Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na malowidłach religijnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#31

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem gdzie to dać ...(a zakładać nowy temat nie było sensu) ... ale malowidła też tam są 8-)

The Grand Deception


  • 0



#32

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kurcze ogól ciezko ocenic bo czesto na malowidłach wiele elementów ma postac symboliczną tzn odbiegaja od ich naturalnego wyglądu ... na obrazku z marją i dziekciem to moze byc np brama do nieba lub cos w tym stylu :P sam niewiem ... choc mozliwe jest ze i wtedy widywano UFO a moze mieli z nimi blizszy kontakt :P
  • 0

#33

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

"La Tebaide", obraz na którym widzimy Świętego Gerolamo (tak nazywa się w języku włoskim, nie udało mi się ustalić polskiego odpowiednika) i jego kardynalską czapkę z frędzelkami (bez manipulacji z kolorem).

Oto inne wyobrażenie tego samego świętego:
Dołączona grafika
I jeszcze jedno:
Dołączona grafika


Dołączona grafika



Tutaj mamy kolejny obraz i jego powiększenie (tym razem w normalnej rozdzielczości, bez "rozmazywania" ;) ):

Dołączona grafika

Warto przyjrzeć się innym dziełom:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy to też UFO? A jeżeli nie, to czemu kolejnemu z tej serii niewyraźnemu obrazkowi przypisuje się nieziemskie pochodzenie? To normalny motyw, często spotykany w malarstwie.

Next one:
Dołączona grafika

Po pierwsze, dziwne wydaje mi się przypisywanie kosmitom w dawnych czasach znajomości wyglądu sputnika. A po drugie...

to również znany motyw:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


To chyba też nie jest UFO.

Next

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Też nie bardzo UFO...

Dołączona grafika
Ani to mi na UFO nie wygląda...

Dołączona grafika

Ani to... ;)

A takie coś:
Dołączona grafika
To też UFO?

Dołączona grafika

nawet na witrażach to mamy:
Dołączona grafika

To słońce i księżyc, po obu stronach krzyża.

Next one:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
W sumie podchodzą pod to samo.
Dołączona grafika
Anioł to raczej nie kosmita :)
Dołączona grafika

And neeeeext:

Dołączona grafika

Warto zauważyć, że pośrodku okęgu, branego przez niektórych za UFO, jest..... gołębica ;)
Co mnie wcale nie dziwi ;) :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Next one :D :

Dołączona grafika

Spójrzmy na szczegół:

Dołączona grafika

A teraz popatrzmy, jak ten sam motyw pojawia się na innych dziełach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
I jego detal:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widać podobieństwo? To motyw pasterza patrzącego w niebo, a nie UFO ;)



Jest jeszcze wiele takich obrazów, na których jak ktoś bardzo chce, to się i UFO dopatrzy. Ale wystarczy tylko zabrać się do roboty, żeby zauważyć, że to normalne i niczym szczególnym nie wyróżniające się malowidła.

Jedynym argumentem za UFO jest to, że niektózy bardzo mocną chcą tam te UFO widzieć. Nic więcej. Po prostu spośród wielu dzieł, na których są takie same motywy ktoś sprytny wybrał te kilka, których widok jest dziwniejszy od innych, takich samych motywów i uznał je z UFO. Prawda jednak jest taka, że to są zwykłe obrazy posiadające przekaz religijny, metaforyczny.
Ale pokazując je jako UFO albo zapomina się o tym, podając je bez stosownego kontekstu, albo nawet celowo zniekształca się jakość obrazu, na korzyść teorii UFO rzecz jasna :)
Idealnym przykładem jest tutaj obraz nr 1 z czapką kardynalską a i przypomina mi się podobne celowe fałszerstwo z "szarakiem-wazonem" z Egiptu :)
Czemu tak wielu osobom na siłę zależy na "udowodnieniu" istnienia UFO tam, gdzie tego UFO tak naprawdę nie ma, nawet za cenę manipulacji obrazem?


Może to dlatego, że tak wielu bezkrytycznie łapie ściemę... ;)
  • 0



#34

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ulega wątpliwościom, że wiele obrazów było przesadnie ocenianych ale trza pamiętać, że dla ludzi głęboko wierzących w tamtych czasach wszystko co mogło wzbudzać zachwyt na niebie było odrazu utożsamiane z religijnymi symbolami... Także to, że na obrazie zaprezentowany jest gołąbek bądź aniołek nie wyjaśnia sprawy...
  • 0

#35

godot1981.
  • Postów: 61
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila -kurde dobra robota
..ja wierze bo widzialem ;)
  • 0

#36

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

godot1981, co widziałeś?? :)
  • 0

#37

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mam nic do wiary w UFO itd. ale czemu sa ludzie ktorym tak zalezy, nawet kosztem manipulacji dostepnymi materialami, zeby tylko wyjsc na swoje ? Przeciez to oklamywanie samego siebie, a co dopiero innych. To chyba taki typ osobowosci. Nigdy tego nie zrozumiem.
  • 0

#38

Mały Czesiu.
  • Postów: 79
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to żaden dowód,to mogą byc subiektywne wizje artystyczne i nie należy się w nich doszukiwać jakiś kontaktów z obcą cywilizacją.Przecież jest np. wiele obrazów ,które przedstawiają koniec świata ,czy to też niby miał być dowód ,że tak będzie na końcu świata ?Też mozna byłoby powiedzieć ,że skoro ten motyw powtarza się u wielu autorów to mogą być to jakieś wizje ,proroctwa ,objawienia czy coś jeszcze.
  • 0

#39

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, świetna robota!!! Nic dodać, nic ująć :drink: :smile:

Uwzględnienie szerszego kontekstu to często najlpotęzniejsza broń w demaskowaniu pseudonaukowych teorii. Twoja analiza jest tego najlepszym przykładem.
  • 0



#40

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i jak zwykle przyszedl Aquilla i namieszal. I o to chodzi! :jump: Oby tak dalej :victory:
  • 0

#41

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej wyprostowal i zalagodzil zamieszanie.
  • 0

#42

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ulega wątpliwościom, że wiele obrazów było przesadnie ocenianych ale trza pamiętać, że dla ludzi głęboko wierzących w tamtych czasach wszystko co mogło wzbudzać zachwyt na niebie było odrazu utożsamiane z religijnymi symbolami... Także to, że na obrazie zaprezentowany jest gołąbek bądź aniołek nie wyjaśnia sprawy...


√ Podpisuję się pod tym! :idea:

Raczej wyprostowal i zalagodzil zamieszanie.


Załagodził? - Tak. Wyprostował? - Nie. :gafa:
  • 0

#43

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co ja mogę oprócz pokazania, że ktoś tutaj usilnie chce wmówić ludziom, że zwykłe obrazy są pełne UFO?

Każdy może sobie zobaczyć, że te wszystkie obrazy, którymi tak podniecają się niektórzy ludzie, to normalne i niczym niewyróżniające się malowidła (poza oczywiście wartością kulturalną).

No i oczywiście najważniejszy jest fakt, że ktoś jednak tutaj ludziom specjalnie kłamie. :wow:
A dlaczego i w jakim celu? Ja chyba wiem :mrgreen:
  • 0



#44

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo interesuje mnie obraz trzynasty licząc od dołu. Zna ktoś może tutuł i autora ?
  • 0

#45

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mógłbyś sprecyzować o który tak dokładnie chodzi?

Po drodze mamy bowiem pewne powtórzenia i zbliżenia na detale, więc nie chciałbym podawać tytułu w ciemno żeby nie wprowadzić nikogo w błąd.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych