Skocz do zawartości
Zdjęcie

Projekt Die Glocke


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

chata.
 • Postów: 19
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktoś mógłby mi opowiedzieć co nieco na temat tego projektu niemieckiego z czasów II wojny światowej? Co miał dokładnie na celu!? Próbowałem pogooglować i coś znaleźć ale nie ma nic interesującego. >/
 • 0

#2

Galkas.
 • Postów: 69
 • Tematów: 7
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niedokładnie chodzi o sam dzwon bo to była tylko część czegoś większego :]
Miłej zabawy

http://haunebu.hotnews.pl/
 • 0

#3

Crux.
 • Postów: 51
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tutaj jest dokument w języku polskim:

 • 0

#4 Gość_Konradyn von Hohenstaufen

Gość_Konradyn von Hohenstaufen.
 • Tematów: 0

Napisano

Temat opuszczony, ale zdecydowanie zasługujący na zainteresowanie. Poniżej zamieszczam kilka informacji do poczytania, oraz pewne zdjęcia i dokumenty, których autentyczności nie mogę potwierdzić, ani też zaprzeczyć:

Hitler a raczej wybrani przez niego naukowcy pracowali nad ściśle tajnym projektem zwanym Die Glocke - czyli Dzwon.
Nazwano go tak, bo w rzeczywistości obiekt ten miał kształt właśnie dzwonu. Pracowało nad nim kilkudziesięciu naukowców.
Sam obiekt wypełniony był dwoma pojemnikami, zawierającymi rtęciopodobną substancję zwaną Xerum 525. Miał szerokość 2,7m oraz wysokość 4,5 m.
Niepotwierdzone źródła podają, że w trakcie realizacji projektu, w wyniku promieniowania zmarło co najmniej kilku naukowców. Nie ma na to jednak żadnych potwierdzonych dowodów.
Odkrywcą tajnych archiwów na temat tego projektu był Polak, Igor Witkowski. Na podstawie znalezionych dokumentów nie można jednak jednoznacznie określić jakie przeznaczenie miał Dzwon. Pojawia się nie potwierdzona teoria, że miała to być maszyna służąca do podróży w czasie lub też w innych celach zaginająca czasoprzestrzeń.
Sam Witkowski twierdzi, że była to konstrukcja przypominająca ceramiczną pokrywę wypełnioną jak wspomniałam wyżej, dwoma pojemnikami z Xerum 525 i służyć wg niego miała do panowania nad grawitacją. Mogła więc być formą napędu.
Ciekawe a raczej tragiczne jest to, że ponad 60 naukowców, którzy pracowali przy tym projekcie zostało zamordowanych a ich ciała złożono w masowym grobie

Uruchomienie dzwonu związane było z zaistnieniem ogromnego promieniowania. Wynikało to z faktu, że Xerum składało się z z tlenków toru i berytu.
Podczas pierwszych prób musiano wymienić cały skład naukowców gdy w 1944 5 z 7 zmarło z powodu promieniowania. Przy kolejnych próbach naukowcy byli wycofywani na 100-200 metrów od miejsca testu.
do testów uzywano różnych organizmów żywych, żab, jaszczurek, myszy, ślimaków, owadów. używano też roślin: mchów, paproci i bluszczy a także substancji organicznych jak białko, krew, mięso i mleko. Na wszystkich pojawiały się dziwne formy krystaliczne
U roślin w ciągu 5 godzin następował rozpad chlorofilu - zmieniała się barwa na szarą lub białą a potem nagle po około tygodniu rozpadały sie w maź.
Projekt badawczy podzielony został na dwa segmenty, od stycznia 1942 roku do sierpnia 1943 nosił kryptonim "Thor". A następnie "Chronos".

kontynuując- "dzwon" był napędem latających dysków.
Haunebu - pojazd latający w kształcie dysku, będący hipotetyczną tajną bronią III Rzeszy. Nazwa ta jest akronimem pochodzącym od słów Hauneburg-Geräte.
Technologia, na której bazował Haunebu, miała być opracowywana od drugiej połowy lat trzydziestych XX wieku do końca II wojny światowej w 1945. Jest to nazwa jednej z wersji pojazdów opartych o napęd antygrawitacyjny. Haunebu miał być pojazdem załogowym. Domniemanym napędem był tzw. "dzwon" (niem. die Glocke) - urządzenie działające podobnie do żyroskopu, na zasadzie pierścieni obracających się z bardzo dużą prędkością (podobnie jak w urządzeniu SEG)
tekst skopiowany z wikipedii, a co do zdjęć-nie chciałbym przez nieświadomość wprowadzić kogoś w błąd i wstawić jakiegoś fotomontażu, więc wstawię obraz projektu talerza

niestety mój niemiecki jest na poziome podstawowym (w ciągłym rozwoju, tak myślę ^^) więc nie potrafię przetłumaczyć tego, co opisane jest pod zdjęciem. oprócz szerokości- 25m, załogi(?)- stanowiącej 8 osób.. W wielu źródłach znajdują się rozbieżne dane dotyczące statku. Najwiarygodniejszymi wydają mi się właśnie te, na załączonym zdjęciu. Jeżeli ktoś byłby w stanie je przetłumaczyć, byłbym wdzięczny. Całość z mojego punktu widzenia nie wyglądała na zbyt opływową, szczególnie ta kabina wystająca ponad resztę.. Nie mniej jednak zawrotna prędkość którą osiągała ta maszyna jest ogromną rekompensatą. Haunebu II mógł rozwinąć prędkość 21000km/h.

informacje zaczerpnięte ze strony: http://bytzbiorowy.p...ie-Glocke-Dzwon

Mimo braku dostępu do informacji szczegółowych nt. projektów UFO, część znaną możemy Państwu przedstawić. Gdybyśmy znali całą prawdę - to jesteśmy pewni, że ta strona zostałaby usunięta szybciej, niż pojawiłaby się u nas chęć jej publikacji.

Dołączona grafika
Jedno ze zdjęć wykonane na terytorium Niemiec
podczas II Wojny Światowej.

Niemieckie plany statków grawitacyjnych:
- dokumenty autentyczne -
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Inne zdjęcia oraz źródło dostępne pod adresem:
http://haunebu.hotne...l/haunebu1.html
 • 3

#5

            .

  Equilibrium

 • Postów: 294
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tłumaczenie opisu pod zdjęciem:

Średniej ciężkości, uzbrojony latający "krążek" typu Haunebu
Średnica:25 m
Napęd: Thule-Tachoysator
Sterowanie: jakiś impulsator pola magnetycznego
prędkość: 4800 km/h
może latać 18 h bez przerwy
uzbrojenie:2x8cm KSK w jakichś obrotowych wieżyczkach i 4x MK 108, skierowane do przodu
opancerzenie zewnętrzne: podwójny Victalen
załoga: 8 osób
zdatność do odbywania podróży w przestrzeni kosmicznej: 60%
zdolność do cichego unoszenia się (prawdopodobnie przy wyłączonym napędzie): 8 min.
może latać zarówno w dzień jak i w nocy
zdolność do pełnego zastosowania w operacji: 60%
kiedy będzie możliwe zastosowanie na froncie: nie przed końcem 44. roku

Uwagi:Uważa się za bardziej sensowne skupienie się na opracowaniu Haunebu II niż na paralelnej pracy przy dwóch obiektach innego typu. Haunebu II obiecuje zdecydowane ulepszenia w niemalże wszystkich punktach. Wyższe koszty produkcji wydają się być w pełni uzasadnione, szczególnie biorąc uwagę rozkaż Fuehrera, dotyczące skonstruowania latających "krążków".

źródło: http://bytzbiorowy.p...ie-Glocke-Dzwon

opss ta sama strona :mrgreen:

Użytkownik jacek84 edytował ten post 05.06.2012 - 06:46

 • 1#6

Inquisiter.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naziści pracowali nad wieloma technologiami w tym nad bronią atomową i technologią naddźwiękową więc to nie dziwne że technologię antygrawitacyjną też spróbowali złapać. Należy się przede wszystkim zastanowić co tak naprawdę miał im dać ten projekt.
Mogli mieć nadzieję że technologia ta umożliwi im pozyskiwanie energii z tzw. punktu zerowego. Istnienie tej energii potwierdziły odkrycia Plancka, Bolzmana i Einsteina i na podstawie tych badań mozna stwierdzić że próżnia w przestrzeni kosmicznej to tak naprawdę bardzo pojemny magazyn energii. Trzeba pamiętać że III Rzesza była energetycznie uzależniona od dostaw ropy (m.in. z Rumunii). To właśnie z tego powodu Niemcy stworzyli syntetyczną benzynę i być może dlatego pracowali nad takimi technologiami
Kolejnym elementem tej technologii mogła być chęć wykorzystania jej jako potężnej broni o nieznanej do tej pory sile rażenia. Ale żeby użyć takiej broni potrzebowaliby zapewne dużej ilości energii. To zamyka koło

Podobno część eksperymentów przeprowadzano w Górach Sowich i/lub w okolicach miejscowości Ludwikowice Kłodzkie (woj.Dolnośląskie) gdzie zresztą w czasie wojny hitlerowcy urządzili obozy dla Polaków pochodzenia żydowskiego, których zatrudniano w tutejszej fabryce amunicji (Dynamit Nobel AG) i przy budowie kompleksu Riese.

Jest bardzo wiele niejasności, bardzo wiele się mówi o dokumentach które zostały zniszczone lub ukryte w czasie wojny. Wiele też mówi się o dziwnych wyprawach niemieckich (w tym kilka wypraw do Tybetu i na Antarktydę) ale nawet jeśli gdzieś takie dokumenty lub wiedza o celach wypraw się znajdują to nikt nie będzie chciał ich ogłaszać. Jeśli ta technologia faktycznie była na tyle zaawansowana jak można przypuszczać to nikt nie pozwoli sobie by wyjawić ją komuś innemu...

Co może znaleźć szary obywatel?
W internecie istnieje wiele opowieści (nie sposób odsiać prawdziwe od nieprawdziwych ale nie wiem czy można uznać że wszystkie są wyssane z palca) o "latających dyskach" i spotkaniach z nimi. Na rynkach są też publikacje na ten temat ale nie wiadomo jak bardzo są wiarygodne...

źródła:
Forum o Die Glocke
Die Glocke po angielsku
Die Glocke na portalu Nowa Atlantyda
Angielska wikipedia

 • 1

#7

Mothierd.
 • Postów: 17
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Czyli bardzo krótko mówiąc naziści mieli w planach zbudowanie obiektów latających startujących w pionie , potocznie nazywanych latającymi spodkami , albo talerzami typu haunebu o średnicy około 20-25m.
 • 0

#8

Inquisiter.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W wielkim skrócie owszem. Mieli plany, wykresy, zbudowali prototypy. Jeszcze rok może dwa i może wprowadziliby seryjną produkcję. A wtedy wojna mogłaby zakończyć się inaczej...
Najciekawsze jest to jak stworzyli cały ten projekt. Przecież tej technologii my w XXI w. wciąż nie potrafimy do końca opanować...
 • 0

#9

            .

  Equilibrium

 • Postów: 294
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niepowiedziane że nie potrafimy. Według mnie skoro USA przejęło projekty to są one w dalszej mierze udoskonalane. Jedynie zwykły szary człowiek nic o tym nie wie.
 • 0#10

Inquisiter.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Część naukowców przejęło USA, część ZSRR a część gdzieś się... "zgubiła" i nikt nie wie gdzie się znajdują. Oczywiście (tak jak już pisałem) nikomu się nie będzie spieszyć żeby to udostępnić jeśli to faktycznie taka technologia... Ciągle się słyszy o "ufo" czy "latających talerzach" w różnych punktach globu z tym że nie wiadomo które to fake a które są prawdą. My niczego się nie dowiemy aż do samego końca a gdybyśmy się dowiedzieli skończyła by się nasza wolność szybciej niż byśmy zapragnęli podzielić się swoją wiedzą...
Pytanie tylko jak bardzo ta technologia jest zaawansowana. Być może naukowcy niemieccy nie przekazali wszystkiego? Może nie byli w stanie ruszyć projektu bez niektórych planów których nie mieli? Patrząc na rozwój USA po wojnie i pościg ZSRR można śmiało założyć że USA prędzej da radę skierować to do produkcji seryjnej ale w którym momencie są teraz?
 • 0

#11 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
 • Tematów: 0

Napisano

Widziałem po części temat o tym projekcie, zajrzyj do tego linku poniżej, tam jest o projekcie Chronos i tajnej broni Hitlera o ile się nie mylę o tym Dzwonie.

http://www.paranorma...ojektu-chronos/

Użytkownik Doomin edytował ten post 12.07.2012 - 22:29

 • 0

#12

Inquisiter.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem po części temat o tym projekcie, zajrzyj do tego linku poniżej, tam jest o projekcie Chronos i tajnej broni Hitlera o ile się nie mylę o tym Dzwonie.

http://www.paranorma...ojektu-chronos/


Ok dzięki za link. Do tego tematu jeszcze nie doszedłem a zasadniczo Chronos i die Glocke są bardzo ze sobą połączone
 • 0

#13

            .

  Equilibrium

 • Postów: 294
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawiam sie tylko dlaczego te oto zdjęcie: http://www.kpk.gov.p.../ce-appp_3d.jpg zostało skojarzone z "Die Glocke"??
 • 0#14

norainbow.
 • Postów: 64
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawiam sie tylko dlaczego te oto zdjęcie: http://www.kpk.gov.p.../ce-appp_3d.jpg zostało skojarzone z "Die Glocke"??

to urzadzenie do badania namagnetyzowanej plazmy ''PLASMA Focus PF 1000 U'' w Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Krakowie do badania przemian jądrowych w różnych materiałach . Powiazanie jest takie że próbki żelaza pobrane z obiektu w Ludwikowicach Kłodzkich badane m.in. w tym urządzeniu ciągle wykazują podwyższoną promieniotwórczość
 • 0

#15

Inquisiter.
 • Postów: 47
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to prawda co mówi się o eksperymentach nazistowskich (nad wunderwaffe) w tamtym rejonie to nie powinny dziwić takie wyniki badań ;)
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u