Skocz do zawartości
Zdjęcie

Czy promienie z kosmosu mogą powodować cuda ?


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Refused.
 • Postów: 633
 • Tematów: 46
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Charles Hoy Fort był holendersko-amerykańskim pisarzem i badaczem zjawisk nadprzyrodzonych. Na początku dwudziestego wieku Fort obficie publikował starannie udokumentowane dane, z którymi nauka nie mogła sobie poradzić. Jego najbardziej znaną pracą jest książka ‘The Book of the Damned’ (Księga potępionych, 1919), w której słowo ‘potępienie’ użył jako odniesienie do zjawisk niewytłumaczalnych, które zawierają to, w co Fort wierzył - publikacja zawierała stos danych, których nauka nie może tak prosto wykluczyć. Dzisiaj, termin 'Fortean’ jest często używany do opisu szeregu zjawisk paranormalnych. (Undegroundowa grupa społeczna zainteresowana zjawiskami paranormalnymi nazywa je ‘zjawiskami fortyńskimi’ by wyrazić hołd dla człowieka, bez którego zjawiska nadprzyrodzone nie były by tak szeroko udokumentowane, dop. Refused)

Charles Fort odwiedzał biblioteki w Nowym Jorku i Londynie przez ponad trzydzieści lat, niestrudzenie czytał i sporządzał notatki przypadków, których nauka nie mogła wyjaśnić, których genezę nie można było określić teorią. Zebrał wiele danych na temat paranormalnych zaobserwowań na niebie, nawet przed wynalezieniem lotnictwa i pierwszych publicznych samolotów, - manifestacje te znane są Nam dzisiaj jako UFO. Fort miał swoją własną ideę - życie na marsie - kontroluje wszystkie wydarzenia na Ziemi. Powodem tego było stwierdzenie, że nigdy nie spotkaliśmy się z ‘nadzorcami’ (ET), gdyż nie mają oni interesu spotkania się ze swoimi ‘wiejskimi zwierzętami’. Według pisarza Colina Wilson’a, książka Forta potwierdza jedno - Ludzie z psychologiczną potrzebą wierzenia w cuda nie są bardziej naiwni i głupi niż ludzie, których psychologicznym przymusem jest odrzucanie wiary w cuda.

Robert LeRoy Ripley był Amerykańskim rysownikiem i poszukiwaczem przygód, który stworzył świat, zwany ‘światem Ripleya’ w serii komiksów wydawanych w gazecie pod tytułem ‘Believe It or Not!?’ (Uwierz lub nie!). Komiks obrazował autentyczne niewyjaśnione wydarzenia oraz przedstawiał ‘dziwadła’ z całego świata. Komiks Ripley’a stał się głównym podmiotem historyjek Amerykańskich brukowców w drugiej połowie dwudziestego wieku. Robert finansował wszystkie publikacje traktujące o nieznanych ludziom ciekawostkach oraz sponsorował miejsca w Muzeum w dużych miastach, które nazywał ‘galą dziwadł’.

Robert Ripley był biegły w dziedzinach nadnaturalnych zjawisk i fantastyki, drążył dziwne I nietypowe historie. Rzekomo, posiadał węża Boa o długości 28 stóp jako domowego pupila, którego karmił sprowadzając do domu wiewiórki i inne zwierzęta szczurowate. Nawiązując do oficjalnej strony Ripleya, zmarł on w wieku 58 lat podczas kręcenia trzynastego odcinka jego telewizyjnej serii, podczas epizodu, który dotyczył kultu śmierci i okultystycznych rytuałów. Podczas telewizyjnego show zasłabł i został zabrany do szpitala, wkrótce potem stwierdzono zgon z powodu ataku serca. Obecnie, idea świata Ripley’a jest nadal widziana w około dwustu gazetach na całym świecie. Każdego roku, miliony ludzi odwiedzają jego stoiska w Muzeum.

Obaj mężczyźni poświęcili całe swoje życie na śledzeniu zjawisk nadnaturalnych zachodzących w naszym świecie i tłumaczeniu zjawisk, z którymi nie mogli poradzić sobie naukowcy ani badania naukowe. Ale dlaczego nasi najbardziej ‘paranormalni badacze’ nie starali się dowodzić prawdziwego istnienia para-fenomenów?. Odpowiedź może mieć coś wspólnego z ‘brakiem funduszy badawczych’, których nigdy by nie dostali.

W 1865, niemiecki chemik Friedrich August Kekule powiedział, że odkrył pierścieniowy kształt cząsteczki benzenu po wizji, której doświadczył, a która przedstawiała węża połykającego swój własny ogon. W 1873, Heinrich Schlemann, człowiek który zajmował się się archeologią, który odkrył starożytne miasto - Troję- jak twierdził - miał sen, w którym objawiła mu się piękna Helena Trojańska zakładająca na szyję złoty naszyjnik. Następnego dnia ujrzał coś iskrzącego się w glebie. To był ten sam złoty naszyjnik, który widział we śnie. Sir William Crookes był angielskim chemikiem, który w 1861 odkrył pierwiastek Tal. Jego badania nad promieniami katodonowymi doprowadziły do stworzenia nowoczesnej telewizji. Rewolucyjna praca Crookes’a w tej dziedzinie stała się podstawą wielu wspaniałych odkryć, które skorygowały i wyznaczyły nowe dziedziny w studiowaniu chemii czy fizyki.

W 1870 roku, Crooke’s zdecydował, że nauka ma obowiązek studiowania i badania zjawisk paranormalnych. Chociaż jest pionierem badań nad zjawiskiem opuszczania ciała (OOBE), nie zdobył wystarczająco dowodów na istnienie tego fenomenu, co doprowadziło do rozdrażnienia członków naukowego społeczeństwa - po dyskusji na jego temat wyrzucili go z renomowanego ‘Fellowship od The Royal Society’.

W latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, Russel Targ (wynalazca lasera) i Harold Puthoff (autorytet badań nad próżnią kwantową) przeprowadzili poważne eksperymenty w instytucie badawczym Stanforda (SRI, Stanford Research Institute, dop. Refused). W wyniku owych badań oboje wierzyli, że Uri Geller, emerytowany komisarz policyjny, Pat Price oraz artysta, Ingo Swann posiadali prawdziwe zdolności PSI.

W 1980 roku James Randi, znany magik sceniczny i zawodowy sceptyk, rozpoczął kompleksowe, obalające (sceptyczne) badania mające na celu odrzucić rzekomo prawdziwe i rzekomo potwierdzone badania fundacji Stanford. Randi nazwał Targ’a i Puthoff’a ‘Flipem i Flapem’ zjawisk PSI i oświadczył, że ich eksperymenty były pełne niekompetencji, były oszukańcze. Jednak, podobnie jak Charlie Chaplin, Randi nie był naukowcem, nie znał się na tym. Przyznał, że zaobserwował wyginanie obiektów metalowych przez Gellera w Labolatorium Stanford, ale zarazem dowiedział się, że DARPA (Defense Advance Research Projects Agency), zgodnie z zaleceniem Andija Puharich’owa była w kontakcie z Gellerem, Price’m i Swann’em (w agencji były prowadzone badania w latach 70 i 80 nad telekinezą z wykorzystaniem fizyki kwantowej, dop . Refused)

W 1978 r., z czternastu aktywnych laboratoriów badawczych PSI doktora Charlesa Tart’a - pięć zostało oficjalnie odwiedzonych przez agentów rządu Stanów Zjednoczonych, którzy zbierali informacje na temat zjawisk PSI. Całkowita znana suma dotacji, przeznacza na badania PSI mieściła się w mniej więcej kilkuset tysiącach dolarów rocznie. Niemal wszyscy naukowcy utrzymywali, że użycie PSI w celach szpiegowskich, militarnych było bardzo realną możliwością, kilku z nich potwierdziło, że to już stało się faktem.

Prawdopodobnie więcej, niż w innych instytutach badawczych, informacji, kto funduje badania nad fenomenem PSI było utajnionych. Była konsultant ds. politycznych Białego Domu potwierdziła, że przykładowo słowo ‘parapsychologia’ było poufne w dokumentach w CIA - czyli słowo to nie było dostępne w wyszukiwarce biura i nie można go było używać w przeprowadzanych tam rozmowach telefonicznych. Każdy raport, który zawierał w sobie to słowo zostawał automatycznie zatajany.

Ze wszystkich agencji, to Marynarka Stanów Zjednoczonych w historii była najbardziej otwartą na temat badań PSI - traktowała to zagadnienie bardzo poważnie i na ich rozwój przeznaczała nie małe sumy pieniędzy. W 1975 roku, Marynarka sfinansowała SRI (Stanford) aby sprawdzić, czy można wykryć źródło oddziaływań elektromagnetycznych z dużych odległości, a w 1976, by sprawdzić czy można mieć wpływ na magnetometr. Naukowcy ze Stanforda odpowiedzieli twierdząco. (Jeffrey Mishlove, PhD, ‘Korzenie Świadomości’ 1997)

Wygląda na to, że finanse ‘paranormalnych badań’ w czasie obecnym są zamrożone lub też utajniane przez rządowe agencje, a może nawet powstają sprytne metody do obalania zjawisk nad naturalnych w imię obronnej przykrywki?. Kto wie?

Pokojowa Nagroda Nobla to nagrodzenie ustanowione w 1895 z woli szwedzkiego chemika Alfreda Nobla, wynalazcę dynamitu i ładunków wybuchowych. Nagrody Nobla są sześcioma międzynarodowymi nagrodami przeznaczanymi corocznie w dziedzinie fizyki, chemii, fizjologii lub medycyny, literatury, ekonomii oraz polityce pokoju. Ceremonie nagród Nobla są związane z bankietami, które są ważnym wydarzeniem w skali światowej, dzięki nim laureacji tej nagrody zyskują międzynarodową sławę. Niestety, wynalazca dynamitu rzeczywiście uwierzył, że jego wola doprowadzi do światowego pokoju. Kiedyś sam powiedział : ‘Gdy ludzie stwierdzą, że w jednej chwili całe armie mogą zostać zupełnie zniszczone, wtedy na pewno będą przestrzegać pokoju’. Nie wiedział, że broń jądrowa, o której nieświadomie wspomniał zastąpi wkrótce jego wybuchowy wynalazek.

Ponad sto lat później, Nagrody Nobla są przyznawane niezgodnie z jego pierwotną wolą. Wygląda na to że krytycy i jury wybierające laureatów widzą ‘nagrodę pokoju’ przyznawaną za zasługi zbrojeniowe, stanowiące uzbrojenie i militaria, czyli rzeczy przynoszące cierpienie i wojny, nie pokój. NIL (Nobel Industries Limited) była działalnością Nobla, zajmującą się produkcją ładunków wybuchowych, którą założył w 1870. NIL przekształcił się w Imperial Chemical Industries (ICI) w 1927 a później nazwa została zmieniona na Akzo Nobel (w roku 1994). Obecnie Nobel Enterprises jest kolosalnym konglomeratem znajdującym się w Szkocji, który nadal specjalizuje się w produkcji materiałów wybuchowych. Fabryka, a nawet miasteczko było prawie jak własna swojska społeczność, składająca się z wielu pracowników firmy - posiadali oni własnych lekarzy, dentystów, agencje podróży a nawet bank znajdujący się na terenie filii. Obecnie Nobel Enterprises posiada japońska firma.

Jak to możliwe, że przemysł zbrojeniowy jest powiązany z pokojowymi nagrodami ? Czy to nie jest bardzo perfidne jak przykładowo żule (;p) promujące i przyznające nagrody za czystość ? To tylko korupcja handlu, zwiększają sobie ilość klientów!. Księżna Diana raz podniosła swój głos w sprawie Nobel Enterprises - orzekła niemoralny udział w tworzeniu min lądowych. Takie kwestie na pewno ukróciłyby dochody przemysłu zbrojeniowego. Ale jej już nie ma z nami? To jest niemal absurdalne, że po śmierci Diany organizacja zajmująca się pertrakcjami by zlikwidować produkcję min wygrała Pokojową Nagrodę Nobla. To tylko jeden z licznych skandali otaczających przedsiębiorstwo świętej pamięci Nobla.

„I leczą rany swojego ludu powierzchownie, mówiąc : Pokój, Pokój! ? choć nie ma pokoju.” (Księga Jeremiasza 6: 14)

Nagroda Nobla jest powszechnie uznawana za najbardziej prestiżową nagrodę, jaką można otrzymać. Ale jest to także najbardziej apodyktyczny plan kontroli zarządzania funduszami naukowymi. Jeśli nowy pomysł, lub odkrycie nie jest w jakiś sposób związane z aluzją niezgody (przykładowo z przemysłem wojennym) - w odpowiedzi będzie po prostu pisało : Nie możemy tego zasponsorować.

Fort i Ripley nie otrzymali akademickich funduszy dla ich ciężkiej pracy. Musieli sami przemierzać kontynenty w poszukiwaniu i zbieraniu materiałów dla ich projektów, nie otrzymali żadnej pomocy. W naszych czasach mamy dostęp do Internetu - przyniósł on wspaniałe korzyści, ma dojście do miejsc niedostępnych dla zwykłych ludzi. ‘Anomalist’ (internetowy serwis zawierający doniesienia ze świata o zjawiskach niewyjaśnionych, dop. Refused), przykładowo, na swojej stronie internetowej publikuje informacje o paranormalnych fenomenach i dziwnych odkryciach. Średnio, co najmniej dziesięć ‘cudów’ lub sensacyjnych faktów jest zgłaszanych do administracji tej witryny codziennie. Przedstawione tam przypadki są prawdopodobnie tylko wierzchołkiem góry lodowej, oznacza to że może zaistnieć ponad pięć tysięcy anomalnych wydarzeń w skali rocznej!. Pięć tysięcy to nie jest banalna liczba. Mimo wszystko - nauka ciągle zamiata je wszystkie pod dywan, nie bierze ich pod uwagę. Musimy odkryć ich przyczyny!

Według Associated Press (amerykańska agencja prasowa dostarczająca informacje i newsy stacjom radiowym i telewizyjnym, dop. Refused), genialny matematyk Stephen Hawkink powiedział - Papież Jan Paweł II raz powiedział naukowcom by nie zajmowali się badaniem początków i pochodzenia wszechświata. Hawking odpowiedział : „Jest OK. badać wszechświat, i to, gdzie się wszystko zaczęło. Ale nie powinniśmy badać samego początku powstania wszystkiego, gdyż jest to moment w którym Bóg zaczął swoją pracę.” Następnie Hawking zażartował, że był zadowolony, jak Jan Paweł II nie zorientował się, kiedy zaprezentował dokumenty na konferencji zajmującej się zagadnieniem powstania świata. „Nie wiedziałem że będę oddany inkwizycji, podobnie jak Galileusz” -powiedział Hawkins.

Nie mniej jednak, papieże twierdzili, by nie brać przekazów biblijnych zbyt dosłownie. Bycie osobą niedoinformowaną religijne w średniowieczu było znakiem prostoty tej osoby. Jezus kiedyś powiedział : ‘Proście a będzie Wam dane, szukajcie a znajdziecie, pukajcie, a otworzą Wam.’ (Mateusz 7:7). Również powiedział : ‘Nie ma bowiem nic ukrytego , co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego co by nie miało być poznane i nie miało wyjść na jaw’. Zostaliśmy nauczeni przez Jezusa byśmy pytali i oczekiwali, a nie byśmy stali w miejscu, usatysfakcjonowani naszą niewiedzą i brakiem informacji - przecież musimy korygować pojęcia. Zgodnie z Objawieniem św. Jana, nawet największa zagadka – ‘tajemnica Boga’ zostanie rozwiązana i podana do publicznej wiadomości we właściwym czasie. Być może ten właściwy czas jest już bliżej niż myślimy.

W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku parapsycholog D. Scott Rogo próbował przedstawić naukowe, a nie religijne uzasadnienie dla mało zrozumiałych wydarzeń, które można opisać jako cuda. Zbadał kilka typowych przypadków, takich jak lewitacja, krwawienie u stygmatów, cudowne płaczące obrazy, wizje, płaczące rzeźby czy umiejętność bilokacji u świętych. Wydedukował swoją teorię, która twierdzi, że ‘cuda są generowane przez moce ludzkiego umysłu’.

W dniu 16 stycznia 2009 roku, samolot US Airways bezpiecznie wylądował awaryjnie na rzece Hudson River. Zdarzenie uznano za cud po tym jak nikt z załogi oraz z pasażerów nie umarł. Wszystkie osoby (155) znajdujące się na pokładzie samolotu przeżyły. Burmistrz Nowego Jorku, David Paterson określił to zdarzenie jako cud na rzece Hudson.

Tego samego dnia naukowcy z Nasa stwierdzili, że ‘owady obcych’ mogą być odpowiedzialne za duże plamy metanu wykryte na Marsie. ‘Nasa ujawnia życie na Marsie’ – odważnie oświadcza dziennik The Sun na pierwszej stronie gazety. Naukowiec, Michael Mumma z Nasas Goddard Space Flight Center powiedział : „To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że życie było lub jest możliwym jego przetrwanie w obecnej formie”. Brytyjski ekspert od planety Mars, prof. Colin Pillinger odpowiedział The Sun : „Najbardziej oczywistem źródłem metanu są właśnie organizmy, więc jeżeli znajdziesz metan w atmosferze – możesz podejrzewać że gdzieś tam jest życie”

Oficjalna gazeta Watykanu opublikowała artykuł w 2008 zatytułowany : „Aliens are my brother” (Obcy są moimi braćmi). ‘L’Osservatore Romano’ zacytowało wypowiedź astronoma, księdza Gabriela Funes’a, który twierdzi że inteligentne istoty wyższe są stworzone przez Boga i mogą istnieć gdzieś w przestrzeni kosmicznej. Nauka oraz religia potrzebują siebie nawzajem, a wielu z astronautów właśnie wierzą w Boga.

To trochę paradoksalne, że obecny papież Benedykt XVII planuje aktualizację regulaminu panującego w Watykanie, a dokładnie punktu odnoszącego się do badania prawdziwości objawień Jezusa i Marii. Katolicy, którzy twierdzą, że widzieli Marię Dziewicę będą zmuszeni do zachowania milczenia na temat objawień dopóki psychologowie, teologowie, księża i egzorcyści nie zbadają całkowicie rzekomego objawienia według nowych wytycznych regulaminu.

Jak opinia publiczna zareaguje na bardzo dziwaczne objawienia, które są postrzegane na co dzień?. Weźmy na przykład Australijczyka, który twierdzi że jego życie zostało pobłogosławione odkąd obrazek Maryji i dzieciątka Jezus pojawił się mu w jego Lampie Lava (dekoracyjna lampa wypełniona płynem i woskiem, dop. Refused). John Smith z Sydney stworzył nawet u siebie w domu sanktuarium, w którym czci ową lampę. Objawienie z lampy dokładnie pokazywało wizerunek Maryji trzymającej dzieciątko Jezus – „To jest prawdziwe, namacalne, prawdziwy cud, który nie jest optyczną iluzją” – powiedział prasie.

Czy Watykan naprawdę oczekuje, by każdy człowiek typu Johna Smitha z Sydney zachował milczenie i to jeszcze pod zagrożeniem ze strony kościoła – nałożeniem ekskomuniki w razie nie wypełnienia ‘rozkazu’?. Czy Watykan faktycznie zmierza powołać grupę psychologów, teologów oraz egzorcystów aby ustalić czy obraz z lampy woskowej był rzeczywiście objawieniem? A co z podstawowymi prawami człowieka, takich jak wolność słowa? Papież Benedykt (Józef Ratzinger) jest powszechnie krytykowany za swoją przeszłość powiązaną z jego zaangażowaniem w HitlerJugend w nazistowskich Niemczech. To daje pretekst ludziom takim jak Dan Brown krytykowania jego świętości. Oraz, jako punkt końcowy – czy stolica apostolska będzie finansować ową grupę ds. objawień?. Kto ma zapłacić za te wszystkie zespoły ekspertów, za podróże po całym świecie, za badanie każdego spalonego Tosta i precelka czy każdą lampę Lava, za rzeczy które przypominają z wyglądu Jezusa czy innych świętych?. A może… może, MOŻE są one rzeczywiście prawdziwymi cudami?

W 2005 roku Chicago Tribune poinformowało, że tysiące katolików stworzyło sobie sanktuarium w niecodziennym miejscu – w podziemiach Chicago, gdzie ściany przesiąkają i ukazują się plamy – wielu ludzi doszukuje się w nich różnych ciekawych widzeń. Ludzie ujrzeli tam wielką plamę która z wyglądu przypomina Maryję, matkę boską. Plamę nazwali „Nasza pani Podziemi”. Obraz został zdiagnozowany jako ikona Rorschacha, w której przypadkowy, niewyraźny wzór jest rozpoznawalny przez umysł człowieka jako coś ciekawego i jest odpowiednio interpretowany (najczęściej religijnie) – jest to zwane pareidolią.

Jednym z ostatnich przypadków objawień była twarz kobiety znajdująca się na… przypieczonym na grilu serze na kanapce; następnie – znaleziono mazy na szpitalnym oknie, które przedstawiały twarz Jezusa. Twarz Jezusa widziano również na billboardzie, wśród spaghetti, które obraz reklamował. Kolejną twarz znaleziono w tortilli…

‘MyFoxNational Reports’ opublikował wiele podobnych zdjęć przedstawiających cudowne wizje przedstawiające świętych na rzeczach takich jak : ziemniak, drzewo a nawet serowy chips. Czy pobożny widz takiego zjawiska wymyśla sobie rzeczy patrząc się na zwykłe rzeczy czy może są to cudowne znaki prosto z nieba?

Biblijne Ostrzeżenie Od Gadającej Ryby

(marzec 2003) żydowski oprawca ryb z Nowego Jorku siekał rybie mięso, kiedy jedna z ryb zaczęła wykrzykiwać apokaliptyczne ostrzeżenia w języku hebrajskim, - zgodnie z BBC ryba krzyknęła, że każdy musi zrobić sobie rachunek sumienia, ponieważ koniec jest bliski, powiedział Zalmen Rosen, oprawca ryb. Ryba nakazała Panu Rosenowi zaczęcie modlenia się i studiowanie Tory, po czym zidentyfikowała się jako dusza miejscowego mężczyzny, który umarł rok wcześniej. Po chwili ciszy, współpracownik pana Rosena, Louis Nivelo doszedł do wniosku że rozmawiająca ryba jest sprawką szatana, po czym zaczął biegać wokoło i krzyczeć : "To diabeł ! Diabeł jest tutaj!", po czym upadł na opakowania zawierające łowy. Mr Rosen wpadł w panikę i próbował zabić rybę w akcie zdezorientowania nożem wielkości maczety, lecz karp wydał z siebie ryczący, głośny krzyk, tak że pan Rosen trafił się w kciuka i musiał pojechać do szpitala. Po wyczerpującej walce, ryba spadła za ladę na podłogę i ponownie poczęła mówić w języku hebrajskim. Ostatecznie została zabita przez Louisa Nivelo.

Mężczyzna, który nie spał przez 20 lat.

(styczeń 2005) Ukraińczyk, Fiodor Nesterchuk nie spał od ponad dwóch dekad. Wszystkie próby lekarzy położenia go do snu spełzły na niczym - zawiodły. Jednak lekarze twierdzą że panu Fiodorowi nic nie dolega, jest zdrowy.

Guz mózgu Wyleczony przez Modlitwę

(marzec 2005) U Andy'ego Delbridge z Północnej Karoliny wykryto w 2002 roku najbardziej agresywny i niebezpieczny typ guza mózgu. On i jego rodzina zaczęli interweniować u Boga poprzez modlitwy. Dzisiaj Delbridge jest wolny od guza - nie tylko zniknął nowotwór mózgu, ale także niepokojące jego serce zrosty. One po prostu zniknęły - bez pomocy chirurga.

Dziewczyna z Prześwietleniem X-Ray

(kwiecień 2005) Natalia Demkina z Rosji twierdzi, że jest w stanie widzieć od wewnątrz ludzkie ciało. Twierdzi również, że może zauważyć wewnętrzne zranienia przez patrzenie wyłącznie na zdjęcie pacjenta. Profesor Yoshio Machi z Tokio powiedział: "Jej zdolność to nie promienie X, lecz zdecydowanie ma jakiś rodzaj talentu, którego nie możemy na razie wyjaśnić"

Naukowiec, Który Żyje dzięki Światłu słonecznemu

(maj 2005) Badacz raka, dr Michael Werner twierdzi że pobiera energię od światła słonecznego. Mówi, że nie jadł niczego przez cztery lata. Dr Helmut Oberritter, który bada zjawisko powiedział: "Oczywiście ten przypadek potrzebuje o wiele więcej badań, jeżeli mamy to wyjaśnić".

Sklepowy duch i fetysz butów

(maj 2005) sklep w Kornwalli wezwał księdza by pozbyć się ducha, który miał obsesje na temat pary butów. Na wystawie buty zawsze stoją jeden na drugim, lecz jedna para bez przerwy zostawała przeobrażana w odmienny szyk - stały one koło siebie. "To nie może być przypadek" - powiedział pracownik sklepu Helen Honey - "Ponieważ próbowaliśmy ruszyć te buty z półki wszelkimi sposobami - lecz nie poruszyły się"

Jezioro, które Zniknęło W Nocy

(maj 2005) Mieszkańcy wsi w centralnej Rosji próbowali rozwiązać tajemnicę jeziora, które zniknęło w nocy. Rosyjski kanał NTV pokazał wielką, basenową błotnistą dziurę, gdzie było jezioro - we wsi Bolotnikovo.

Lwy Uratowały etiopską Dziewczynę

(czerwiec 2005) 12-letnia dziewczyna, która została uprowadzona i była bita przez mężczyzn została znaleziona chroniona przez trzy lwy, które najwidoczniej obroniły ją przed porywaczami, powiedział jeden z policjantów który odnalazł dziewczynkę.Każdy myśli, że to jest jakiś rodzaj cudu, ponieważ zwykle lwy atakowałyby ludzi, lecz Sgt. Wondimu Wedajo powiedział. "Oni stali na straży, dopóki nie znaleźliśmy jej. Wtedy pozostawiły ją jak gdyby nigdy nic i powróciły do lasu".

Posąg matki Boskiej zaczął chodzić

(lipiec 2005) Tysiące Włochów tłoczyło się do małego miasta przed Neapolem z uzbrojonym z telefonami komórkowymi w nadziei sfilmowania posągu Dziewicy Marii - mieszkańcy twierdzili że cudownie przesunęły się nogi posągu. Parafianie z kościoła Św. Piotra w Accera zeznali, że nogi posągu stały się koloru ciała krwistego i zaczęły się poruszać prosto w ich kierunku. Jeden ze świadoków twierdził również, że uwiecznił ten cud na swoim telefonie komórkowym

Superman Leciał Ponad Serbią?

(Sierpień 2005) Serbskie władze badały sprawę zgłoszeń o realnym supermanie, po tym, jak mieszkańcy zaczęli twierdzić że widzieli latającą figurę humanoidalną ponad ich domami. Setki mieszkańców miejscowości Ljubovija opisały swoje widzenie - dotyczyły one osoby lecącej ponad budynkami - " jak gdyby miał niewidzialny silnik na jego plecach " i zmieniającej kierunek lotu w powietrzu. Informacja pochodzi z lokalnej gazety.

Medium usłyszało Martwą Kobietę

(wrzesień 2005) Włoskie medium doprowadziło policję do ciała zaginionej kobiety na dnie Jeziora Como. Medium powiedziała, że to wizja pozwoliła jej rozwikłać trzy-letnią tajemnicę. Maria Rosa Busi twierdzi, że widziała ostatnie momenty życia Kalari Bariffi, zanim zanurkowała swoim samochodem do jeziora pod koniec roku 2002, a nawet usłyszała wiadomość od nieboszczyka. "Poszłam do jeziora i widziałam, gdzie się to zdarzyło ... Usłyszałam ją, widziałam ją i narysowałam mapę"

Obecność ducha w Nowym Orleanie

(wrzesień 2005) W następstwie huraganu Katrina, Sgt. Rudzik Hairston z Kalifornijskiej Straży Narodowej powiedział CBS: "Spałem w moim śpiworze, otworzyłem oczy i ujrzałem pod drzwiami małą dziewczynkę. To nie była moja wyobraźnia." Podpułkownik Rosales Leanor opowiedział swoją historię:"Korzystałem z łazienki, kiedy nagle zobaczyłem nie duży cień, wynurzył się przede mną.". Inny członek oddziału twierdzi że zobaczył i usłyszał śmiech owej małej dziewczynki, kiedy poniósł deskę klozetową.W militarnej przystani Baton Rogue nie można było znaleźć w ogóle skrawka papieru - z wyjatkiem stron biblii, które zostały znalezione przez jednego z żołnierzy. Były to strony zawierające księgę apokalipsy. Również w pobliskim kościele, starym i zniszczonym została znaleziona kolejna biblia otwarta na tych samych stronach przekazujących słowa Objawienia św. Jana.

Ślepa kobieta rozpoznaje kolory przez dotyk

(październik 2005) Ślepa kobieta zdumiała naukowców po tym, jak udowodniła w telewizji, że może odróżnić kolory tylko i wyłącznie przez dotknięcie ich. Gabriela Simon, lat 48 z Wallenhorst w Niemczec ujawniła swoje zdolności w swoim kraju w popularnym programie telewizyjnym 'Wetten dass'. Używała tylko swoich koniuszków palcy, by rozpoznać kolory różnych koszulek i bluzek - mimo swojej ślepoty dała sobie nawet zawiązać opaskę na oczy.

Obraz martwego duchownego

(październik 2005) Na ścianie kościoła w Chile pojawił się obraz prezentujący księdza trzymającego w swoich ramionach dziecko. Goście z całego kraju przyjechali by zobaczyć ten cudowny obraz znajdujący się dokładnie w Christo Rey de Tome w Santiago, zgłosił Las Ultimas Noticias. Ludzie wierzyli że była to postać ojca Hurtado, który opiekował się potrzebującymi dziećmi, kiedy był jeszcze żywy. Wierni twierdzą że powinien zostać kanonizowany przez papieża.

Doskonałe wspomnienia

(marzec 2006) Jill Price ma zadziwającą zdolnośc pamiętania wszystkiego z doskonąłą przejrzystością każdego wydarzenia, nawet sprzed wielu dekad temu. Daj jej jakąś datę, a opowie Ci dokładnie co robiła, jaka była pogoda, co się wtedy ważnego zdarzyło. Naukowiec, dr James McGaugh był początkowo nastawiony do całego fenomenu sceptycznie. Ale już nie jest. "To jest prawdziwe", powiedział McGaugh dla stacji ABC News. Jest on jednym z najlepszych na świecie ekspertów od zagadnienia ludzkich wspomnień.

Istnieje również drugi taki człowiek. Jest nim Brad Williams. On również jest w stanie sobie przypomnieć najbardziej błahe daty i szczegóły o jego życiu. Przykładowo, może Ci powiedzieć z dokładnością, że dnia 18 sierpnia, 1965 roku jego rodzina spożywała posiłek w Red Barn Hamburger podczas wycieczki przez stan Michigan. W tym czasie miał osiem lat. "To była środa" - powiedział William prasie - "Zatrzymaliśmy się w motelu w miejscowości Clare w Michigan. Pomieszczenie to było prawie jak zwykła biedna chata". Dla Williama i jego rodziny, jego zdolności przypominania sobie dokładnie różnych wydarzeń staje się centrum rozrywki, Lecz zgodnie z ekspertami, William może mieć po prostu bardzo rozwiniętą umiejętność pamiętania, nawet najbardziej rozwiniętą na całym świecie. Obecnie jest poddawany badaniom przez zespół naukowców.

Nastolatek leczy dotknięciem

(lipiec 2006) Adam nie jest przeciętnym dziewiętnastolatkiem. Ten kanadyjski student koledżu robi więcej niż większość lekarzy. Twierdzi, że jest zdolny uzdrawiać ludzi tylko przy pomocy swoich rąk. ABC News oszacowało, że Adam może zarabiać ponad milion dolarów rocznie na swoich nietypowych umiejętnościach. To było w wieku 15 lat, kiedy u Adama pojawiły się pierwsze manifestacje dziwnej przypadłości. Te wszystkie dziwne telekinetyczne rzeczy zaczęły się po prostu dziać dookoła mnie - ołówki lewitujące nad moimi dłońmi czy nawet latające gumki do ścierania. Obecnie, Adam dzięki swojej mocy uzdrawia nowotwory i złośliwe infekcje. Linda Peterson, nauczyciel czwartego stopnia z Minnesoty potwierdza, że doświadczyła ozdrowienia dzięki cudownej mocy chłopaka i jego rąk. Zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwó trzustki, niewyleczalny. Wtedy poszła do jednego z miejsc w których Adam uzdrawiał, następnie, po czasie dwóch tygodni podczas badań lekarz stwierdził, że... guz zniknął.

Krzyż Święty uratował dziewczynę przed błyskawicą

(lipiec 2006) Rosyjska nastolatka przeżyła uderzenie błyskawicy, które było tak potężne, że stopiło złoty krzyżyk zawieszony na jej szyji. Piorun uderzył prosto w Marinę Motyginę, lat 16, pochodzącą z Ekaterinburga w zachodniej Rosji, a dokładniej w jej głowę, po czym przeszył ją wzdłuż całego ciała mając upływ w ziemi. Naszyjnik, który nosiła został całkowicie stopiony i pozostawił ślad, bliznę w kształcie krzyża na jej szyji.

Mężczyzna przeżył upadek z 15,000 stóp

(luty 2007) Nowo Zelandzki spadochroniarz przeżył upadek z około 15.000 stóp po tym, jak jego spadochron nie chciał się otworzyć. Wydał niesamowitą sesję zdjęciową przedstawiającą jego 'spotkanie ze śmiercią' - sfilmowaną przez kamerę umieszczoną na jego hełmie. Michael Holmes stał się bohaterem nagłówków w czasopismach całego świata po przeżyciu tego upadku podczas rutynowego skoku nad jeziorem Taupo w grudniu, 2006 roku. Na wysokości czterech tysięcy stóp Holmes zorientował się że nie może otworzyć swojego spadochronu. Rezerwowy spadochron także zawiódł. Aparat dokładnie pokazuje jak mężczyzna siłuje się ze spadochronem, próbując go otworzyć, co chwile sprawdzając wysokość, na jakiej się znajdował. W ostatnich sekundach jego spadania Holmes macha na pożegnanie i wykrzykuje 'Żegnam!'. Następnie ekran staje się czarny - mężczyzna spadł na jeden z krzaków cierni.

Dziewczynka z 4 rękoma i 4 nogami

(listopad 2007) Mała Lakshmi Tatma urodziła się w 2005 z czterema rękoma i czterema nogami. Miejscowa społeczność rozważyła w niej manifestację jednej z hinduskich bogiń. Rodzice nazwali ją po mającej cztery ramiona bogini bogactwa. Miejscowy cyrk próbował nawet kupić ją, ale jej rodzice wybrali mniej więcej normalne życie niż sławę i poprosili zespół lekarzy, żeby usunęli jej dodatkowe kończyny. Operacja prowadzona w Bangalore, skończyła się szczęśliwie. Wzięło w niej udział więcej niż 30 chirurgów i pracowało przez 27 godzin, by nie tylko usunąć pod dwie kończyny z ciała, ale również by odbudować ubytki pozostawione przez wycięte kończyny z jej ciała oraz by uratować jej organy.

Zombie w podziemnych tunelach

(Luty 2008) Pracownicy fizyczni zajmujący się hydrauliką ścieków wezwali 'łowcę duchów', ponieważ byli oni śledzeni przez zombie-podobną kreaturę, która wędruje tunelami metra. Pracownicy w strefie południowych kanałów w Eastbourne we wschodniej części Sussex, powiedzieli że boją się wejść do tunelów po tym, jak manifestowała im się humanoidalna istota.Mark Wey, pracownik stacjonujący w podziemnych tunelach dostał pozwolenie od swojego szefa na wynajęcie prywatnego 'paranormalnego dektektywa' by zaczął badać całą sprawę ze ściekowym Zombie. Pan Wey wynajął parapsychologa, Michaela Kingscote'a, który złożył tunelom wizytę. Jasnowidz stwierdził: "Jest jedno miejsce, które wydaje się być dziwne, miejsce w którym człowiek dostaje gęsiej skórki. Ludzie widzieli w nim różne dziwne rzeczy." Michael natychmiast wykrył osobę stojącą gdzieś w tunelach - od razu wiedział że ma do czynienia z czymś nadnaturalnym. Jego wniosek jest taki, że miejsce to jest nawiedzone z powodu silnego pola elektromagnetycznego, które może powodować iluzje bycia nawiedzanym, może powodować uczucie bycia dotykanym czy obserwowanym, lecz i tak twierdzi że sprawa wiąże się z paranormalnymi fenomenami.

Mężczyzna namierzony przez meteoryty ET

(kwiecień 2008) bośniacki mężczyzna, którego dom został uderzony pięć niewiarygodnych razy przez meteoryty. Utrzymuje, że był on na celowniku obcych. Eksperci z uniwersytetu w Belgradzie potwierdzili, że wszystkie skały, które Radivoje Lajic im wręczył były meteorytami. Naukowcy ciągle się zajmują badaniem owych meteorytów i kreują swoją solucję co do całego zdarzenia, lecz pan Lajic z wioski Gornja Lamovite już wie kto za tym stoi : "Oczywiście, że jestem na celowniku obcych. Nie wiem co zrobiłem że ich zdenerwowałem, ale inne wytłumaczenie nie ma całkowitego sensu. Szansa na bycie uderzonym meteorytem jest taka mała że nie możliwa - to było zrobione naumyślnie".

Lekarz-Duch wyleczył dzieci

(maja 2008) Dwadzieścia pięcioro dzieci zostało cudownie wyleczonych od wszystkich nękających ich chorób, nawet od nowotworów i wad serca, przez lekarza ducha, który pojawia się znikąd i równie podejrzanie znika. Jest to wypowiedź pracowników Szpitala Świętego Serca w Caracas w Wenezueli. "To zdarzyło się zbyt wiele razy by było jakąś sztuczką lub żartem. Ten mężczyzna, duch, dosłownie leczy pacjentów, którym medycyna nie może pomóc" - powiedział dr Luke Martin, główny chirurg w Świętym Sercu. "Mieliśmy ponad 40 świadków którzy ujrzeli manifestację ducha. Wszyscy stwierdzili : On nie jest z Ziemi. On jest z tamtego świata".Wszystko rozpoczęło się, gdy jeden z pracowników zauważył siwowłosego brodatego ducha przy łóżku siedmioletniej dziewczynki z gózem mózgu w lipcu 1990r. Szpitalni pracownicy z początku, gdy widzieli ducha myśleli, że to osoba z ich załogi, lecz gdy pochodzili bliżej - nieznany lekarz znikał. Od tamtego czasu ukazał się dwudziestu czterem innym dzieciom z ośrodka pedriatrii i leczył je z nowotworów złośliwych, z wad przy narodzinach i innych, śmiertelnych dolegliwości - robił to mówiąc uprzejmie do dzieci i dotykając je swoimi rękoma. Nikt nie mógł utożsamić ducha z pewnością, lecz badacz zjawisk paranormalnych, Simon de Armas wierzy, że jest to duch dr. Carlosa Martineza, który praktykował tutaj medycynę w dziewietnastym wieku i który zmarł w 1879.

Mężczyzna przeżył upadek z 47 piętra wieżowca

(czerwiec 2008) Czyściciel szyb przeżył spadając z 47 piętra z dachu wieżowca w Nowym Jorku. To był prawdziwy cud - niedługo potem cudownie wyzdrowiał i znowu zaczął chodzić. Alcides Moreno, 37 letni ekwadorski imigrant spadł z prawie pięciuset stóp, kiedy kable łączące jego platformę z dachem zawiodły. Jego brat, 30 letni Edgar zginął, lecz Alcides przeżył i po kilku miesiącach fizjoterapii odzyskał kompletnie zdrowie. Jedyną pamiątką którą ma, jest lekkie utykanie oraz długa blizna na jego lewej nodze. Pierwszy raz po wypadku przemówił sześć miesięcy po wydarzeniu, w dzień Bożego Narodzenia. Odtąd czynnie wyprowadza psa na spacer. Jego żona, Rosario Moreno twierdzi, że "poprostu to nie był jego czas".

Pierwszy na świecie jednorożec

(czerwiec 2008) Włoskie zasoby naturalne wydały na świat pierwszego na świecie jednorożca - jelenia z jednym rogiem w centrum jego głowy. "Tak właśnie fantazja przemienia się w rzeczywistość" - powiedział Gilberto Tozzi, dyrektor Centrum Nauk Naturalnych z Prato koło Florencji. "Jednorożce od zawsze były zwierzętami mitologicznymi". Panuje przekonanie że mitologiczne zwierze powstało dzięki mutacjom genetycznym - brat jednorożca posiada już dwa rogi. Jednorożec jest wg mitologii zwierzęciem posiadającym uzdrawiające właściwości - tak, jak mówią to legendy i stare historyczne dzieje.

Dziewczyna która krwawi... Ale nie z rany

Twinkle Dwivedi jest rzadkim przypadkiem w którym osoba ma spontaniczne krwawienia z różnych części ciała. Twinkle ma 13 lat i dziwną przypadłość, dzięki której traci krew poprzez skórę - bez widocznych ran - nacięć czy zadrapań. Musiała ona transfuzjować krew wiele razy, po tym jak litry krwi wylewały jej się przez oczodoły, nos, linię włosów i podeszwy jej stóp. Czasami jej kondycja fizyczna była tak zła, że gdy wstawała, jej całe ciało było pokryte zaschniętą już krwią. Medycyna i lekarze świadczą, że jej przypadek jest ekstremalnie rzadki - obecnie nie ma na niego lekarstwa. Krew dziewczynki jest bardzo wodnista i ma kolor jasnego czerwoneo wina - nie ma żadnej kuracji, które pozwoliłoby uczynić ją gęstszą.

Mężczyzna chwycił kulę swoją sztuczną szczęką

(wrzesień 2008) Przerażony mężczyzna przeżył rykoszet odbity od policzka swojej żony, po tym jak morderca wystrzelił nabój. Złapał go... dosłownie - pocisk utkwił w jego sztucznej szczęce. Cudowne zdarzenie miało miejsce w Zagrzebiu w Chorwacji - dwóch mężczyzn zaczęło się kłócić o pieniądzę, jeden miał podług drugiego dług. Parę minut od zaczęcia sprzeczki jeden z nich wyciągnął pistolet i strzelił do pary z bliskiej odległości. Odległość pomiędzy nimi była tak mała że postrzelona osoba powinna zginąć na miejscu, lecz tak się nie stało. Kula strzaskała kosć policzkową kobiety i rykoszetem poleciała w stronę jej męża, któremu trafiła w jego szczękę a potem spadła nieszkodliwie na ziemię.

Chłopiec który cierpi na syndrom wilkołaka

(listopad 2008) Pruthviraj Patil cierpi na rzadkie, genetyczne odstępstwo znane jako nadmierne owłosienie lub tak zwany syndrom wilkołaka, który powoduje u chorego płaszcz gęstych włosów ponad każdym centymetrem jego ciała, oprócz jego dłoni i stóp. Kolumbijska grupa naukowców zawierająca światowej sławy dermatologa, Angelikę Christiano jest w fazie produkcji kuracji dla chłopaka. Nie jest on zresztą odosobnionym przypadkiem, szacuje się że na ziemi jest obecnie około czterdziestu osób posiadających tę przypadłość.

Koń oraz Słoń wielkimi artystami

(grudzień 2008) Koń, który sprzedaje swoje abstrakcyjne obrazy za ponad 6000 złotych za sztukę ? Tak... Nawet będzie miał swój własny pokaz w Wenecji. Cholla - bo tak się nazywa koń - używa swojego pyska, by trzymać pędzel oraz swojego wiązadła dla utrzymania palety z farbami. Właściciel konia, Reene Chambers odkrył niezwykły talent swojego konia cztery lata temu, kiedy zaczął on malować ogrodzenie swoim własnym pyskiem. Właścicielka powiedziała : "Wydawał się naprawdę zainteresowany, tym, co wtedy robił, więc mój mąż zażartował, że powinnam mu pozwolić dalej malować. Od tego czasu nie istnieje dla niego nic innego. Tymczasem, żeński słoń, uratowany od okrutnego traktowania w Birmie, maluje podobnie jak koń - lecz lepiej - umie narysować swój autoportret - obraz słonia. Jej trener rozmawia z nią, głaszcze i szepcze czułe słówka by dać jej siłę i pewność w swojej sztuce. Dzięki temu skupia się na swojej pracy, co wzbudza aprobatę u widowni.

Mężczyzna, który zapuszcza korzenie

(grudzień 2008) Amerykański doktor dał nadzieję co do wyzdrowienia Indozyjskiemu rybakowi który obrósł przez drzewopodobne odrosty pokrywające jego ciało. Dede, który obecnie ma 35 lat zdumia medycznych ekspertów - 'gałęzie' zaczęły mu rosnąć zaraz po tym jak się zranił w kolano w dzieciństwie. Dalej jego historia nie jest wspaniała - wstąpił do lokalnego 'freak show' i paradował przed publicznością - w ten sposób zarabiając pieniądze. Chociaż popierany przez swoją rodzinę, był częstym celem dla śmiejących się z niego kolegów z jego wiejskiej osady słynącej z rybołóstwa. Po teście wykonanym na jego krwi, dr Anthony Gaspari z uniwersytetu w Maryland, stwierdził, że meżczyzna ma ludzki wirus Papilloma (HPV) - dość powszechną infekcję, która nakłania małe kurzajki do ciągłego rozwijania się - ten wirus powoduje dolegliwoś Dede, z tym wyjątkiem że mężczyzna posiada z kolei rzadką, genetyczną mutację, która hamuje jego system immunologiczny, który powoduje niemożliwość zrośnięcia się kurzajek.

Ślepy mężczyzna wykrywa obiekty, których nie może zobaczyć

(grudzień 2008) Meżczyzna, który pozbawiony został wzroku przez wielokrotne zawały serca jest wstanie nawigować swoją podroż bez swojej laski - wyłącznie dzięki jego 'zmysłowi', który wykrywa zagrożenia znajdujące się przed nim. Profesor Beatrice de Gelder z uniwersytetu w Tilburgu, w Holandii, która prowadzi nad nim badania, stwierdziła : "To bez wątpienia jest pierwszy badany przypadek takiej zdolności u ludzi". Eksperci wierzą, że 'jasne widzenie' używa naszej podświadomej zdolności do rozpoznawania rzeczy, których nie widzimy. Myślą, że chociaż oczy nie identyfikują przedmiotów, coś w mózgu może przejąć tę funkcję i wyczuwać je na podświadomym poziomie.

Anielski obraz na drzwiach szpitala

(grudzień 2008) Po południu dnia 5 listopada, nastolatek Chelesa Banton był hospitalizowany na OIOMIE, stając się obiektem leczenia dla wielu medycznych prób i błędów nosząc ciągle maskę tlenową. Jego rodzina i przyjaciele modlili się - lekarz z pedriatrii podsunął jego matce pomysł, by patrzyła się na monitor pokazujący ujęcie z kamery wskazującej na wejście do oddziału pedriatrii. "Na monitorze pojawiło się jasne światło" - relacjonuje matka chłopca - "Jak spojrzałam na obraz, powiedziałam : O mój Boże! To wygląda jak Anioł!" - następnie kobieta wyjęła aparat i sfotografowała ujęcie wyświetlane na monitorze.

Obraz przedstawiający anioła dał jej wewnętrzy spokój. Niedługo po tym lekarze zdecydowali się zrezygnować z masek tlenowych dla chłopca i załogi - nie groził mu już żaden wirus."Kolor jego ciała był w normie, doktorzy i pielęgniarki byli zaskoczeni" - mówi Collen, matka chłopca - "Praktykantka, która również zobaczyła obraz na monitorze powiedziała : Pracuję tutaj od 15 lat, lecz nigdy jeszcze nie widziałam czegoś takiego". Chelesa został zwolniony z OJOMU 14 listopada a do domu wrócił trzy dni póżniej. Jego matka wierzy że to był cud sprawiony przez anioła w świetle, który ukazał się w drzwiach prowadzących na OIOM.

Szczęściarz wygrał loterię 21 razy w ciągu 13 miesięcy

(styczeń 2009) Komisja ds gier w Kolorado wszczęła śledztwo dotyczące wielokrotnego zwycięzcy loterii po tym jak inni gracze zaczęli się skarżyć na Tadeusza Krupę. Tadeusz i jego rodzina wygrała ponad 1000 dolarów lub więcej ponad 21 razy począwszy od grudnia 2007. Jego ogólna wygrana równa się 158.000 $ bez opodatkowania w tym siedem 20.000$ głównych wygranych. "Wiemy, że ten mężczyzna nie oszukał systemu" - twierdzi Dyrektor generalny Loterii w Kolorado, Tom Kitts. "To jest po prostu niezwykły przypadek". Krupa twierdzi, że jego pierwsza wygrana była zarazem jego największą, gdyż wynosiła ponad 500.000$, którą wygrał w ojczystej Polsce trzy dekady temu.

Niemowlę urodziło się dwa dni po śmierci matki

(styczeń 2009) Trener łyżwiarstwa upadł i umarł z powodu krwotoku do mózgu. Sportsmenka urodziła dziewczynkę dwa dni później. Jayne Soliman, 41, u której stwierdzono zgon mózgu w szpitalu Johna Radcliffe'a stała się niezwykłym przypadkiem - lekarze zdołali utrzymać bicie jej serca wystarczająco długo by urodziła ona córkę, Ayę Jayne poprzez cesarskie cięcie.

Dziewczyna śmieje się non-stop przez 12 lat

(styczeń 2009) Chińska dziewczyna śmieje się non-stop przez 12 lat. Jej matka, Yang Longyinh twierdzi, że zaczęło się to, kiedy jej drugie dziecko, Xu, miało gorączkę, podczas gdy śmiejąca się siostra była osiem miesięcy starsza. "Od tamtej pory śmieje się w całkowicie niekontrolowany sposób" - powiedziała Yang. Para twierdzi że sytuacja pogorszyła się kiedy osiągnęła dwa latka, ponieważ wtedy straciła umiejętność mowy i jedyne co mogła robić to śmiać się. Neurologista z Kolegium medycznego w Chongqing analizuje ten przypadek i próbuje znaleźć przyczynę owej przyległości.

Powyższe zdarzenia z całego świata nie pochodzą z trefnych źródeł, lecz z wiadomości znanych telewizji czy gazet, takich jak Reuters, Associated Press czy innych centrów wiadomości. Wszystkie one mogą zostać zweryfikowane. Jeżeli sprawozdania niezidentyfikowanych obiektów latających miałyby być dodane do listy - tekst miałby kilka tysięcy stron raportów z ostatnich paru lat.

To dobrze znany fakt, że kosmiczne promienie mogą powodować genetyczne mutacje. Dobór naturalny i ewolucja jest od nich całkowicie zależna. Ale kosmiczne promienie tak samo jak słoneczne cykle mogą wpływać również na inne rzeczy. Mogą spowodować poważne szkody dla przepływu prądu i innych sieci komunikacyjnych, które mogą być katastroficzne dla światowych rządów. Dlatego też twierdzę, że kosmiczne promienie jak i cykle słoneczne mogą czasami powodować 'odstępstwa' w elektromagnetycznym spektrum i chwilowo zagiąć czas i przestrzeń, by powstała jakaś anomalia. To właśnie sugerują nam również od wielu lat fizycy kwantowi. Lecz kiedy każdy z nich, poproszony, by wyjaśnił jak zdarzają się takie anomalne fenomeny lub cuda - zazwyczaj się śmieje i sugeruje że to wszystko jest jedynie wytworem wyobraźni. Jeżeli naukowcy na prawdę pragną przejąć kontrolę nad tą sytuacją, muszą przyjąć tysiące cudów i nadzwyczajnych zdarzeń za prawdę. Nie jest już dłużej akceptowana postawa manifestująca cyniczny uśmiech oraz ironiczne odejście od tematu.

"Jeżeli nie możesz znieść ciepła - chowasz się w cień"


Tłumaczenie: Refused
Autor: Peter Fotis Kapnistos
źródło: http://unexplained-mysteries.com
 • 1#2

Cthulhu.
 • Postów: 394
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolejne potwierdzenie możliwości zmian w 2012 :)
 • 0

#3

Lordofdragonss.
 • Postów: 169
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy artykuł.
Jednak, czy ktoś może wytłumaczyć mi dokładniej i łopatologicznie czym jest to całe promieniowanie kosmiczne? Skąd ono pochodzi?
 • 0

#4

Lia.
 • Postów: 412
 • Tematów: 6
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Echo Wielkiego Wybuchu - promieniowanie reliktowe tła. Ahcum zamieścił niedawno link do krótkiego dokumentu, w którym wypowiada się Hawking; tam między innymi jest poruszony ten temat. ;)
 • 0

#5

trele12.
 • Postów: 408
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

(styczeń 2005) Ukraińczyk, Fiodor Nesterchuk nie spał od ponad dwóch dekad. Wszystkie próby lekarzy położenia go do snu spełzły na niczym - zawiodły. Jednak lekarze twierdzą że panu Fiodorowi nic nie dolega, jest zdrowy.

O.O
Gracz doskonały.


(maj 2005) Mieszkańcy wsi w centralnej Rosji próbowali rozwiązać tajemnicę jeziora, które zniknęło w nocy. Rosyjski kanał NTV pokazał wielką, basenową błotnistą dziurę, gdzie było jezioro - we wsi Bolotnikovo.

Spłyneło dziurą w ziemie?

Doskonałe wspomnienia

Obstawiam sawantyzm

Użytkownik trele12 edytował ten post 03.08.2012 - 01:37

 • 0

#6

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czemu napisałeś, ten nic nie wnoszący post?
Wracając do odświeżonego już tematu, niektóre z przypadków wydają się dość zabawne, zaś niektóre niesamowite. Szkoda, że sam temat od ponad trzech lat, doczekał się zaledwie czterech komentarzy i poszedł na długi czas w zapomnienie.

Biblijne Ostrzeżenie Od Gadającej Ryby
Posąg matki Boskiej zaczął chodzić
Zombie w podziemnych tunelach
Sklepowy duch i fetysz butów
Obecność ducha w Nowym Orleanie
Lekarz-Duch wyleczył dzieci

http://www.youtube.com/watch?v=m9We2XsVZfc

Czytając coś takiego, poważnie rozważam powstanie realnych Pogromców Duchów. Ktoś zainteresowany?

Niemowlę urodziło się dwa dni po śmierci matki

Niesamowite. Naprawdę. Nie miałem pojęcia, że takie wydarzenie miało kiedykolwiek miejsce. Lekarze wykonali kawał niewyobrażalnie dobrej roboty - to rzeczywiście można nazwać cudem.

(maj 2005) Mieszkańcy wsi w centralnej Rosji próbowali rozwiązać tajemnicę jeziora, które zniknęło w nocy. Rosyjski kanał NTV pokazał wielką, basenową błotnistą dziurę, gdzie było jezioro - we wsi Bolotnikovo.

Spłyneło dziurą w ziemie?

Nazwa wsi wiele wyjaśnia.

Użytkownik Yoh edytował ten post 03.08.2012 - 03:18

 • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u