Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważne ogłoszenie - Nowy silnik forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#241

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teoretycznie na tej -> http://www.xenocode.com/ stronie można użyć różnych przeglądarek bez ich instalowania. Opera z tej strony nie wyświetla niektórych opisów ikonek w szybkiej odpowiedzi. To dla Eury'ego jakby chciał posprawdzać. Trzeba tylko mały programik zainstalować.


Dzięki! Na pewno się przyda.



#242

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide - możesz być zadowolony z efektów swojej pracy. Ale zabrzmiało pompatycznie ^^.



#243

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie opera 9.62 wyświetla wszystko. Nie ma żadnych problemów.



#244

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czemu jest nowy silnik forum? Co brakowało staremu? Teraz tylko czytelność forum się pogorszyła a ten 'new design' po prostu mi się nie podoba, wiem, że to kwestia gustu. Nawet nie wiem jak dodać reputacje w chwili obecnej ;/ Rozwinięty profil? Po co to komu... Chłopaki, nie róbcie z tego epulsa czy innego badziewia. Jak się tu rejestrowałem 3 lata temu to to forum zupełnie inaczej wyglądało, było naprawdę sprawne i wszystko się szybciutko ładowało bez problemów. Teraz ludzie o słabszych łączach naprawdę mają przechlapane. Już nie mówię jak ten skin strasznie wygląda jak przeglądam forum z telefonu komórkowego ;/.



#245

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stary silnik został wymieniony, bo nie będzie dalej rozwijany, a chodzi np. o zabezpieczenia, dlatego jest ten nowy silnik, niedawno była zresztą aktualizacja do 3.0.2 chyba.

A ja mam internet tylko 65kb/s i wszystko szybko się ładuje :roll:



#246

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodano nowy blok sidebara - Obserwowana zawartość



#247

Pierce.
  • Postów: 153
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W jaki sposób wyświetlić ostatnio napisane posty? "Wyświetl nową zawartość" nie zwraca niczego. Niegdyś była opcja posty od ostatniej wizyty czy coś w tym rodzaju, inna nazwa lecz wykonywała tą robotę którą miała zapewniać "Wyświetl nową zawartość". Głupi problem - przyznam, lecz całkowicie uniemożliwia mi manewrowanie na forum.

#248

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Możesz wejść w swój profil i wtedy:
1. kliknąć "znajdź posty" (pod avatarem) lub
2. kliknąć na zakładkę "Posty" pod zielonym paskiem statusu. Tam będziesz miał kilka ostatnich postów
Z tematami tak samo.

#249

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@@ jak mam sobie poradzić z tym, że tekst po napisaniu zbija mi się w blok ?



#250

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up
Możesz wejść w swój profil i wtedy:
1. kliknąć "znajdź posty" (pod avatarem) lub
2. kliknąć na zakładkę "Posty" pod zielonym paskiem statusu. Tam będziesz miał kilka ostatnich postów
Z tematami tak samo.


To nie jest odpowiedź na pytanie Pierca. Obie podane metody pokazują tylko i wyłącznie posty/tematy, w których się samemu udzielało. Pierce zwraca uwagę, że opcja "wyświetl nową zawartość", nie działa jak "pokaż nowe posty" na starym forum. W ustawieniach są dwie alternatywy, określające, jak ma działać "wyświetl nową zawartość":

1. "nowa zawartość od ostatniej wizyty"
2. "cała nowa zawartość, której nie czytałem"

Pierce ma ustawioną pierwszą opcję, która jest upośledzona - nie wyświetla kompletnie nic. Dlatego polecam w ustawieniach, zaznaczyć drugą opcję, która jednak ma wady - pokazuje wszystkie posty i tematy od początku istnienia forum (przeczytane i nieprzeczytane), więc trzeba samemu pamiętać, kiedy się ostatnio na forum było, żeby nie czytać 2 razy tego samego, co mi się niestety zdarza, bo nigdy nie pamiętam, kiedy tu ostatnio zaglądałem. Stąd dołączam się do Pierca - co z tą opcją nr 1 ? Będzie to jakoś poprawione ?



#251

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie żartujcie. "Wyświetl nową zawartość" działa i pokazuje wpisy od ostatniej wizyty. Jeśli się wylogujesz i powrócisz to zawartość tej zakładki będzie pusta, co oczywiste. Dodatkowo jest opcja "Przegląd codzienny" czyli wpisy z ostatnich 24h. Dodatkowo jako bonus, opcja "Cała nowa zawartość". Także nie rozumiem, czego jeszcze potrzebujecie żeby się odnaleźć w tematach. Subskrybowanie też nie jest tu od parady.

@@ jak mam sobie poradzić z tym, że tekst po napisaniu zbija mi się w blok ?


Bardziej konkretnie, może jakiś screen.



#252

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie żartujcie. "Wyświetl nową zawartość" działa i pokazuje wpisy od ostatniej wizyty. Jeśli się wylogujesz i powrócisz to zawartość tej zakładki będzie pusta, co oczywiste.


Czyli oczywite jest, by zakładka "pokaż od ostatniej wizyty", była pusta, po ponownym zalogowaniu ? Dla mnie to właśnie irracjonalne. Na "starym forum", było prawidłowo - po zalogowaniu, pokazywało posty, które się pojawiły, od ostatniego zalogowania - i to było oczywiste.



#253

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli oczywiste jest, by zakładka "pokaż od ostatniej wizyty", była pusta, po ponownym zalogowaniu?


W momencie wylogowania ta zakładka jest czyszczona. Kiedy logujesz się na forum to pokazywane są tylko te posty, które pojawiły się w czasie, gdy byłeś wylogowany.

Na "starym forum", było prawidłowo - po zalogowaniu, pokazywało posty, które się pojawiły, od ostatniego zalogowania - i to było oczywiste.


No i tak właśnie jest + gdy jesteś zalogowany to na pod tą zakładką pozycji przybywa. Wylogowujesz się - jest czyszczona.



#254

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja polecam, jak komuś szwankuje opcja "Wyświetl nową zawartośc", aby oznaczył forum jako przeczytane lub ew. usunął ciasteczka. Ja przeglądam forum "ręcznie" i ostatnio znowu (tak jak w starej wersji) nie odznacza mi niektórych przeczytanych tematów. Nie wiem czemu. Ale jak oznacze sobie forum jako przeczytane to jest ok.



#255

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Wyświetl nową zawartość" działa i pokazuje wpisy od ostatniej wizyty. Jeśli się wylogujesz i powrócisz to zawartość tej zakładki będzie pusta, co oczywiste.


Czasami forum z niewiadomych przyczyn uznaje, że ktoś się wylogował podczas gdy osobnik np. tylko odświeżył stronę lub nieumyślnie kliknął "wyświetl nową zawartość" dwukrotnie. Wówczas wszystkie posty napisane przed tymże niefortunnym kliknięciem nie pojawiają się w "wyświetl nową zawartość" bo przecież najwyraźniej człowiek "wylogował się i zalogował". Może to ma związek z ip a może z ciasteczkami, nie wiem.
Oczywiście mowa tu o sytuacji gdy ktoś nie zmienił odpowiedniego pola w ustawieniach.

Poza tym jest jeszcze jeden problem. Przy standardowym "wyświetl nowe posty" (bez zmiany ustawień) nie ma szans zauważyć posta który został napisany kilka sekund przed wylogowaniem - już go nie zauważysz bo właśnie się wylogowujesz a po ponownym zalogowaniu już nie wyświetli się w "zobacz nowe posty" bo przecież pojawił się przed poprzednim wylogowaniem.

Oczywiście oba problemy rozwiązuje zmiana ustawień.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych