Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twarz na ORB'ie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

The Face in the Orb - Enhanced/Unretouched

zdjęcie pochodzi z pewnego domu w Perth [Australia]


Dołączona grafika



Dołączona grafika


  • 1



#2

Slawex.
  • Postów: 51
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te orby to duchy? wydaje sie ze tak
  • 0

#3

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu, ale jakoś całość filmu wydaje mi się mało wiarygodna. Zwłaszcza zbliżenie na tę niby twarz wygląda jak praca w jakimś programie do tworzenia grafiki.
  • 0



#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Doszukiwanie się twarzy w czymkolwiek uważam za bezsensowne, ludzka wyobraźnia nie zna granic.
  • 0

#5

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy filmik, jednak ta twarz.. To raptem jedna klatka. Przypadek, że powstał akurat taki kształt.

Film nie jest moim zdaniem oszustwem. Może przy okazji tego filmiku, warto by poruszyć kwestię filmów z "orbs'ami" w ogóle? Nie mało ich na You Tube.

O ile w kwestii zdjęć zdanie sceptyków jest na tyle silne, że nawet na tym forum lecą warny za zakładanie tematów (lol), to jednak w kwestii filmów jakoś zawsze cisza. Tu już nie można wykręcać się drobinkami kurzu oświetlonych lampą błyskową. Na pewno część filmów można wyjaśnić, ale nadal - to tylko część.

Dlaczego poruszam ten temat: użytkownicy, którzy są na forum dłużej i przypadkiem natrafili na moje wypowiedzi sprzed półtora roku mogą pamiętać, że pisałem kiedyś o przypadku, kiedy osobiście udało mi się nagrać podobne zjawisko.

Dla przypomnienia w dużym skrócie: kolega i jego rodzina twierdzili, że w ich domu "straszy" - za sprawą rzekomo zamordowanego tam w czasie wojny Niemca. Faktycznie, czasem nawet osobiście słyszałem, będąc u niego, dziwne odgłosy na strychu, widziałem przeciągi trzaskające drzwiami, choć okna pozamykane (!), popękane naczynia (cała szafa! popękanych naczyń, które ponoć huknęły na RAZ.. ).

DOOOBRE kilka lat temu, udało mi się pożyczyć kamerę z "trybem nocnym". Zajarani całą sprawą postanowiliśmy zostawić ją na te 90 czy ile tam taśma miałą minut, w pokoju na poddaszu, w którym zawsze atmosfera wydawała się być "gęsta".

Wróciliśmy po kamerę i rozpoczęliśmy monotonne przeglądanie zapisu na małym ekraniku LCD. Że też nam się kiedyś tak chciało. Włosy nam się jednak zjeżyły, kiedy kilka minut przed końcem zauważyliśmy to, na co chyba czekaliśmy. Zza telewizora wyłoniła się regularna latająca KULKA, która w ciągu 1-2s. swobodnie wzleciała do góry, a następnie szybkim ruchem wystrzeliła jakby po łuku, w kierunku kamery, niknąc za kadrem.

Przeglądaliśmy to nagranie w kółko, do znudzenia. Nie mógł być to owad, jakość była dobra na tyle, by wykluczyć to absolutnie. Podobnie z kwestią drobinki kurzu. To coś wyleciało ZZA telewizora, dokładnie można było określić pozycję w przestrzeni. Do tego ten manewr.

Cała rodzina w szoku "CÓŻ TO MOŻE BYĆ".

I na tym się skończyło niestety :( Kamerę musiałem oddać, a zgrać niestety nie było tego jak, szybko na orbsa nagrały się kolejne pierdoły kolegi, którego to kamera była. Z tego co pamiętam był to prezent, dla "zabawy" a żeby zgrywać na komputer, oprócz kabelka potrzebna była także jakaś specjalna karta w kompie, z jakimś specjalnym wejściem. Szkoda, bo był to filmik, który niejako utwierdził mnie w przekonaniu, że "coś jest na rzeczy". I między innymi dzięki temu też jestem użytkownikiem takiego, a nie innego forum.


Pozdrawiam resztę userów! ;)
  • 0



#6

keloj.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to zblizenie na twarz wyglada na przerobke z jakiegos programu graficznego, ale to nie znaczy ze ten "orb" nie mógl być czymś "nie z tego świata" :)
  • 0

#7

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Orb to obiekt oświetlony przez lampę kamery lub aparatu - kurz, owad itp.
2. Ludzki umysł zaprogramowany jest tak żeby rozpoznawać twarze i wyszukiwać je. Wszystko co ma "oczy" i "nos" interpretowane jest przez umysł jako twarz. Nie ma w tym nic paranormalnego, zwykłe przystosowanie.
  • 0

#8

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

każdy z was ma tu racje, niektóre ORB'y to drobinki kurzu, inne refleksy świetlne, część jednak jest nie do końca wyjaśniona, sam osobiście mam zdjęcia z domów, gdzie było sporo ORB'ów, a poruszałem się tam wręcz bezszelestnie, aby nie drgnąć żadnej drobinki czy pyłku ;)

wg mnie, wiele tych ORBów to tylko podróbki, mimo to niektóre zdjęć pozwalają mi uwierzyć ;)
  • 0



#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dżekson i założę się, że w tych domach okna i drzwi były szczelnie zamknięte, bez najmniejszej szparki a sufit lśniący od czystości.
  • 0

#10

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sceptycyzm - z nim nie wygrasz! :)
judas666, to pytanie czy stwierdzenie...?
jakich bym argumentów nie użył i tak znajdzie się wyjaśnienie ;]
  • 0



#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jakich bym argumentów nie użył i tak znajdzie się wyjaśnienie smile5.gif

A to oznacza, że sytuacja nie jest paranormalna.
  • 0

#12

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według mnie film jest oszustwem a poza tym orby podobno są dość duże... ale sama dokładnie nie wiem, bo nie sfotografowałam jeszcze żadnego... to by miało sens, wtedy dało by się odróżnić orba, bo jest większy od drobinek kurzu, pyłków i robaków :P
  • -1

#13

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne fotki z tego samego miejsca.. dla zainteresowanych..

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika


  • 0



#14

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dość ciekawe... Lecz nieco przykre jest to, że w dzisiejszych czasach zdjęcie w postaci cyfrowej jest dość słabym dowodem na istnienie czegokolwiek. Nie mówię, że to są podróbki ale sam na szybko zrobiłem "Twarz na ORB'ie"....
Dołączona grafika

...a nie posiadam zbyt dużych umiejnętności. Jednak ja wykonałem obrazek, a tutaj jest krótki film. Hm... Na pewno filmik wygląda bardziej wiarygodnie niż jakiekolwiek zdjęcie. Może i to był ORB, jednak czy na tym ORBie była twarz - nie sądzę... Przypomina to nieco twarz, ale napiszę to co ktoś już napisał wcześniej - dziwne, że to coś przypomina twarz tylko na tej pojedynczej klatce. Osobiście ani nie wrzucam tego do kosza, ani nie daje do szufladki z niezbitymi dowodami.

Co do pierwszego zdjęcia z postu @up - to akurat wygląda mi na fotomontaż, ale ja się tam nie znam...

OT
Jeszcze dodam kilka słów do mej grafiki - wiem, że nie wygląda wiarygodnie, jednak chciałem tym pokazać że wcale nie jest trudno coś takiego wykonać za pomocą ogólnodostępnych programów. ;)
  • 0

#15

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Orbs interesują mnie od bardzo dawna, chociaż wtedy nie wiedziałem jeszcze, że to są orbs. Z początku, kiedy na zrobionych z lampą zdjęciach pojawiały się plamki, uważałem - jak wielu innych, że są to zabrudzenia obiektywu, pyłki, ale najczęściej że to wada kliszy, papieru lub obróbki. Plamki pojawiały się na wielu fotografiach, jakie "trzaskaliśmy" w sekcji fotograficznej w ramach ćwiczeń i nie jest prawdą, że orbs pojawiły się wraz z techniką cyfrową. One były, tylko nikt się nimi nie interesował. Zdjęcia z plamkami szły do kubła.

Dołączona grafika

Jakiś czas temu, testując otrzymany z projektorem gratisowy aparat Benq, na kilku ujęciach zarejestrowałem - jak się później okazało - wędrujące po pokoju orbs, ale na ostatnim zdjęciu orbs już nie było, było natomiast to:

Dołączona grafika

Byłem w dużym szoku, bo "duszek" jest bardzo wyraźny. Myślę, że to mój "anioł stróż".
Nie wiem, nie potrafię wyjaśnić fenomenu orbs, ale uważam, że to nie są wyłącznie drobinki kurzu.
Więcej fotografii orbs tutaj: Mój odnośnik

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych