Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naukowcy odkryli "najstarszego siusiaka świata"


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naukowcy odkryli "najstarszego siusiaka świata".



Australijscy naukowcy potwierdzili odkrycie najstarszego siusiaka - jako strukturę w starożytnych okazach rybnych.
Odkrycie z przed 400 milionów lat narządów rozrodczych jest jednym z wcześniejszych przykładów zmian wewnętrznych u zwierząt kręgowych. Możemy zrozumieć, że dokładna analiza tych starożytnych ryb może ujawnić dalsze szczegóły w ewolucji kręgowców - wliczając w to ludzi.

Rok wcześniej zespół prowadzony przez australijskiego paleontologa Dr John'a Long'a, stwierdził istnienie jakiejś starożytnej ryby starszej od dewońskiej ery, które miały uzupełnienie do ich kości miednicowej, a uzupełnienia te zostały używane przez samców by zapłodnić samice.

Long, z muzeum w Wiktorii , powiedział "Gdy ogłosiliśmy, że znaleźliśmy jakieś struktury w płetwie brzusznej, która zasugerowała kopulacje, nie skończyliśmy badań jak zrobili to inni." Teraz zespół identyfikuje długi siusiak, zrobiony całkowicie z kości, na innym okazie rybnym.

Long powiedział: "Siusiaki były używane przez starożytną rybę, wymarłą grupę okrytej pancerzem ryby nazywanej placoderms, żeby wkładać je wewnątrz narządów żeńskich podczas kopulacji.

"To jest bardzo duże znalezisko ponieważ placoderms były rybą dominującą w wodach przez 70 milionów lat, ale nie wiedzieliśmy nic na temat ich rozmnażania," mówi Long.


Dołączona grafika
Rozrodcza struktura ryb jest podobna do współczesnych rekinów.



Podobieństwo do rekinów

Ich pracę wcześniej w tym roku przywodzi na myśl rozrodcza struktura w dominującej grupie z placoderms, nazywana arthrodires, były podobne do obecnych rekinów całodziennych. "Teraz w rzeczywistości znaleźliśmy to, okaz niewątpliwy, siusiaka z guzowatym końcem."

Paleontolog Dr Kate Trinajstic, z Curtin University w Perth, mówi, że siusiak został odkryty w okazie rybnym wykrytym w regionie Gogo Australii Zachodniej w 2001. Zespół początkowo pominął kość jako narządy rozrodcze ponieważ pomyśleli, że jest to część z miednicowej struktury. Po bliższym zbadaniu, Trinajstic stwierdziła, że "zdaliśmy sobie sprawę, że to są narządy płciowe".

"Byliśmy zaskoczeni ponieważ to jest tak duże! Czekaliśmy na coś mniejszego. Siusiak, który był przywiązany do miednicowego organu był zdolny do erekcji. Starożytna ryba miała całkiem zaawansowane układy rozrodcze biorąc pod uwagę, że rekiny dziś mają podobny system. Odkrycie siusiaka teraz pozwala naukowcom identyfikować seks innych gatunków starożytnych ryb. To brzmi jak podstawowa rzecz, ale nie mogliśmy robić to wcześniej." - kończy Dr Kate Trinajstic.

źródło:
http://au.news.yahoo...s-oldest-willy/

tłumaczył: dżekson
dla: www.paranormalne.pl
  • 1



#2

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu "siusiaka"? -_- Czy słowo "penis" jest obrazoburcze?
  • 0

#3

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Quidam, dla Ciebie może nie ;)
ale wiesz, różni ludzie przeglądają to forum..
przezorny zawsze ubezpieczony :)
  • 0



#4

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

sisiak jest wrecz przezabawny :D Penis, penis i po stokroć penis. To lekarskie określenie, nie wulgarne.

No chyba że zaczniemy nazywać go "łysy zdobywca", "wielki rozrabiaka", albo "miecz dwuręczny". Wtedy jestem na tak.
  • 0



#5

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli ludzi obraża "penis", to mnie obraża "siusiak"! Prosze natychmiast wykropkować to słowo, kaleczy moją delikatną psychikę...

Odnośnie tematu... Czy to coś zmieni w postrzeganiu przez na świata? Popchnie medycynę do przodu? Albo cokolwiek? Bo w sumie, nie wiem co ten news robi na forum paranormalnym...
  • 0

#6

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo w sumie, nie wiem co ten news robi na forum paranormalnym...


A bo występują w nim rzeczy paranormalne. Jak np "długi siusiak, zrobiony całkowicie z kości". :mrgreen:

W tej formie news jest jak dla mnie "z przymrużeniem oka". Wrzucenie różnych określeń anatomicznych do wspólnego worka "siusiak" nie może dawać innego rezultatu :D (i jeśli to nie było zamierzone Dżeksnon, to shame on you ;p)
  • 0

#7

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no jeśli wam tak bardzo przeszkadza to, to zamienię, każdego siusiaka na penisa i będzie po problemie ;)
nikt nie zwrócił uwagi na wiek tylko na pisownie, no ale whatever ;)
  • 0



#8

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

lol, nie zamianę każdego siusiaka na penisa, bo "siusiak" w wersji angielskiej to występuje w oryginale tylko raz ;p (choć i tak tu by się bardziej "wacek" nadawał)
Jak to ma być poważny news, to przetłumacz wszystko tak jak jest. A jak to ma być coś dla poprawienia humoru to olej i zostaw :mrgreen:
  • 0

#9

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

jak już poruszacie te sprawy to mniej wulgarnie , nitka makaron, robak
  • 0

#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świat oszalał. Ci erotomani to nawet biedną skamieniałą rybkę zmolestują. No zoofilia, gomora i sodoma, naprawdę...

No chyba że zaczniemy nazywać go "łysy zdobywca", "wielki rozrabiaka", albo "miecz dwuręczny". Wtedy jestem na tak.

A nie lepiej "niemiec w kasku"? :P
Albo bardziej kulturalnie - "flet prosty"...

dżekson, uwaga odnośnie tłumaczenia - "placoderms" tłumaczymy jako "plakodermy". Staraj się na przyszłość szukać spolszczeń takich nazw.
  • 0



#11

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Użyjmy bardziej naukowej nazwy - fallus.
  • 0

#12

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie, używajmy polskich odpowiedników nazw użytych w artykule :P

-penis-like structure
-attachment to their pelvic bone
-long clasper, made entirely of bone
-claspers
-clasper with a knobbly end.

"Willy" z tytułu to faktycznie "siusiak", no ale reszta? Bez jaj - chyba, że jak już dwukrotnie pisałem, taka konwencja była zamierzona przez Dżeksona (odpowiedź na to pytanie póki co pozostaje nieznana).

P.S A wszystko to pomijając parę innych kwiatków w tłumaczeniu, które autor może wyłapie za parę miesięcy i sam z nich będzie miał radochę :mrgreen:
  • 0

#13

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale wiesz, różni ludzie przeglądają to forum..
przezorny zawsze ubezpieczony :)


Skan już o tym pisałem... -.-
zamierzone to było, chciałem dodać "tłumaczenie i opracowanie: dżekson" ale zabrali mi opcję edytuj ;)
a faktem jest to że tekst jest ciężki, jednak chęć przekazania wam tej informacji była silniejsza :)
pozdrawiam! i to tyle w tym temacie ;p
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych