Skocz do zawartości


Zdjęcie

El Azif


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Pastor84.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie mam dla was ciekawą pozycję,na pewno ten temat był już poruszany ale ta księga na pewno zdziwi niejednego z was.Znalazłem ją kiedyś przez przypadek jest ciekawa choć nie pełna :o .Nie jest to NECROMANICUM według Simsona,Proszę o Komentarze oto link bo inaczej nie mogłem wgrać na stronę bo nie wiem jak:


http://www.wrzuta.pl/pliki/kmvspYItw0/ :D
  • 0

#2

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proszę, powiedz mi, że wierzysz w Necronomicon. Dawno nie zrobiłem lolrotfllmao.
  • 0

#3

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O ile wiem to Necronomicon jest czystą fikcją literacką wymyśloną przez Lovecracta.
  • 0

#4

Pastor84.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie kochani,gdybyście poczytali trochę więcej to byście wiedzieli że Lovercraft nie jest jedynym który o tym pisze
  • 0

#5

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie jest jedynym, gdyż wielu nawiązywało do jego pomysłu ;)
Szczegóły tutaj: http://pl.wikipedia....ki/Necronomicon
  • 0



#6

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na pewno nie jest jedynym który o tym pisze ale zdaje się że to on zapoczątkował "kult" Necronomiconu.
  • 0

#7

Pastor84.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytajcie sobie pierwsze 4 wiersze a dowiecie się że to nie Lovercraft zapoczątkował tą legędę
  • 0

#8

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Necronomicon to fikcyjna, mroczna księga, wymyślona przez Howarda Philipa Lovecrafta na potrzeby swoich opowiadań. Fenomenem jest fakt, iż wielu ludzi na całym świecie jest przekonanych o istnieniu kilku egzemplarzy tej księgi, pomimo tego iż sam Lovecraft w listach przyznawał się, iż jest ona wytworem jego wyobraźni.



;)
  • 0

#9

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jest jedynym, gdyż wielu nawiązywało do jego pomysłu wink2.gif
Szczegóły tutaj: http://pl.wikipedia....ki/Necronomicon


Przeczytajcie sobie pierwsze 4 wiersze a dowiecie się że to nie Lovercraft zapoczątkował tą legędę


No i co z tego, nie zmienia to faktu, iż jest to tylko zwyczajna książka pokroju "Władcy Pierścieni", Tolkien pisał o nazgulach, lecz nie bierzemy ich na serio, Lovercraft pisał o swoich czarnych rytuałach i też nie powinniśmy brać tego na poważnie.

O ile wiem to Necronomicon jest czystą fikcją literacką wymyśloną przez Lovecracta.

Witajcie kochani,gdybyście poczytali trochę więcej to byście wiedzieli że Lovercraft nie jest jedynym który o tym pisze

Co innego czytasz, co innego piszesz...
  • 0



#10

Pastor84.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kochani mam tu dla was inny link ciężko było go zdobyć co wy na to,może zmienicie zdanie



:mrgreen: http://www.netherrea...ke/matzkejs.htm
  • 0

#11

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na prawdę są ludzie wierzący w Necronomicon xD W książki Verne'a tez wierzysz? xD Paranoja xD Owszem, Lovecraft jest pierwszym, który pisał o Necronomiconie. Konkretnie pisał jak on został stworzony, przez kogo, jakie były jego dzieje itp. On stworzył całą ta mitologie.
  • 0

#12

Pastor84.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Judas a co sądzisz o linku wyżej który dodałem??
  • 0

#13

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co mam sądzić? Zwykła strona. Ktoś se zrobił. Może portfolio. Sądzisz, że jakby ktoś robił stronę o poważnej tematyce i na poważnie chciałby przekazać innym coś ważnego, to dodawałby jakąś muzyczkę i zakonspirował stronę w czeluściach internetu? Bo ja bym zrobił ja skromną, ale wydał trochę kasy żeby to było co najmniej w pierwszych 20 wynikach w Google.
  • 0

#14

Pastor84.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kochani dziękuję za wasze opinie i kreatywność moim zdaniem możemy temat zamknąć to tyle.Pozdro dla wszystkich
  • 0

#15

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zobaczyłem temat i pomyślałem "znowu". Po raz enty odgrzewany kotlet z Lovecrafta. Już mnie to nawet śmieszyć przestało. Ehh, ludzie...


Dołączona grafika

Użytkownik +..... edytował ten post 05.01.2009 - 21:00

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych