Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paul McCartney nie żyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie znalazłam tego na forum, jeśli jednak umknęło mojej uwadze, to wybaczcie.

Kiedy to usłyszałam, coś mi się nie zgadzało. Koleżanka wytłumaczyła mi to mniej więcej tak: On umarł, 40 lat temu, niektóre ich piosenki puszczone od tyłu zawierały tajemne przekazy wiadomości, że on nie żyje, a zastępuje go ktoś o podobnym głosie, komu zrobiono operację plastyczną i została mu blizna na ustach, ponieważ prawdziwy Paul nie miał blizny na ustach.

Piosenka I'm so tired na płycie The White Album, puszczona od tyłu, pozwala nam usłyszeć "Paul nie żyje, Paul nie żyje..."

Artykuł jest bardzo obszerny, ale z własnej ciekawości warto go przeczytać tutaj: http://www.magia.gil...e/paul_nie_zyje
Jest tam wiele różnych dowodów na to, że Paul nie żyje. Ile w tym prawdy? Czy jest to chwyt marketingowy?

Według mnie te wszystkie piosenki i okładki płyt są czystym przypadkiem, a może i chwytem marketingowym. Nie sądzę, by zastąpił go ktoś, komu została blizna tylko na ustach...

A co wy o tym myślicie?
  • 0

#2

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jezu, siedzę tu od czterech godzin, patrzę i mnie zamurowało. Wchodzę, okazuję się, że taka błahostka.

http://jeffmilner.com/backmasking.htm - tu są bardzo ciekawe fragmenty mowy odwrotnej, ale moim zdaniem McCartney żyje.
  • 0



#3

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę większość z tych backmaskingów jest naciągana. Przesłuchajcie sobie bez zaglądania w lyrics, zwykła papka słowna.
  • 0

#4 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedy to usłyszałam, coś mi się nie zgadzało. Koleżanka wytłumaczyła mi to mniej więcej tak: On umarł, 40 lat temu, niektóre ich piosenki puszczone od tyłu zawierały tajemne przekazy wiadomości, że on nie żyje, a zastępuje go ktoś o podobnym głosie, komu zrobiono operację plastyczną i została mu blizna na ustach, ponieważ prawdziwy Paul nie miał blizny na ustach.


Moc.
A co ze mną? Jestem po operacji i mam bliznę. Czy ja to ja, czy może już ten inny. A co ze wspomnieniami? Myslałem że to było moje dzieciństwo ale teraz...
Sory za sarkazm.
A co do tajemnych przekazów to takich można się dopatrzyć nawet w szczekaniu psa i puszczaniu bąków. Nie róbmy na siłę historii nie z tej ziemi. Pozdrów koleżankę i powiedz jej że choć jej nie znam to już ją lubię.
p.s.
Historia o mojej bliźnie jest prawdziwa.
  • 0

#5

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sama nie uważam by była to prawda, a czy wchodziłeś na stronę, którą podałam? Warto wejść, by później skomentować.
  • 0

#6

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W I'm So Tired Beatlesów pod koniec jest bełkot Lennona, kiedy puści się to od tyłu wyraźnie słychać jak mówi "Paul is dead man, miss him, miss him, miss him" i to jest dla mnie jedyny jako taki dowód na to, że McCartney faktycznie może nie żyć, ale znając poczucie humoru Lennona mógł zrobić to na przekór żeby podtrzymać tą plotkę, a co za tym idzie zainteresowanie zespołem. Ludzie jako dowód przytaczali również to, że od 1966 roku Beatlesi przestali koncertować. Prawda jest taka, że przestali bo sami siebie nie słyszeli na koncertach przez rozhisteryzowane fanki i mieli zwyczajnie dość. W tym czasie też McCartney zaczął stosować przebieranki żeby fani go nie poznawali, z którego to pomysłu skorzystała reszta zespołu nagrywając Sgt. Peppers'a ;) Nawet jeśli Mcca naprawdę zginął w tym wypadku to raczej marne są szanse, że ktoś to kiedyś publicznie ogłosi.

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem, że część tego o czym napisałem było już w poście Paris, sorry ;p

A stronka bardzo ciekawa, niektóre "wskazówki" mocno naciągane, ale niektóre bardzo zastanawiające.
  • 1



#7

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytając dokładnie każdą pojedynczą wskazówkę, ponad połowa wydaje mi się tak bzdurna że aż mi się chce śmiać. Jednak zauważyłam, że jedna wskazówka nie została wpisana jako pewna. Chodzi mi o okładkę z jednej z ich płyt. Tam, gdzie widzimy żółte kwiatki, które rzekomo mają się układać w gitarę basową to ponadto mają się również układać w imię Paul. We wskazówkach pisze że niektórzy tylko to przypuszczają...postanowiłam się przypatrzeć i nawet nie trudno odnaleźć to słowo.

Dołączona grafika
  • 0

#8

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia mało prawdopodobna, ale jak dla mnie cholernie ciekawa. Trudno uwierzyć, żeby przyjaciele z zespołu (choć w sumie nie znam zbytnio zespołu, jak i jego twórczości) byli w stanie zrobić coś takiego. Ale w sumie show biznes to okrutny świat, mogły być naciski ze strony wytwórni itp. Artykuł podany przez Madison jest ciekawy, ale naciągany. Ciągle powtarzają, że nad Paulem znajduje się otwarta ręka, która niby jest symbolem śmierci. Sprawdziłem to w Googlach i jest to bujda. Jedyne symboliczne znaczenie otwartej ręki to przyjacielska pomoc, czy coś w tym stylu. Podobnie z "poszlakami" typu "John Lennon wypowiada to pod koniec utworu, trzeba się przysłuchać". Sprawdziłem na dwóch piosenkach - nieprawda. Jednak trzeba przyznać, że poza tym dużo rzeczy pasuje. A szczególnie teksty piosenek. Wątpię, żeby to było fałszerstwo, sprawdziłem na jednej piosence i się zgadzało. Teksty te są może i wyrwane z kontekstu, ale jak dla mnie jednoznaczne i bardzo trafne jeśli chodzi o tę teorię. Zresztą z tego, co się orientuję to The Beatles grali raczej wesołą muzykę, więc skąd teksty o chowaniu, okładki z rodem teksańskiej masakry. No i ten powtarzający się motyw środy, czwartej w nocy, który przyprawia mnie o dreszcze. Backmasking w "I'm so tired" jest też bardzo wyraźny. Tym bardziej, że gdy puścimy to "od przodu" jest to bełkot. No i jeszcze coś, o czym powiedziała mi koleżanka, a co spowodowało u mnie mocną gęsią skórkę, dreszcz i Bóg wie co jeszcze... "Paul is dead man. Miss him, miss him, miss him". Słowa "miss him" powtarzają się trzykrotnie. Można to odebrać jako aluzję. Jako wskazówkę, że Beatlesów zostało już tylko trzech.

Paula znam głównie z duetu z Michaelem Jacksonem, który został nagrany 20 lat po rzekomej śmierci. Czy prawdziwi fani nie zauważyliby różnicy w głosie? To, że znaleziono kogoś, kto wyglądał jak Paul nie znaczy, że człowiek ten także potrafił śpiewać, a ponadto miał głos podobny do oryginału. No ale można by uznać, że skoro Paul nie był wokalistą zespołu, nie zwracano wielkiej uwagi na jego wokal, no i w tamtych czasach nie było Internetu, gdzie można wysłać donos na Pudelka i informacja trafia do milionów ludzi w przeciągu paru godzin. Zastanawia mnie też fakt ukrycia tych wszystkich znaków. Czy osoby zajmujące się grafiką płyt były wtajemniczone w całe zajście? Czy tylko mówiono im, jakie elementy mają zamieścić i gdzie?

W razie jakichś nieścisłości w moim poście, proszę o poprawienie ;)
  • 0

#9

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Każdy z Nas w mniejszym czy większym stopniu zna ich piosenki. Nie kiedy umie je zaśpiewać, zagrać. Stali się legendą rocka. The Beatles, bo o nich mowa stali się symbolem wolności, poruszyli miliony. Wiemy o nich prawie wszystko, ale czy aby na pewno wszytko?
Każdy odpowie ze tak. Ale jedna tajemnica pozostanie nie poznana po wsze czasy.
Kim jest William Campbell ?

O to dobre pytanie.
9 listopada 1966 roku po pokłóceniu się z pozostałymi członkami The Beatles McCartney opuścił studio i odjechał swoim Aston Martinem. W pewnej chwili na chodniku zauważył kontrolerkę parkometrów o imieniu Rita, która przykuła jego uwagę na tyle, że wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i spowodował wypadek samochodowy, a jego samochód zapalił się. Wskutek tego McCartney odniósł poważne i rozległe obrażenia głowy, ale mimo to nie umarł na miejscu. Nazajutrz w gazecie ukazał się artykuł o wypadku, ale został on ocenzurowany, a nakład wycofano.
Członkowie The Beatles ustalili, że McCartneya zastąpią sobowtórem. "Casting" wygrał kanadyjski policjant, William Campbell, na którym przeprowadzono operację plastyczną, która miała zredukować minimalne różnice w wyglądzie. Jedyną różnicą widoczną "gołym okiem" miała być blizna na wardze Campbella, której nie posiadał McCartney. Po pewnym czasie zespół rozpoczął na okładkach i w tekstach piosenek umieszczać pewne wskazówki sugerujące, iż "rzeczywisty" Paul McCartney nie żyje.

Istnieje wiele przesłanek dotyczących śmierci McCartneya, piosenki zespołu, okładki płyt. Nawet fakt ze McCartney vel William Campbell vel Billy Shears poślubił kobietę swojego życia Lindę , przy czym odrzucił zakochaną w McCartney'u Jane Asher. Dlatego też zespół musiał płacić Jane ogromne pieniądze, by zachować tajemnice o śmierci prawdziwego Paula McCartneya.

Okładki , na albumach nienawiązujących do śmierci McCartneya
Dołączona grafika
Rubber Soul
Okladka
  • Zdjęcie zrobione z perspektywy człowieka spoczywającego w grobie, którym ma być McCartney.
  • Tytuł albumu jest w kształcie odwróconego serca, co oznacza śmierć.
  • Fotografia jest zniekształcona, aby nie można było rozpoznać sobowtóra.
Teksty piosenek
  • "Girl" – fragment brzmi: Will she still believe it when he's dead? (Czy ona nadal będzie w to wierzyć, kiedy on nie żyje?) – nawiązanie do Jane Asher, ówczesnej dziewczyny McCartneya;
  • "I'm Looking Through You" – fragmenty brzmią: I'm looking through you, where did you go? I thought I knew you, what did I know. You don't look different but you have changed, I'm looking through you, you're not the same (Przejrzałem cię na wylot, gdzie poszedłeś? Myślałem, że cię znałem, co ja wiedziałem. Nie wyglądasz inaczej, ale się zmieniłeś, przejrzałem cię na wylot, nie jesteś taki sam), Your lips are moving I can not hear, you don't sound different I've learned the game (Twoje wargi ruszają się, ja nic nie słyszę, nie brzmisz inaczej, przejrzałem tę grę), You were above me but not today, the only difference is you're down there (Byłeś nade mną, ale nie dziś, jedyna różnica to ta, że jesteś na dole), You've changed, you've changed, you've changed (Zmieniłeś się, zmieniłeś się, zmieniłeś się) i są nawiązaniami do sobowtóra.

The Beatles Yesterday and Today
Dołączona grafika
Dołączona grafika

OKŁADKA

  • Pokrwawione ochłapy mięsa i rozczłonkowane lalki symbolizują okropny wypadek.
  • Na prawym ramieniu Paula widać sztuczną szczękę. Zęby Paula zostały wybite podczas wypadku. Z tego powodu jego karta dentystyczna była nieprzydatna podczas próby identyfikacji jego zwłok.
  • George trzyma główkę lalki obok głowy Paula, co ma oznaczać, że jego głowa została zmiażdżona w wypadku.

ZMIENIONA OKŁADKA

  • Paul siedzi wewnątrz kufra, który reprezentuje trumnę.
  • Jedno z pierwszych zdjęć sobowtóra, widać bliznę na górnej wardze.


TEKSTY PIOSENEK

"YESTERDAY" - "...suddenly, I'm not half the man I used to be, there's a shadow hanging over me. Yesterday came suddenly..." (nagle nie jestem nawet w połowie człowiekiem, którym byłem kiedyś, nade mną wisi cień. Wczorajszy dzień nadszedł tak nagle...) Paul już nie jest tym, kim był kiedyś. Albo nie jest tym, kim myślał, że jest. "Cień" może oznaczać ducha Paula, który prześladuje w koszmarach jego sobowtóra. "Wczorajszy dzień" - dzień wypadku.

"DR. ROBERT" - "you are a new and better man..." (jesteś nowym, lepszym człowiekiem) "... he does everything he can, Dr. Robert" (on robi wszystko, co w jego mocy, dr Robert...) William Campbell jest "nowym człowiekiem". Dr. Robert robił "wszystko, co w jego mocy", żeby uratować życie Paula po wypadku.

"NOWHERE MAN" - "... you don't know what you're missing, nowhere man can you see me at all?" (nawet nie wiesz co tracisz, człowieku znikąd, czy w ogóle mnie widzisz?) Paul nie żyje, a stamtąd, gdzie się znajduje (w grobie), nie widzi nikogo.

"AND YOUR BIRD CAN SING" - "you can't see me" (nie widzisz mnie), "you can't hear me" (Nie słyszysz mnie)Kolejne aluzje do pogrzebanego Paula.

CDN


Użytkownik Sante edytował ten post 04.10.2009 - 11:55

  • 0



#10

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

to co powiedzie o tym: sobowtor Paula to reptalian - shapeshifter - przyjal jego wyglad by moc sie wspinac do wladzy i wplywow ...
  • -1

#11

MrTrouble.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sante, nie wiem po co to pisałeś, skoro wyżej jest link do czegoś podobnego. Jest nawet więcej przykładów ;].
  • -1

#12

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie, a na zmienionej okładce Yesterday And Today Lennon jest w ogóle do siebie niepodobny, McCartney podobnież, a George wygląda jak Keith Richards... Krótko mówiąc, marna fotka.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych