Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alcatraz - Duchy wciąż tu żyją!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alcatraz ? Duchy wciąż tu żyją

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Duch z więzienia Alcatraz?


We wczesnym listopadzie, dwóch członków Los Angeles Paranormal Association odwiedziła więzienie na wyspie Alcatraz. Wyspa Alcatraz jest chłodnym, ale też pięknym miejscem. Tam nie ma żadnej ochrony przed wlotem lodowatych podmuchów, które atakują bez przerwy. Ptaki gnieżdżą się tutaj, a rośliny dziko rosną. Ale stoi tu surowe, złowieszcze i wyraźnie bezlitosne, ponad tym wszystkim niesławne więzienie, które dominuje ten maleńki kawał ziemi, który wcina się w połowie Zatoki San Francisco. Jednocześnie symbol zarówno rozpaczy jak i dozgonnej nadziei dla ludzkiego ducha. Wyspa Alcatraz zapewniła mieszkanie najbardziej osławionym przestępcom dnia. Więzienie zostało nazwane nieuniknionym, uciekinierzy umierali próbując przekonać się czy to była prawda.

Popękane i zestarzałe betonowe ściany, wyłaniają się wysoko ponieważ wchodzisz do przepowiadającej budowli, i natychmiast umysł zaczyna cofać się w czasie. Duchy istnieją tu ? możesz czuć ich wszędzie dookoła Ciebie, ponieważ one przepychają się za tobą w swoich ciemnych uniformach, wpatrując się dziwnie. Tu wewnątrz tych ścian, jesteś rzadkością, przypomnienie o świecie dawno temu przegrało. Oni wąchają twoje perfumy i ocierają się o ciebie, ponieważ mijasz ich, nie dostrzegając.

Ponieważ ruszasz się bardziej w głąb więzienia, zostajesz całkowicie z duchami tych, którzy stracili tu animusz. Ty również zaczynasz zostawać więźniem wewnątrz tych ścian. A kiedy w końcu wrócisz do promu, który weźmie cię bezpiecznie z powrotem do stałego lądu. Nie możesz sobie poradzić, ale wreszcie czujesz, że cząstka Ciebie zmieniła się bezpowrotnie.

-LMH
~~

Dołączona grafika

Zagadkowa postać w Bloku A - bliżej

Dołączona grafika

Zagadkowa postać w Bloku A - z bliska


Zrobiłem to zdjęcie Cel Bloku A, który był jedynym blokiem zamkniętym na widok publiczny. Blok wydał się być o wiele bardziej w gorszym stanie niż inne. Zdjęcie zostało zrobione przez metalową klatkę/ogrodzenie, które trzymało za progiem ludzi przed wglądem publicznym tych cel Bloku A. Nie zobaczyłem nikogo w celach Bloku A w tym czasie, i nie zauważyłem niczego na zdjęciu do czasu, gdy nie wróciłem do domu i nie obejrzałem zdjęć na ekranie komputera. Kiedy zobaczyłem ciemną, zagadkową postać w przeciwległym końcu bloku. Potencjalnie mógł to być duch dawnego więźnia z Alcatraz, kiedy tu było federalne więzienie, albo może wcześniej, z czasów kiedy tu było wojskowe więzienie.

Zrobiłem następne zdjęcia kiedy chwile stałem wewnątrz jednej z więziennych izolatek w bloku D:

Dołączona grafika

Mgła przypominająca widmo


Niespodziewanie, to zdjęcie pokazuje dziwną mgłę przypominającą widmo, którą co więcej, zauważyłem dopiero po powiększeniu zdjęcia.

Dołączona grafika

Mgliste widmo z bliska


Więc czy więzienie Alcatraz jest nawiedzone? Sam musisz osądzić, ale ja wierzę, że tak. Duchy żyją tu.




Więzienie Alcatraz działało od 1934 do 1963. Zamknięte zostało głównie z powodu wysokich kosztów utrzymywania więzienia na wyspie oraz błędów konstrukcyjnych, które ułatwiały ucieczki. Oficjalnie, przez 29 lat działalności więzienia, żadnemu więźniowi nie udało się z niego uciec, choć odnotowano aż 14 prób z udziałem 36 więźniów, w tym dwóch, którzy próbowali uciec dwa razy; sześciu uciekinierów zastrzelono, dwóch utonęło, pięciu nie odnaleziono, pozostałych złapano. Dwóch wydostało się z wyspy ale zostało pojmanych, jeden w 1945, drugi w 1962.

Podczas najsłynniejszej próby ucieczki w dniu 11 czerwca 1962, trzech uciekinierów (Frank Morris i bracia John i Clarence Anglin) zdołało wydostać się za mury więzienia, ale potem najprawdopodobniej utonęło przy próbie dopłynięcia do stałego lądu. Więzień Joe Bavers podjął próbę ucieczki w 1937. Udało mu się obejść ogrodzenie, jednak przy wzgórzu zauważył go strażnik i strzelił do niego. Kula roztrzaskała czaszkę Baversa, a ten wpadł do morza. Następnego dnia wyłowiono jego zwłoki. Na podstawie opowieści o owych ucieczkach powstało kilka filmów, m.in. Ucieczka z Alcatraz z Clintem Eastwoodem. W programie dokumentalnym "Pogromcy mitów" starano się udowodnić, że ucieczka z więzienia była możliwa - autorzy programu przepłynęli bezpiecznie zatokę San Francisco w przez siebie wykonanym z płaszczy przeciwdeszczowych "pontonie". Z drugiej strony fakt, że po upływie wielu lat nie ma o uciekinierach żadnej wieści, pomimo, że wyjawienie informacji o ich losach gwarantowałoby sławę i pieniądze, zdaje się świadczyć, że żadna z ucieczek nie była udana.

Więcej informacji o samym więzieniu znajdziecie w tłumaczeniu Ivelliosa "Duchy z więzienia Alcatraz" pod linkiem:
http://www.paranorma...?showtopic=4303


Źródła:

http://losangelespar...nd-of-the-hall/
http://en.wikipedia....Alcatraz_Island
Tłumaczenie i opracowanie: dżekson
Dla: www.paranormalne.pl
  • 0



#2

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcia strasznie mało przekonujące, a opowieść do nich dołączona niewiele poprawia.. Jak dla mnie, to przechodził tam po prostu człowiek. Nawet jeśli blok A jest rzeczywiście wyłączony ze zwiedzania (czego pewni być nie możemy bez szukania w innych źródłach), to równie dobrze może być inny blok (bo kto z nas pozna?...).

Na tym drugim nie widzę absolutnie nic niezwykłego, żadnej "mgły-widmo".
  • 0



#3

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oglądałem kiedyś program discovery wyjaśniający skąd w Alcatraz wzięły się duchy ( nie pamiętam tytuły filmu).
Otóż duchy w Alcatraz pojawiły się głównie wraz z Al'em Capone (słynny gangster amerykański, działający w czasach prohibicji - zajmował się głownie dystrybucją alkoholu).
Otóż został on schwytany i posadzony w więzieniu na jakiś czas (kila miesięcy) w POJEDYŃCZEJ celi i będąc tam tak samemu nie rozmawiając z nikim zaczoł tam widzieć duchy osób które zlecił zabić/zabił...

Niedługo po wyjściu na wolność znów został posadzony ale tym razem w Alcatraz i po trafieniu znów do celi gdzie był sam (w Alcatraz były tylko cele jednoosobowe) znowu zaczoł widzieć te swoje duchy. Sprawa o tym została nagłośniona przez reporterów i tak w Alcatraz pojawiły się duchy.

Co ciekawe wiele więźniów odbywających długie wyroki skazanych na samotność w celi po prostu wariowało i wysokie koszty w utrzymaniu więzienia Alcatraz brały się z... potrzeby zatrudniania psychologów dla więźniów... Problem próbowano rozwiązać wciskając po dwóch ludzi do pojedyńczej celi i przerabiając cele na 2 i 4 osobowe lecz koszta były zbyt wysokie i więzienie zamknięto i po nauczce z Alcatraz każda cela w późniejszych budowanych więzieniach jest 2 i więcej osobowa żeby więźniowie nie 'wariowali' ( z wyjątkiem izolatki - pojedyńczej celi której więźniowie boją się bardziej niż celi śmierci...).
  • 0

#4

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ten pierwszy duch na pierwszym zdjęciu rzuca cień, a duchy chyba cienia nie rzucają, bo nie mają ciała, co nie? :/
Więc ktoś tam po prostu sobie szedł.
Ale ta "zjawa" wygląda całkiem, całkiem... :rotfl:

Prawdziwy dla gry ma rację, nie wiemy na pewno który to blok...

Użytkownik Paris edytował ten post 09.08.2009 - 10:22

  • 0

#5

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta postać zdaje się być w pół przezroczysta ten drut (?) srebrny za nim przy jego prawym ramieniu jakby został okryty przez ducha, ale nadal go widzimy ( drut) Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi :) Ze duch zakryl drut ale nadal go widzimy :P
  • 0

#6

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mnie i tak najbardziej urzekł tytuł artykułu. "Duchy żyją" - doprawdy ciekawe stwierdzenie.
  • 0



#7

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A mnie i tak najbardziej urzekł tytuł artykułu. "Duchy żyją" - doprawdy ciekawe stwierdzenie.


hahaha :mrgreen: posikam sie xDD.


Edit: +.....
Wyjątkowo konstruktywna wypowiedź.
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

  • 0

#8

piasto.
  • Postów: 30
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

wystarczy dobry program i efekt przenikniecia zrobiony... chyba nie sadzisz ze widmo ukazal by sie w ubraniu. takim jak widizelismy....
  • 0

#9

uruluga.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To po prostu człowiek
  • 0

#10

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

takie efekty można zrobić na kompie w 5minut nie dłużej.
  • 0

#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na dodatek drugie zdjęcie jest masakrycznie nieostre. Wygląda jakby ktoś nastawił dłuższy czas naświetlania, i ruszył jakąś firanką.
  • 0



#12

SirTibio.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja tu nie widzę duchów :( 1 zdj. to osoba która przechodzi a drugie to może być nawet kartka papieru i długa ekspozycja. Ale z drugiej strony, nie wiem jak duch wygląda :D na dwoje babka wróżyła.
  • 0

#13

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Postać z pierwszego zdjęcia wyraźnie jest ubrana współcześnie. Inna sprawa, że rzuca cień. Duchy chyba nie mają cienia?

Co do drugiego - średnio chce mi się wierzyć, że w więzieniu, zwłaszcza takim, jak to, ludzie wieszaliby firanki w oknach. Zwłaszcza, że na przeciwnej ścianie jest okno - ozdobione kratami. Ale jakaś chustka, albo coś w tym stylu jest jak najbardziej prawdopodobna. Chociaż powiem Wam, że to białe coś fajnie kojarzy mi się z rękawem koszuli starego typu, takiego muszkieterskiego, czy pirackiego. Wiecie, takiego, co u ramienia jest normalny, później, im bliżej nadgarstka, tym bardziej się rozszerza, przy samym nadgarstku jest spięty, by zakończyć się rozkloszowanym mankietem. Wiecie, co mam na myśli?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych