Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo nad Poznaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

UFO W POBLIŻU POZNANIA
W ostanim czasie dociera do nas bardzo duża ilość zdjęć UFO. Niestety, w 90% (tych godnych uwagi jest naprawdę niewiele) są to różnego rodzaju błędy, ziemskie obiekty lub zwykłe oszustwa. Kilka dni temu dostaliśmy kolejne "niezwykłe" zdjęcie, tym razem z Poznania.

Poniżej przytaczamy mail jaki dotarł do nas wraz z tą fotografią:

Dobry wieczór!

Byłam w piątek (26 maja) w lesie z moją koleżanką i psem, żeby zrobić sobie kilka fotek i udało nam się zrobić dziwne zdjęcie... Pstrykałyśmy we wszystkie strony, tak dla zabawy i dopiero w domu zrzuciłyśmy je na komputer. Jedno ze zdjęć, strasznie nas zadziwiło, bo nic takiego nie widziałyśmy... Nie wiem co to jest, ale na moje oko to coś w podobnego do UFO. Często zaglądam na stronę NPN i dlatego postanowiłam oddać to zdjęcie w rece fachowców. Tata mówił mi, że to jakiś błąd aparatu i żebym je usunęła bo nie ma na nim nic dziwnego czy nadzwyczajnego... Zdjęcie wykonałam aparatem Casio EX S500 26 maja 2006 o godzinie 17:24 w lesie Jeżyce - Poznań.

Pozdrawiam całą redakcję!
Paulina z Poznania

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Zdjecie w wiekszej rozdzielczosci

Jeżeli chodzi o rzekome zdjęcia UFO to zawsze podchodzimy do nich bardzo, ale to bardzo ostrożnie. Długo dyskutowaliśmy nad tym, czym może być obiekt z tej fotografii. Na pierwszy rzut oka wygląda na ... UFO, jednak w naszym gronie przeważały opinie, iż tak naprawdę ma to niewiele z nim wspólnego. Obiekt wygląda tak jakby był bardzo małych rozmiarów i "wisiał" na niewielkiej wysokości. Czy jest to jakiś model? Trudno powiedzieć. Nie chcemy jednoznacznie przesądzać tej sprawy, bowiem równie dobrze mogą mieć rację te nieliczne osoby, które uważają, iż zdjęcie jest prawdziwe.

Jesteśmy ostrożni, ponieważ oszustwa (a zetknęliśmy się z nimi niejednokrotnie!!!) związane ze zdjęciami UFO, są prawdziwą zmorą badaczy UFO. Chyba nie musimy już nikomu przypominać, iż w dobie dzisiejszego dostępu do techniki, spereparowanie zdjęcia NOL-a nie jest żadną trudnością. Z tego powodu bardzo sceptycznie podchodzimy do wszystkich "niezwykłych" materiałów fotograficznych jakie do nas trafiają.

Przypadek przekazujemy do, ściśle z nami współpracującej, poznańskiej grupy ufologicznej www.pgu.poznan.pl. Nasi koledzy z Poznania będą kontynuowali badanie tej sprawy. Ich raport wkrótce

"Zdjęcie wygląda dziwnie choćby dlatego, że obciety jest exif, nie ma tam danych aparatu, godziny, parametrów itd, a są tylko fragmentaryczne. Więc dlaczego jest tylko część? Poza tym przy powiększaniu (bez obróbki) wygląda to jak coś, co zostało dorobione pod jakimś programem graficznym. Oczywiście to tylko luźne spostrzeżenia i o niczym nie przesądzają. Zdjęcie wymaga dokładnego zbadania." - stwierdził Zygfryd Świerkowski z PGU.

Zrodlo NPN
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi też wygląda to na fałszerstwo, ale pewności nie mam. Czekam na opinię ekspertów...
  • 0



#3

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Podobne to do tego ze Zdanowa ...

Zobaczymy czy coś sie rozwinie ...
  • 0



#4

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to jest falszerstwo, ale zakladajac ze nie jest to mam wrazenie ze to moze byc jakis malutki przelatujacy robaczek- taki czarniutki jest :P
Tym bardziej ze

Pstrykałyśmy we wszystkie strony, tak dla zabawy i dopiero w domu zrzuciłyśmy je na komputer. Jedno ze zdjęć, strasznie nas zadziwiło, bo nic takiego nie widziałyśmy

No wlasnie, robaczka przelatujacego przed aparatem mogly nie widziec, a ze jest na tle chmury ciezko uchwycic perspektywe.
  • 0

#5

Toldo.
  • Postów: 147
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakis malutki przelatujacy robaczek- taki czarniutki jest


jak to jest malutki czarniutki robaczek to ja jestem ufokiem
  • 0

#6

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytat:  
jakis malutki przelatujacy robaczek- taki czarniutki jest  


jak to jest malutki czarniutki robaczek to ja jestem ufokiem

A perspektywa? On moze byc zaledwie kilkanascie centymetrow przed obiektywem.
Przez ta chmure wydaje sie ze to "cos" wisi wysoko nad ziemia, ale tak wcale nie musi byc
  • 0

#7

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ogólnie jestem raczej sceptykiem jeśli chodzi o zjawisko UFO.
Ale zaskoczyła mnie moja analiza tej fotki. :hmm:

Po zastosowaniu odpowiednich filtrów można dostrzec w tym objekcie odbijające się drzewa i las.
(w Photoshop'ie: Obrazek>Dopasuj>Cień/Światło...; Cień: Wartość - 100%, Promień - 1 piks)
Dołączona grafika

Zauważyłem również, że wokół tego objektu mamy do czynienia z prawidłowym rozszczepieniem światła.
Dołączona grafika

To by wskazywało na to, że autor tego zdjęcia jest całkiem zdolny, albo ewentualnie to "coś" rzeczywiście tam było... Może ktoś rzucił jakąś metalową miską... ;-) Moja babcia takie ma. :P
Ale nie jestem ekspertem, więc być może się mylę. :smile:
  • 0

#8

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ja mam ciagle wrazenie ze widoczny obiekt jest bardzo maly, tzn. ma jawyzej jakioes 15cm srednicy
  • 0

#9

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na hełm hitlerowski. :crazy:

A tak na poważnie to te wszystkie sprawy, doniesienia, filmy, zdjęcia, wywiady, hipnoze, opowieści - o ufo - stwarzają okazje by stać sie sławnym przez zwykły hełm wojenny :P
A co do nautilusa to czytałem gdzieś ze płynie tam dużo sfałszowanych fotosików.
:papapa:
  • 0



#10

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co drugie zdjęcie jest sfałszowane :smile: Wystarczy się dobrze przyjrzeć i zauważy się że obiekty UFO są wklejane
  • 0

#11

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mieszkam w Poznaniu i na razie żadna lokalna gazeta ani TV nic nie mówiły o zdjęciu, co jest dziwne, bo akurat rozpoczyna się sezon ogórkowy (czy. nie maja co wrzucić na okładkę to szukają czegokolwiek).
  • 0

#12

DaVinci.
  • Postów: 205
  • Tematów: 8
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwykłe metalowo coś, może dwie miski, podrzucone do góry. Ostatniego czasu dużo takich fotek z takimi miskami ;]

Luke nie dopatrzyłeś się na zdjeciu obróbki graficznej bo to coś tam było ale to nie był statek cywilizacji ziemskich ani pozaziemski ;]
  • 0

#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam ciagle wrazenie ze widoczny obiekt jest bardzo maly, tzn. ma jawyzej jakioes 15cm srednic


A gdzie jest powiedziane ze obiekt powinien byc duzy? ;)
  • 0



#14

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A gdzie jest powiedziane ze obiekt powinien byc duzy?

Ja na pierwszy rzut oka odniosłem wrażnie, że to ma jakieś 0,5 metra średnicy. Ale może być mniejsze. :smile:
Trochę mi to przypomina dzwonek od roweru. :P
  • 0

#15

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moze to poprostu jakas sąda tych zielonych i dlatego taka mała :lol :
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych