Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lot nr 93, a podobna katastrofa lotnicza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#46

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy okazji dyskusji o katastrofie w Alpach, znalazłem coś co przypomniało mi o tym temacie. W 1987 roku podczas lotu Pacific Southwest Airlines 1771 jeden z pasażerów, zwolniony niedawno z linii lotniczych za kradzież, wstał i zaczął strzelać. Zastrzelił obu pilotów po czym pchnął wolant steru do przodu, przez co samolot wpadł w gwałtowny lot nurkowy i niemal pionowo uderzył w pole kukurydzy. W wyniku tego powstał krater opisywany jako nie głębszy niż dwie stopy i o szerokości czterech stóp. Większość konstrukcji samolotu wbiła się w ziemię. Powietrze sprzężone wewnątrz zgniatanego kadłuba wyrzuciło poza krater bagaże, kawałki poszycia i bardzo rozdrobione ciała. Porwało ze sobą także ubrania pasażerów i luźne dokumenty, które nie spaliły się.

 

Pierwsi policjanci którzy przybyli na miejsce, sądzili że to był wybuch jakiejś bomby. Potem uważali że musiał to być mały samolot towarowy z jakimiś papierami, bo kawałki poszycia nie większe od dłoni nie wskazywały na to, że mógł się tam wbić 40-miejscowy samolot pasażerski. Nie znalazłem dobrej fotografii krateru, są tylko jakieś kadry z filmu pokazującego odkopywanie szczątków:

psa1771-crater.jpg


  • 1



#47

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby skupić się tylko na samym kraterze pozostałym po samolocie i braku jego widocznych szczątków, to pewnie można by uznać podobieństwa obu wypadków.

Pomijam tu fakt różnic wielkości obu samolotów, czyli BAe 146 w przypadku Paso Robles oraz Boeinga 757 w przypadku Shanksville - jak widać, Boeing 757 jest dużo większy od BAe 146.

 

Ale nawet nie o tym chciałem.

Znalazłem ciekawą stronę, której autor zestawił kilka katastrof lotniczych w celu porównania ich z katastrofą lotu 93. LINK

 

Pierwsza z tych katastrof, to właśnie katastrofa lotu Pacific Southwest Airlines 1771, o której rozmawiamy. Jest tam kilka zdjęć wykonanych na miejscu tragedii.

Faktycznie - nie widać na nich żadnych większych śladów po samolocie.

Ale widać co innego - całą masę papierów i innych pozostałości po wyposażeniu samolotu, czy też może po bagażach osób nim podróżujących (przypominam, że w obu katastrofach zginęło praktycznie tyle samo ludzi - w przypadku Pacific Southwest Airlines 1771 było to 43 osoby, a przypadku lotu 93 - 44 osoby). Wygląda jakby cała okolica miejsca uderzenia w ziemię była nimi usłana.

Jest to coś, czego nie można znaleźć na zdjęciach z miejsca katastrofy lotu 93 (zresztą, podobnie jest z zamachem na Pentagon - w tym przypadku też brak tego typu pozostałości uwiecznionych na fotografiach).

 

Wygląda to tak jakby cała lekka zawartość tych samolotów zniknęła albo w kraterze utworzonym w wyrobisku albo budynku, w który uderzył samolot.

 

Co ciekawe, widać takie resztki / pozostałości we wszystkich zaprezentowanych na tej stronie przykładach katastrof.


  • 0



#48

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemniej przykłady te pokazują, że możliwe jest, aby samolot wbił się w ziemię całkowicie, tworząc krater niewiele większy od obrysu. A także, przy okazji, że możliwe jest po całkowitej dezintegracji samolotu w wyniku uderzenia w przeszkodę, wyrzucenie na zewnątrz lekkich dokumentów w stanie nie spalonym.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 18.04.2015 - 20:35

  • 0



#49

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 A także, przy okazji, że możliwe jest po całkowitej dezintegracji samolotu w wyniku uderzenia w przeszkodę, wyrzucenie na zewnątrz lekkich dokumentów w stanie nie spalonym.

Ale, jak wspomniałem, akurat tego nie zaobserwowałem w przypadku lotu 93.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych