Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Derren Brown - Seance


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Derren Brown - Seance
Czas trwania: 45 min.
Polska lokalizacja: tak
Tagi: derren, brown, seans, spirytystyczny, duch, dusza, medium
Krótka recenzja: Sceptyk, ateista i 'psychologiczny iluzjonista' Derren Brown tym razem nabiera uczestników oraz widzów na swój własny 'seans spirytystyczny'.
Link do filmu:

 

Usunięto duplikujący się link.

Blitz Wolf


  • 0



#2

Dam_Son.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogląałem to już kiedyś w TV i uważam, że gościu wie co robi i zapewne wiele z seansów da się wytłumaczyć w ten sposób, ale co z ludźmi, którzy twierdzą, że wywołali ducha (LoL), a on został w mieszkaniu żeby gnębić mieszkaniców. Ja osobiście w to nie wierze ale wiele osób przestrzega przed wywołaywaniem duchów gdyż, "nawet nie wiemy co nam może grozić".
  • 0

#3

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie odkopać temat. Wczoraj oglądałam ten film (oczywiście nie bawiłam się w "zdalne" uczestnictwo, do czego Brown zachęca widzów). Robi on ogromne wrażenie, jednak pozostawia po sobie jeszcze większy niedosyt. Brakuje mi w nim konkretnego podsumowania - co, jak i dlaczego. Tłumaczy jedynie wybiórczo, jak w przypadku tej dziewczyny w kabinie duchów, którą nagrali od góry. Nie wytłumaczył jednak tego, co działo się w środku ze związanym chłopakiem, nie pokazali nagrania - rozumiem, że miało to na celu budowanie napięcia w grupie uczestników. Tutaj pojawia się moje pytanie - czy może wy potraficie to wyjaśnić? Mam na myśli takie rzeczy, jak:

- lewitująca kulka, wyrzucony w powietrze pucharek - były na żyłce czy co?
- dzwonek - ktoś szturchał stół?
- napisanie nazwy tego samego miasta (Londyn), w ogóle samo pisanie "podświadome"
- znajomość jakichś tam szczegółów z życia dziewczyny - skąd?

Potrafiłby ktoś z was wyjaśnić na bieżąco pojawiające się elementy eksperymentu? Rozumiem, że wszystko jest perfekcyjnie wyreżyserowane przez Browna, nic nie dzieje się przypadkowo - to, co mówi, to, gdzie się wszystko odbywa, nastrój, wygląd pomieszczeń, itp. Nie znam się na tym, a ciekawi mnie np. w jaki sposób "hipnotyzuje" ludzi i jak to się dzieje, że ta dziewczyna bezwiednie poruszała tamburynem. To kwestia procesów psychiki człowieka, no... ale jakich procesów?

P. S. Na miejscu Sally (o ile dobrze pamiętam imię), tej dziewczyny, którą wysłali do pokoju rzekomo zmarłej studentki, padłabym na zawał, zanim bym do niego nawet doszła - nie w obawie przed jakimiś duchami, ale pod wpływem ogólnie wytworzonego przez Browna poczucia napięcia. Brrrr...
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zajrzyj do tematu http://www.paranorma...wa-spirytystow/
Publicznie raczej nie będę wyjaśniał tego co robi Brown w tym filmie.
  • 0



#5

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przemo, bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. I zgadzam się z twoją opinią na ten temat - jest to niebezpieczna i wysoce nieetyczna "zabawa". Jakkolwiek dla mnie - ponieważ wcześniej nie byłam świadoma takich możliwości oddziaływania na człowieka - jest to przede wszystkim nauczka i przestroga, że istnieje tego typu zagrożenie. Aż strach pomyśleć, ile razy w życiu możemy się z tym stykać.
Jeszcze raz dzięki!
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych