  • 0

#4

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Dzieci ROSN¡ :) popatrzcie sobie choæby na pokolenie naszych rodziców, nie ma tam zbyt wielu "dorodnych" osobników, a ju¿ w naszym pokoleniu jest ich znacznie wiêcej.

Ja mam 177 cm, wiêc trafiaj±c na odpowiednio wysokiego mê¿czyznê, nasze dzieci bêd± mia³y zapewne sporo ponad 180, z czego by³abym bardzo rada :mrgreen:
  • 0

#5

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do facetów to racja wysyp wysokich, ale co do dziewczyn...wiêkszo¶æ jest bardzo niska :(

Kto¶ ni¿ej pisze, ¿e musimy siê podobaæ i to dlatego...mo¿e czas by dziewczyny te¿ zaczê³y rosn±æ ;) Nic w tym fajnego jak kobieta jest ni¿sza o g³owê czy wiêcej.
  • 0

#6

koreek.
  • Postów: 43
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozmiar(wzrost) a jako¶æ sie liczy . :D

A co do tematu to faktycznie mo¿na zauwa¿yæ, ¿e kolejne pokolenia s± nieco wyzsze od poprzednich, ale to tez jest raczej uwarunkowane genetyk± partnerów .
  • 0

#7 Go¶æ_radoslaw

Go¶æ_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Do³±czona grafika


Do³±czona grafika


Do³±czona grafika


Do³±czona grafika


Do³±czona grafika


Wiêcej o zale¿no¶ci wielko¶ci od ¶wiadomo¶ci w "Pradawnej Tajemnicy Kwiatu ¯ycia" Melchizedeka

pozdrawiam
  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mo¿e czas by dziewczyny te¿ zaczê³y rosn±æ ;) Nic w tym fajnego jak kobieta jest ni¿sza o g³owê czy wiêcej.

W mojej rodzinie to dziewczyny rosn±, jestem niemal równego wzrostu co mój tata (3 cm mniej, ja 172cm on 175cm), moja mama z kolei ma 164 a babcia zdaje siê 158 czy co¶ ko³o tego. Za to wzrost facetów jako¶ szczególnie siê u nas nie zmienia. Wiêkszo¶æ jest mniej wiêcej mojego wzrostu - kuzyni, nasi ojcowie, dziadkowie.
  • 0



#9

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jedno jak narazie jest pewne, rosniemy :P
  • 0

#10

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Za tysi±c lat przeciêtny doros³y cz³owiek bêdzie mia³ przynajmniej 2 metry. Gdzie¶ o tym czyta³em. Ludzie bêd± wtedy te¿ silniejsi, m±drzejsi (wiêksze mózgownice) i tak dalej.
  • 0



#11

Tetrax.
  • Postów: 35
  • Tematów: 7
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale do ilu w przysz³o¶ci mo¿emy tak urosn±æ? 3m?
  • 0

#12

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle, ze maksymalnie 3 metry. Pozniej pewnie wymrzemy xD Nie wiedomo tak naprawde jak bedzie, moze cos genetyka odwalimy i bedziemy w ogole inni niz teraz.
  • 0

#13

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja mam na ten temat zupe³nie inne zdanie. Ludzie bêd± wy¿si, m±drzejsi i nie wiadomo jeszcze jakie super cechy bêda mieli, tymczasem w moich oczach rzeczywisto¶æ tak piêknie nie wygl±da. Wszyscy w ci±gu jednego wieku zaczêli mierzyæ o 30cm wy¿ej z powodu ewolucji? W takim razie za czasów staro¿ytnej Grecji ludzie musieliby byæ wielko¶ci mrówek. Co siê zmieni³o w ci±gu tych 100 lat? Przede wszystkim od¿ywianie, a przecie¿ nie jest tajemnic±, ¿e ma to ogromny wp³yw na rozwój naszego organizmu, wiêc tutaj szuka³bym przyczyny.

Powiadacie, ¿e bêdziemy coraz inteligentniejsi? Raczej coraz lepsze bêd± z nas kalkulatory... Co to za komputer z dobrym procesorem, którego reszta podzespo³ów jest do niczego? Do tego dziurawy, s³aby software (czyli nasza psychika). To wygl±da ³adnie w teorii, w praktyce jest tragicznie.

Tak samo jest z lud¼mi. Coraz wiêcej dziwnych ludzi, którzy w obliczeniach s± ¶wietni, ale w kojarzeniu faktów, wyci±ganiu wniosków, przewidywaniu sytuacji, czyli ogólnie wszystkim co dla mnie sk³ada siê na inteligecjê nawala pod ka¿dym k±tem, a do tego nie zachowuj± siê normalnie i nie wygl±daj± normalnie. ¦mia³o mo¿na to nazwaæ wadami genetycznymi. B±d¼my szczerzy, to zjawisko z dnia na dzieñ siê nasila. To nic fajnego. Tacy ludzie na ogó³ nie s± szczê¶liwi. Naprawdê wola³bym byæ go¶ciem który ma problemy z czytaniem i staæ go tylko na skoñczenie zawodówki, ni¿ "kalkulatorem".

Sk±d to siê bierze? Trudno to dok³adnie sprecyzowaæ, ale chyba nie ulega w±tpliwo¶ci, ¿e to efekt uboczny dzisiejszej cywilizacji.
Coraz mniej normalnych ludzi, którzy sa naprawdê inteligentni, radz± sobie ¶wietnie z obliczeniami, maj± ¶wietn± koncentracjê i dobr± pamiêæ.

Cofamy siê w rozwoju, takie jest moje zdanie na ten temat. Je¶li nie zrobimy czego¶ z tym bajzlem, a nie pozabijamy siê w najbli¿szym czasie, to nie bêdzie zbyt ciekawie i nie ma co liczyæ na wzrost inteligencji, si³y itd.

Genetyka? To ju¿ inna kwestia, widzi kto¶ co¶ fajnego w bawieniu siê naszymi genami? Ulepszaniu nas? Dziêkujê, postojê... ¿arcie GMO jest fuj i zepsute, a ludzie GMO s± ok?


Tyle ode mnie. :)
  • 6

#14

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trafi³e¶ w sedno sprawy, Ban. W sumie mogê podpisaæ siê pod Twoim postem :) I równie¿ nie chcia³abym ujrzeæ kiedy¶ tylko samych ludzi "kalkulatorów", którzy w sferze emocjonalnej s± wrakami. O nie, tylko nie to.
  • 0

#15

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bêdzie ¿adnych 3 metrów u homo sapiens sapiens. Ka¿dy gatunek ma pewne "ramy", za które wykroczyæ mu ciê¿ko.
Na przestrzeni dziejów, dziêki archeologii, ludzie raz byli trochê wy¿si, pó¼niej za¶ troszkê ni¿si, by za parê pokoleñ byæ troszkê wy¿szymi.

To nie wygl±da tak, ¿e z biegiem czasu nasz gatunek bêdzie coraz m±drzejszy, szybszy, silniejszy, wy¿szy (nawet wg. doboru naturalnego, który kieruje siê jedynie tym, co potrzebniejsze fizycznie teraz, a nie "my¶li" d³ugoterminowo).



Obecn± sytuacjê, czyli roczniki 1992-1995 z wy¿szym wzrostem - obwiniam za to raczej te wszystkie papuszmatu na³adowane hormonami i chemi±. Przedmówca jeden ju¿ o tym wspomnia³. Jednak za wzrostem nic w parze nie idzie - my¶l± i zachowuj± siê "jak ci wcze¶niej" (np. ja), co by nie rzec: gorzej nawet.

A w ogóle, roczniki, które teraz wchodz± go gimnazjum potrafi± przestraszyæ. Swoj± maleñko¶ci±. Zaprawdê, w mojej ³±czonej, prywatnej szkole (gimn+lic), nigdy bym nie uwierzy³, ¿e dzieci wzrostu mnie z 3-4 podstawówki bêd± ogromn± wiêkszo¶ci± klas 1szych gimn.
  • 0




 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych