Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duchy, opętania i nasz najgorszy wróg diabeł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#76

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak ale pytanie czy ten sceptyk jest zadowolony z życia i czuje się spełnony w tym życiu.

Nie rozumiem. Mozna jasniej ? Niektorzy nie potrzebuja przynaleznosci do zadnej organizacji, zeby czuc sie szczesliwszym, a jesli juz, to wieksze zadowolenie mi da zapisanie sie np. do klubu wspinaczki, albo jakiegos klubu astronomow.
  • 0

#77

Wojte3ek.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A kto mówi o jakichkolwiek przynależnościach?? :) Zadałem tylko pyt. Ty sam dalej sobie dodałeś... :cafe:
  • 0

#78

Wonderboy.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mojej opinii szatan istnieje ( a przy okazji czy szatan to nie to samo co diabel ? ) Jak ktos juz wczesniej zauwazyl szatan dziala bardzo inteligentie, maskuje sie po to zeby miec wieksze pole do popisu ;) Z ukrycia napewno jest mu latwiej... Nie wiem do konca jak to jest z tymi duszami ktore mialy by opetywac ludzi hmm. Moze szatan stara sie utowrzyc cos w rodzaju armii? (taka dziwna hipoteza) W koncu on od zawsze chcial przejac wladze nad swiatem, a w armii tej mialy by znalezc sie potepione dusze. One raczej nie staja sie demonami.. po prostu pozostaja potepione, mecza katusze i zazdroszcza tym ktorzy mieli by dostapic zbawienia, dlatego tak negatywnie na nas wplywaja

No coz ale to tylko moje zdanie :PP
  • 0

#79

Szperacz.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Duchy czyli cząstki lub widma duszy według mnie istnieją. Jednak najczęściej spotykamy się z duchami ludzi którzy umarli w sposób drastyczny , krwawy i niesprawiedliwy. Według mnie takie duchy to po prostu dusze które nie mogą zaznać spokoju lub ich karą jest błąkanie się w nieskończoność po świecie bez ciągłego nie nasycenia lub spokoju.

Szatan czy diabeł to odwiedczny wróg Boga , całkowite przeciwieństwo Jezusa. jednak on dgrywa również dużą rolę. Np. gdy chcemy wywołać ducha a ktoś nam mówi że prędzej szatana wywołasz odrazu nam się tego odechciewa 8)
  • 0

#80

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szatan pewnie istnieje-natomiast nie jest to stereotypowy pół-człowiek,pół-kozioł z ogonem i rogami(został w ten sposób pokazany pierwszym chrześcijanom,aby potępiali oni religie pogańskie jako kult szatana,bo bożkowie pogańscy idealnie pasowali wyglądem do diabła)-lecz pewien rodzaj negatywnej energii,na której ataki jesteśmy narażeni każdego dnia-myślę,że większość z forumowiczów doświadczyła nagłego uczucia przypływu negatywnych emocji-uważam,że te ataki przejawiają się w taki właśnie sposób.I jestem pewien,że powodują,że często łagodni ludzie stają się brutalni i dopuszczają sie przerażających czynów.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych