Skocz do zawartości
Zdjęcie

Lądowanie UFO sfilmowane na Ukrainie 2009


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
 • Postów: 4112
 • Tematów: 426
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Senelnikovo w regionie Dniepropetrovsk przez wiele tygodni byli świadkami licznych obserwacji dziwnych obiektów na niebie.
Nie potrafili wyjaśnić z czym mają do czynienia.Podejrzewali,że są to niezidentyfikowane obiekty które mają swoją bazę blisko Morza Czarnego.
Wezwano na miejsce zespół ufologów,którym kierował Vladislav Kanuka.

Dołączona grafika


Profesjonalistom udało się sfilmować bardzo jasny,różowy obiekt poruszający się w kontrolowany sposób i lądujący w pobliskim lesie.
Jadąc na miejsce lądowania tego obiektu,w połowie drogi wszystkie silniki w trzech samochodach,którymi jechali ufolodzy uległy awarii.
Dotarli dopiero rano na miejsce lecz nie znaleźli żadnego dowodu na to,że ów obiekt tam lądował.
Mieszkańcy prawie każdego dnia obserwują przelatujące obiekty nad swoim miastem.Nie są już wystraszeni,są przekonani że obcy używają tego miejsca jako bazy lądowania.

Dołączona grafika

Film
Oryginal source
 • 1#2

.::Słup::..
 • Postów: 16
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy jeśli silniki w samochodach uległy awarii, czy nie powinno się to samo stać z kamerą, którą nagrywali owi ludzie, lub inne elektryczne, spalinowe silniki i urządzenia? Przez większą część filmu widziałem sfilmowaną kulę z jakimiś światełkami, a ten obiekt z daleko jakoś nie za bardzo przypominał obiekt latający, a raczej jak jakieś zjawisko na niebie. Przez te wstrząsy też nie można było na "trzeźwo" zobaczyć co to jest, ale jednak wątpię by było to UFO. Baza lądowania powiadają tak? Dlaczego dopiero teraz zaczęli lądować? Planują jakiś atak na naszą ziemie, robią kolonię na ziemi. Czy jeśli jest to baza lądowań dla UFO, to nie powinni tam lądować od wielu lat, a po za tym czy nie powinni tego robić, chociaż trochę ciszej i mniej widoczniej?
 • 0

#3

D.B. Cooper.
 • Postów: 1179
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

po obejrzeniu co ludzie wyczyniają z diodami LED ...sceptycznie podchodzę do ww. "rewelacji" oczywiście standardowo jak to na takich filmikach, a to ręka się trzęsie, a to coś zasłania... dziwi mnie jakość nagrania tego filmiku skoro byli to "x-perci"...

Wezwano na miejsce zespół ufologów,którym kierował Vladislav Kanuka.Profesjonalistom udało się sfilmować bardzo jasny,różowy obiekt poruszający się w kontrolowany sposób i lądujący w pobliskim lesie.

Panowie...bez przesady, moja maszynka do golenia ma więcej pikseli...

przykład zabawy z diodami


 • 0#4

Cthulhu.
 • Postów: 394
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Takie zdjęcie jak to w pierwszym poście, to robiłem jak miałem źle nastawioną ostrość i próbowałem robić zdjęcia gwiazd :)
 • 0

#5

LS-D.
 • Postów: 132
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten samolocik z diodami LED jest świetny :). Można ociemniały lud tym straszyć :] Co do filmiku z tym ufo, to mówiąc szerze g***o widać, mogło to być wszystko...
 • 0

#6

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO sfilmowane nad Ukrainą przez członków ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych


Zdumiewająca historia z UFO nadeszła z terytorium Ukrainy. Dokładnie pochodzi ona od zdezorientowanego sytuacją mieszkańca miejscowości Sienelnikowo. Mieszkańcy miasta donoszą od tygodni o obserwacjach dziwnych obiektów i nie potrafią wyjaśnić swoich obserwacji.

Pogłoski i plotki o kontrolowanych przez obcych pojazdach UFO oraz doniesienia o lądowisku UFO w pobliżu Morza Czarnego pojawiają się od dziesięcioleci.

Rzućmy okiem na kilka najdziwniejszych relacji z lat dziewięćdziesiątych. W czerwcu 1992 roku obiekt UFO przelatujący nad miastem Mołdowa został dostrzeżony przez radar wojskowy. W pogoń za obiektem i w celu przechwycenia go wysłano podobno radzieckiego MIG-a. Według relacji samolot zderzył się z obiektem, co doprowadziło do rozbicia obydwu. W sierpniu lub wrześniu następnego roku inny obiekt UFO został podobno zauważony nad Ukrainą przez radziecki system satelitarny. Obiekt miał zostać ostrzelany przez siły wojskowe i spaść w okolicach miasta Nikołajew.

W maju 1994 roku, około 40 kilometrów na południowy zachód od Charkowa, w pobliżu wsi Ochoczije rozbił się kolejny niezidentyfikowany obiekt. Badacze UFO, którzy przeczesywali rumowisko, stwierdzili, że obiekt jest pochodzenia pozaziemskiego. W czerwcu tego samego roku wojsko ukraińskie potwierdziło zestrzelenie kolejnego obiektu UFO, tym razem jakieś 100 kilometrów na północny zachód od Kijowa. Później obiekt został przetransportowany do bazy wojskowej w mieście Herson, gdzie podczas oględzin w jego wnętrzu odnaleziono ciała niezidentyfikowanych istot.

"W latach dziewięćdziesiątych mieliśmy rocznie około 10 do 15 relacji, obecnie ich liczba wzrosła do 20-30, przy czym większość opatrzona jest fotografiami i nagraniami wideo", powiedział Artiom Biłyk z ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych. W ostatnich latach na terenie Ukrainy znacząco wzrosła aktywność obiektów UFO.

Najnowsze doniesienie, pochodzące z okręgu Sinelnikowskujskiego (okolice wsi Warwarowka w rejonie Dniepropietrowska), szczególnie zainteresowało Władisława Kanuka, ufologa posiadającego dekady doświadczeń. On i jego zespół badawczy przyjechał w ten rejon w kwietniu i oczekiwał z kamerą w dłoni niedaleko stacji kolejowej, skąd wydaje się pochodzić większość doniesień o UFO (miejsce to jest uznawane za anormalne dla tego typu aktywności).

Zespół badawczy trafił w dziesiątkę. Badacze zauważyli na niebie jasnoróżowy obiekt i zdołali go sfilmować lądującego w pobliskim lesie.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Kadry z filmów sporządzonych przez badaczy z ukraińskiego Centrum Badań Zjawisk Anomalnych (badacze zabrali ze sobą dwie kamery)


Dzięki osłonie nocy badacze uzyskali unikalne ujęcia, na których widać ogromną błyszczącą różową kulę powoli opadającą ku ziemi. Sama trajektoria lotu obiektu opisana została jako przypominająca kształtem półksiężyc. Nie jest to żaden meteoryt, piorun kulisty ani gaz bagienny - zorientowawszy się, co sfilmowali, badacze szybko ustalili miejsce lądowania obiektu. W połowie drogi do tego punktu silniki wszystkich samochodów jednak zgasły. Zanim badacze zdołali uruchomić samochody ponownie, tonęły już one w błocie, co uniemożliwiało dalszą jazdę. Zdołali w końcu dotrzeć do tego miejsca rankiem, nie znaleźli jednak żadnych śladów po lądowaniu.

Naprawdę wielka szkoda, że zespół nie był w stanie zlokalizować miejsca, w którym wylądował obiekt. Celem każdego szanującego się badacza ufologii jest dostarczenie maksymalnie mocnego dowodu na istnienie UFO, jednak Władisław Kanuk wciąż jest podekscytowany samym faktem uwiecznienia obiektu UFO na filmie. Nazwał go nawet "żarówką".

Większość mieszkańców Sienelnikowa przyjęła już do wiadomości lub też "zaakceptowała" fakt, że obiekty UFO używają ich miejsca jako bazy do lądowania. Widok światła dysku przemieszczającego się po niebie to już chleb powszedni tej miejscowości i na nikim takie zjawiska nie robią już najmniejszego wrażenia.

Swoją drogą, czy końcówka materiału filmowego nie wydaje się znajoma? Nie widzieliśmy tego wcześniej? Czy jesteśmy tylko po to, aby przyjąć to jako normalne zjawisko?

Oczywiście, nie jest to pierwszy przypadek sfilmowania tego typu fenomenu. Podczas misji NASA STS-75 również uchwycono na wideo wiele osobliwych obiektów.

Dołączona grafika


W niedzielę 25 lutego 1996 roku wahadłowiec Columbia umieścił na orbicie doświadczalnego satelitę typu tether (jest to satelita połączony z drugim satelitą przy pomocy specjalnego kabla, tzw. tethera). Eksperyment nazwano Systemem Powiązanych Satelitów (Tethered Satellite System, w skrócie TSS-1R) i jego celem było wytwarzanie elektryczności przy pomocy pola magnetycznego pochodzącego od obracającej się Ziemi.

Podczas eksperymentu dwudziestokilometrowej długości pręt urwał się jednak, niwecząc cały eksperyment. Zdołano zarejestrować pięć godzin danych. Ten eksperyment jest szeroko znany głównie z tego powodu, iż na sporządzonym materiale filmowym pojawiło się wiele niezidentyfikowanych obiektów latających. NASA jednak uparcie twierdzi, że są to tylko kosmiczne śmieci i kawałki lodu.

Analiza wykazała, że obiekt widoczny na powyższym kadrze może mieć około 3 kilometrów długości. Kosmiczne śmieci? Kawałki lodu? Poważnie?

Alex Zelaya, www.thirdeyeconcept.com
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios, http://www.paranormalium.pl

====================
>>>>>>>>>>TUTAJ ZNAJDUJĄ SIĘ FILMY WYKONANE PRZEZ BADACZY<<<<<<<<<<
====================


 • 0#7

Jachondo.
 • Postów: 26
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jestem pewny że te niezidentyfikowane obiekty latające nie pochodzą z naszej planety. Takie not made in China, czy tam USA. Niech wylądują w końcu i oficjalnie się pokażą. Tego trzeba mieszkańcom naszej planety, trzeba się zorganizować bo sytuacja napięta. Wszyscy piszą "pozdrawiam" na koniec... napiszę Joł.
Joł. ;)
 • 0

#8

Ban.
 • Postów: 352
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co za kaleka nagrywał ten filmik? Mojej babci się tak ręcę nie trzęsą.

Nasi kochani uflogowie znów byli tak blisko niepodważalnych dowodów, ale nie mają żadnych. Och, żal mi ich.

To różowe coś to może być nawet chińska zabawka na sznurku, a historia z samochodami oczywiście wymyślona. Ogólnie to się robi całkiem zabawne, żal mi tylko ludzi którzy to kupują. Właściwie to po wyginaniu zgiętych kartek Telekinetyka już nic mnie na tym forum nie zdziwi.

Obcy latający różowymi spodkami. Haha. Ciekawe kiedy zaczną latać różowymi pojazdami w kształcie penisów....
 • 0

#9

Gargamel.
 • Postów: 82
 • Tematów: 0
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest fakt, za jakość nagrania należą im się baty. Gdyby to było jakieś amatorskie wideo nagrane przez przypadkowego obserwatora to rozumiem, ale że zawodowi badacze dają taką plame ? Czy to tak trudno postarać się o jakiś porządniejszy sprzęt i zrobić to jak się należy, zwłaszcza że to było zaplanowane polowanie na UFO a nie przypadkowa obserwacja :/ Film wygląda na autentyczy, ale jak zwykle kiepsko wykonany :grr:

Ban, różowy bo to pewnie pozaziemscy fani Dody byli :D
 • 0

#10

Max Powel.
 • Postów: 89
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta spryciarze to spróbujcie utrzymac obiektyw w bezruchu przy takim zoomie zobaczymy jak wam się będą ręce trzęsły. A wracając do wiarygodności nagrania nawet jakby udało im się dojechac do tego czegoś (UFO) i sfilmowac zielone ludziki wychodzące z tej różowej kuli w jakości HD to mogę się załorzyc że i tak wielu było by tak co by twierdzili że fake. No bo jakośc za dobra na pewno w studiu było nagrywane itp. Wynika z tego jedna sentencja nakręcenie wiarygodnego filmu o ufo jest niemożliwe bo bez względu w jakiej jakości będzie ten film i tak znajdą się niedowiarkowie którzy stwierdzą i przekonają do tego innych że to fake. Co do mnie mam jakiegoś konkretnego zdania film wygląda na prawdziwy ale równie dobrze może to byc fake
 • 0

#11

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta spryciarze to spróbujcie utrzymac obiektyw w bezruchu przy takim zoomie zobaczymy jak wam się będą ręce trzęsły.

Dokładnie. Powiem wam, że nawet posiadając statyw ciężko przy takim zoomie utrzymać obiektyw w bezruchu.
 • 0#12

tatik.
 • Postów: 1982
 • Tematów: 291
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powiem wam, że nawet posiadając statyw ciężko przy takim zoomie utrzymać obiektyw w bezruchu.

Pomijając fakt że współczesne kamery nawet dla przeciętnego Kowalskiego posiadają takie "cudo" jak stabilizator obrazu. Proponuję troszkę "pofilmować" amatorsko.
 • 0#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
 • Tematów: 0

Napisano

Z jednej strony buduje się lądowiska dla przybyszy z kosmosu a w innych krajach (tych ze wschodu) wali się w nich czym popadnie i strąca na ziemię.
Czy oni w ogóle z nami nawiążą kontakt, jeśli spotyka ich taka agresja?
Nie rozmawia się z małpoludami, które obrzucają gości kamieniami.
 • 0

#14

Ivellios.

  ÓSMY ZMYSŁ

 • Postów: 1625
 • Tematów: 401
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiem wam, że nawet posiadając statyw ciężko przy takim zoomie utrzymać obiektyw w bezruchu.

Pomijając fakt że współczesne kamery nawet dla przeciętnego Kowalskiego posiadają takie "cudo" jak stabilizator obrazu. Proponuję troszkę "pofilmować" amatorsko.

Zaprawdę powiadam ci, czasem taki stabilizator obrazu przy, np, 20-krotnym zoomie, guzik daje, bo obraz i tak jest rozmazany.
 • 0#15

tatik.
 • Postów: 1982
 • Tematów: 291
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zaprawdę powiadam ci, czasem taki stabilizator obrazu przy, np, 20-krotnym zoomie, guzik daje, bo obraz i tak jest rozmazany.

Zaprawdę powiadam Ci.....20 krotny to ma przeciętna komórka. Z mojej przeciętnej kamerki dostępnej w cenie dla Kowalskiego osiągam 400 + stabilizacja obrazu.


edit AlienGrey
Tatic: nie odbiegaj od tematu, to nie jest topic o kamerach!

 • 0
 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u