Skocz do zawartości


Zdjęcie

23 sposoby na OOBE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
405 odpowiedzi w tym temacie

#61

Lucke.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdybym chciał napisać choćby jedną piątą tego co można o didgeridoo powiedzieć,
to pisałbym i pisał do bladego świtu :> . Za to radzę ci wejść na www.didgeridoo.pl,
tam dowiesz się wszystkiego, co wiedzieć chciałbyś. Wpisz też "didgeridoo" w videogoogle.pl, żeby trochę posłuchać tego magicznego instrumentu.
  • 0

#62

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Stronka sie nie wczytuje... a co do tego instrumentu, to nawet niezłe, trza przyznać. MOże i jest to jakiś sposób na OOBE :)
  • 0



#63

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stronka sie nie wczytuje

bo przecinek jest na końcu. Poprawny adres: www.didgeridoo.pl

A instrument jest ciekawy, jak bede miał troche kasy na zbyciu to może sobie kupie.
  • 0

#64

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niektórzy bioenergoterapeuci używają didgeridoo do harmonizacji energii u swoich pacjentów. Ponadto w niektórych szkołach muzykoterapii mistrzowie używają didgeridoo w praktykach medytacyjnych i relaksacyjnych, oraz oddechowych. Gra na didgeridoo samoczynnie powoduje synchronizację półkul mózgowych, a dzieje się to zapewne za sprawą oddechu kołowego i wibracji. Dłuższa gra, ponad 30 min. wprowadza w głęboki trans, zmienia się percepcja widzenia i mogą powstać różnego rodzaju odczucia nawiązujące do świata astralnego lub, wg.Aborygenów - Czasu Snu. Można też z powodzeniem doświadczać stanu OOBE w trakcie gry dłuższej niż 60min.


No, no, no....


Dobra nie zauważyłem przecinka :P
  • 0



#65

Lucke.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To działa praktycznie przy każdym instrumencie z grupy aerofonów i wibrafonów, jeśli tylko ma głęboki, wibrujący dźwięk. Próbowałem już na djembe i wyszło, ale ma to jeden minus. Udało mi się nawet wejść w OOBE podczas medytacji przy śpiewie gardłowym.
  • 0

#66

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe, no to ja jak dostane gitare i naucze się grać to wam pokaże.... :crazy:
  • 0



#67

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lucke, a jak myślisz, czy gra na Berimbau może dać takie same efekty? Jestem ciekaw bo troszke pogrywam. CHociaż to jest instrument strunowy więc mogą być kłopoty, stąd jestem ciekaw :D
  • 0

#68

Lucke.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A próbowałeś? Spróbuj, stosując się do moich wskazówek i powiedz czy działa:
- utrzymuj stały rytm
- graj tylko jeden dźwięk lub sekwencję w kółko
- nie przerywaj
- nie zwracaj uwgi na otoczenie, nie myśl o niczym
- skupiaj się tylko pobieżnie na dźwięku instrumentu, tak jak byś się słuchał nauczycielki na jakiejś nudnej jak flaki z olejem lekcji, gdzie czeka cię potem jeszcze sześć takich.
- w pewnym momencie (to różnie) zauważysz że wzrok ci mętnieje, wszystkie dźwięki sa jakieś przygłuche a otoczenie porusza się wolniej. Wtedy wszystko wróci do normy bo za bardzo się nad tym nie potrzebni zastanawiałeś. Więc za drugim razem staraj się ne zwracać na te efekty uwagi. Później powinieneś wejść w OOBE.
  • 0

#69

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja raz prawie doszlam do OOBE. miałam jakiś ucisk w uszach i uczucie które jest trudno opisać jakby całe łóżko się trzęsło niestety, właśnie wtedy mi mama wlazła do pokoju. wtedy próbowałam innej metody niz te co sa opisane na tej stronie nie wiem czy ktoś je juz tu opisał ale wygląda ono tak:
1). połóż się wygodnie na wznak w zaciemnionym pokoju, najlepiej z głową skierowana na północ. Oddychając wyobraź sobie, że przez czubek głowy wciągasz energię życia i kierujesz ją do poszczególnych obszarów ciała, poprzez szyję i ramiona aż do dłoni, a następnie przez klatkę piersiową i brzuch do nóg. stopniowo biorąc kolejne wdechy, będziesz odczuwać, że napełniasz się coraz bardziej ciepłą i gębczstą substancją.
2). podczas wydechów wyobraź sobie, że kierujesz tą substancję na zewnątrz siebie, stopnowo tworząc coś w rodzaju powłoki o grubości ok.5 cm, która jest przedłużeniem ciała fizycznego. Aby odczuć, że taka substancja sie wytworzyła poruszaj trochę rękami-gdy odczujesz opór aury wokół ciała to dobry znak a jeśli nie to pracuj dalej.
3). wyobraź sobie, że nie ruszając ciała fizycznego przesuwasz ciało powoli w lewo o potem w prawo
4). wyobraź sobie,że podnosząc ręce astralne potrafisz je wydłużyć i dotknąć żarówkę pod sufitem. obserwuj odczucia, jakie pojawiaja sie w dłoniach.
5). teraz pozwól swojemu ciału fizycznemu zatopić się jeszcze bardziej w podłożu a substancji gąbczastej unieść sie minimalnie nad c. fizycznym.
6). wyobraź sobie że jesteś głęboko pod wodą i zaczynasz płynąć do góry używając dłoni astralnych-i tak pod sufit. wtedy c. astralne powinno się odłączyc od c. fizycznego.

ćwiczenie jest czasochłonneco mi pasuje bo musze miec troche czasu żeby wejść w stan głębakiej relaksacji. i dosyć skuteczne: mi się prawie udało za trzecim razem (mamo, po co mi przerywałaś?) dziś znowu spróbuje może sie uda :)
  • 0

#70

Clannfear.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sluchajcie, czegos tu nie rozumiem - Czy podczas (praktycznie) kazdego sposobu w ktorym kladziemy sie na plecach musimy - skierowac glowe w jedna lub druga strone? SLyzsalem ze kark jest jednym z miejsc ktore najtrudniej i najdluzej sie rozluznia
  • 0

#71

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepiej rozluźnić wszystkie partie ciała najlepiej jak się tylko da. Warto więc powyginać kark w lewo i w prawo, ale docelowo powinno się chyba robić oobe z prostym karkiem. Nie jest to zasada, ale tak chyba jest najłatwiej.
  • 0



#72

Darken88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można mimowolnie dokonać OOBE podczas snu? Kilka razy miałem takie dziwne uczucie odrywania się od ciała, jednak nie jestem pewien że to było OOBE ponieważ od momentu tego "oderwania" nic nie pamietałem :/
  • 0

#73

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

może po prostu przed zaśnięciem wchodzisz w stan alfa-to podobne uczucie do odrywania się od ciała. ale mimowolne OOBE też jest możliwe
  • 0

#74

Darken88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może po prostu przed zaśnięciem wchodzisz w stan alfa-to podobne uczucie do odrywania się od ciała.

W stanie alfa przebywam bardzo często, dlatego wątpię żeby to było to o czym piszesz. Kiedyś próbowałem dokonać świadomej projekcji astralnej, dla "pomocy" wbijałem sobie do głowy różne afirmacje, może wreszcie zadziałały :D . No ale ja jestem nowicjuszem, więc się nie odzywam :)
  • 0

#75

Korin.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak żeby nie robić nowego tematu:
Może ktoś wypisać szczególne cechy stanu alfa?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych