Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magdalenka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gontarczyk to ten od oczerniania legend? A Centkiewicz nic nie powiedział? Wiesz to są ciach którzy nie żyli w tamtych czasach. Teraz ciach jak Kaczyńskie Maierewicze i Gontarczyki ferują wyroki o Niesiołowskich, Frasyniuku, Michniku, Wałęsie...o ludziach którzy siedzieli za wolną Polską, nadstawiali tyłek podczas kiedy oni siedzeieli na żoliborzu zupkę mamusiną wcinajac, albo nie robili nic.

Macierewicz dla mnie jest nikim. Takim samym zerem jak Kaczyńskie. Jeżeli popełnił kilka błędów to znaczy że dotknęła by niewinnego. To duży błąd. Tak Niesiołowski...Niesiołowski ma charakter!!! A Gilowska? Ta już takiego charakteru nie miała i co? I pstro nie ma już zyty. A za Oleksym smród się do dziś ciągnie, mimo że sąd go oczyścił.

To właśnie niezawisłe sądy są od orzekania winy, nie jakiś Macierewicz.

Edit Pit:
Na forum wymagamy kultury, pierwsze upomnienie

  • -1

#17

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

witam. tak błędów trochę naorbiłem ale pisałem szybko i byłem nieco zdenerwowany tym tematem. zawsze działa na mnie emocjonalnie. chciałem żyć w wolnym kraju a żyję (i to moje zdanie) żyję w kraju PR, kierowanym przez sztab ludzi, potocznie mówiąc od wizerunku. boli mnie że demony przeszłości jak wałęsa, tusk i ich działania na rzecz obalenia rządu olszewskiego, czy magalenka, okrągły stół, itp. fakty są tak skrzętie pomijane. chciałbym aby prawda, bo jest tylko jedna była w końcu powiedziana. a co do tuska tak napisałem bo tej persony to ja po prostu nie cierpię, podnie lecha w. liczyłem że lechu pogoni komunistów jak zapowiadał, ale stało to co stało się. dzisiejsza polityka to efekt tego błędu, można rzecz to jego i nasz "grzech pierworodny". nie wiem skąd pochodzisz, ale tu w środowisku ludzi pracy, okrętowców, lechu nie cieszy się pozytywną opinią. szkoda że ludzie nie mogą tak podejrzeć i zobaczyć tej goryczy, rozczarownia. to bardzo smutne, na plecach wielu ludzi wyrósł i dziś (jeden człowek), przypisuje sobie wszystkie zasługi. tak mi się wydaje że nie pokazuje się w stoczni (już nie mówię że z ochroną), wogóle bo by go ludzie "zjedli", on nie ma czego tu szukać. to taka moja bolączka, bo chciałem aby Polska była Polską a jest PO-lską, jest to twór propagandowo-komunistyczno-kapitalistyczny co tuskowi na rękę. dzięki temu chroni się ludzi "z tamtej epki", gdzie realizacja ich postulatów i te reformy, gdzie odebranie przywilejów sb-ekom, no gdzie? tego nie zrobią, bo to tak, jakby sami, sobie coś mieli zabrali. dlatego NIE głosowałem na niego. to jest historia, o której społeczeństwo nie chce wiedzieć, czy jak???
  • 0

#18

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I po raz kolejny wychodzi na to, że nie wiesz o czym piszesz:

gdzie odebranie przywilejów sb-ekom, no gdzie? tego nie zrobią, bo to tak, jakby sami, sobie coś mieli zabrali.

Wiadomość z wczoraj: http://www.wprost.pl...ych-PRL-i-WRON/
  • 0

#19

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I po raz kolejny wychodzi na to, że nie wiesz o czym piszesz:

gdzie odebranie przywilejów sb-ekom, no gdzie? tego nie zrobią, bo to tak, jakby sami, sobie coś mieli zabrali.

Wiadomość z wczoraj: http://www.wprost.pl...ych-PRL-i-WRON/




tylko ograniczenie nie odebranie. przecietnie emeryturka wynosi 800 zł i tego bym im zyczył, i tobie jeśli nie wiedz ile to jest
  • 0

#20

maribot.
  • Postów: 223
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tylko ograniczenie nie odebranie. przecietnie emeryturka wynosi 800 zł i tego bym im zyczył, i tobie jeśli nie wiedz ile to jest

1) Bzdury gadasz - średnia emerytura w tym roku wynosiła około 1350 zł.
2) Rozumiem, że chciałbyś kilka tysięcy osób pozbawić prawa do emerytury :D ?
  • 0

#21

opelb.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gontarczyk to ten od oczerniania legend? A Centkiewicz nic nie powiedział? Wiesz to są gówniarze którzy nie żyli w tamtych czasach. Teraz łachudry jak Kaczyńskie Maierewicze i Gontarczyki ferują wyroki o Niesiołowskich, Frasyniuku, Michniku, Wałęsie...o ludziach którzy siedzieli za wolną Polską, nadstawiali tyłek podczas kiedy oni siedzeieli na żoliborzu zupkę mamusiną wpieprzając, albo nie robili nic.

Macierewicz dla mnie jest nikim. Takim samym zerem jak Kaczyńskie. Jeżeli popełnił kilka błędów to znaczy że dotknęła by niewinnego. To duży błąd. Tak Niesiołowski...Niesiołowski ma charakter!!! A Gilowska? Ta już takiego charakteru nie miała i co? I pstro nie ma już zyty. A za Oleksym smród się do dziś ciągnie, mimo że sąd go oczyścił.

To właśnie niezawisłe sądy są od orzekania winy, nie jakiś Macierewicz.


niezawisłe sądy, niezależne media........, wiara czyni cuda.
  • 0

#22

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1) Bzdury gadasz - średnia emerytura w tym roku wynosiła około 1350 zł.


Jak sądzę rozumiesz róznicę pomiędzy najniższą emeryturą a średnią na dany rok ? Przeciętne wynagrodzenie brutto w 2008 roku wyniosło 2.969,65 tak się mówi w mediach. A słyszałeś coś o najniższym ?
  • 0



#23

yater1.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że artykuł sam z siebie nic nie wnosi do tematu, jakieś konkrety, co dokładnie ustalili itd.

A żalenie się Polaków na to, że ktoś zrobił karierę a ja nie to normalka w naszym kochanym kraju. Zawiść i nic innego.

Dla mnie najważniejsze jest to, że kiedy trzeba było nastawiali swojego tyłka aby nam lepiej było. Jak wyszło każdy widzi, pytanie jest jedno gdzie byli Ci obecni krytycy całego systemu? Co wtedy robili?

Jestem ciekaw jak wyobrażacie sobie rozwiązania kwestii komunistów. Jakieś oddziały lotne i wybijanie wszystkich o nie słusznych poglądach.

Fakt historia jest ważna i należy o niej pamiętać, ale już rozliczać to chyba nie. Historia jest stworzona w oparciu o warunki jakie w danym okresie istniały. Gdybanie, że mozna było coś zrobić inaczej pozostają jedynie w swerze gdybań.

Czy rozliczenia przeszłości zwrócą komuś zdrowie lub życie? Chyba nie?
Dlaczego karać ludzi którzy robili coś co prawda haniebnego, ale wtedy uważali, ze robią dobrze. To już bardziej problem ich sumienia i tego co z ty zrobią. Zresztą i tak prędzej czy później umrą, i mam nadzieję, istota wyższa ich rozliczy z czynów doczesnych.
  • 0

#24

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gontarczyk to ten od oczerniania legend? A Centkiewicz nic nie powiedział? Wiesz to są gówniarze którzy nie żyli w tamtych czasach. Teraz łachudry jak Kaczyńskie Maierewicze i Gontarczyki ferują wyroki o Niesiołowskich, Frasyniuku, Michniku, Wałęsie...o ludziach którzy siedzieli za wolną Polską, nadstawiali tyłek podczas kiedy oni siedzeieli na żoliborzu zupkę mamusiną wpieprzając, albo nie robili nic.

Macierewicz dla mnie jest nikim. Takim samym zerem jak Kaczyńskie. Jeżeli popełnił kilka błędów to znaczy że dotknęła by niewinnego. To duży błąd. Tak Niesiołowski...Niesiołowski ma charakter!!! A Gilowska? Ta już takiego charakteru nie miała i co? I pstro nie ma już zyty. A za Oleksym smród się do dziś ciągnie, mimo że sąd go oczyścił.

To właśnie niezawisłe sądy są od orzekania winy, nie jakiś Macierewicz.


niezawisłe sądy, niezależne media........, wiara czyni cuda.



tak, czyli jak mam rozumieć to w tym kraju tylko ziobry kaczyńskie centkiewicze i macierewicze mają prawo i wręcz obowiązek wydawania wyroków, bo reszta w tym kraju to są podporządkowani innym służbom...
  • 0

#25

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gontarczyk to ten od oczerniania legend? A Centkiewicz nic nie powiedział? Wiesz to są ciach którzy nie żyli w tamtych czasach. Teraz ciach jak Kaczyńskie Maierewicze i Gontarczyki ferują wyroki o Niesiołowskich, Frasyniuku, Michniku, Wałęsie...o ludziach którzy siedzieli za wolną Polską, nadstawiali tyłek podczas kiedy oni siedzeieli na żoliborzu zupkę mamusiną wcinajac, albo nie robili nic.

Macierewicz dla mnie jest nikim. Takim samym zerem jak Kaczyńskie. Jeżeli popełnił kilka błędów to znaczy że dotknęła by niewinnego. To duży błąd. Tak Niesiołowski...Niesiołowski ma charakter!!! A Gilowska? Ta już takiego charakteru nie miała i co? I pstro nie ma już zyty. A za Oleksym smród się do dziś ciągnie, mimo że sąd go oczyścił.

To właśnie niezawisłe sądy są od orzekania winy, nie jakiś Macierewicz.

Edit Pit:
Na forum wymagamy kultury, pierwsze upomnienie





żal patrzeć na posty gdzie ludzie żalą się nad postaciami walesy, tuska czy niesoloskiego. pewnie zapomnieli jak to bylo w 1992 i kto przyczynil sie do obalenia rzadu olszewskiego. to wydarzenie bylo jednoznaczne z obaleniem demokracji w kraju. albo nie chca widziec zdjec jak to lechu w. i michniki kiszcak swietnie sie bawia przy wspolnym stole popijajac wodeczke. ale po co tym mowic. przeciez to prawda niewygodna wiec lepiej drwic z ludzi ktorzy chca cos zrobic dla Polski.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych